Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Butrint Albánie

Nejčastější dotazy a odpovědi Butrint Albánie


1. Jak se dostat do Butrintu z Albánie?
Odpověď: Nejbližší město, které je dobře dostupné, je Saranda. Z Sarandy můžete dojít do Butrintu pěšky (vzdálenost je asi 17 km) nebo využít dopravní spojení, jako jsou taxi, autobusy nebo pronájem auta.

2. Jak dlouho potrvá návštěva Butrintu?
Odpověď: Návštěva Butrintu může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na vašem zájmu o archeologické památky a prozkoumávání areálu.

3. Kolik stojí vstupné do Butrintu?
Odpověď: Cena vstupného do Butrintu se může lišit v závislosti na sezóně. V roce 2021 je cena pro dospělého návštěvníka 700 leků (asi 5,6 eur), pro děti a studenty 350 leků (asi 2,8 eur).

4. Jaké jsou nejzajímavější památky v Butrintu?
Odpověď: Butrint je známý svými starověkými ruiny, zahrnujícími římské divadlo, akropoli, baptisterium a zříceninu baziliky. Taktéž je zde nádherné výhledy na jezero Butrint a okolní přírodu.

5. Jaké jsou opening hours Butrintu?
Odpověď: Butrint je otevřen pro veřejnost od 8:00 do 20:00 během letního období a od 8:00 do 16:00 v zimním období.

6. Můžete v Butrintu kempovat?
Odpověď: V současné době neexistuje oficiální tábořiště v Butrintu. Nicméně, v blízkosti Butrintu se nachází kempy a ubytovací zařízení, které nabízejí možnost kempování.

7. Existují v Butrintu restaurace nebo občerstvení?
Odpověď: Ano, v Butrintu jsou dostupné restaurace a občerstvení, ve kterých si můžete dát oběd nebo svačinu během vaší návštěvy.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Butrintu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Butrintu je během jara a podzimu, kdy je počasí příjemné a méně turistů. Velký ruch je obvykle v letních měsících.

9. Je fotografování povoleno v Butrintu?
Odpověď: Ano, fotografování je povoleno v Butrintu za předpokladu, že nepoužijete profesionální vybavení pro komerční účely.

10. Lze v Butrintu zakoupit suvenýry?
Odpověď: Ano, v Butrintu existují obchody a stánky, kde si můžete zakoupit suvenýry, jako jsou magnetky, keramika, šperky nebo tradiční albánské výrobky.


Letenka Butrint Albánie


Butrint je archeologická lokalita v jižní Albánii, která se nachází nedaleko města Saranda. Tato starověká osada, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, přitahuje turisty ze všech koutů světa svou bohatou historií a nádhernou krajinou.

Butrint byl založen ve starověku Řeky a postupně se stal jedním z nejvýznamnějších měst Epiru. Představuje unikátní místo, kde se setkávají stopy z řecké, římské, byzantské a osmanské éry. Při prohlídce můžete obdivovat pozůstatky antického divadla, fóra, baptisteria, baziliky a mnoho dalších historických památek.

Jeden z nejvýznamnějších objevů v Butrintu byl chrám Asklépia, boha lékařství. Nachází se na vrcholu kopce a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Odtud je také vidět jezero Butrint, které je přírodní rezervací a domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Pro milovníky přírody je Butrint ideálním místem k prozkoumání s jeho bujnou flórou a faunou. Kromě jezera můžete také navštívit mangrovy, které jsou vzácným biotopem v Evropě.

Saranda, která se nachází nedaleko Butrintu, je ideálním výchozím bodem pro cestování do této úžasné archeologické lokality. Město nabízí mnoho možností ubytování, restaurací a obchodů.

Cesta do Butrintu z Sarandy trvá pouze několik minut. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je půjčit si auto nebo využít místního autobusového spojení. Alternativně existuje možnost vyjet na loďské výlety po jezeře Butrint nebo jiné vodní sporty.

Pokud plánujete výlet do Albánie, rozhodně nevynechejte Butrint. Tato archeologická lokalita vás nenechá chladnými svou krásou a bohatou historií. Pro milovníky historie, kultury a přírody je Butrint neodolatelným cílem.


Dovolená Butrint Albánie


Butrint je malebné město v jihozápadní Albánii, které je známé především díky svému historickému významu. Nachází se v národním parku Butrint, který je zařazen na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato oblast je domovem mnoha archeologických nalezišť a historických památek, které přitahují zájem turistů z celého světa.

Butrint je jedním z nejstarších sídel v Albánii a má bohatou historii datující se až do doby bronzové. Během let bylo město okupováno různými civilizacemi, včetně Řeků, Římanů, Byzantinců a Osmanské říše. Každá z těchto kultur zanechala svůj otisk na městě, což se odráží v architektuře a památkách.

Při návštěvě Butrintu si turisté mohou prohlédnout mnoho historických památek. Mezi nejznámější zahrnují antické divadlo, které pojal až 2 500 diváků, a zříceniny římských lázní, které jsou vynikajícím příkladem římské architektury. Další zajímavosti zahrnují akropoli, baziliku a baptisterium. Chladivým zážitkem může být také procházka kolem středověkého hradu s výhledy na celé okolí.

Národní park Butrint je také bohatý na přírodní krásy. Je obklopen jezery, deltou řeky Vjosë a porostlý lesy. Tato lokalita je domovem mnoha druhů ptáků a dalších zvířat, což ji činí ideálním místem pro milovníky přírody a ornitology. V rámci parku jsou také k dispozici turistické stezky, které umožňují návštěvníkům objevovat krásu tohoto místa.

Butrint není jen o historii a přírodě, ale také nabízí krásné pláže a azurově modré moře. Návštěvníci se mohou vydat na plavby kolem národního parku nebo si vychutnat relaxaci na bílém písku. Pláže jsou čisté a krásně zachovalé, a proto představují ideální místo pro odpočinek a rekreaci.

Kompletní zážitek z návštěvy Butrintu je ještě umocněn přátelským a pohostinným místním obyvatelstvem. Albánie se stává stále populárnější destinací pro turisty, a proto je zde rozvinutá turistická infrastruktura. Návštěvníci mohou zvolit z mnoha možností ubytování, ať už se jedná o hotely, penziony nebo kempy.

Butrint je skutečným klenotem Albánie a nabízí návštěvníkům velké množství kultury, historie, krásné přírody a pláží. Je ideálním místem pro ty, kteří chtějí objevovat jedinečná místa a stále ještě relativně nedotčenou destinaci.


Počasí Butrint Albánie


Butrint je malé město v jižní Albánii, které se nachází na pobřeží Jónského moře. Město je známé pro svou bohatou historii a kulturní dědictví, a dnes je také oblíbenou turistickou destinací. Kromě toho je také známé pro své teplé a slunečné počasí po většinu roku.

Počasí v Butrintu se vyznačuje silnou slunečním zářením a vysokou vlhkostí po většinu roku. Letní měsíce jsou obvykle velmi horké a suché, s průměrnými teplotami okolo 30°C. Díky tomu se Butrint stal populárním místem pro letní dovolené a sluneční koupání v Jónském moři. Nicméně se v letních měsících mohou vyskytovat i krátké bouřky doprovázené silnými větry.

Jesienní měsíce jsou obvykle mírné a vlhké, s průměrnými teplotami okolo 20°C. V této době se v Butrintu také vyskytují časté srážky, často doprovázené silnými větry. Nicméně je to také dobé období pro pěší turistiku a prozkoumávání okolní krajiny.

Zimní měsíce jsou v Butrintu poměrně mírné a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 10-15°C. V této době se v městě vyskytují časté deště, ale místní lidé a turisté si stále užívají procházek po městě a okolní krajine, která je krásná i v zimě.

Jarní měsíce jsou v Butrintu velmi krásné, s kvetoucí přírodou, mírnými teplotami a častými slunečními paprsky. Nicméně i v této době se stále mohou objevovat bouřky a deště.

Celkově je Butrint perfektním místem pro ty, kteří si chtějí užít slunečného počasí, krásné přírody a kulturních památek. Navštivte toto město v létě a užijte si nádherné pláže a Jónské moře, nebo přijďte v jiném ročním období a objevujte krásy okolní krajiny.


Ubytování Butrint Albánie


Butrint, ležící na jihovýchodě Albánie nedaleko hranice s Řeckem, je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v zemi. Považovaný za UNESCO světové dědictví, Butrint nabízí návštěvníkům unikátní pohled do minulosti a zároveň krásnou přírodu.

Při návštěvě Butrintu je důležité mít na paměti, že oblast byla osídlena již od antických dob, a proto je zde mnoho archeologických památek, které stojí za vidění. Zdejší památky zahrnují řecké, římské a byzantské pozůstatky, včetně hradů, chrámů, divadel a mozaik. Nejznámější je pravděpodobně řecký divadlo, které je výborně zachované a nabízí skvělý výhled na pobřeží a okolní přírodu.

Kromě archeologických zajímavostí je Butrint také neuvěřitelně krásným přírodním parkem. Okolní jezero a močály tvoří biodiverzitní oblast, která je domovem mnoha vzácných rostlin a zvířat. Pro milovníky přírody je zde tedy hodně možností k prozkoumání, včetně turistiky a pozorování ptáků.

Vzhledem k rostoucí popularitě Butrintu jako turistického cíle, je zde mnoho možností ubytování. Pokud preferujete luxusní pobyt, můžete zvolit jedno z místních čtyř nebo pětihvězdičkových hotelů, které nabízejí moderní vybavení a výhled na moře. Některé hotely mají také bazény, restaurace a wellness centra.

Pro ty, kteří preferují přírodní prostředí a intimnější atmosféru, existuje mnoho rodinných penzionů a menších hotelů v okolních vesnicích. Tyto ubytování často nabízejí výhled na jezero a mají blízko k přirozenému prostředí přírodního parku.

Butrint je také oblíbeným místem pro kempování. Existuje mnoho kempů v okolí, které nabízejí jednodušší ubytování ve stanu nebo karavanu. Při kempování se můžete probouzet s výhledem na krásnou přírodu a mít snadný přístup k výletům do archeologických lokalit.

Celkově lze říci, že Butrint je skvělým místem pro dovolenou, která zahrnuje jak poznávání historie, tak prozkoumávání krásné přírody. Budete mít možnost objevovat pozůstatky minulých civilizací a zároveň si užívat klidu a krásy okolního přírodního parku. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, určitě budete mít nezapomenutelný pobyt v Butrintu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky