Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Samtengang Trek

Dovolená Bhútán Samtengang Trek


Cestování do exotických a méně navštěvovaných destinací získává stále větší popularitu. Pokud hledáte unikátní dobrodružství na své další dovolené, mohl byste zvážit trek Bhútán Samtengang. Bhútán, známý jako Poslední Štěstí na světě, nabízí nádhernou krajinu, bohatou kulturu a přátelské obyvatele.

Samtengang Trek se nachází v jihozápadní části Bhútánu a je jedním z nejkrásnějších treků v zemi. Trasa vás zavede přes malebné horské vesnice, rozlehlé lesy a horské průsmyky, zatímco se budete pohybovat v nadmořské výšce mezi 1 200 a 3 400 metry.

Trek začíná ve vesnici Wangdue Phodrang a pokračuje přes tradiční vesnice, kde se budete mít možnost setkat s místními obyvateli a poznat jejich každodenní život. Můžete si vychutnat pohostinnost a srdečnost Bhúťánců, kteří vás přivítají do svého domova s otevřenou náručí.

Během trekového výletu budete mít možnost objevit bohatou biodiverzitu Bhútánu. Projdete hustými lesy, kde můžete spatřit neobvyklou floru a faunu, včetně vzácných endemických druhů.

Samtengang Trek je také skvělou příležitostí pro milovníky ornitologie. Bhútán je domovem mnoha druhů ptáků, včetně takových, jako je bramborníček stříbřitý nebo berlička malá. Během vaší cesty si můžete vychutnat hlasité písně ptáků a pozorovat jejich elegantní let.

Jeden z nejúžasnějších momentů na Samtengang Trek je návštěva kláštera Phobjikha Gangtey. Klášter je považován za jeden ze svatynních bodů Bhútánu a nabízí nádherný výhled na údolí Phobjikha. Kromě toho můžete také navštívit místní trhy a zakoupit si autentické bhútánské řemeslné výrobky a suvenýry.

Trasa pokračuje kolem jezera Korphu, které nabízí nádherné scenérie a je ideálním místem k odpočinku a obdivování přírodní krásy. Procházka kolem jezera je uklidňující a nabízí vám jedinečnou příležitost spojit se s přírodou a odpočinout si.

Samtengang Trek je středně náročný trek s délkou zhruba 7 až 9 dní. Je vhodný pro zkušené trekaře i pro začátečníky, kteří mají dostatečnou fyzickou kondici a vytrvalost. Během trekového výletu budete mít podporu místních průvodců, kteří vám zajistí ubytování a pomohou vám s vašimi cestovními potřebami.

Trek Bhútán Samtengang je jedinečným zážitkem, který vám umožní objevit krásy této tajemné země. Budete mít příležitost prozkoumat nádhernou přírodu, naučit se o bohaté kultuře Bhútánu a potkat místní obyvatele. Takže pokud hledáte dobrodružství a odpočinek zároveň, neváhejte a vydejte se na trek Samtengang v Bhútánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Samtengang Trek


Dotaz: Jak dlouhý je Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Bhútán Samtengang Trek je zhruba 9 až 10 denní trek.

Dotaz: Jak náročný je Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Bhútán Samtengang Trek je považován za středně náročný trek. Vzhledem k délce trasy a převýšení vyžaduje dostatečnou fyzickou kondici a odolnost.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší období pro Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Nejlepší období pro Bhútán Samtengang Trek jsou jaro (březen a duben) a podzim (říjen a listopad), kdy panuje mírné počasí a je omezeno riziko dešťů.

Dotaz: Jak se dostanu k začátku Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Začátek Bhútán Samtengang Trek je ve vesnici Gasa, která se nachází asi 2-3 hodiny jízdy od hlavního města Thimphu. Nejběžnější způsob dopravy je autem z Thimphu.

Dotaz: Je potřeba povolení pro Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Ano, je nutné mít povolení k procházení Bhútánem. Povolení k trekování může být získáno prostřednictvím cestovní agentury nebo průvodce, který vám pomůže s organizačními záležitostmi.

Dotaz: Jaká je výška Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Bhútán Samtengang Trek se pohybuje v nadmořské výšce mezi 1 500 až 4 000 metry. Je třeba si být vědom rizika vysokohorské nemoci a přizpůsobit se pomalým stoupáním.

Dotaz: Jaká je cena Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Cena Bhútán Samtengang Trek se liší v závislosti na cestovní agentuře a poskytovaných službách. Obvykle zahrnuje ubytování, stravu, povolení a průvodce. Je doporučeno si předem vyžádat cenovou nabídku od různých agentur.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Bhútán Samtengang Trek nabízí úchvatnou krásu himálajské krajiny, odlehlosti a autentický pohled na kulturu a život Bhútánu. Mezi hlavní atrakce patří kláštery, malebné vesnice, řeky a horské vyhlídky.

Dotaz: Jaké vybavení je potřeba na Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Na Bhútán Samtengang Trek je důležité mít vhodné trekové boty, odolný batoh, teplé oblečení, nepromokavou bundu, několik vrstev oblečení, opalovací krém, čepici, rukavice, turistický trekový židličku, tekutiny a jídlo na cestu a další osobní předměty, které mohou být užitečné během trekování.


Ubytování Bhútán Samtengang Trek


Bhútán je malou a zároveň velmi exkluzivní zemí v jižní Asii, která se rozhodla omezit turistický průmysl a chránit svůj unikátní kulturní a přírodní dědictví. Mezi oblíbené turistické atrakce patří i Samtengang Trek, což je mehlasová cesta přes himálajské hory a údolí, která trvá přibližně 5 až 6 dnů.

Turistická sezóna v Bhútánu je relativně krátká, omezena je na období od března do května a od září do listopadu. V těchto měsících je ideální počasí pro výlety do přírody a k prohlížení památek. Nicméně, bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Bhútán, je zapotřebí zajistit si ubytování.

Ubytování během Samtengang Trek

Během Samtengang Trek se rozhodně nenajdete v blízkosti žádných luxusních hotelů nebo apartmánů. Většinou se nocuje v jednoduchých chatách a příležitostně v domech místních obyvatel. Spí se na matracích, takže se doporučuje vzít si s sebou vlastní spacák.

Jednou z nejpopulárnějších možností ubytování během Samtengang Trek jsou chaty. Ty nabízejí jednoduché, ale pohodlné ubytování a základní vybavení. Pokoje jsou společné a každá chata má své vlastní záchody a sprchy. Většinou se jedná o chaty s jídlem v ceně, což znamená, že vám bude servírováno tradiční bhútánské jídlo přímo v chatě.

Další možností je ubytování v domech místních obyvatel. Nocleh v rodinném domě je ideální pro ty, kdo chtějí zažít místní kulturu a tradice blíže. Během pobytu v domě můžete ochutnat tradiční jídlo, získat více informací o kultuře a způsobu života v Bhútánu a sbírat unikátní zážitky.

Ubytování v Bhútánu není naprosto drahé, cena se pohybuje kolem 20 až 50 USD za noc. Ovšem, pokud byste chtěli strávit několik dní mimo civilizaci, během Samtengang Trek, může se cena kvůli dopravě, průvodcům a průběhu výletu zvýšit.

Závěr

Bhútán je země, kterou je nutné navštívit s pochopením a respektem k místní kultuře a životnímu stylu. Samtengang Trek patří mezi oblíbené turistické atrakce, které vám umožní zažít spoustu nezapomenutelných zážitků, ale zároveň vyžaduje plánování a balení dobře připravené výbavy. Připravte se tedy na nocování v jednoduchých chatách nebo u místních rodin a zažijte Bhútán z blízka.


Počasí Bhútán Samtengang Trek


Bhútán se nachází vysoko v pohoří Himálaj a je známý svou rozmanitou přírodou a krásnými horskými krajinami. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v této zemi je Samtengang Trek, jedna z nejkrásnějších a nejvýznamnějších tras pro trekkingové nadšence.

Bhútán Samtengang Trek se nachází v jihozápadní části Bhútánu, která je známá svou monumentální krásou a zelenou krajinou. Trasa začíná ve vesnici Chapcha a pokračuje přes mnoho malebných horských vesnic a vysokých průsmyků.

Počasí Bhútán Samtengang Trek je typické pro horské oblasti - chladné a proměnlivé. Během léta (červen až srpen) jsou teploty mírnější a pohybují se kolem 15-25 °C. Nicméně, musíte být připraveni na teplotní výkyvy, protože v noci může být velmi chladno.

Na jaře (březen až květen) se počasí stává podobnějším letnímu, s teplotami kolem 20-30 °C. Toto období je také vhodné pro pozorování kvetoucích kytek a zeleně hor.

Podzim (říjen až listopad) je dalším populárním obdobím pro Bhútán Samtengang Trek. Počasí je obvykle slunné a teploty jsou mírnější, kolem 15-25 °C. Podzim je také nejlepší čas pro pozorování místní fauny a flóry.

Zima (prosinec až únor) přináší chladné a suché počasí s teplotami klesajícími na nulu nebo dokonce pod nulu. Je tedy nezbytné být dobře vybavený a připravený na extrémní chlad.

Je důležité mít na paměti, že počasí v horách může být velmi nepředvídatelné a rychlé změny jsou běžné. Je proto nutné být vybavený vhodným oblečením vrstvením, které vám umožní přizpůsobit se různým teplotním podmínkám. Dobrou obuv s dostatečným držením a odolností proti vodě je také nutností.

Bhútán Samtengang Trek je nejen o krásné přírodě, ale také o nalezení klidu a pokoje mezi horami. Je to zážitek, který si užijete více, když budete dobře připraveni a vybaveni pro rozmanité počasí, které vás může na této trase překvapit.


Letenka Bhútán Samtengang Trek


Bhútán je považován za jednu z nejkrásnějších zemí na světě s neuvěřitelnou přírodní krásou a bohatou kulturou. Pro ty, kteří touží po dobrodružství a prozkoumání tohoto jedinečného místa, je trek Samtengang ideální volbou.

Samtengang Trek je krásná a náročná treková trasa, která nabízí úchvatné výhledy na horské štíty, malebné vesnice a lesy plné divoké zvěře. Trek začíná v dzongu Punakha, kdysi hlavním městě Bhútánu, které je známé svým impozantním královským palácem a starověkým klášterem Punakha Dzong.

Celková délka trasy je přibližně 57 kilometrů a trvá obvykle 4 až 5 dní. Trek vede přes několik malebných vesnic, přírodní rezervace a divoké řeky, což poskytuje návštěvníkům jedinečné pohledy na různé aspekty bhútánské krajiny.

Během trekového putování můžete očekávat návštěvu starobylých klášterů, jako je například klášter Chorten Nabji, který se nachází v malebné vesnici Nabji. Tento klášter je jedinečný svými malbami na zdech a detaily v architektuře.

Bhútán je přírodní ráj a trek Samtengang vás do něj přenese. Můžete se těšit na úchvatné výhledy na okolní hory, jako například na Chorten Kangdijong, jeden z nejvyšších vrcholů v oblasti. Budete mít také příležitost objevit bohatství místní flóry a fauny, jako jsou různé druhy stromů, orchidejí a vzácných ptáků.

Dalším nezapomenutelným prvkem Samtengang Treku je setkání s místními lidmi. Bhútánci jsou známí svou pohostinností a přátelskostí. Během trekové trasy budete mít možnost navštívit různé vesnice a porozumět každodennímu životu těchto lidí. Budete moci ochutnat tradiční bhútánskou kuchyni a ochutnat místní speciality.

Treková trasa končí v malebné vesnici Trongsa, která je známá svým impozantním klášterem Trongsa Dzong. Klášter je považován za jeden z nejvýznamnějších klášterů v Bhútánu a zaujme vás svou majestátností a nádhernou architekturou.

Pokud hledáte dobrodružství v nádherném prostředí s bohatou kulturou a úžasnými výhledy, neměli byste si úžasný trek Samtengang nechat ujít. Bhútán je jedinečným místem s množstvím přírodních krás a trek Samtengang je jedním z nejlepších způsobů, jak je objevit.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky