Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Brazílie Ilhabela

Počasí Brazílie Ilhabela


Ilhabela je krásný ostrov nacházející se na východním pobřeží Brazílie. Tento ostrov je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v zemi díky své překrásné přírodě, bohaté biodiverzitě a dechberoucím plážím. A co se týče počasí, Ilhabela nabízí skvělé klima pro návštěvníky po celý rok.

Ilhabela se nachází v tropické oblasti a má teplé a vlhké klima. Nejteplejšími měsíci jsou leden a únor, kdy průměrné teploty dosahují kolem 30 °C. V noci se teploty pohybují kolem 20 °C. Vzhledem k tomu, že ostrov leží v blízkosti rovníku, tak zde nedochází k výrazným sezónním změnám.

Díky své bezchybné geografické poloze a rozsáhlým tropickým lesům, má Ilhabela dostatek srážek. Nejvíce srážek je očekáváno v letních měsících, zejména od listopadu do března. Průměrná roční srážková hodnota se pohybuje okolo 2 000 mm, což zajišťuje bohatou vegetaci a zelenou krajinu.

Léto na Ilhabele je skvělou dobou pro plážové aktivity a vodní sporty. Teplota oceánu se pohybuje kolem 25 °C, takže voda je příjemná na koupání po celý den. Navíc letní období nabízí více slunečných dní a méně srážek, což je perfektní pro dovolenou.

Na druhou stranu, zimní měsíce, které připadají na červen a červenec, jsou mírnější s nižšími teplotami. Průměrné teploty se pohybují okolo 23 °C během dne a kolem 15 °C v noci. Srážky jsou v tomto období častější, ale stále je možné zažít slunečné dny.

Vzhledem k tomu, že počasí na Ilhabele je převážně příznivé, můžete si užít krásnou přírodu ostrova v jakémkoliv období. Pro ty, kteří preferují teplé a slunečné počasí, doporučuje se návštěva v létě. Pro ty, kteří mají rádi mírnější teploty a méně turistický ruch, mohou vyrazit na ostrov během zimy.

Celkově lze říci, že počasí na Ilhabele je příjemné a ideální pro dovolenou. Ať už si přejete vychutnat si slunečné dny na plážích, prozkoumat ostrov pěšky nebo podniknout vodní aktivity, Ilhabela vám nabízí mnoho možností a příležitostí pro zážitky v jedinečném tropickém ráji.


Ubytování Brazílie Ilhabela


Ilhabela, což v portugalštině znamená "krásný ostrov", je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Brazílii. Tento přírodní ráj se nachází na pobřeží státu São Paulo a je jedním z nejlákavějších míst pro ty, kteří hledají pláže, přírodu a dobrodružství.

Jedním z hlavních lákadel Ilhabely je její úchvatná příroda. Ostrov je pokrytý bujnou tropickou vegetací a nabízí pestrou paletu rostlin a živočichů. Návštěvníci mohou zkoumat deštný prales, procházet se po nádherných plážích či vystoupat na vrchol nejvyšší hory ostrova, Bašty (Pico das Baštas). Z vrcholu se otevírá dech beroucí výhled na celý ostrov a okolní moře.

Pláže jsou samozřejmě jedním z hlavních taháků Ilhabely. Návštěvníci zde najdou nespočet pláží s jemným bílým pískem, tyrkysově modrou vodou a úchvatnou vegetací. Mezi nejpopulárnější pláže patří Pereque, Viana, Portinho, Curral a Feiticeira. Každá z nich má své vlastní kouzlo a nabízí různé možnosti vodních sportů a relaxace na pláži.

Ilhabela je také ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování. Osmdesát procent ostrova je pokryto chráněným mořským parkem, který nabízí bohatství korálových útesů a života pod vodou. Mořské parky Bonete a Toca do Veloso jsou vyhledávanými místy mezi potápěči, kteří se sem sjíždějí z celého světa, aby objevili fascinující podvodní svět Ilhabely.

Kdo má rád dobrodružství na pevnině, může se vydat na jednu z mnoha turistických tras, které ostrov nabízí. Jednou z nejznámějších je trasa Caminho do Veloso, která vede přes deštný prales až k vodopádu. Další oblíbenou trasou je Caminho das Cachoeiras, která vede k několika malým vodopádům a nabízí osvěžující koupání v průzračných bazéncích.

Pokud se rozhodnete navštívit Ilhabelu, nemusíte se obávat nedostatku ubytování. Ostrov nabízí širokou škálu hotelů, penzionů, vil a apartmánů, které vyhovují různým potřebám a rozpočtům. Můžete si vybrat luxusní resort s výhledem na oceán, útulný penzion ve vesnici nebo si pronajmout soukromou vilu s vlastním bazénem. Nejlepší je si rezervovat ubytování předem, zejména během turistické sezóny (prosinec až březen), kdy Ilhabela přitahuje nejvíce návštěvníků.

Ilhabela je jedním z brazilských "skrytých pokladů" a nabízí nádhernou kombinaci přírodního krásna a odpočinku u moře. Pokud plánujete cestu do Brazílie, určitě zvažte návštěvu tohoto krásného ostrova.


Dovolená Brazílie Ilhabela


Brazílie – země s nádhernými plážemi, sluncem a zábavou. Pokud však toužíte po dovolené plné klidu a odpočinku, pak je pro vás ideální volbou ostrov Ilhabela. Tento ostrov se nachází v Atlantickém oceánu, asi 140 km od metropole São Paulo.

Ostrov Ilhabela je plný dechberoucích pláží, které jsou obklopeny přírodními scenériemi, které jsou pro návštěvníky velmi příjemné na pohled. Kdykoliv během roku si můžete užít nezapomenutelné chvíle na ostrově Ilhabela – počasí se zde totiž mění jen minimálně.

K nejpopulárnějším plážím na ostrově patří Praia do Curral, Praia do Julião a Praia das Pedras Miúdas. Ty všechny přitahují mnoho turistů z celého světa svými tyrkysovými vodami a propojenými parky.

Na ostrově Ilhabela máte k dispozici také mnoho aktivit, které můžete vyzkoušet, jako například: plavání s delfíny, potápění, jízdu na koni a mnoho dalších vodních a pozemních sportů.

Kromě toho lze navštívit i historické památky a muzea, které Vám zpříjemní pobyt na ostrově Ilhabela. Mnoho z těchto míst je napojeno na historii parků a přírodních památek, které můžete navštívit.

Vybavení na ostrově je rovněž vysoce kvalitní, včetně výběru ubytování v kempech, penzionech a pěti hvězdičkových hotelech.

Celkově lze tedy říci, že ostrov Ilhabela je ideální miesto pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v přírodě a zároveň ochutnat kus nádherné Brazílie. Pokud váš sen je zbytečně plný lidí a ruchu, ostrov Ilhabela vám zajistí dokonalou rovnováhu mezi odpočinkem a zážitky. Zažijte pro mnohé neznámou Brazílii a přiveďte si z ní ty nejkrásnější vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Ilhabela


1. Jak se dostat na Ilhabelu?
- Několik trajektových linek je k dispozici z přístavu São Sebastião na pevninské části Brazílie, které přepravují turisty na Ilhabelu. Cesta trajektem trvá přibližně 15 minut a lístek lze zakoupit na místě.

2. Kolik to stojí cestovat trajektem na Ilhabelu?
- Cena trajektového lístku se liší v závislosti na čase a denní době. Obvykle se pohybuje mezi 20 až 40 reály (místní měna) za osobu.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ilhabely?
- Nejlepší doba na návštěvu Ilhabely je obvykle během suchého období mezi prosincem a březnem, kdy je teplota příjemná a dešťové srážky jsou minimální.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Ilhabelě?
- Ilhabela je známá svými krásnými plážemi. Mezi nejlepší patří Pláž Curral, Pláž Bonete, Pláž Jabaquara a Pláž Feiticeira. Každá z těchto pláží nabízí jedinečnou atmosféru a některé z nich mají také plážové bary a restaurace.

5. Co dělat na Ilhabelě kromě plážování?
- Kromě plážování se na Ilhabele nabízí další aktivity, jako je potápění, šnorchlování, turistika v deštném lese a návštěva historických památek. Můžete také navštívit místní trhy, kde se prodávají místní řemeslné výrobky a čerstvé potraviny.

6. Kde se dá ubytovat na Ilhabelě?
- Na Ilhabele je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Nejoblíbenější oblastí pro ubytování je pobřežní část ostrova, kde se nachází většina pláží.

7. Jaké jsou místní speciality Ilhabely?
- Ilhabela je známá svými čerstvými mořskými plody, jako je langusta, krevety a ryby. Dalšími místními specialitami jsou "feito na brasa" (maso grilované na otevřeném ohni), banány pečené v cukru a místní sladkosti z ovoce.

8. Jaké jsou turistické atrakce na Ilhabelě?
- Mezi turistické atrakce na Ilhabelě patří historické centrum Vila, kde se nachází malebné kamenné uličky a historické budovy. Dalšími atrakcemi jsou vodopády Toca a Gato, Národní park Serra do Mar, Muzeum námořní historie a zřícenina kaple Nossa Senhora d'Ajuda.

9. Jak se pohybovat po Ilhabelě?
- Nejlepším způsobem, jak se pohybovat po Ilhabelě, je pronajmout si skútr nebo auto. Existují také taxislužby a autobusy, které zajišťují přepravu po ostrově.

10. Jaké jsou počasí a teploty na Ilhabelě?
- Ilhabela má tropické podnebí s teplotami kolem 25–30 °C po většinu roku. Dešťové srážky jsou nejčastější mezi listopadem a dubnem. Obecně platí, že teploty jsou vyšší a deště jsou méně časté během léta (prosinec–únor).


Letenka Brazílie Ilhabela


Ilhabela je malý, ale nádherný ostrov ve státě São Paulo v Brazílii. Přestože jeho jméno znamená "krásný ostrov", jeho skutečná krása je však mnohem výraznější než by se mohlo zdát. Tento klenot jihoamerického ostrova je oblíbenou turistickou destinací pro ty, kteří hledají relaxaci, dobrodružství nebo prostě jen krásné pláže a přírodu.

Pro návštěvníky, kteří chtějí zažít vše, co Ilhabela nabízí, je nejlepší volbou letenka přímo na ostrov. Existuje několik různých možností, jak se dostat na Ilhabelu letadlem. Nejbližší mezinárodní letiště je letiště Guarulhos v Sãu Paulu, odkud mohou cestující buď pokračovat busem nebo autem na trajektovou trasu na ostrov, nebo se mohou rovnou vydat na místní letiště São José dos Campos a odtud přesunout na letadlo směrem na Ilhabelu.

Pro cestující z jiných částí světa je možné dostat se na Ilhabelu také s přestupem v São Paulu z některého z jiných mezinárodních letišť ve městě. Letenky na Ilhabelu jsou obecně cenově dostupné a mnoho aerolinek nabízí různé slevy a nabídky na lety do této oblasti.

Jakmile se cestující odletí na Ilhabelu, budou vítáni malebným výhledem na zelené hory, výstavní pobřeží a modré vody. Ostrov je obklopen krásnými plážemi, které lákají k relaxaci a procházkám po břehu. Nejznámější pláže ostrova zahrnují Perequê, Curral, Saco da Capela, Julião a Feiticeira. Každá z těchto pláží nabízí něco trochu odlišného - od živých letních osad až po tichá a klidná místa k relaxaci.

Pro ty, kteří rádi tráví čas ve vodě, Ilhabela je také široce uznávanou destinací pro potápění a šnorchlování s neuvěřitelně rozmanitým podmořským životem. Ostrov nabízí mnoho cenově dostupných potápěčských center, která nabízejí zážitkové ponory pro všechny úrovně zkušeností.

Mimo pláží a vodních aktivit, Ilhabela nabízí i jiné zábavné aktivity, jako je prozkoumávání přírody v národním parku Ilhabela, jízda na horských kolech nebo pěší túry po bujné vegetaci a vodopádech. Ostrov je známý také svými historickými památkami, jako je pevnost São Matheus a starobylý kostel Nossa Senhora D'Ajuda.

Kvůli své kráse, příjemnému podnebí a bohaté kultuře se letenky na Ilhabelu často rychle rozprodají, takže je dobré si svou cestu naplánovat dopředu. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník pláží nebo jen hledáte relaxaci v tropickém ráji, Ilhabela je bezpochyby jedinečným cílem, který stojí za to objevit.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky