Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Česko Český Krumlov

Letenka Česko Český Krumlov


Česko je země s bohatou historií a množstvím krásných měst a kulturních památek. Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších je město Český Krumlov, které se nachází v jižních Čechách. Pokud se chcete podívat na jedno z největších klenotů českého turistického ruchu, musíte si zajistit letenku do Českého Krumlova.

Existuje několik zestávajících indicií, proč si právě letenku do Českého Krumlova neodkládat na později. Zaprvé, Český Krumlov je město jedinečné krásy, se svou zachovalou historickou zástavbou a největším zachovalým gotickým hradem v České republice. Druhým důvodem je blízkost dalších turistických a historických památek, jako jsou hrad Hluboká, Zámek Cestlice nebo jeskyně u Koněpruských. A konečně, město je proslulé svými festivály, jako jsou například Mezinárodní hudební festival Eggenberg, Mezinárodní festival folklóru a mnoho dalších.

Letenku si můžete zajistit přes různé letecké společnosti, jako jsou například Czech Airlines, Ryanair, nebo Wizz Air. Časté jsou i propojení s okolními městy, jako je Vídeň nebo Mnichov, takže si také můžete naplánovat zajímavý výlet.

Po příletu na letiště v Českých Budějovicích se můžete vydat do Českého Krumlova busem, nebo si tuto přepravu v předstihu zarezervovat. Doporučuji vám nechat si připravit i seznam míst, které byste chtěli navštívit, abyste využili každého okamžiku svého pobytu.

V čem být připraven raději? K zimnímu pobytu je určitě nutné si vzít teplé oblečení a dbejte na to, abyste obuli pohodlné boty s nízkým podpatkem, odpovídající roční období. Pokud máte rádi historii a pamětihodnosti, určitě se poohlédněte po vstupenkách do hradu, nebo si zajistěte prohlídku města s průvodcem. Za návštěvu rovněž stojí místní restaurace a kavárny, které nabízí tradiční českou kuchyni.

Pobyt v Českém Krumlově je zážitkem, který nelze popsat slovy. Kde jinde si můžete prohlédnout tak úžasnou architekturu a zároveň si procházet úzkými uličkami, plnými zajímavých malých obchůdků a restaurací, nabízející to nejlepší z české kuchyně. Už teď si zajistěte letenku a vychutnejte si vše, co Český Krumlov nabízí.


Počasí Česko Český Krumlov


Český Krumlov je malé městečko v jižních Čechách, které se nachází na břehu řeky Vltavy. Jeho malebné uličky, historické budovy a krásný hrad přitahují každoročně mnoho turistů. Nicméně, při plánování vaší návštěvy je důležité myslet i na počasí, jelikož mohou být zaznamenány extrémní klimatické podmínky.

V létě může být Český Krumlov velmi teplý. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje okolo 25 stupňů. Nicméně, mohou být také zaznamenány vysoké teploty až 30-35 stupňů, což může být pro některé lidi příliš velký horko. Doporučuje se pít hodně tekutin, nosit lehké oblečení a vyhýbat se příliš velkému slunci.

Podzim v Českém Krumlově může být také velmi krásný, ale může být také velmi chladný. Průměrná teplota v říjnu a listopadu je kolem 10 stupňů. Občas může být zaznamenána velká míra vlhkosti a deště.

Zimní měsíce v Českém Krumlově mohou být velmi zimní. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem -5 stupňů. Nicméně, teploty se mohou snadno dostat pod -10 stupňů. Navíc, může být také zaznamenán silný sněhový pokryv.

Jarní měsíce jsou v Českém Krumlově obvykle velmi příjemné. Průměrná teplota v březnu a dubnu se pohybuje okolo 15 stupňů. Nicméně, i v těchto měsících může být zaznamenána deštivá období.

Celkově, počasí v Českém Krumlově se může lišit v závislosti na ročním období. Nicméně, nejlepší měsíce pro návštěvu jsou obvykle květen a červen, především kvůli příjemnému počasí a menší množství turistů.


Ubytování Česko Český Krumlov


Město Český Krumlov, které se nachází v jižních Čechách nedaleko českého hranice s Rakouskem, je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst v Česku. Jeho historické centrum bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a přitahuje návštěvníky z celého světa svou jedinečnou atmosférou.

Když sem přijedete, budete potřebovat ubytování a v Českém Krumlově máte na výběr velkou škálu možností. Město nabízí různé druhy ubytování, které vyhoví každému cestovateli a každé kapse.

Pokud hledáte luxusní zážitek, můžete si vybrat některý z několika historických paláců a hotelů, které se nacházejí přímo v centru města. Tyto hotely kombinují moderní pohodlí s historickým šarmem a nabízejí luxusní pokoje s veškerým vybavením, jako je například klimatizace, minibar, vlastní koupelna a Wi-Fi připojení. Navíc často mají vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat gastronomický zážitek.

Pro ty, kteří preferují menší, rodinný typ ubytování, je v Českém Krumlově také mnoho penzionů a rodinných hotelů. Tyto ubytovací zařízení poskytují útulné pokoje za přijatelnou cenu a často mají možnost stravování ve vlastní restauraci nebo snídani zahrnutou v ceně.

Pro cestovatele s omezenějším rozpočtem je ideální možností ubytování v hostelu. Český Krumlov má několik levných hostelů s možností ubytování v pokojích sdílených s dalšími cestovateli. Hostely obvykle nabízejí společný kuchyňský kout, kde si můžete uvařit vlastní jídlo, a společenskou místnost, ve které se můžete setkat s dalšími cestovateli.

Pokud preferujete nezávislost a soukromí, můžete si také pronajmout celý apartmán nebo pokoj v soukromém domě. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít větší prostor a možnost vaření.

Ať už zvolíte jakýkoli typ ubytování, v Českém Krumlově nebudete zklamáni. Město je malé, a tak je všechno dobře dostupné a můžete se snadno dostat do všech důležitých památek a atrakcí, které toto historické město nabízí. Navíc se těšte na krásné výhledy na řeku Vltavu a okolní zelené kopce.

Ubytování v Českém Krumlově je snadné a může vyhovět každému rozpočtu a preferencím. Ať už jste romantický pár, rodina s dětmi nebo cestovatel na průzkum samotného města, určitě si najdete to správné místo pro odpočinek a relaxaci po prohlídce tohoto nádherného místa.


Dovolená Česko Český Krumlov


Dovolená v Česku: Objevte kouzla Českého Krumlova

Český Krumlov, krásné historické město ležící v jižních Čechách, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Česku. Jeho malebné centrum, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, láká návštěvníky z celého světa svým kouzlem a romantikou.

Dovolená v Česku je jedinečná především díky historickeým památkám a krásným krajinám. A Český Krumlov nám nabízí obojí. Jeho dominantou je majestátní hrad, který se tyčí nad městem. Procházka jeho nádvořím a okolními zahradami je nezapomenutelným zážitkem. Uvnitř hradu se nachází bohatě zdobené renesanční, barokní a gotické místnosti, které jsou otevřené pro veřejnost.

Další zastávkou na naší dovolené v Česku by měla být návštěva historického centra Českého Krumlova. Jeho úzké uličky, malebné domky a historické náměstí přímo vybízejí k procházkám a objevování. Uprostřed náměstí se nachází zámecký pivovar, ve kterém lze ochutnat tradiční české pivo a poznat tajemství jeho vaření.

Pokud se vydáme za hranice historického centra, můžeme se těšit na procházky kolem řeky Vltavy. V blízkosti města se nachází národní přírodní rezervace Stezka v korunách stromů, která nabízí nezapomenutelný pohled na okolní krajinu. Další krásné přírodní scenérie lze objevit v oblasti Lipenského jezera, kde je možné se vydat na plavbu a vychutnat si klid a ticho.

Pro milovníky kultury je v Českém Krumlově připravena škála kulturních akcí a festivalů. Mezi nejvýznamnější patří slavnostní obřad Rosenbergů, který se koná v létě a který nás přenese do doby středověkého panství. Kromě toho můžete navštívit také přehlídku uměleckého řemesla nebo divadelní festival.

Když se rozhodneme strávit dovolenou v Česku, je Český Krumlov skvělou volbou. Jeho překrásná historická architektura, malebné uličky a nádherná příroda z něj činí jedno z nejromantičtějších míst v zemi. Stačí jen přijet, založit si příjemný pobyt a nechat se unášet atmosférou tohoto kouzelného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Český Krumlov


1. Jak se dostat do Českého Krumlova?
- Z Prahy můžete jet vlakem, autobusem nebo autem. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

2. Kde lze parkovat v Českém Krumlově?
- V Českém Krumlově lze parkovat na parkovištích u stadionu, na Špičáku nebo v parkovacích domech, které se nachází na okraji města.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší místa patří Krumlovský zámek, Muzeum fotografie, Zámecká zahrada, Křížová cesta nebo Dívčí kámen.

4. Kolik stojí vstupné do Krumlovského zámku?
- Vstupné do Krumlovského zámku závisí na sezóně. V letním období (květen až září) stojí vstupné pro dospělého 300 Kč.

5. Kde se dají koupit suvenýry v Českém Krumlově?
- Suvenýry v Českém Krumlově se dají koupit na několika místech, například v obchodě s turistickými suvenýry na náměstí Svornosti, v obchodech s keramikou nebo v galeriích.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší restaurace v Českém Krumlově patří Papa´s Living Restaurant, Restaurant Šatlava, Švýcarští Rybáři nebo Laibon.

7. Jaké jsou populární festivaly a události v Českém Krumlově?
- Populární festivaly a události v Českém Krumlově jsou například Slavnosti piva, Svatojánské slavnosti, Mezinárodní festival folklóru nebo Advent v Krumlově.

8. Lze si v Českém Krumlově pronajmout kolo?
- Ano, v Českém Krumlově lze si pronajmout kolo u několika půjčoven, například u půjčovny Pražák nebo u půjčovny na Jelení zahradě.

9. Jaké jsou nejlepší ubytování v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší ubytování v Českém Krumlově patří Hotel Bellevue, Hotel Růže, U Malého Vítka nebo Penzion U Matesa.

10. Jak dlouho bych měl zůstat v Českém Krumlově?
- Doporučuje se zůstat v Českém Krumlově alespoň jeden den, aby bylo možné projít hlavní turistické atrakce. Pokud máte více času, je doporučeno zůstat až tři dny, aby bylo možné navštívit i okolní místa.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky