Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Brazílie Iguazu Falls

Letenka Brazílie Iguazu Falls


Iguazu Falls – úchvatná přírodní krása Brazílie

Brazílie, země tajemných amazonských pralesů, ohromujících pláží a fascinujících měst, nabízí nejen bohatou kulturní a historickou scénu, ale také některá z nejvíce dechberoucích přírodních divů na světě. Mezi tyto divy patří i nádherné Iguazu Falls.

Iguazu Falls, světové přírodní dědictví UNESCO, jsou souborem více než dvou stovek vodopádů nacházejících se na hranici Brazílie a Argentiny. Jsou jedním z největších a nejkrásnějších vodopádů na světě, kde mohou návštěvníci zažít neuvěřitelnou sílu a krásu vodních toků, které padají přímo do tajemného amazonského pralesa.

Cesta na tyto úchvatné vodopády začíná příletem do nejbližšího letiště, kterým je letiště Foz do Iguaçu na brazilské straně. Zde můžete zakoupit letenku a připravit se na nezapomenutelný zážitek. Po příletu můžete vyrazit do města Foz do Iguaçu, které je výchozím bodem pro návštěvu vodopádů.

Prohlídku Iguazu Falls je možné začít z brazilské strany, kde návštěvníci mohou projít zhruba jednokilometrovým chodníkem, který vede až k nejznámějšímu vodopádu Garganta do Diabo, neboli Ďábelskému hrdlu. Při procházce se můžete těšit na úchvatný výhled na vodopády, místní flóru a faunu, která je v oblasti mimořádně rozmanitá. Člověk se tady cítí malý v porovnání se vzrůstajícími proudy vody a ohlušujícím zvukem pádu.

Pokud chcete dostat to nejlepší z Iguazu Falls, neměli byste vynechat ani argentinskou stranu vodopádů. Z brazilského města Foz do Iguaçu se můžete vydat na autobusovou cestu, která vás zavede až k argentinskému národnímu parku Iguazú. Zde vás čeká rozsáhlejší síť chodníků, které umožňují prozkoumat vodopády ze všech možných úhlů. Zhlédnete mnohem větší počet vodopádů, dozvíte se více o ekosystému oblasti a můžete dokonce zažít adrenalinový zážitek při projití chodbou, která vede přímo nad vodopády.

Iguazu Falls jsou neuvěřitelně krásné a majestátní místo, které si zaslouží vaši pozornost. Ať už se rozhodnete navštívit pouze brazilskou stranu nebo se vydat i k argentinským vodopádům, budete mít možnost zažít přírodu v její nejčistší a nejdivočejší podobě.

Vyrazte na dobrodružství svého života a zakupte si letenku do Brazílie a jste ujisti, že Iguazu Falls nebudou zklamáním. Nechte se ohromit tímto nezapomenutelným zážitkem, kde budete moci spatřit, slyšet a dokonce i cítit sílu přírody ve své plné síle.


Počasí Brazílie Iguazu Falls


Brazílie je země známá svými exotickými plážemi, amazonským pralesem a překrásnou přírodou. Jedno z nejúžasnějších a nejznámějších přírodních divů Brazílie je bezpochyby vodopád Iguazu.

Iguazu Falls, česky nazývané vodopády Iguazu, se nacházejí na hranici mezi Brazílií a Argentinou. Jsou to skupina 275 vodopádů, které vytvářejí široký oblouk o délce přibližně 2,7 kilometru. Vodopády Iguazu se také pyšní titulem jednoho z největších a nejimpozantnějších vodopádů na světě.

Tato přírodní krása je obklopena národním parkem Iguazu, který byl vyhlášen za UNESCO světového dědictví. Návštěvníci parku mají možnost prozkoumat různé stezky a cesty, které vedou k vodopádům, a vychutnat si jedinečný pohled na toto ohromující přírodní divadlo.

Počasí v oblasti Iguazu Falls je ovlivněno tropickým klimatem. Teploty zde zpravidla kolísají mezi 25 až 35 stupni Celsia. Nejteplejší období v této oblasti je od listopadu do března, kdy jsou teploty nejvyšší a srážky jsou časté. Naopak nejchladnější období je od června do srpna, kdy se teploty pohybují kolem 15 až 20 stupňů Celsia.

Srážky jsou v oblasti Iguazu Falls časté po celý rok, což přispívá k výraznému množství vody, které vodopády proudí. Největší srážkové období je mezi lednem a březnem, což vytváří ideální podmínky pro pozorování velkých mohutných vodopádů.

Návštěva Iguazu Falls je impozantní zážitek, který si nelze nechat ujít při cestování do Brazílie. Pro turisty je zde k dispozici mnoho aktivit, jako například plavba lodí, turistické túry nebo procházka po stezkách v národním parku. Pro ty, kdo se chtějí těšit nejlepšímu výhledu na vodopády, je také možnost letu vrtulníkem.

Iguazu Falls jsou jedním z nádherných míst na planetě, které kombinují ohromující přírodní krásu s dobrodružstvím a úžasnými pohledy. Počasí v Brazílii v oblasti Iguazu je klíčovým faktorem pro návštěvníky při plánování svého putování a pro ty, kteří chtějí zažít všechny podoby tohoto úžasného přírodního divu.


Dovolená Brazílie Iguazu Falls


Brazílie je jednou z nejnavštěvovanějších turistických zemí na světě. Nabízí návštěvníkům mnoho krás, jako jsou bílé písčité pláže, fascinující historii a kulturní dědictví, ale také ohromující přírodní scenérie. Jedním z nejroztomilejších míst v této zemi jsou Imagen Falls.

Iguazu Falls, nazývané také Waterfall of Iguazu, jsou jedním z nejvíce rozpoznatelných míst v Brazílii. Tyto vodopády tvoří vodopády řeky Iguazu, která protéká mezi Brazílií a Argentinou. Celkově vodopády se skládají z 275 jednotlivých padajících vodopádů na délce 2,7 kilometru. Tyto vodopády mají výšku až 82 metrů a šířku v rozmezí 270 až 1500 metrů.

Cesta ke vodopádům se dá absolvovat různými způsoby. Někteří turisté si vybírají let nad vodopády, jiní cestují autobusem a třetí možností je spousta turistů, kteří volí prohlídku vodopádů pěšky. Každý způsob jízdy nabízí jedinečný zážitek z Vodopádů Iguazu.

Když návštěvníci dorazí na místo, uvidí ohromující vodopády. Ty jsou často obklopeny hustým pralesem, který nabízí možnost sledovat exotické zvířata, jako jsou opice nebo tukani. Nejbližší město ke vchodu do vodopádů je Foz do Iguazu.

Tyto vodopády jsou neuvěřitelně krásné a fascinující. Nabízejí návštěvníkům možnost vidět jedinečné scenérie, způsobené úžasnou přírodou. Pokud cestujete do Brazílie, Iguazu Falls by se neměly vynechat. Jsou to jedny z nejníže turisticky navštěvovaných vodopádů na světě a vytvářejí nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Iguazu Falls


1. Kde se nacházejí Iguazu Falls?
Iguazu Falls se nacházejí na hranici mezi Brazílií a Argentinou. Většina vodopádů leží v Argentině, ale část z nich je také přístupná z brazilské strany.

2. Jak se dostanu na Iguazu Falls z Brazílie?
Z brazilské strany je nejbližší letiště Foz do Iguaçu International Airport ve městě Foz do Iguaçu. Z letiště je možné se dostat na vodopády pomocí místních autobusových linek nebo taxíkem.

3. Jaké jsou vstupní poplatky na Iguazu Falls?
Vstupní poplatky se liší na brazilské a argentinské straně. V roce 2021 je vstup na brazilskou stranu v hodnotě 72,30 R$ (brasilský real) pro zahraniční turisty. Na argentinské straně je vstup 800 argentinských pesos pro zahraniční turisty.

4. Jak dlouho trvá návštěva Iguazu Falls?
Celková délka návštěvy závisí na tom, jak se rozhodnete prozkoumat vodopády. Pokud se rozhodnete navštívit obě strany, může návštěva trvat alespoň jeden až dva dny. Pro návštěvu samotných vodopádů byste měli počítat s několika hodinami.

5. Jaké aktivity a vyhlídky jsou na Iguazu Falls?
Na Iguazu Falls si můžete prohlédnout rozmanitou přírodu, vodopády a chodníky, které vás zavedou blíže k vodopádům. Existují také lodní výlety po řece Iguazu, které vás zavedou až ke vodopádům. Na argentinské straně si můžete vychutnat také panoramatický výhled z vyhlídkových plošin.

6. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Iguazu Falls?
Ideální období pro návštěvu Iguazu Falls je od listopadu do března, kdy je teplé počasí a méně srážek. V tomto období máte také větší šanci na viditelnost a přítomnost duhy. Však můžete návštěvu také plánovat v jiné době, jen si dejte pozor na množství turistů a srážek.

7. Je nutné si na návštěvu Iguazu Falls předem rezervovat lístky?
Iguazu Falls jsou velmi populární turistickou atrakcí, takže je doporučeno si předem rezervovat lístky, zejména během vrcholové sezóny. Rezervace lístků vám zajistí přístup ke všem částem vodopádů a ušetří vám čas strávený ve frontě.

8. Jaká je nejlepší strana Iguazu Falls - brazilská nebo argentinská?
Obě strany Iguazu Falls nabízejí jedinečné výhledy a zážitky. Na brazilské straně najdete větší množství vyhlídkových plošin, které vám umožní vidět vodopády jako celek. Na argentinské straně pak najdete rozsáhlejší systém chodníků, které vás zavedou blíže k vodopádům. Doporučuje se navštívit obě strany, abyste si užili celkový zážitek.


Ubytování Brazílie Iguazu Falls


Jihoamerická země Brazílie je známá svou překrásnou přírodou a jedním z největších pokladů této země jsou vodopády Iguazu Falls. Leží na řece Iguazu na hranicích Brazílie a Argentiny a tvoří neuvěřitelně impozantní a nádhernou scenérii. Toto jedinečné přírodní dědictví UNESCO láká každoročně na miliony turistů, kteří chtějí zažít úžasný zážitek a obdivovat krásu vodopádů.

Iguazu Falls se skládá z více než 275 jednotlivých vodopádů na šířce asi 2,7 km, a tak je největším systémem vodopádů na světě. Celý komplex vodopádů je obklopen národním parkem Iguazu, který nabízí bohatou a rozmanitou faunu a floru s mnoha vzácnými a ohroženými druhy. Navštívit Iguazu Falls tedy znamená získat příležitost zároveň poznat neuvěřitelnou přírodou, která poskytuje domov mnohým vzácným živočišným i rostlinným druhům.

Ohromující vodopády jsou vždy mezi nejpopulárnějšími atrakcemi turistů v Brazílii a nabízejí mnoho aktivit pro ty, kteří se rozhodnou navštívit tento přírodní div. Existuje mnoho vyhlídkových míst, která umožňují turistům obdivovat z výšky vodopády a rozsáhlou krajinu. Jeden z nejpopulárnějších a nejen výhledovým místem je peřej Devil's Throat (Ďáblova hrdla). Tento vodopád je 82 metrů vysoký a jeho hukot a síla vytvářejí skutečně ohromující zážitek.

Kromě vyhlídkových míst je možné si užít také různé outdoorové aktivity v okolí, jako je pěší turistika, kajakování, plavání nebo rafting. Na řece Iguazu si můžete pronajmout kajak a provést si takzvaný "vodopádový zážitek", což je jedinečná zkušenost doplavat se co nejblíže k vodopádům. Vodní mlha, která se zde vytváří, poskytuje osvěžující a jedinečnou atmosféru.

V blízkosti Iguazu Falls se také nachází řada luxusních hotelů a ubytování, které nabízejí velkolepý výhled na vodopády. Ti, kteří si přejí přímo v parku několik dní zůstat, mají možnost si rezervovat pokoj v jednom z hotelů, které jsou situovány přímo na nábřeží řeky Iguazu. Tato ubytování nabízejí nejen komfortní pokoje, ale také jedinečnou atmosféru a rozhled na vodopády přímo z okna. Většina z těchto hotelů také poskytuje organizaci výletů a aktivit v okolí vodopádů, což je skvělý způsob, jak lépe poznat toto úžasné místo.

Iguazu Falls je jednou z největších přírodních krás Brazílie a není divu, že na ni přijíždí tolik turistů. Je to nádherný klenot přírody, který rozhodně stojí za to vidět a zažít na vlastní kůži. Nabízí nejen krásné vyhlídky, ale také různé outdoorové aktivity a řadu luxusního ubytování v blízkosti vodopádů. Každý návštěvník se zde každopádně setká s dechberoucí přírodou a silou vodopádů, která působí dojmem na celý život.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky