Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bolívie Rurrenabaque

Ubytování Bolívie Rurrenabaque


Rurrenabaque, malé město ve východní části Bolívie, není jen bránou do úžasných přírodních rezervací, ale také nabízí širokou škálu možností ubytování pro turisty.

Pokud hledáte luxusní zážitek, můžete se rozhodnout pro jedno z místních ekoresortů. Tyto resorty nabízejí komfortní pokoje s výhledem na okolní pralesy a řeku. Další výhodou je, že vám nabízejí různé aktivity, jako je trekking, kanoe, nebo dokonce plavba po amazonském pralese. Jistě si užijete také vyhlídkové plošiny, které vám umožní pozorovat místní faunu a flóru.

Pokud preferujete příjemnější ceny, můžete se rozhodnout pro rodinné penziony nebo hostel. Tyto ubytovací zařízení nabízejí jednodušší pokoje, ale přesto si užijete přátelské atmosféry a pohodlného ubytování. Zde můžete potkat další cestovatele a sdílet si zážitky z vašich dobrodružství v Bolívii.

Pokud hledáte autentický zážitek, můžete se rozhodnout pro pobyt u místních domů. Tato možnost, známá jako "homestay", vám umožní pronajmout si místnost ve skromném domě místní rodiny. Tímto způsobem budete moci prozkoumat místní kulturu, domácí kuchyni a získat lepší porozumění životu v Rurrenabaque.

Nezapomeňte si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, zejména pokud plánujete návštěvu během turisticky rušnějších období. Mějte na paměti, že Bolívie je rozvojová země a vybavení může být místy skromnější než v západních zemích. Nicméně, místní obyvatelé jsou obvykle velmi přátelští a snaží se zajistit co nejlepší zážitek pro své hosty.

Rurrenabaque je skvělou základnou pro vaše dobrodružství v amazonském pralese Bolívie. Ať už si vyberete luxusní resort, rodinný penzion, hostel nebo homestay, jistě si užijete unikátní zážitky a objevíte krásy tohoto malebného města a jeho okolí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Rurrenabaque


1) Jak se dostat z La Paz do Rurrenabaque?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat z La Paz do Rurrenabaque, je letecky. Existují také autobusové spoje, ale jsou delší a méně pohodlné.

2) Jaké aktivity a zážitky mohu zažít v Rurrenabaque?
- Rurrenabaque je známé jako brána k Amazonskému deštnému pralese, takže zde můžete zažít mnoho outdoorových aktivit, jako je trekking, rafting, ježdění na kánoích a pozorování volně žijících zvířat. Navštívit můžete také Pampasy, kde se nachází mnoho druhů zvířat, jako jsou kajmani a různé druhy ptáků.

3) Kdy je nejlepší doba navštívit Rurrenabaque?
- Nejlepší dobou k návštěvě Rurrenabaque je období sucha, které trvá od května do října. V tomto období jsou podmínky pro outdoorové aktivity ideální a je také pravděpodobnější, že uvidíte volně žijící zvířata.

4) Musím mít nějaká speciální očkování před návštěvou Rurrenabaque?
- Doporučuje se očkování proti žluté zimnici a hepatitidě A a B. Je také vhodné mít aktualizovanou očkovací kartu a poradit se s lékařem před cestou.

5) Jaká je cena za ubytování v Rurrenabaque?
- Cena ubytování se liší dle typu a kvality ubytování. V Rurrenabaque je mnoho možností od jednoduchých hostitelů až po luxusní hotely. Cena za noc se pohybuje od cca 10 do 100 USD.

6) Mám si předem rezervovat si ubytování v Rurrenabaque?
- Doporučuje se předem rezervovat ubytování, zejména v turistické sezóně, abyste měli jistotu, že máte místo k přespání. Existuje mnoho online rezervačních platforem, které nabízejí možnost rezervace přímo online.

7) Jaká je místní měna v Rurrenabaque a existují tam bankomaty?
- Místní měnou v Bolívii je boliviano. V Rurrenabaque je několik bankomatů, ale může se stát, že nebudou vždy funkční. Doporučuje se mít dostatek hotovosti s sebou.

8) Jaká je teplota v Rurrenabaque?
- Teplota v Rurrenabaque se pohybuje mezi 20-30 °C během roku. V období dešťů a vlhkosti (listopad až duben) se teplota může zvednout až na 35 °C.

9) Mohu si vzít do Rurrenabaque svůj vlastní stan?
- Ano, můžete si vzít svůj vlastní stan. Existují také možnosti pronájmu stanů v některých turistických agenturách nebo ubytovacích zařízeních.

10) Jaké jsou doporučené turistické agentury v Rurrenabaque?
- Existuje mnoho turistických agentur v Rurrenabaque, které nabízejí různé druhy aktivit a zážitků. Mezi doporučené patří například Madidi Travel, Bala Tours a Mashaquipe Eco Tours. Doporučuje se zkontrolovat recenze a srovnat nabídky předem.


Počasí Bolívie Rurrenabaque


Rurrenabaque je malebné město nacházející se v severní části Bolívie. Leží na okraji Bolivijského Amazonie a je obklopeno deštným pralesem, který přináší jedinečnou atmosféru a bohatou biodiverzitu. Co se týče počasí, Rurrenabaque má tropické podnebí s výraznými suchými a deštivými obdobími.

Deštivé období začíná zhruba v listopadu a trvá až do března. Během těchto měsíců je ve městě a jeho okolí obvykle velmi vlhko a prší často a hojně. Deště jsou obvykle krátké, ale silné, často doprovázené bouřkami. Právě během tohoto období můžete zažít pravý deštný prales v celé své kráse, s rozkvetlou vegetací a divokými zvířaty.

Naopak, suché období trvá od dubna do října. Během těchto měsíců je mnohem méně srážek a město se stává horkým a suchým. Denní teploty dosahují často až 30 °C a nocní teploty se pohybují kolem 20 °C. Toto období je nejvhodnější pro návštěvu Rurrenabaque, protože je méně pravděpodobné, že by vaše plány byly přerušeny deštěm.

Je však třeba si uvědomit, že počasí je vždy nepředvídatelné a může se velmi rychle změnit. I během suchého období se mohou vyskytnout příležitostné přeháňky, zejména v horských oblastech.

Při návštěvě Rurrenabaque byste měli být připraveni na teplé a vlhké podmínky. Doporučuje se nosit lehké, prodyšné oblečení, které vám pomůže udržet se v chladu. Nezapomeňte také na ochranu proti slunci, protože i během deštivého období může být sluneční záření velmi intenzivní.

I přes případné deště a vlhké podmínky je návštěva Rurrenabaque jedinečným zážitkem. Můžete se těšit na prozkoumávání deštného pralesa, plavby po řekách, pozorování volně žijících zvířat a mnoho dalšího. Bez ohledu na počasí, tato oblast Bolívie vám nabídne vzrušující dobrodružství a nádhernou přírodu, která vás ohromí svou krásou.


Letenka Bolívie Rurrenabaque


Pokud hledáte exotické zážitky, neváhejte navštívit Bolívii a vyzkoušet si mimo jiné lety do města Rurrenabaque. Tento malý a útulný městeček ležící v Amazonské pánvi nabízí nádhernou přírodu a zároveň možnost setkat se s místními obyvateli.

Pokud se rozhodnete podniknout cestu do Rurrenabaqu, můžete se tam dostat letecky z bolivijského hlavního města La Paz. Výlet letadlem do těchto oblastí vás jistě nezklame, jelikož během zhruba 45minutového letu se můžete těšit na malebné výhledy z okna letadla na Amazonskou pánvi, kterou nutno poznamenat, patří mezi 10 převážnějších deštných pralesů na světě.

V Rurrenabaque vás pak přivítá přátelská atmosféra a unikátní kultura. Jednou z nejoblíbenějších aktivit pro turisty je navštívení amazonského pralesa a plavba po řece. Můžete obdivovat různorodou faunu a flóru, navštívit indiánské vesnice a také pozorovat život okolo řeky. Jestliže máte štěstí, můžete na vlastní oči spatřit i krokodýla či lachtana.

Další zajímavou atrakcí, kterou Rurrenabaque nabízí, jsou trekové túry. Zdejší nádherná a neuvěřitelně různorodá krajina nabízí perfektní prostředí pro turisty a trekery. Během těchto túr můžete objevovat tradiční indiánské vesničky, původní kmeny a mnoho dalšího.

Rurrenabaque je také ideálním místem pro ty, kteří chtějí trávit čas na pláži, jelikož zde se nachází malebné ostrůvky, kde si můžete užít místní klid a atmosféru a vykoupat se v příjemných teplotách.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že turismus v této oblasti není tak rozvinutý jako v jiných místech latinské Ameriky, což je zárukou toho, že zde na vás čeká neopakovatelná a autentická zkušenost. Bolívie a Rurrenabaque rozhodně stojí za to navštívit a vyzkoušet si tamní jedinečnou přírodu a kulturu.


Dovolená Bolívie Rurrenabaque


Bolívie je jednou z nejkrásnějších destinací v jižní Americe a její malebné město Rurrenabaque je ideálním místem pro odpočinek a dovolenou.

Rurrenabaque se nachází v departementu Beni a leží na březích řeky Beni v Amazonii. Toto město je vstupní branou do národního přírodního rezervace Madidi, která je domovem mnoha druhů unikátní fauny a flóry.

Jedním z největších lákadel Rurrenabaque je možnost výletu do deštného pralesa, který se nachází v jeho blízkosti. Turisté tu mohou zažít dobrodružné treky a potápění se do jedinečného ekosystému, kde mají možnost spatřit a dokonce interagovat s exotickými zvířaty. Například se jim může podařit zachytit pohled na roztomilé opičky, nebo dokonce vidět vzácného růžového delfína.

Další zajímavou aktivitou, kterou si budete moct užít v Rurrenabaque, je plavba na řece Beni. Můžete si pronajmout loď a vydat se na objevování romantických lagun a soustav kanálů, které připomínají benátské město, a obdivovat okolní přírodu a zvířata z vody.

V Rurrenabaque také najdete mnoho agentur, které nabízejí různé exkurze a dobrodružné aktivity, jako je třeba rybářský výlet, noční safari, nebo jízdu na koni. Užijte si taktéž návštěvu místní tržnice a ochutnávejte tradiční bolivijská jídla, jako je arepa (placka z kukuřičné mouky) a masové ragú s rýží.

Pokud máte rádi adrenalin, nezapomeňte absolvovat výlet do El Chorro - vodopádu v horské oblasti Huanchaca, který nabízí možnost skákání z výšek do bazénu pod vodopádem. Tato aktivita je vhodná pro odvážné a dobrodružné jedince.

Po náročném dni plném dobrodružství se můžete vrátit do relativně klidného a malebného Rurrenabaque a relaxovat v jednom z mnoha výborných hotelů, které zde najdete. Pod oblohou posetou hvězdami si můžete užít romantickou večeři a nasát atmosféru tohoto úchvatného místa.

V Rurrenabaque najdete také muzeum, které se věnuje místnímu původnímu obyvatelstvu, a můžete se dozvědět více o jejich kultuře a tradicích. Město je také významným výzkumným místem pro biology, protože má jedinečnou biodiverzitu.

Nezapomeňte se před odjezdem do Bolívie a Rurrenabaque informovat o aktuálních podmínkách cestování a předepsaných vakcínách. Před návštěvou deštného pralesa, se rovněž poraďte s místními průvodci, abyste se připravili na neustále se měnící podmínky a zažili co nejvíce z tohoto nádherného místa.

Rurrenabaque je bezpochyby jedním z nejlepších míst k návštěvě v Bolívii, ať už hledáte dobrodružství, relaxaci nebo poznávání nových kultur. Přidejte toto malebné město na svůj seznam cestování a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Bolívii.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky