Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bulharsko Balčik

Letenka Bulharsko Balčik


Bulharsko je oblíbenou turistickou destinací pro cestovatele z celého světa. A jedním z nejkrásnějších míst v Bulharsku je město Balčik. Nedaleko od mořského pobřeží Černého moře, Balčik je znám pro své nádherné zahrady, historické památky a krásné pohledy na moře. Pokud hledáte levné letenky do Bulharska a chtěli byste navštívit i město Balčik, máme pro vás několik tipů.

Letiště, kam si kupovat letenky

Nejbližším letištěm k Balčiku je letiště Varna, které je vzdáleno 45 km od města. Varna je velké letiště s mnoha spoji z různých evropských destinací, takže si můžete najít letenku Balčik za rozumnou cenu. Pokud letíte z Prahy, brněnského nebo ostravského letiště, můžete si koupit letenky do Varny se společnostmi Ryanair, Wizz Air, Smartwings nebo ČSA.

Jak se dostat z letiště do Balčiku

Existuje několik způsobů, jak se dostat z letiště do města Balčik. Nejjednodušší variantou je taxi, které vás přiveze přímo k vašemu hotelu v Balčiku. Pokud preferujete společnou dopravu, můžete si rezervovat transfer předem u některého z místních dopravců.

Další možností je pronájem auta, což je ideální řešení, pokud chcete mít plnou volnost a možnost naplánovat si výlety i do okolí Balčiku. Na letišti Varna je několik autopůjčoven, jako jsou například Avis, Europcar nebo Hertz.

Co vidět v Balčiku

Balčik je malé přímořské městečko, které má hodně turistických atrakcí. Nejzajímavějšími památkami jsou zahrady v paláci Královny Marie, které se nacházejí na útesu nad mořem. Tyto zahrady jsou skutečně nádherné a nabízejí návštěvníkům úchvatný výhled na moře. V paláci samotném najdete malé muzeum, které ukazuje historii tohoto místa, která sahá až do dob Římanů.

Další zajímavostí v Balčiku je kaple Sv. Anastázie, která se nachází na vrcholu kopce s výhledem na moře. Kaple je velmi malebná a pro místní obyvatele má velký význam.

Pokud máte rádi plážové aktivity, pak se určitě vydejte na písečnou pláž v městečku Albena, které je pouhých 10 km od Balčiku. Tato pláž je jednou z nejkrásnějších na celém bulharském pobřeží Černého moře.

Balčik je skutečně jedním z nejkrásnějších míst v Bulharsku a stojí za to, když tam zamíříte během svého pobytu v této zemi. A na nákup letenek do Bulharska si určitě nezapomeňte předem porovnat ceny a vybrat si ten nejvýhodnější let.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Balčik


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Balčiku v Bulharsku?
Nejlepším obdobím k návštěvě Balčiku je obvykle jaro a léto, kdy je teplé a slunečné počasí. V těchto měsících také probíhají různé kulturní akce a festivaly v obci.

2. Jak se dostat do Balčiku z letiště v Burgasu?
Z letiště v Burgasu lze do Balčiku dorazit autobusem, který jezdí pravidelně mezi oběma městy. Cesta trvá zhruba 1,5 hodiny. Alternativně můžete také zvolit taxi, ale to může být dražší možnost.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Balčiku?
Hlavní turistickou atrakcí v Balčiku je zámek obklopený velkou zahradou, který byl kdysi letní rezidencí rumunské královny Marii. Další atrakcí je botanická zahrada, ve které najdete různé druhy rostlin z celého světa.

4. Jaké pláže se nacházejí v blízkosti Balčiku?
V blízkosti Balčiku se nachází několik pláží, včetně pláže Beli pláž, kde najdete jemný bílý písek a čistou vodu. Další populární pláže jsou Traktorska pláž a pláž Chunetz.

5. Kde se dá ubytovat v Balčiku?
V Balčiku najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména během vrcholové turistické sezóny.

6. Jaká je místní kuchyně v Balčiku?
Místní kuchyně v Balčiku je podobná bulharské kuchyni, která je známá pro své chutné masové pokrmy, čerstvé mořské plody a širokou škálu zeleniny. Doporučujeme vyzkoušet tradiční bulharské speciality, jako je banica (listové těsto s různými náplněmi) nebo šopský salát (salát s rajčaty, okurkou, paprikou a sýrem).

7. Co dělat v Balčiku kromě návštěvy turistických atrakcí?
Kromě návštěvy turistických atrakcí můžete v Balčiku také podniknout procházku po malebných uličkách města, navštívit místní trhy, kde si můžete koupit suvenýry a místní produkty, nebo si odpočinout na pláži a plavat v moři.


Dovolená Bulharsko Balčik


Bulharsko je populární turistickou destinací pro mnoho lidí z celého světa. Mnoho turistů se vrhá do populárních bulharských letovisek, jako jsou Slunečné pobřeží, Zlaté písky nebo Nesebar. Avšak pokud hledáte klidnější a autentičtější dovolenou, rozhodně byste měli zvážit navštívení malebného města Balčik.

Balčik se nachází na bulharském severovýchodě v regionu Varna a je známý svou krásnou pláží a impozantním palácem. Město leží na pobřeží Černého moře a nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci přírodního krásy a kulturních zajímavostí.

Hlavní turistickou atrakcí v Balčiku je zámek, který byl postaven na konci 19. století rumunskou královnou Marií. Palác, který se rozprostírá na útesu nad mořem, byl postaven ve stylu rumunského brumlovského paláce a sloužil jako letní rezidence královské rodiny. Dnes je zámek otevřený veřejnosti a můžete si prohlédnout jeho bohatě zdobené interiéry a rozsáhlé zahrady s exotickými rostlinami. Nejznámější částí paláce je botanická zahrada, která zahrnuje kolekci více než 3000 druhů rostlin, včetně mnoha vzácných a ohrožených druhů.

Další turistickou atrakcí v Balčiku je krásná pláž, která se táhne podél města. Písečná pláž je ideální pro ty, kteří si chtějí užít relaxaci a sluneční koupání. Na pláži najdete také mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční bulharskou kuchyni a lahodné mořské plody.

Pokud máte rádi historii a kulturu, můžete navštívit také místní muzeum v Balčiku. Muzeum se nachází v centru města a nabízí rozsáhlé sbírky archeologických nálezů, historických artefaktů a uměleckých děl. Budete mít možnost se dozvědět více o bohaté historii a kultuře Bulharska.

Pokud jste dobrodružné povahy, můžete si též pronajmout loď a vydat se na výlet po Černém moři. Budete mít možnost objevovat okolní ostrovy, plout podél pobřeží a vychutnávat si nádherný výhled na moře a okolní krajinu.

Balčik je také ideálním výchozím bodem pro další výlety v regionu Varna. Můžete navštívit starobylé město Nesebar, které je zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO, nebo se vydat na výlet do malebného vnitrozemí a objevovat přírodní krásy a historické památky.

Pokud hledáte klidnější a autentičtější dovolenou v Bulharsku, navštivte město Balčik. Toto malebné město nabízí nádherný palác, krásnou pláž a bohatou historii a kulturu. Nechte se unést přírodními krásami a užijte si autentickou bulharskou atmosféru.


Ubytování Bulharsko Balčik


Bulharsko je krásná a rozmanitá země nabízející mnoho turistických atrakcí. Jedním z míst, které by měli turisté určitě navštívit, je město Balčik. Toto malebné město se nachází na severovýchodě Bulharska a je známé především svým ubytováním.

Balčik je oblíbenou turistickou destinací díky svému klidnému přímořskému prostředí a bohaté historii. Jeho nejvýznamnější atrakcí je zámek Balčik, který byl kdysi letní rezidencí rumunské královny Marii. Zámek je postaven ve stylu orientálního paláce a nachází se na útesu s výhledem na Černé moře. Dnes je zámek přístupný veřejnosti a slouží jako muzeum s expozicemi představujícími život královny Marie.

Kromě zámku Balčik je město také známé svými nádhernými zahradami. Nejznámější je zahrada Botanického parku v Balčiku, který byl vytvořen také královnou Marií. Park zabírá plochu přes 6 hektarů a hostí více než 2000 druhů exotických rostlin. Procházka tímto parkem je nezapomenutelný zážitek a představuje dokonalou kombinaci krásné přírody a historické architektury.

V Balčiku najdete také řadu hotelů a guesthousů, které nabízejí ubytování pro turisty. Vzhledem k tomu, že město je oblíbenou turistickou destinací, existuje zde mnoho možností volby ubytování.

Cestovatelé zde mohou najít přímořské hotely s výhledem na moře, které jsou ideální pro ty, kteří si chtějí vychutnat slunce a plážové radovánky. Tyto hotely často nabízejí také bazény, wellness centra a restaurace s místními specialitami.

Pokud preferujete klidnější a intimnější atmosféru, mohli byste zvolit menší rodinné hotely nebo penziony. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí přívětivější prostředí, přátelskou obsluhu a pocit domova.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a tradiční kulturu, je v Balčiku také možnost ubytování v původních bulharských domech a apartmánech. Tyto ubytovací zařízení vám umožní prožít autentickou bulharskou atmosféru a poznat místní tradice.

Bulharsko je známé svou pohostinností a přátelským přístupem k turistům. Výběr ubytování v Balčiku je rozmanitý a odpovídá různým preferencím a potřebám cestovatelů. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, útulný penzion nebo autentický bulharský dům, v Balčiku určitě najdete ideální ubytování pro váš pobyt v této krásné části Bulharska.


Počasí Bulharsko Balčik


Bulharsko je známé svojí příznivou teplotou, což je důvod, proč se každý rok tisíce lidí vydávají na dovolenou do této země. Mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější regiony Bulharska patří i Balčik s nádherným pobřežím Černého moře.

Celkové počasí v oblasti Balčiku

Balčik, stejně jako většina přímořských oblastí Bulharska, mívá v létě vysoké teploty. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje okolo 28°C a rozdíl mezi dnem a nocí činí zhruba 10°C. V noci se teplota snižuje na asi 18-20°C, takže pokud plánujete výlety do místních restaurací nebo barů, nezapomeňte si vzít s sebou oblečení na převlečení.

V září se teploty mírně snižují a v říjnu už bývá dost chladno na to, abyste se museli obléknout do kalhot a mikiny. V zimě, od listopadu do února, bývá většinou chladně a vlhko, teploty se pohybují okolo 6°C až 10°C. Proto je lepší Balčik navštívit v létě nebo na jaře.

Léto v Balčiku

V létě jsou teploty v Balčiku stále příjemné, ale také může být poměrně vlhko, obzvláště v červenci a srpnu. Mnozí lidé si užívají slunce a pláž, ale také musí být opatrní, aby se neopálili příliš. V létě také může být mraky a deštivé dny, ale obvykle jsou tyto dny jen krátkodobé a slunce opět vyjde rychle.

Jaro a podzim v Balčiku

Jaro a podzim jsou období, kdy je v Balčiku méně turistů, ale stále je tam příjemné počasí. V dubnu a květnu teploty rostou a návštěvníci si mohou vychutnat krásné slunečné dny, když bývá okolo 20°C. V září a říjnu jsou teploty opět příjemné a procházky na plážích či spánek na pláži jsou tak stále dostupné.

Závěr

Obecně, počasí v Balčiku je příznivé po většinu roku. Chcete-li si užít leto, lépe se vydat do města během července a srpna. Pokud preferujete klidnější pláže a méně turistickou atmosféru, můžete si vybrat měsíce jaro či podzim. Stačí si jen dát pozor na déšť, nezapomeňte, že země má vlhké klima celý rok. Každopádně, i tak si užijete krásné počasí a nezapomenutelnou dovolenou ve městě či na pláži v Balčiku.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky