Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán National Memorial Chorten

Ubytování Bhútán National Memorial Chorten


Bhútán National Memorial Chorten je jedním z nejvýznamnějších památek v Bhútánu. V roce 1974 byl postaven na památku třetího krále Bhútánu, Jigme Dorji Wangchuka. Jde o jedno z nejnavštěvovanějších míst v Bhútánu, které přitahuje tisíce turistů každý rok. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte několik možností.

Hotel Taj Tashi Bhutan

Hotel Taj Tashi Bhutan je jedním z nejluxusnějších hotelů v Bhútánu a nachází se v těsné blízkosti Bhútán National Memorial Chorten. Nabízí celkem 66 pokojů, z nichž každý je luxusně vybaven nádhernými dekoracemi a pohodlím. Hotel má také k dispozici několik restaurací, bary, spa a wellness centrum a fitness centrum. Cena za ubytování se pohybuje kolem 250-300 dolarů za noc.

Le Meridien Thimphu

Le Meridien Thimphu se nachází v samém srdci Thimphu, v blízkosti Bhútán National Memorial Chorten. Hotel nabízí pohodlné a prostorné pokoje s výhledem na město. K dispozici je také několik restaurací, fitness centrum a wellness centrum. Cena za ubytování se pohybuje kolem 200-250 dolarů za noc.

Hotel Druk

Hotel Druk je jedním z nejznámějších hotelů v Thimphu. Nachází se v klidné oblasti, ale stále v blízkosti Bhútán National Memorial Chorten. Hotel nabízí 53 pohodlných a prostorných pokojů a několik restaurací a barů. K dispozici je také fitness centrum a wellness centrum. Cena za ubytování se pohybuje kolem 100-150 dolarů za noc.

Thimphu Tower

Thimphu Tower je moderní hotel s 20 pokoji, který se nachází v centru města. V blízkosti hotelu se nachází několik restaurací a obchodů. Pokoje jsou prostorné a moderní a nabízejí výhled na město. Cena za ubytování se pohybuje kolem 50-80 dolarů za noc.

Khotakpa Lodge

Khotakpa Lodge je jednodušší hotel s 17 pokoji, který se nachází asi 5 km od Bhútán National Memorial Chorten. Pokoje jsou čisté a pohodlné a nabízejí výhled na okolní krajinu. Hotel má také k dispozici restauraci a bar. Cena za ubytování se pohybuje kolem 25-40 dolarů za noc.

Celkově vzato, Bhútán National Memorial Chorten je krásné a mimořádné místo, které si zaslouží vaši pozornost a návštěvu. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, máte několik možností, z nichž každá nabízí něco zajímavého a odlišného. Vyberte si ten, který nejlépe odpovídá vašim potřebám a rozpočtu.


Počasí Bhútán National Memorial Chorten


Bhútán National Memorial Chorten je významnou památkou a zároveň důležitým náboženským místem v hlavním městě Thimphu. Nachází se v malebném prostředí, uprostřed krásné zahrady a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do bhútánské historie a kultury.

Chorten, což znamená "náboženský památník" v bhútánštině, je tradiční budova typická pro tibetský buddhismus. Bhútán National Memorial Chorten byl postaven v roce 1974 jako památka na třetího krále Bhútánu, Jigme Dorjiho Wangchuka. Je zde vztyčen obrovský chorten, který slouží jako útočiště pro modlitební obřady a přilákání posvátných bytostí.

Jak již název naznačuje, Bhútán National Memorial Chorten je významným státním symbolem a národním památníkem. Je zde možnost navštívit několik modlitebních místností, v nichž můžete najít mnoho soch hlavních božstev a uctívaných postav bhútánského buddhismu. Mnoho návštěvníků se sem sjíždí za účelem meditace, modlitby či jen na chvilku ztišit svůj mysl a vyčistit si duši.

Jednou z věcí, která dělá z Bhútán National Memorial Chorten tak speciální místo, je jeho okolní prostředí. Zahrady kolem chortenu jsou plné stromů, květin a dalších rostlin, které tvoří ráj pro ptáky a další zvířata. Je tu ticho a klid, které vás přenáší do jiného světa, do světa duchovního pokoje a harmonie.

Pokud jde o počasí v Bhútán National Memorial Chorten, tato oblast má své specifické charakteristiky. Vzhledem ke své poloze v Himálaji je počasí v Bhútánu poměrně chladné a proměnlivé. Významnými faktory ovlivňujícími počasí jsou nadmořská výška a monzunový systém.

V létě, které probíhá od června do srpna, může být ve vyšších nadmořských výškách kolem Chortenu chladněji a vlhčeji. Srážky jsou časté a může se vyskytovat mlha. I přesto však mnoho návštěvníků vyhledává tento čas pro svou návštěvu, protože zdejší příroda rozkvétá a vytváří nádherné scenérie.

V zimě, která probíhá od prosince do února, je Bhútán National Memorial Chorten pokrytý sněhem. Toto je vhodná doba pro ty, kteří si chtějí užít klid a krásu zimní scenérie. Teploty mohou být velmi nízké, takže byste měli být dobře připraveni, pokud se rozhodnete navštívit chorten v této sezóně.

Na jaře a na podzim, které probíhají od března do května a od září do listopadu, jsou teploty mírnější a počasí je obvykle slunečné a suché. To jsou období, kdy je Bhútán National Memorial Chorten obklopený rozpukající se kvetoucí zahradou, která nabízí doplnění k návštěvě tohoto nádherného místa.

Celkově lze říct, že Bhútán National Memorial Chorten je nejen důležitou náboženskou památkou, ale také místem, kde si můžete vychutnat klid a krásu bhútánské přírody. Ať už se rozhodnete navštívit tuto památku v létě nebo v zimě, určitě vás překvapí svou atmosférou a unikátním duchovním významem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán National Memorial Chorten


1. Co je Bhútán National Memorial Chorten?
Bhútán National Memorial Chorten je buddhistický chrám a národní památník v hlavním městě Thimphu v Bhútánu.

2. Kdy byl Bhútán National Memorial Chorten postaven?
Byl postaven v roce 1974 jako památník čtvrtého krále Bhútánu, Jigme Dorjiho Wangchuka.

3. Jaké jsou hlavní rysy architektury Bhútán National Memorial Chorten?
Chorten má třípatrovou konstrukci s centrální věží, zdobenou tradičními buddhistickými motivy. Je postaven z bílého betonu a kamene a na vrcholu má zlatou stupu.

4. Jaký je účel Bhútán National Memorial Chorten?
Chrám slouží jako místo vzpomínky na krále Jigme Dorjiho Wangchuka. Slouží také jako místo pro obřady, modlitby a meditaci bhútánských buddhistů.

5. Je Bhútán National Memorial Chorten otevřený veřejnosti?
Ano, chrám je otevřený veřejnosti a návštěvníci si mohou prohlédnout jeho krásnou architekturu a zúčastnit se modliteb, pokud to přímo narušuje průběh uctívání.

6. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bhútán National Memorial Chorten?
Chorten je otevřený po celý rok, ale nejlepší čas na návštěvu je během buddhistických svátků, kdy se konají obřady a rituály.

7. Je nutné dodržovat nějaká pravidla chování při návštěvě Bhútán National Memorial Chorten?
Ano, je vhodné se oblékat střídmě a respektovat pokyny místních kněží. Vchod do části s modlitebními místnostmi je povolen pouze buddhistům, zatímco turisté mohou vstoupit do vnějších prostorů.

8. Jaká je historie Bhútán National Memorial Chorten?
Byl postaven na počest čtvrtého krále Bhútánu Jigme Dorjiho Wangchuka, který sehrál významnou roli při modernizaci země. Chrám byl postaven podle jeho přání a slouží také jako místo klidu a rozjímání pro místní obyvatele.

9. Je možné se do Bhútán National Memorial Chorten dostat veřejnou dopravou?
Ano, je možné se dostat do chrámu veřejnou dopravou, jako jsou taxíky nebo místní autobusy.

10. Existují nějaké další zajímavosti v blízkosti Bhútán National Memorial Chorten?
V blízkosti se nachází Nankhor Mebar Tsho, malý rybník, který je považován za posvátné místo. Je to další zajímavé místo pro návštěvu v Thimphu.


Dovolená Bhútán National Memorial Chorten


Bhútán Národní památník Chorten - Oáza klidu uprostřed pretlaku

Bhútán, malá země ukrytá v pohoří Himálaje, je známá svou jedinečnou kulturou a nádhernou krajinou. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce této země patří Bhútán Národní památník Chorten, který je také známý jako Thimphu Chorten. Tato nádherná stavba, nacházející se ve středu Thimphu, hlavního města Bhútánu, je místem, kde místní obyvatelé a turisté hledají klid a mír.

Bhútán Národní památník Chorten byl postaven v roce 1974 jako památka na korunu Bhutanského krále Jigme Dorjiho Wangchucka. Jeho stavba byla iniciována jeho matkou, královnou Ashi Phuntsho Choden Wangchuck, která doufala, že památník poskytne duchovní útočiště pro národní věřící a lid Bhútánu.

Památník je jednou z nejvýznamnějších buddhistických stavby v Bhútánu a je navržen ve stylu tradicionální tibetské architektury. Stavba je vyrobena z bílého betonu a zdobena barevnými malbami, které vyobrazují různé scény a postavy z buddhistického náboženského dědictví Bhútánu. Chorten je tvořen třemi patry, z nichž každé zobrazuje odlišnou tematiku a má svou vlastní atmosféru.

Když vstoupíte do Bhútán Národního památníku Chorten, okamžitě pocítíte zklidnění a harmonii. Interiér je plný modlitebních místností, které jsou zdobeny tradičními tibetskými thangky (výší malované textilie) a sochami buddhistických božstev. Návštěvníci mají možnost si posedět a odpočinout si na sedadlech v modlitebních místnostech, nebo se mohou zapojit do meditace či modlitby.

Během pobytu v památníku si můžete vychutnat různé rituály a obřady, které se zde konají. Místní obyvatelé pravidelně navštěvují Chorten, aby se modlili, zapalovali kadidla a darovali květiny a potraviny božstvům. Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí památníku, budete mít možnost potkat se s mnichy ve svých tradičních šatech, kteří se zde scházejí k meditaci a studiu náboženských textů.

Přestože je Bhútán Národní památník Chorten významným buddhistickým místem, je otevřen i pro návštěvníky jiného náboženského vyznání. Navštívíte-li tuto svatyni, je však důležité respektovat místní zvyky a tradice, jako je nošení vhodného oblečení a zachování tiššího chování.

Bhútán Národní památník Chorten je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších turistických atrakcí v Bhútánu. Navštívit jej je zážitek, který vás přenese do světa duchovuality a míru. Bez ohledu na váš náboženský přesvědčení můžete zdejší atmosféru vnímat jako oázu klidu uprostřed pretlaku moderního světa. Je to místo, které vás naplní pokorou a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky na vaší cestu do Bhútánu.


Letenka Bhútán National Memorial Chorten


Bhútán, známý jako "země šťastných lidí", je malebná země nacházející se východně od Himálají. Tato okouzlující destinace je plná přírodní krásy, klidu a duchovnosti. Jednou z nejvýznamnějších památek v Bhútánu je Bhútán National Memorial Chorten, který představuje vyjádření tradičního buddhistického náboženství země a je oblíbenou turistickou atrakcí.

Bhútán National Memorial Chorten se nachází v hlavním městě Thimphu, které je také politickým a ekonomickým centrem země. Chorten je vlastně pohřební památník, postavený na památku třetího krále Bhútánu, Jigmeho Dorje Wangchuka. Byl postaven na místě, kde se měl původně nacházet klášter, ale kvůli finančním problémům nebyl nikdy dokončen.

Chorten je architektonickým skvostem, který přitahuje lidi nejen svou historickou hodnotou, ale také svým zjevem a atmosférou. Je postaven ve tvaru tradičního bhútánského chortenu, což je druh buddhistické stavby připomínající styl stožárů. Je vysoký 11 metrů a jeho vyřezávané dřevěné dveře jsou zdobené drahými kameny a ozdobami.

Uvnitř Chortenu najdeme výjimečnou duchovní atmosféru, která je typická pro buddhistické chrámy. Stěny jsou pokryty malbami, které zobrazují scény z buddhistického učení a na zemi jsou rozmístěny meditační podložky, na kterých se návštěvníci mohou posadit a relaxovat.

Bhútán National Memorial Chorten je také místem, kde se místní poutníci a buddhističtí mnichové scházejí k modlitbám a meditaci. Je obklopen rozsáhlými zahradami a parky, což dává návštěvníkům možnost vychutnat si klidnou atmosféru a krásné výhledy na okolní krajinu.

Tato památka je otevřena pro turisty po celý rok a je snadno dostupná z Thimphu. Je zde také možnost zakoupit tradiční suvenýry a předměty spojené s buddhismem.

Bhútán National Memorial Chorten je nejen náboženskou památkou, ale také připomínkou historie a kultury Bhútánu. Je to místo, kde návštěvníci mohou zažít úžasnou atmosféru a krásu tradičního bhútánského náboženství. Pokud máte plány navštívit Bhútán, nezapomeňte zařadit Bhútský národní památník Chorten na svůj seznam míst, které musíte vidět.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky