Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Paro

Letenka Bhútán Paro


Bhútán, malá horská země v Himálaji, je známá svou nádhernou krajinou a bohatou duchovní kulturou. Jedním z nejvzácnějších zážitků, který můžete na této destinaci zažít, je přistání na letišti Paro, které patří mezi nejnebezpečnější a nejtěžší letiště na světě.

Letiště Paro se nachází mezi horami v nadmořské výšce přes 2 200 metrů. Jeho jediná ranvej, která je jedním z nejkratších na světě, měří pouhých 6 500 stop (1 981 metrů). Pro srovnání, průměrná délka ranveje na mezinárodních letištích je alespoň 10 000 stop (3 048 metrů). Tato malá délka ranveje omezuje možnost přistání větších letadel a osobních letounů.

Jelikož je Bhútán jednou z nejméně rozvinutých zemí na světě, neexistuje zde žádná zahraniční letecká společnost. Přistání na letišti Paro je tedy výsadou jen několika málo leteckých společností, které disponují letadly vhodnými pro tento druh letu. Mezi tyto letecké společnosti patří například Bhutan Airlines, Druk Air a některé další menší letecké společnosti.

Přistání na letišti Paro je jedinečný zážitek, který vám nabídne dechberoucí výhledy na okolní himálajské hory a tradiční bhútánské vesničky. Piloti musí provést několik prudkých manévrů, aby se dostali mezi úzkými dolinami a nakonec se dostali na malou ranvej. Průlet nad horami a nízká nadmořská výška dodává letu adrenalinu a je jistě nezapomenutelnou částí vaší cesty.

Jelikož je letiště Paro vzhledem k hornaté krajině velmi náročné, piloti, kteří sem létají, musí projít speciálním výcvikem a získat certifikát pro přistání na tomto letišti. To zajišťuje bezpečnost pasažérů a minimalizuje riziko nehod.

Pokud se chystáte navštívit Bhútán, letenka na letiště Paro je prvním krokem k objevování této fascinující země. Přistání na letišti Paro je vzrušující dobrodružství a zároveň úžasný pohled na krásu bhútánské krajiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Paro


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkající se Bhútánu, zejména jeho hlavního města Paro:

1. Jak se dostanu do Paříže?

Paříž je hlavním městem Francie. Pokud hledáte informace o tom, jak se dostat do Paříže, musíte hledat informace o přepravě do Francie, např. Letecky, hromadnou dopravou, autem a tak dál.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Paru Bhútánu?

V Paru Bhútánu je mnoho krásných míst k návštěvě, jako je například tamní klášter Taktshang, Národní muzeum Bhútánu, ruiny budovy Drukyel Dzong, řeka Paro Chhu nebo chrám Kichu Lhakhang.

3. Potřebuji k návštěvě Bhútánu vízum?

Ano, pro vstup do Bhútánu vyžaduje bhútánská vláda platné vízum. Je možné žádat o vízum přes bhútánské velvyslanectví nebo konzulát v zemi, kde žijete.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bhútánu?

Nejlepší čas na návštěvu Bhútánu jsou období jaro (Duben - Květen) a podzim (Září - Říjen), kdy jsou teploty mírné a počasí je příznivé pro turistické aktivity.

5. Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat z Paru do jiných částí Bhútánu?

Pro cestování po Bhútánu se často využívají místní autobusy a taxíky. V Paru je také k dispozici letiště Paro, odkud odletí letadla do jiných částí země.

6. Jaké jsou tradiční bhútánské jídlo a pití?

Tradiční bhútánské jídlo zahrnuje rýži, chilli papriky, zeleninu a maso (zejména hovězí nebo kozí). Mezi oblíbené nápoje patří čaj s mlékem, kořeněné cidery a alkoholické nápoje z fermentovaného ječmene nebo proso.

7. Jak se mohu podívat na Sloní horskou pohoří v Bhútánu?

Sloní hora je nejvyšší hora Bhútánu a nachází se v blízkosti města Paro. Pro turisty jsou k dispozici výlety s průvodcem, které umožňují návštěvu této ikonické lokality.

8. Jaké jsou náklady na cestování do Bhútánu?

Náklady na cestování do Bhútánu se liší v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou například počet dnů pobytu, způsob dopravy, ubytování a výlety. Průměrná cena týdenního pobytu pro turistu se pohybuje kolem 200-300 USD na den.

9. Je Bhútán bezpečnou zemí pro turisty?

Bhútán je považován za velmi bezpečnou zemi pro turisty. Místní obyvatelé jsou přátelští a ochotní pomoci cizincům, a kriminalita je poměrně nízká. Přesto by turisté měli být opatrní a dodržovat místní zvyky a kulturu.

10. Jak dlouho trvá let z Evropy do Bhútánu?

Let z Evropy do Bhútánu trvá zhruba 15-20 hodin, v závislosti na trase a přestupech. Letiště Paro je jediným mezinárodním letištěm v Bhútánu a letecké spojení je nabízeno z několika evropských měst a Asie.


Ubytování Bhútán Paro


Bhútán, malá království nacházející se vysoko v pohoří Himálaj, je přítomno na seznamu mnoha cestovatelů díky svému jedinečnému kulturnímu dědictví a dechberoucí přírodě. A pokud se rozhodnete navštívit tuto zemi až do Paro, města, které je často prvním krokem cestovatelů, bude velmi důležité naučit se o možnostech ubytování.

Paro je centrálním bodem turistického ruchu v Bhútánu díky své poloze poblíž mezinárodního letiště Paro, které slouží jako vstupní brána pro většinu turistů. Město leží v údolí řeky Paro Chu a obklopeno kopci, což poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu.

Při hledání ubytování v Paro budeš mít na výběr z různých možností, od luxusních hotelů až po cenově dostupnější penziony a hostely. Většina z nich se nachází v centrální části města, což vám umožní snadný přístup ke všem hlavním atrakcím, restauracím a obchodům.

Pokud preferuješ luxusní ubytování, město Paro nabízí několik exkluzivních hotelů, které splní všechny tvé potřeby a poskytnou komfortní pobyt. Tyto hotely mají moderní vybavení, včetně wellness center, restaurací a bazénů, kde si můžeš užít odpoledne relaxace po náročném dni poznávání krás Bhútánu.

Pro ty, kteří preferují přátelskou atmosféru a chcete se cítit jako doma, jsou k dispozici také příjemné penziony a hostely. Tyto ubytovací zařízení nabízejí základní vybavení a jsou často společné pro více hostů. Jejich výhodou je příjemná atmosféra a možnost potkat další cestovatele, kteří sdílejí stejnou vášeň pro objevování Bhútánu.

Město Paro také nabízí možnost ubytování ve venkovských domech, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou bhútánskou kulturu a životní styl. Tato zařízení poskytují návštěvníkům příležitost vidět, jak žijí místní obyvatelé, a možnost účastnit se tradičních aktivit, jako je příprava tradičních jídel nebo ruční tkaní látek.

Při výběru ubytování v Paro je důležité také zvážit své preference ohledně umístění. Pokud preferuješ klid a blízkost k přírodě, můžeš se rozhodnout pro ubytování v okolních vesnicích poblíž Paro. Tyto ubytovací možnosti nabízejí malebné výhledy na krajinu a často mají přístup k turistickým trasám a národním parkům.

Bhútán a město Paro jsou skutečně jedinečným místem k prozkoumání. Nemusíš se bát, že při hledání ubytování zůstaneš bez možností. Ať už si vybereš luxusní hotel, útulný penzion, tradiční venkovský dům nebo hostely s přátelskou atmosférou, vždy budeš mít záruku pohodlného a nezapomenutelného pobytu.


Dovolená Bhútán Paro


Bhútán je malá země ležící v jižní Asii, která je známá svými úchvatnými krajinami a bohatou kulturou. Mezi nejpůsobivější místa, která bychom měli navštívit při cestě do Bhútánu, patří město Paro. Paro leží v údolí obklopeném horami a je pokládáno za jedno z nejkrásnějších míst v Bhútánu.

Hlavní atrakcí Paro je jeho slavný pohádkový hrad - klášter Taktsang, známý také jako Tiger's Nest. Tento klášter se tyčí na strmé skále a je symbolem Bhútánu. Příchod k němu vyžaduje asi dvouhodinový trek, ale zážitek za to rozhodně stojí. Cestou budete mít příležitost obdivovat úžasnou přírodu a krásný výhled na údolí Paro. Když konečně dorazíte na vrchol, budete odměněni výhledem na klášter, který vytváří jedinečnou atmosféru.

Další zajímavostí v Paro je klášter Rinpung Dzong. Tento impozantní budova slouží jako pevnost a klášter a je známý svými uměleckými díly a barevnými freskami. Každoročně se zde koná slavnostní taneční festival Paro Tshechu, který přitahuje mnoho návštěvníků.

Pokud máte rádi historii a kulturu, určitě byste měli navštívit i Národní muzeum Bhútánu, které se nachází ve starém jižním křídle kláštera Ta Dzong. Muzeum vás provede bohatou historií Bhútánu a nabídne vám příležitost zblízka se seznámit s bohatým kulturním dědictvím této země.

Na dovolené v Paro byste si také neměli nechat ujít příležitost vyzkoušet tradiční bhútánský šaty - gho pro muže a kira pro ženy. Ti, kteří chtějí zažít autentické kulturní zážitky, se mohou zúčastnit místních festivalů a oslav, kde se konají tradiční tance a hudba.

Paro nabízí také možnost procházek po okolních horách a turistických stezkách. Můžete si vychutnat klid a ticho přírody a zároveň si užít nádherný výhled na okolní krajinu.

Na dovolené v Bhútánu byste měli také ochutnat místní kuchyni. Bhútánská kuchyně je plná chutí a tradic, a například pokrm ema datshi, který se skládá z chilli papriček smíchaných s taveným sýrem, je jedním z nejoblíbenějších jídel v zemi.

Paro je skvělým místem pro dovolenou, která vám nabídne nezapomenutelné zážitky a možnost prozkoumat jedinečnou kulturu a přírodu Bhútánu. Přestože je malé, Paro je plné velkých zážitků a bude jistě vyplněno vzpomínkami, které si budete pamatovat navždy.


Počasí Bhútán Paro


Bhútán Paro je malebné městečko v Bhútánu, které se nachází v údolí řeky Paro. Tento region je znám svými historickými památkami, malebnými krajinami a nádherným počasím. Pokud se rozhodnete tuto oblast navštívit, určitě nebudete zklamáni.

Počasí Bhútán Paro se vyskytuje v tropickém podnebném pásmu, což znamená, že zde panují vysoké teploty a vysoká vlhkost. Nejteplejším měsícem v roce je červenec, kdy jsou průměrné teploty kolem 25 stupňů Celsia. Nejchladnější měsíc je prosinec, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 13 stupňů Celsia. Celoroční průměrná teplota v oblasti je kolem 18 stupňů Celsia.

Bhútán Paro má dvě hlavní období dešťů. První období se vyskytuje od dubna do června, kdy prší nejčastěji. Druhé období začíná v září a končí v listopadu, kdy se rovněž vyskytují časté deště. Nejteplejší a nejsušší období v Bhútán Paro se vyskytuje od listopadu do března, což je vhodné období pro turisty, kteří chtějí vidět krásné památky a zároveň si užít slunce.

V oblasti Paro se nachází mnoho památek a turistických atrakcí, jejichž návštěva je při příznivém počasí nezapomenutelný zážitek. Mezi nejznámější patří klášter Taktshang, který je přezdíván jako Hnízdo tygra. Tento klášter se nachází na skalní stěně ve výšce přes 3000 m n. m. a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Dalšími zajímavými památkami jsou Památník Kyču, Dzong Rinpung a Muzeum Folklóru.

Bhútán Paro nabízí turistům také možnost procházek krásnou krajinou a setkání se s místními obyvateli. V regionu je možné nalézt mnoho malebných vesniček a farmářských usedlostí, kde se lze seznámit s tradičními zvyky a kulturou Bhútánců.

Celkově lze říci, že počasí Bhútán Paro je příznivé pro turisty po většinu roku. Je však nutné si před cestou zkontrolovat předpověď počasí a případně se vybavit vhodnou výbavou na změny počasí. Pokud plánujete návštěvu této malebné oblasti, určitě nebudete zklamáni, a zážitky, které si zde můžete užít, budou navždy nezapomenutelné.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky