Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Brazílie Pantanal

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Pantanal


1. Kam se v Brazílii Pantanal můžu vydat na safari?

Existuje několik rezervací v Pantanalu, kde můžete podniknout safari, jako je například RPPN SESC Pantanal, Parque Nacional do Pantanal Matogrossense nebo Pantanal Norte. Všechny tyto oblasti mají bohatou divokou faunu a flora, a jsou známé jako skvělé místa pro pozorování ptáků, jaguarů a dalších ohrožených druhů.

2. Jaké druhy zvířat mohu pozorovat v Pantanalu v Brazílii?

V Pantanalu naleznete ohromující množství divoce žijících živočichů, včetně tapírů, capivar, opic, ocelotů, pum, kajmanů, piraní, kajaků, tukánů a mnoha dalších druhů ptáků.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Brazílie Pantanal?

Nejlepší čas na návštěvu Pantanalu je v období mezi červnem a srpnem, když je tam suché období a všechny druhy zvířat se shromažďují kolem vodních zdrojů. Nicméně, Pantanal je krásné místo kdykoliv během roku a každé období nabízí něco jedinečného.

4. Jaké aktivity mohu v Pantanalu provádět?

V Pantanalu můžete podniknout různé aktivity, jako je safari na lodích, jízda na koni, pěší túry, rybolov a pozorování ptáků. Můžete také navštívit vesnice, kde se dozvíte více o místním kultuře a způsobu života.

5. Jak se dostanu do Pantanalu z ostatních částí Brazílie?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Pantanalu, je letecky doletět na mezinárodní letiště v Cuiabá nebo Campo Grande a poté pokračovat po silnici nebo letecky na vnitrostátní letiště v blízkosti Pantanalu. Ve městech Cuiabá a Campo Grande také lze najít autobusové a vlakové spoje do Pantanalu.

6. Jaká je cena za safari v Pantanalu?

Cena safari v Pantanalu se může lišit v závislosti na rezervaci, typu aktivity a délce pobytu. Obecně platí, že ceny se pohybují od 100 do 500 USD za osobu za den. Cena zahrnuje obvykle průvodce, stravu a ubytování.

7. Je bezpečné podnikat safari v Pantanalu?

Ano, podnikání safari v Pantanalu je obecně považováno za bezpečné. Nicméně, je důležité, abyste se řídili pokyny a rady vašeho průvodce a dodržovali základní bezpečnostní opatření, jako je respektování divokých zvířat a nepřibližování se příliš blízko k nebezpečným živočichům jako jsou jaguáři nebo kajmani.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Pantanalu v Brazílii. Pokud máte další dotazy, neváhejte se zeptat místních turistických informačních center nebo cestovních agentur specializujících se na tuto oblast.


Dovolená Brazílie Pantanal


Dovolená v Brazílii: Prozkoumejte úžasnou krajinu Pantanalu

Pokud hledáte dovolenou plnou přírodních divů a exotických zážitků, Pantanal v Brazílii je pro vás ideální volbou. Pantanal je jedním z největších močálů na světě a nachází se na pomezí Brazílie, Bolívie a Paraguaye. Tato oblast je domovem bohaté a rozmanité fauny a flóry, což nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek.

Pantanal je nejen rezervací biosféry UNESCO, ale také jednou z nejlépe zachovaných přírodních lokalit na planetě. Močály zde vytvářejí nádherné mokřady a jezera, která jsou domovem pro mnoho vzácných druhů ptáků, savců a plazů. Odtud můžete spatřit amerického krokodýla, kolosální ještěry, tapíry a mnoho dalších zvířat.

Nejlepší čas na návštěvu Pantanalu je během období dešťů, které probíhá od října do března. V tomto období se mokřady promění v obrovské plochy vodních biotopů. Voda přitahuje neuvěřitelné množství živočichů, a vy se tak můžete těšit na pozorování barevných ptáků, caimanů a dokonce i jaguárů.

Existuje mnoho způsobů, jak prozkoumat Pantanal. Nejběžnější možností je se připojit k organizovanému zájezdu nebo pronajmout si místního průvodce, který vám ukáže skvosty této oblasti. Na zájezdu můžete vyrazit do džungle, projet se vodním kanálem nebo se vydat na šnorchlování a pozorování podvodního života.

Navštívit Pantanal vám také umožní zažít jedinečnou kulturu a tradice místních obyvatel. Osídlení v tomto regionu je velmi řídké, protože je velká část Pantanalu nedostupná pěšky nebo autem. Lidé zde žijí podle starých tradic, obdělávají půdu a chovají dobytek. Místní obyvatelé vám rádi ukáží svůj životní styl a srdce vám rozdělí svou pohostinností.

Pamětihodností, kterou byste si neměli nechat ujít, je také město Corumbá, které se nachází poblíž Pantanalu. Toto město nabízí pestrou směsici brazilské a latinskoamerické kultury. Můžete procházet malebnými uličkami, ochutnat místní delikatesy a zakoupení ručně vyráběné suvenýry.

Nezapomeňte však, že Pantanal je chráněnou oblastí, a proto je nutné dodržovat pravidla a chovat se zodpovědně vůči přírodě. Vyvarujte se všeho, co by mohlo narušit ekosystém, a naslouchejte pokynům místních průvodců.

Dovolená v Brazílii v oblasti Pantanal je prozážitkem, který si určitě zapamatujete celý život. Jedinečná fauna a flóra, malebné scenérie a autentická kultura vás v této oblasti zcela pohltí. Takže pokud hledáte dovolenou, která vás přenese do jiného světa, je Pantanal skvělou volbou.


Ubytování Brazílie Pantanal


Brazílie je známá svou exotickou přírodou a překrásnými scenériemi. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které lze v zemi najít, je Pantanal. Tato rozlehlá mokřadní oblast se nachází hlavně v Brazílii, ale přesto sahá i do okolních zemí, jako je Paraguay a Bolívie. Pantanal je největší mokřad na světě a je domovem tisíců druhů zvířat, ptáků a rostlin. Protože je toto místo tak jedinečné, turisté z celého světa sem míří, aby si užili přírodní krásy a poznali místní živočichy.

Pokud plánujete návštěvu Pantanalu, jedním z hlavních aspektů, který byste měli zvážit, je vybrat si vhodné ubytování. Vzhledem k tomu, že Pantanal je přírodní rezervace, není zde velká infrastruktura a většina ubytování je velmi jednoduchá. Nicméně existuje několik možností, které můžete zvážit, ať už hledáte luxusní rezort nebo rustikální ekologický kemp.

Pokud preferujete komfort, města Campo Grande a Cuiabá nabízejí širokou škálu hotelů a rezortů, které poskytují moderní vybavení, bazény a restaurace. Z těchto měst si také můžete objednat exkurze do Pantanalu, které jsou organizovány profesionálními průvodci. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří upřednostňují pohodlí a jsou ochotní zaplatit vyšší cenu.

Na druhou stranu, pokud více usilujete o autentický zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování přímo v Pantanalu. Existuje mnoho rybářských chat, které pronajímají místní obyvatelé. Tyto chaty jsou obvykle jednoduché a nabízejí základní vybavení, jako je postel a sprcha. Některé chaty mají i vlastní kotviště, kde si můžete zapůjčit loď a vyrazit na rybolov či na pozorování krokodýlů a ptáků, které jsou v tomto regionu hojné.

Pro ekologicky uvědomělé turisty existují také ekologické farmy, které nabízejí ubytování pod zárukou minimálního negativního dopadu na životní prostředí. Tyto farmy mají obvykle omezenou kapacitu a nabízejí svým hostům možnost zapojit se do správy farmy a sledovat zvířata ve volné přírodě.

Při výběru ubytování v Pantanalu je také důležité zvážit, v jaké části této oblasti se budete nacházet. Pantanal je rozdělen na několik podoblastí, každá s vlastními charakteristickými rysy. Například severní Pantanal je známý svými velkými stády jelenů a nosorožců, zatímco jižní Pantanal je domovem vzácných jaguárů. Vybrání správného místa v Pantanalu může ovlivnit vaše zážitky a možnosti pro pozorování zvířat.

V každém případě je Pantanal jedinečným místem na světě a nabízí nezapomenutelné zkušenosti pro milovníky přírody. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní rezort nebo rustikální chatu, ubytování v Pantanalu vám umožní objevit krásy této exotické oblasti a poznat fascinující život Fauny.


Počasí Brazílie Pantanal


Brazílie, země bohatá na přírodní krásy a biodiverzitu, domoví mnoha úžasným místům. Jedním z těchto unikátních a zároveň ohrožených ekosystémů je Pantanal. Pantanal je největší vlhké nížiny na světě, rozkládá se především na území Brazílie, ale také do Malého Pantanalu na teritoriu Paraguaye a Bolívie.

Jedná se o rozsáhlou oblast, která je z velké části zaplavená vodou během deštivého období, které trvá od října do března. Tento ekosystém zahrnuje bažiny, mokřady, říční vodstvo a travnaté pláně. Pantanal má bohatou flóru a faunu, která je závislá na značném množství vody. Když se oblast začne zaplavovat, mnoho zvířat migruje do vyšších částí, což z něj činí jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování divoké přírody.

Počasí v Pantanalu je velmi specifické a závisí na ročním období. Deštivé období trvá od října do března, kdy se zde srážky pohybují kolem 400-600 mm a způsobují zaplavení oblasti. V tomto období je teplota zpravidla vyšší, kolem 30 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. Během srážkového období nejsou všechny oblasti Pantanalu dostupné kvůli zaplaveným cestám a řekám, které zde vznikají.

Sušší období trvá od dubna do září a je obdobím, kdy lze Pantanal snáze navštívit. Srážky jsou minimální a teplota je mírnější, pohybující se kolem 25 °C. V tomto období se voda postupně stahuje a odhaluje ohromné množství suchozemských a vodních živočichů, které můžete pozorovat.

Brazílie Pantanal je domovem mnoha endemických druhů, včetně obrovského množství ptáků, savců, obojživelníků a plazů. Mezi nejznámější obyvatele patří jaguár, kapibara, panthera onca, ara, anaconda a kapybara. Některé z těchto druhů jsou ohrožené a žijí pouze v této části světa.

Pantanal je také rájem pro ornitology a vyznavače ornitologie. Je známý svou bohatou a rozmanitou populací ptáků, která čítá více než 600 druhů. Mezi nejzajímavější patří ibis, ibis skákavý, jakaut, krajta nebo kolibříci.

Je neuvěřitelné, jak se Pantanal dokáže tak dramaticky proměňovat v závislosti na ročním období a na srážkách. Je to místo, které nabízí jedinečnou příležitost spatřit okouzlující divokou přírodu v jejím přirozeném prostředí. Ať už se rozhodnete navštívit Pantanal během deštivého období nebo suššího období, budete nadšeni jeho krásami a nezapomenutelnými zážitky.


Letenka Brazílie Pantanal


Brazílie je známá po celém světě jako země nádherných pláží, pestré kulturní různorodosti a zelených deštných pralesů. Nicméně, existuje zde také méně známý, ale ohromující přírodní rezervace - Pantanal.

Pantanal je národní park rozprostírající se na hranicích Brazílie, Bolívie a Paraguaye, s celkovou rozlohou 180 000 kilometrů čtverečních. Jedná se o ekosystém, který obývají neuvěřitelná zvířata, jako jsou krokodýli, jaguáři, ropuchy, mravenci a mnoho dalšího. Pantanal je místem, které nabízí unikátní zážitek pro návštěvníky, kteří si chtějí užít přírodu v celé její kráse.

Ale jak se dostat do Pantanalu? Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Pantanalu, je letenka do města Cuiaba. Toto město se nachází v srdci Pantanalu a poskytuje skvělý výchozí bod pro cestování do této oblasti. Lety do Cuiaby mohou být poměrně drahé, ale lze najít levné letenky, pokud se vyhnete hlavním sezónám jako jsou Vánoce a letní prázdniny.

Jakmile přistanete v Cuiabě, musíte začít plánovat svou cestu. Existuje několik způsobů, jak se do Pantanalu dostat. Nejlepší volbou je nechat si zajistit průvodce, který vám ukáže nejlepší místa v oblasti a poskytne vám nejlepší zážitek.

Cena za průvodce se může lišit od cenového rozpětí. Nicméně, cena se velmi často vyplatí, protože získáte nepřeberné množství znalostí o oblasti a budete se moci těšit z výhledů a zvěře, které by vám jinak mohly uniknout.

Další možností je, že si pronajmete auto a projet Pantanal sám. Tato možnost je především vhodná pro ty, kteří mají rádi dobrodružství. Nicméně, cesta do Pantanalu může být značně náročná, a proto je nutné mít zkušenosti s jízdou v terénu.

Pokud hledáte dovolenou, která vás odveze daleko od civilizace a těsného prostoru, Pantanal je tím pravým místem pro vás. K dispozici jsou letenky do Brazílie, kde si můžete užít nejkrásnější přírodní scenérie těsně vedle obrovských zvířat a úžasné flóry. Užijte si ten nejlepší dovolenkový zážitek vašeho života a navštivte Brazílii a Pantanal hned teď!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky