Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Rinpung Dzong

Dovolená Bhútán Rinpung Dzong


Bhútán: Rinpung Dzong - Dovolená v duchu tradice a přírodní krásy

Bhútán, známý jako „země štěstí“, je malý a tajemný stát nacházející se v pohoří Himaláje. Je to jedna z nejvíce fascinujících destinací na světě, která je známá svou silnou tradicí, přírodní krásou a unikátními duchovními zážitky. Jedním z vrcholů návštěvy Bhútánu je návštěva Rinpung Dzong, který je jedním z nejznámějších duchovních center země.

Rinpung Dzong, což znamená "Splněná pevnost", se nachází v okresu Paro, v údolí řeky Paro Chu. Tento impozantní klášterní komplex je považován za jedno z nejkrásnějších děl tradiční architektury v Bhútánu. Jeho původ sahá až do 15. století a dnes slouží jako sídlo západního distriktu vlády a správy.

Při vstupu do Rinpung Dzong oceníte jeho monumentální a pečlivě zdobenou bránu, která vás přivítá s pocitem uctivého obdivu. Jakmile projdete branou, vstoupíte do klidného a svatého prostředí, které je naplněno duchovní energií a krásou. Rinpung Dzong je domovem mnoha chrámů, kaplí a meditačních místností, které nabízejí návštěvníkům jedinečnou možnost poznat a prozkoumat bhútánskou kulturu a náboženství.

Jednou z nejvýznamnějších částí Rinpung Dzong je Velká taneční hala, která je používána pro různé duchovní a kulturní akce. Zde se konají festivaly, představení tradičních tanců, modlitby a vzdělávací semináře. Navštívení festivalu v Rinpung Dzong je unikátní zážitek, který vám umožní vidět a zažít bhútánskou kulturu v jejím plném rozkvětu.

Dalším fascinujícím místem v Rinpung Dzong je knihovna, která obsahuje vzácné knihy a rukopisy. Tyto starobylé texty jsou důležitou součástí bhútánského kulturního dědictví a byly zachovány s péčí a oddaností. Návštěvníci mají příležitost prozkoumat tuto bohatou sbírku a přispět k ochraně a zachování bhútánské literární tradice.

Rinpung Dzong je také skvělým místem pro vychutnání klidu a pokoje. Jeho okolí je obklopeno malebnou přírodou, zelenými kopci a nádhernými výhledy na horu Jomolhari. Pro milovníky přírody je to ideální místo k procházkám, meditaci a relaxaci. Okouzlující zahrady a lávové zídky dodávají Dzongu jedinečný pocit míru a harmónie.

Pokud plánujete navštívit Bhútán, návštěva Rinpung Dzong by rozhodně neměla chybět na vašem seznamu. Nenechte si ujít příležitost prozkoumat bohatou kulturu a duchovnost Bhútánu ve svém srdci. Rinpung Dzong vás přenese do jiného světa, světa tradice, krásy a klidu.


Ubytování Bhútán Rinpung Dzong


Rinpung Dzong: Tajemství a krása ubytování v Bhútánu

Bhútán, známý jako "země hory draka", je jednou z nejméně navštěvovaných zemí na světě. Nalézá se vysoko v pohoří Himaláje a je oblíbeným cílem pro ty, kteří hledají autentickou a nedotčenou cestovatelskou zkušenost. Kromě působivých horských panoramat a klidných buddhistických klášterů, je v Bhútánu také jedno z neuvěřitelně malebných ubytování – Rinpung Dzong.

Rinpung Dzong, který se nachází ve městě Paro, je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších klášterů v Bhútánu. Pochází z 17. století a slouží jako důležitý kulturní a náboženský středisko. Vzhledem k jeho historii a významu bylo naštěstí zrekonstruováno jako luxusní hotel, který nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost zažít atmosféru kláštera a užít si výjimečného ubytování.

Samotné Rinpung Dzong je monumentální budova s mnoha malovanými sály, chrámy a nádvořími. Vstupní brány zdobí zdobná řezba dřeva a kovu, dávající cizincům pocit vstupu do jiného světa. Jakmile překročíte práh, ocitnete se v poklidné a klidné atmosféře, která se táhne celým komplexem.

Hotel nalézající se uvnitř Rinpung Dzong nabízí luxusní pobyt v malebných a prostorných pokojích, které jsou vkusně zařízené a mají dřevěné podlahy a tradiční nábytky. Každý pokoj je vybaven moderními vybavenými koupelnami, klimatizací a výhledem na nádherné okolí země. Návštěvníci se mohou probudit s úžasným výhledem na údolí Paro a okolní hory, které jim vezme dech.

Rinpung Dzong není jen o ubytování, je to doslova kulturní zážitek. Hotel nabízí různé aktivity jako pravidelné bohoslužby, taneční představení a meditace, které vám umožní prozkoumat bohatou bhútánskou kulturu a tradici. Přes den můžete navštívit okolní památky a projít se po malebných uličkách města Paro, které je plné historie a starobylých budov.

Kromě toho je v Rinpung Dzong také restaurace, která servíruje vybraná místní jídla, jako jsou momo (listové knedlíky) a ema datshi (kořeněné papriky s tibetským sýrem). Tato jídla jsou pro Bhútán typická a vaše chuťové buňky si opravdu pochutnají.

Jakmile se rozhodnete opustit Rinpung Dzong a prozkoumat další části Bhútánu, můžete se těšit na nádherné scenérie, klidné vesnice a přátelské obyvatele. Bhútán si udržuje svou autenticitu a kouzlo, a při pobytu v Rinpung Dzong si můžete být jisti, že získáte opravdový pohled na tuto úchvatnou zemi.

Ubytování v Rinpung Dzong v Bhútánu je zcela jistě jedinečnou a vzácnou příležitostí. Zůstanete nejen v úžasném historickém klášteře, ale také si užijete pohodlí luxusního hotelu. Ať už jste nadšený cestovatel, milovník kultury nebo dobrodruh, pobyt v Rinpung Dzong vám poskytne nezapomenutelný zážitek, který bude ještě dlouho v paměti.


Počasí Bhútán Rinpung Dzong


Bhútán je malebná země obklopená obrovskými horami a přírodními krásami. Tato země se nachází v jižní Asii, mezi Indií a Čínou. Bhútán má různé klimatické podmínky, které se liší podle nadmořské výšky, polohy a ročních období.

Bhútán Rinpung Dzong, které se nachází v městě Paro, má mírné podhorské klima. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 15 °C, v létě může teplota dosáhnout až 25–30 °C a v zimě klesnout pod 0 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují průměrných 20–25 °C. Nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy teploty klesají na průměrných −5 až 5 °C. Kromě toho jsou tyto měsíce také sušší, s méně srážkami.

Bhútán Rinpung Dzong má dvě hlavní sezóny – deštivou a suchou. Deštivá sezóna trvá od června do září a je charakterizována častými deštěmi a bouřemi. Tyto srážky mohou být velmi intenzivní a mohou způsobit záplavy a sesuvy půdy. Suchá sezóna probíhá od října do května a je charakterizována nízkou vlhkostí vzduchu a méně srážkami.

Nejlepší období na návštěvu Bhútánu Rinpung Dzong jsou během jarního období (březen – květen) a podzimního období (září – listopad). Během těchto sezón je pocitová teplota příjemnější a deště jsou mnohem méně pravděpodobné. Tyto období jsou také ideální pro turistické aktivity jako je pěší turistika, horská kola a další outdoorové aktivity.

V Bhútánu Rinpung Dzong si musíte být připraveni na velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí, stejně jako na neočekávané změny počasí. Ať už se rozhodnete navštívit v jakoukoliv roční dobu, určitě nezůstanete zklamaní, krása Bhútánu Rinpung Dzong je jedinečná po celý rok. Bhútán Rinpung Dzong je jedním z tajemných míst této oblasti a je stále otevřený pro lidi, kteří touží po zážitku z nezapomenutelného putování přírodou a historií.


Letenka Bhútán Rinpung Dzong


Bhútán, země himálajských hor a buddhistického duchovního dědictví, je jednou z nejrychleji se rozvíjejících turistických destinací na světě. Pro mnoho lidí z různých koutů planety je Bhútán synonymem pro krásné přírodní scenérie a mistrovské umění.

Jedním z nejznámějších a ikonických míst v Bhútánu je Rinpung Dzong, bývalý královský palác, který dnes slouží jako klášter a administrativní centrum. Je to nádherné a velkolepé místo, které byste rozhodně neměli vynechat během své návštěvy Bhútánu.

Jako cizinec byste se mohli ptát, jak se dostat do Bhútánu a jaké jsou způsoby, jak se k Rinpung Dzongu dostat. Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat, je prostřednictvím letecké dopravy.

Letecky do Rinpung Dzongu

Bhútán má dva hlavní letiště, ale pouze Paro, nacházející se severozápadně od hlavního města Thimphu, je v současné době v provozu pro mezinárodní lety. Pokud plánujete letět do Bhútánu, Paro bude vaší vstupní branou. Díky své poloze v himálajských horách je to jedno z nejtěžších letišť na světě, a to nejen pro piloty, ale také pro cestující.

Společnost Drukair, národní aerolinie Bhútánu, nabízí pravidelné lety do Paro z různých měst v Asii, včetně Bangkoku, Dillí, Kalkaty, Kathmandu a Singapuru. Náklady na letenku se v závislosti na ročním období a poptávce mohou lišit, ale v průměru se pohybují kolem 600 až 1000 dolarů za zpáteční letenku.

Jak se dostat z letiště do Rinpung Dzongu

Po příletu na letiště v Paro musíte ještě cca 55 kilometrů cestovat do hlavního města, Thimphu, odkud budete mít například možnost zorganizovat návštěvu Rinpung Dzongu.

Doprava z letiště do Thimphu je k dispozici a náklady na taxi se pohybují okolo 30 až 40 dolarů. Pokud potřebujete jet do dalších turistických destinací, jako jsou Punakha, Bumthang nebo Trongsa, můžete si pronajmout auto s řidičem, který vás tam doveze a na místě vám bude k dispozici i během celého pobytu.

V Bhútánu je také populární trekking a chůze z jednoho místa na druhé, což je dobrý způsob, jak si užít krásy jeho horské krajiny. Pokud se rozhodnete v tomto směru, můžete si pronajmout průvodce nebo se připojit k organizovanému turistickému zájezdu.

Závěr

Bhútán a jeho klenot, Rinpung Dzong, jsou doslova zázrak přírody a duchovnosti. Doprava do Bhútánu je díky letišti v Paro snadná, což usnadňuje přístup k mnoha turistickým atrakcím. Pokud plánujete návštěvu tohoto neuvěřitelného místa, vstoupit do kláštera a podívat se na turistické atrakce v jeho okolí, letenka je tím nejlepším řešením.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Rinpung Dzong


1. Jak se dostanu do Bhútánu a k Rinpung Dzong?
- Nejjednodušší způsob je cestovat letecky do hlavního města Paro a odtud pokračovat silnicí do města Thimphu, kde se nachází Rinpung Dzong.

2. Jaké jsou otevírací doby Rinpung Dzong?
- Rinpung Dzong je obvykle otevřen pro veřejnost od 9:00 do 17:00. Nicméně, doba otevření se může lišit v závislosti na místních podmínkách a událostech.

3. Jsou povoleny fotografie uvnitř Rinpung Dzong?
- Fotografování uvnitř Rinpung Dzong je obvykle povoleno, ale je nutné dodržovat pravidla a pokyny poskytnuté místními průvodci.

4. Kolik stojí vstupenka do Rinpung Dzong?
- Vstupenky do Rinpung Dzong jsou zpravidla levné a jejich cena se pohybuje kolem 300-500 rupií (místní měna).

5. Jakou oblékací politiku musím dodržovat při návštěvě Rinpung Dzong?
- Při návštěvě Rinpung Dzong je vhodné nosit slušné a pokryté oblečení. Dámské sukně nebo šaty by měly sahat nejméně po kolena, a ramena by měla být zakrytá. Pro muže jsou vhodné dlouhé kalhoty a košile.

6. Jsou zde k dispozici průvodci a audioprůvodci?
- Ano, při návštěvě Rinpung Dzong jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o historii a významu místa. Někdy jsou také k dispozici audioprůvodci v různých jazycích.

7. Co je nejlepší čas na návštěvu Rinpung Dzong?
- Bhútán má příjemné počasí většinou roku, ale nejlepší období pro návštěvu Rinpung Dzong je obvykle na jaře (březen a duben) a na podzim (září a říjen), kdy jsou teploty mírné a počasí stabilní.

8. Jaké další atrakce nebo památky jsou v blízkosti Rinpung Dzong?
- V blízkosti Rinpung Dzong se nachází řada dalších zajímavých míst, jako je například památník Tashi Chho Dzong, buddhistický klášter Kyichu Lhakhang nebo město Paro s jeho slavným klášterem Tiger's Nest.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky