Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Česko Holašovice

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Holašovice


1. Jak se dostanu do Holašovic?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se do Holašovic dostat, je autem nebo autobusem. Holašovice se nachází asi 15 km jižně od města České Budějovice.

2. Kde mohu parkovat v Holašovicích?
Odpověď: V Holašovicích je několik parkovišť, která jsou zpoplatněna. Pokud hledáte bezplatné parkoviště, můžete zaparkovat u sportovního hřiště nebo u Základní školy.

3. Kolik stojí vstupné do Holašovic?
Odpověď: Vstup do Holašovic je zdarma. Vstupné se platí pouze za prohlídku muzea a kostela.

4. Jsou Holašovice přístupné pro vozíčkáře?
Odpověď: Většina oblasti Holašovic je přístupná pro vozíčkáře. Avšak některé staré budovy a uličky mohou být obtížnější k procházení.

5. Kdy jsou Holašovice otevřené?
Odpověď: Holašovice jsou otevřené po celý rok. Muzeum a kostel mají ale omezené otevírací hodiny.

6. Kde mohu najít ubytování v Holašovicích?
Odpověď: V Holašovicích samotných nejsou žádné hotely nebo penziony. Nejbližší ubytování je v okolních městech jako například v Českých Budějovicích.

7. Jaká je historie Holašovic?
Odpověď: Holašovice jsou malá vesnice s bohatou historií. Byla založena v 13. století a v průběhu staletí se staly centrem obchodu a zemědělství. V roce 1998 byly Holašovice zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

8. Jakou architekturu najdeme v Holašovicích?
Odpověď: Holašovice jsou nejznámější svými selskými barokními usedlostmi a zděnými i dřevěnými domy. Architektura v Holašovicích pochází převážně ze 17. a 18. století.


Ubytování Česko Holašovice


Holašovice je malebná vesnice na jihu Čech, která se nachází v blízkosti města České Budějovice. Tato oblast je známá svými tradičními českými vesnicemi, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Holašovice je jednou z těchto vesnic a nabízí návštěvníkům autentický pohled na českou venkovskou architekturu.

Při procházce Holašovicemi se návštěvníci mohou těšit na neuvěřitelnou atmosféru minulosti. Domy v této vesnici jsou postavené ve stylu jihočeského baroka a jsou původními domy místních obyvatel. Každý dům je pečlivě zachovalý a je výborným příkladem tradičního českého venkovského života.

Mnoho domů v Holašovicích bylo přeměněno na krásné penziony a hotely, které nabízejí ubytování návštěvníkům z celého světa. Tyto ubytovací zařízení jsou často rodinně provozované a nabízejí vysoce kvalitní služby.

V Holašovicích najdete různé typy ubytování, které splní požadavky a potřeby každého návštěvníka. Od malebných penzionů s krásnými zahradami a venkovními posezeními, které nabízejí klid a odpočinek, až po luxusní hotely s moderním vybavením.

Během pobytu v Holašovicích si návštěvníci mohou vychutnat nejen krásné ubytování, ale také místní kuchyni a gastronomii. Místní restaurace a hospody nabízejí tradiční česká jídla, jako je vepřo-knedlo-zelo, svíčková na smetaně nebo tradiční česká pivo, které si nemůžete nechat ujít.

Když už jste v Holašovicích, nezapomeňte navštívit i další pamětihodnosti v okolí. Například nedaleký Hluboká nad Vltavou s krásným zámkem nebo město České Budějovice, které je domovem známého piva Budweiser Budvar.

Celkově lze říci, že Holašovice je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru tradiční české vesnice. Nabízí nejen krásné ubytování, ale také příležitost poznat českou kulturu a tradice. Ať už se jedná o krátkodobý výlet nebo delší dovolenou, Holašovice je skvělou volbou pro každého návštěvníka.


Dovolená Česko Holašovice


Dovolená v Česku může být skvělým zážitkem pro ty, kdo chtějí objevovat krásy své země. Jedním z míst, která byste určitě měli navštívit, je malebná vesnička Holašovice, nacházející se v Jihočeském kraji nedaleko od města České Budějovice.

Tato vesnička, která je součástí památkové rezervace, patří mezi ty nejkrásnější a nejlépe zachovalé historické vesničky v Evropě. Její původ sahá až do 12. století, kdy zde byla založena osada. V průběhu staletí se zde vyvinulo specifické zemědělské hospodaření a vznikly charakteristické usedlosti, které jsou dodnes viditelné.

Pohled na Holašovice uchvátí každého návštěvníka svými barevnými fasádami a nádhernými zdobenými štíty. Celkem zde najdete 23 historických budov, včetně roztomilé kapličky sv. Jana Nepomuckého. Každá z budov má svůj unikátní charakter a působí velmi autenticky.

Kromě procházky samotnou vesničkou máte možnost navštívit také místní muzeum. V něm najdete zajímavé informace o historii a kultuře Holašovic, ale také o tradičním zemědělství. Pro ty, kteří mají rádi hezké výhledy, se nabízí výlet na blízký kopec Klet, který je nejvyšší horou Šumavy. Z vrcholu se nabízí úchvatný výhled na malebnou krajinu v okolí.

Kromě historických památek si Holašovice rovněž zakládají na dobré gastronomii. V místních hospodách si můžete vychutnat tradiční jihočeskou kuchyni, včetně preclíků, kysaného zelí či slavného českého piva.

Celkově je Holašovice skvělým místem pro odpočinek a relaxaci. Přírodní krása a historické památky vytváří jedinečnou atmosféru, kterou prostě musíte zažít. Proto neváhejte a vydejte se do této malebné vesničky na dovolenou v Česku.


Letenka Česko Holašovice


Letenka Česko Holašovice: Pohodlná a rychlá cesta k výjimečnému zážitku

Holsovicemi neznáš nic? Není divu, tato malá vesnička v Jižních Čechách se považuje za skutečnou perlu našich končin. Kromě toho, že patří do seznamu památek UNESCO, se jedná o naprosto unikátní místo, které lze navštívit snad jen těžko z jiné části světa. Z Prahy či jiného vzdáleného velkoměsta vás kouzelné Křivoklátsko dělí v průběhu roku nanejvýš zhruba hodinu cesty. Co kdyby tedy začínající skvost svých dovolenkových plánů začal právě letenkou Česko Holašovice?

Jak se dostat do „Civilizace od život se spíše hemží.“

V závislosti na vašem výchozím bodu se můžete rozhodnout pro dvě základní trasy – ze severu nebo ze západu. V případě, že řídíte automobil, pro vás zřejmě žádný problém nevznikne. Pokud se vás ale neoblékne do kožených manšestrů a sednete na palubu letadla, bude lepší sáhnout po jiném dopravním prostředku.

Vzhledem k tomu, že letiště se nachází přímo v sousedním Českém Krumlově, z Prahy budete po cca 40 minut přistávat v příjemně tichém a komorním prostředí. Vyzvedněte si své zavazadla a putujte k letadlovému autobusu, který vás po pár minutách dovede až do vašeho cílového bodu – Holašovic.

Kam se podívat po příletu?

V prvé řadě je třeba zmínit tuto vesnici jako celostátní památku. Nejznámější zdejší místem je Bezručova ulice, kde najdete původní stavby, které byly v 19. století přeměněny na klasicistní stavby. Podobné památky najdete po celém historickém centru, které budete procházet přesně podle svého gusta. Pro milovníky sportu a cestování se v Holašovicích nachází první sportovní letiště. Budete-li mít čas, stačí se domluvit s místním aeroklubem a po kvalitním výcviku se pokusit o výstup do nejvyšších výšek.

A co si vzít sebou na takovou cestu? Na letový lístek už víte, že bez něj se neobejdete. Základem je pohodlné oblečení a obuv asi zásadněji netřeba. Přesto se však netradičně obujte do těch správných bot. Pokud se vám letení letadlem nezdá zcela ničím naplněné, jsou to například vynikající pohorky, které vám zajišťují opravdu pevnou a stabilní chůzi. Vyzkoušejte si v nich nějaký z horských výšlapů, když už zde tak kouzelné podmanivé bydlení je.


Počasí Česko Holašovice


České Holašovice, malá vesnice v jižních Čechách, se může pyšnit krásným a příjemným počasím po většinu roku.

V létě se teploty pohybují kolem 25-30 °C, což je příjemné pro venkovní aktivity a procházky po okolí. Zahrady a louky okolo vesnice jsou v létě plné květin a zeleně a nabízejí dokonalé prostředí pro pikniky a grilování.

Podzim v Českých Holašovicích je obvykle tichý a klidný. Teploty se snižují na příjemných 15-20 °C a okolní lesy a pastviny nabízejí nádhernou podívanou na žluté a oranžové listy stromů.

V zimě mohou být teploty mírně pod nulou, ale sněhové srážky jsou spíše vzácné. Můžete však těšit na krásné výhledy na zasněžené krajiny a na projížďky na běžkách po okolních lesích.

Jaro v Českých Holašovicích je obvykle vlhké, ale také krásné. Teploty se postupně zvyšují a květinové koberce se objevují na zahradách a loukách.

Celkově lze říci, že počasí v Českých Holašovicích je velmi přijatelné a nabízí mnoho příležitostí k venkovním aktivitám a k procházkám po celý rok. Pokud si chcete užít nádhernou krajinu a historické kouzlo této malebné vesnice, rozhodně doporučujeme navštívit České Holašovice a užít si zdejší přírodní krásy a pohodu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky