Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bolívie Uyuni

Dovolená Bolívie Uyuni


Bolívie je země plná překvapení a nádherných přírodních krás. Mezi nejvyhledávanější místa na dovolenou patří bezesporu město Uyuni a jeho slavný slaný jezero.

Uyuni leží v jihozápadní části Bolívie a je největším městem na světě, které se nachází v nadmořské výšce přes 3500 metrů. Díky své poloze na okraji Altiplana a pouště Atacama se zde nachází několik turistických atrakcí, které přitahují tisíce návštěvníků každý rok.

Nejznámější z těchto atrakcí je bezesporu slané jezero Salar de Uyuni, které se nachází v nadmořské výšce 3650 metrů. Je to největší slané jezero na světě a jeho hladina se rozprostírá na ploše 10 582 kilometrů čtverečních. Odtud pochází také název Uyuni – "místo, kde je mnoho součástek". Slané jezero je jedinečnou přírodní krásou s neuvěřitelnou, téměř nereálnou krajinou, která vám zaručí nezapomenutelné zážitky.

Na jezeře se nachází také ostrov Incahuasi, který je pokryt kaktusy a nabízí krásné výhledy na celé slané jezero. Je to jedno z nejoblíbenějších míst pro turisty a není divu – panoramatika na horizontu vás uchvátí a nikdy na ni nezapomenete.

Dalším turistickým magnetem je blízká vesnice Colchani, kde můžete vidět tradiční zpracovávání soli a obohatit svou dovolenou o kontakt s místními obyvateli.

Uyuni nabízí mimo slaného jezera také mnoho dalších atrakcí. Můžete se projít historické centrum města, navštívit místní Lidové muzeum a podívat se na zbytky starodávných staveb, které se nacházejí na jeho okraji.

Pokud budete mít čas, doporučujeme vám navštívit také Laguna Colorada. Toto jezero se nachází v nadmořské výšce 4300 metrů a jeho voda se mění podle denní doby od různých odstínů modré až po růžovou, protože se do něj dostávají různé minerály. Je to jedinečný zážitek, který by si nikdo neměl nechat ujít.

Jestliže si chcete užít nějaký ten adrenalin, máte možnost vyrazit na některou z mnoha výprav do původních, divokých oblastí Bolívie, kde se můžete setkat třeba s místními kmeny, nebo si zajezdit na koni s divokými koněmi.

Všem, kdo hledají něco neobvyklého a nezapomenutelného, doporučujeme vyrazit na dovolenou do Bolívie – do Uyuni. Toto místo vám nabídne mnoho zážitků a krásných přírodních scenérií, které zůstanou navždy v paměti.


Letenka Bolívie Uyuni


Uyuni je malé město v jihozápadní Bolívii, které je známé svými ohromujícími solnými pánvemi a jedinečnými přírodními scenériemi. Mnoho turistů míří do této oblasti, aby prozkoumali slavné solné pláně Salar de Uyuni, které jsou největšími solnými pláněmi na světě.

Pokud plánujete navštívit Bolívii a chcete navštívit Uyuni, letenka je jednou z nejlepších možností, jak se dostat na místo rychle a pohodlně. Mnoho leteckých společností nabízí lety do blízkého letiště Uyuni.

Po příletu na letiště v Uyuni budete ohromeni krásou okolních krajin. Salar de Uyuni, které se rozkládá na ploše přibližně 10 500 kilometrů čtverečních, je jedinečným přírodním fenoménem. Bílé solné pláně tvoří neuvěřitelnou scenérii, která vypadá jako z jiného světa. Během deště se pláně proměňují ve velkou slanou kotlinu, která odráží oblohu, vytvářející neuvěřitelný optický klam, který je velmi oblíben mezi fotografy.

Další atrakcí v okolí Uyuni je sopka Thunupa, která se vypíná nad solnou pánví. Je možné vyšplhat až na její vrchol, kde si můžete vychutnat úchvatný výhled na solné pláně a okolní krajinu. Tato oblast je také domovem mnoha druhů volně žijících živočichů, včetně plameňáků, lamy a kondorů.

Uyuni nabízí také několik dalších turistických atrakcí, jako jsou termální prameny, barevné laguny a starobylé město Potosí. Výlet do těchto zajímavých lokalit je jedinečným zážitkem, který vám umožní objevovat krásy Bolívie.

Pokud plánujete navštívit Uyuni, je doporučeno si předem zajistit letenku, protože lety do tohoto regionu jsou často vyprodané během turistické sezóny. Máte možnost vybrat si mezi několika leteckými společnostmi a najít tu nejvhodnější nabídku pro vás.

Při cestování do Uyuni je také důležité si uvědomit, že oblast je velmi chladná, zejména v noci. Doporučuje se si vzít dostatek teplého oblečení a připravit se na nízké teploty.

Letenka do Uyuni je vstupenkou do magického světa solných plání, krásné přírody a unikátních zážitků. Navštivte toto malebné město a objevte krásy Bolívie, které vás ohromí svou jedinečností a krásou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Uyuni


Otázky:

1. Jak se dostat do Uyuni v Bolívii?

2. Jaké jsou nejlepší aktivity na třídenní cestě do Uyuni?

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Uyuni?

4. Jaké jsou nejlepší hotely v Uyuni a jaká je cena ubytování?

5. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z Uyuni do La Paz?

Odpovědi:

1. Nejlepší způsob, jak se dostat do Uyuni v Bolívii, je letadlem z La Paz nebo Sucre, nebo autobusem ze Salta v Argentině nebo ze San Pedro de Atacama v Chile.

2. Nejlepší aktivity zahrnují návštěvu slaného jezera Uyuni, cestu do uprostřed solných plání, návštěvu termálních pramenů, obdivování gejzírů a pozorování hvězd.

3. Nejlepší místa k návštěvě v Uyuni jsou slané jezero Uyuni, Incahuasi Island, církevní město Chulilla, místní trh a místní křižovatky.

4. Nejlepší hotely v Uyuni jsou Luna Salada, Jardines de Uyuni, Palacio de Sal, Hotel Oasis, Hostal La Magia de Uyuni a Juka Hostel. Cena ubytování se pohybuje od $30 až do $150.

5. Nejlepší způsob, jak se dostat z Uyuni do La Paz, je letadlem nebo autobusem. Let letí z Uyuni do La Paz denně, trvá asi 45 minut a stojí přibližně $100. Autobusy jezdí také den co den, trvá asi 10 hodin a stojí kolem $25.


Počasí Bolívie Uyuni


Uyuni, město v jihozápadní Bolívii, se nachází uprostřed největší slané pláně na světě, Salar de Uyuni. Toto místo je jedním z nejkrásnějších a nejneuvěřitelnějších míst na planetě, obklopené nekonečnými plochami soli. Nicméně, podmínky počasí v Uyuni se mohou výrazně lišit od toho, na co jsou turisté zvyklí.

Uyuni se nachází v nadmořské výšce přibližně 3 670 m, takže zdejší počasí je velmi extrémní a předpovědět ho může být náročné. Počasí v této oblasti se během dne může dramatičtě měnit a teploty se mohou pohybovat od 20 °C přes den až po -20 °C v noci.

V období od března do listopadu bývá obvykle sucho a slunné počasí, i když sem tam se mohou vyskytnout rychlé, krátké bouřky. Obvykle je v Uyuni velmi slunně a suché, takže mnohé zdejší turisty může překvapit chladné počasí, které k sobě mnohdy váže prudké poryvy větru.

V zimě, tedy během období od května do srpna, mohou ranní a noční teploty propadat až pod bod mrazu. Proto je nutné si s sebou vzít dostatek teplého oblečení a topení.

Všeobecně platí, že v Uyuni je výrazná sezónnost a před cestou je dobré si zjistit, jaké počasí mohou turisté očekávat. Navíc, pokud plánujete navštívit Salzara de Uyuni a okolí v měsících zimy, je vhodné se na teploty lépe připravit, aby si vaše cesta uživily naplno.

Přestože počasí v Uyuni může turisty překvapit, zdejší příroda a scenérie oplatí přemožení teplotních extrémů. Ať už plánujete cestu do oblasti slané pláně v jakýkoliv ročním období, doporučuje se vzít si s sebou dostatek oblečení, aby se mohli turisté opravdu užít krásy této jedinečné lokalitý.


Ubytování Bolívie Uyuni


Pokud hledáte jedinečné a nezapomenutelné místo k ubytování, pak se vydejte do Bolívie a nechte se okouzlit krásou a mystikou Uyuni. Město Uyuni se nachází v úžasném solném poli, které je největším solným polí na světě. A právě zde můžete zažít jedinečné zážitky a strávit svou dovolenou v originálním ubytování.

Jednou z nejzajímavějších možností je ubytování v solných hotelích. Ano, správně jste slyšeli, tyto hotely jsou postaveny ze soli. Jedná se o unikátní stavební materiál, který využívá místní přírodní zdroje. Pobyt v solném hotelu je nejenom originální, ale také ekologický zážitek. Užijete si teplo a pohodlí svého pokojíku, který je vybaven vším potřebným pro váš komfortní pobyt. Tyto hotely navíc nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu, kde se setkáváte s neskutečně rozlehlými a jedinečnými solnými pláněmi.

Pro ty, kteří hledají ještě větší dobrodružství, existuje i možnost strávit noc ve stany uprostřed solné pláně. To je ideální volba pro ty, kteří chtějí opravdu zažít pocit volnosti a přírody. Nocování ve stanu vám umožní vstřebat krásu a ticho Bolívie Uyuni ve všech svých podobách. Během noci si také můžete vychutnat naprosto dechberoucí hvězdnou oblohu, která je daleko od světelného znečištění.

Další možností je ubytování v luxusních lodích na slaném jezeře Uyuni. To je jako žít v pohádce. Prostory jsou moderně zařízené a nabízejí veškeré pohodlí. Můžete se těšit na romantické večeře s výhledem na jezero a pokochat se krásou přírody kolem vás. To je opravdu jedinečný zážitek.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli formu ubytování, pobyt v Bolívii Uyuni bude určitě nezapomenutelným zážitkem. Nechte se unést kouzlem solných plání, vychutnejte si krásu přírody a relaxujte v unikátním prostředí. Ubytování v Uyuni nabízí něco pro každého, ať už jste milovníci přírody nebo luxusu. Stačí si jen vybrat a nechat se pozvat do této malebné části Bolívie.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky