Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Mongar

Počasí Bhútán Mongar


Bhútán je malý horský stát nacházející se v Himalájích, který se pyšní svým rozmanitým a fascinujícím počasím. V Bhútánu je rozlišováno několik klimatických oblastí, které zahrnují subtropickou, horskou a arktickou vegetaci. Jednou z těchto působivých klimatických oblastí je Mongar.

Mongar leží východně od hlavního města Thimphu a je známý jako brána do východního Bhútánu. Tato oblast je známá svými strmými horskými svahy a hlubokými údolími, které jsou domovem zahuštěné vegetace a divoké zvěře. Není žádným překvapením, že počasí v Mongaru je velmi proměnlivé a fascinující.

Mongar trpí typickým himálajským podnebím, které je ovlivněno monzuny. Monzunové sezóny v Bhútánu jsou rozděleny na dvě části - suchý a vlhký monzun. Mongar patří do oblasti, která zažívá převážně vlhký monzun. To znamená, že v létě a na podzim zde převládá vlhké počasí s vyššími srážkami.

V místě je zaznamenáno průměrně 2000 až 3000 mm srážek ročně. Nejvíce dešťových srážek se očekává v červenci a srpnu. Během těchto měsíců může být Mongar dosti zahaleno mlhami a oblačností. Je to však také čas, kdy se příroda probouzí k životu a krásnými květinami. Vláda Bhútánu konkrétně podporuje ekoturistiku v Mongaru, aby lidé mohli zažít krásu této oblasti v období intenzivního růstu vegetace.

Mongar má také charakteristické chladné zimy s minimálními teplotami, které mohou klesnout až pod bod mrazu. Tato oblast je známá svou specifickou zimu, která se nazývá "sibirská zima". V tomto období se silné suchově mrazové větry přemístí z Kazaňského pobřeží v Rusku a přinášejí silné chladno a sněhové přeháňky. Teploty mohou klesnout na -5°C až -10°C, což je na bhútánské poměry opravdu chladné.

I přes proměnlivé počasí a významné roční srážky je Mongar vyhledávanou turistickou oblastí, což je dáno jeho malebnou krajinou a příležitostmi pro pěší turistiku. Turisté, kteří se sem vydají, mají možnost zažít nádherné vodopády, horská jezera a rozlehlé lesní porosty. Mongar je také známý svou bohatou kulturní scénou a lidmi.

Pokud tedy plánujete návštěvu Bhútánu, nezapomeňte zahrnout Mongar do svého itineráře. Připravte se na různorodé počasí a nechte se okouzlit krásou této oblasti. Ať už jste zde v létě nebo v zimě, Mongar vás rozhodně nezklame svými překrásnými výhledy a fascinující atmosférou.


Letenka Bhútán Mongar


Bhútán není klasickou turistickou destinací, ale stále více cestovatelů objevuje krásu a kouzlo tohoto země, která se nachází v pohoří Himálaje. Při plánování cesty do Bhútánu byste měli zvážit letenku do letiště v Mongaru, jednom z hlavních měst této oblasti.

Letenka do Mongaru je pro mnoho cestovatelů vstupní branou do Bhútánu. Mongar je strategicky umístěné město, které se nachází na východě země a je obklopeno vysokými horami. Tento region je proslulý svou bohatou kulturou, tradičními vesnicemi a překrásnou přírodou.

Díky letence do Mongaru získáte možnost objevit nádhernou krajinu Bhútánu. V okolí města se nacházejí úchvatné vodopády, malebná údolí a tradiční buddhistické kláštery. Jedním z nejznámějších klášterů v této oblasti je Drametse Lhakhang, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento klášter je považován za jeden z nejvýznamnějších v Bhútánu a každoročně se zde koná slavný taneční festival.

Další zajímavou atrakcí poblíž Mongaru je Naktshang Goemba, což je klášter, který visí na stěně hory jako orelí hnízdo. Pro milovníky trekkingu je toto místo naprosto neodolatelné, protože samotná cesta k tomuto klášteru nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu.

Město Mongar samo o sobě nabízí zajímavá místa k prozkoumání. Místní trhy jsou plné barevných tradičních oděvů a dalších regionálních produktů. Zde lze objevit autentickou bhútánskou kulturu a ochutnat místní gastronomii.

Jedním z důvodů, proč si zvolit letenku do Mongaru, je i bezprostřední blízkost dalších zajímavých oblastí Bhútánu. Tento region je výchozím bodem pro cesty do národního parku Thrumshingla, který se vyznačuje unikátními ekosystémy a je domovem mnoha chráněných druhů rostlin a zvířat.

Cena letenky do Mongaru se může lišit v závislosti na sezóně a plánovaném termínu cesty. Doporučuje se provést rezervaci s předstihem, abyste si zajistili své místo na letu. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště v Bhútánu v Paru, ze kterého se přepravíte do Mongaru ve vzdušné délce zhruba 200 kilometrů.

Pokud jste zažili přírodu a kulturu Bhútánu v hlavním městě Thimphu a chcete objevit další stránky této fascinující země, zvažte letenku do Mongaru. Toto město a jeho okolí nabízejí jedinečný pohled na Bhútán a jeho přírodní i kulturní poklady. Připravte se na dobrodružství a objevte krásy Bhútánu s letenkou do Mongaru.


Dovolená Bhútán Mongar


Bhútán je zemí, která neustále láká dobrodružné turisty svým bohatým kulturním dědictvím a ohromující přírodní krásou. Mezi nejkrásnější a nejoblíbenější destinace v Bhútánu patří i Mongar, malebné město ležící východně od hlavního města Thimphu.

Mongar se nachází ve výšce přibližně 1,600 metrů nad mořem a je obklopen úchvatnými horami a zelenými údolími. Město je známé svou architekturou, která je unikátní pro tuto část Bhútánu. Zdejší stavby jsou postaveny ze dřeva a kamenů, s charakteristickými krovovými konstrukcemi, které dodávají každému domu jedinečný vzhled.

Ve městě samotném najdete několik zajímavých míst k prozkoumání. Jedním z nich je Mongar dzong, pevnost postavená v tradiční bhútánské architektuře. Tato pevnost je sídlem regionální vlády a také slouží jako útočiště pro buddhistické mnichy a další duchovní vůdce. Při návštěvě dzongu budete ohromeni jeho majestátností a duchovní atmosférou, která zde panuje.

Dalším zážitkem v Mongaru je návštěva místní tržnice. Tržiště je plné života a barvami, kde můžete ochutnat tradiční bhútánské jídlo a zakoupit si tradiční řemeslné výrobky jako například keramiku, tkané koberce a další suvenýry.

Mongar je také výchozím bodem pro několik treků a túr do okolní přírody. Jedním z nejoblíbenějších je trek na vnější okruh Mongar Lhakhang, což je zničený klášter, který návštěvníkům poskytuje ohromující výhled na okolní krajinnou krásu. Během svého výletu se můžete setkat s místními vesničany a poznat jejich jedinečný způsob života.

Pro ty, kteří milují adrenalinové aktivity, je v Mongaru k dispozici také možnost paraglidingu. Při letu nad malebnou krajinou můžete zažít jedinečný pohled na zelené údolí, řeky a hory.

Pokud byste rádi poznali bhútánskou kulturu a tradice více zblízka, můžete navštívit některý z místních festivalů, které se konají po celý rok v různých částech země. Tyto festivaly zahrnují tance, hudbu, tradiční obřady a jsou vhodnou příležitostí k seznámení se s místními obyvateli.

Dovolená v Mongaru v Bhútánu je zážitek, který nikdy nezapomenete. Budete mít možnost objevit tajemný svět bhútánské kultury, užívat si úchvatné krajinu a setkat se s přátelskými místními obyvateli. Ať už jste dobrodruh nebo milovník kultury, Mongar vám nabízí nezapomenutelnou dovolenou plnou vzrušení a objevování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Mongar


1. Jaká je poloha Bhútánu Mongar?
Mongar se nachází východně od hlavního města Bhútánu, Thimphu.

2. Jaké jsou populární turistické atrakce v Mongaru?
Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Mongaru patří například čtvrť Dzongovy, klášter Drametse, Národní park Bumdeling a řeka Kurichhu.

3. Jaké je klima Mongaru?
Mongar má tropečno-horské klima s mírně teplejšími léty a chladnějšími zimami.

4. Kolik je v Mongaru obyvatel?
Podle nejnovějších údajů je v Mongaru asi 3000 obyvatel.

5. Jak se dostanu z Thimphu do Mongaru?
Nejběžnější cesta z Thimphu do Mongaru je přes silnici, která vede přes hlavní město Mongaru, Mongar Highway (Route 1). Cesta trvá přibližně 8 hodin jízdy.

6. Jaká je hlavní hospodářská činnost v regionu Mongar?
Zemědělství je hlavní hospodářskou činností v Mongaru. Pěstuje se zde hlavně rýže, ječmen, brambory a zelenina.

7. Jaké jsou hlavní etnické skupiny v Mongaru?
Hlavní etnickou skupinou v Mongaru jsou většinově Bhotiové, ale žijí zde také různé etnické menšiny, jako například Lhotšampové.

8. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Mongaru?
Nejlepší čas na návštěvu Mongaru je v období jara (březen až květen) nebo podzimu (září až listopad), kdy je počasí příjemné a vhodné pro venkovní aktivity.

9. Existují v Mongaru nějaké ubytovací možnosti?
Ano, v Mongaru jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a hostinců.

10. Jaké jsou další blízké destinace pro návštěvu z Mongaru?
Z Mongaru se můžete vydat na výlety do blízkých destinací, jako je Lhuentse, Trashigang nebo Bumthang, které nabízejí krásnou přírodu, kláštery a historické památky.


Ubytování Bhútán Mongar


Bhútán, země vysoko v Himálaji, je známá svou bohatou kulturou, nádhernou přírodou a nekonečnými možnostmi pro dobrodružství. Jedním z méně prozkoumaných regionů Bhútánu je Mongar. Tento malý okres leží na východě země a nabízí návštěvníkům autentický pohled na život v Bhútánu.

Přestože Mongar nezaujímá přední příčky na seznamu turistických atrakcí v Bhútánu, má mnoho kouzel, které stojí za objevení. Abychom mohli co nejlépe prozkoumat tento region, je důležité zvolit vhodné ubytování.

V Mongaru je k dispozici několik možností ubytování, přičemž většina z nich jsou rodinné hotely. Tyto hotely jsou často vedeny místními rodinami a nabízejí skvělý pohled na tradiční bhútánskou kulturu a způsob života. Pokoje jsou jednoduché, ale pohodlné, s čistým ložním prádlem a vlastním sociálním zařízením. Některé hotely mají i vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Další možností ubytování v Mongaru jsou hostely. Ty jsou levnější variantou a ideální pro cestovatele s menším rozpočtem. Hostely obvykle nabízejí společné pokoje s oddělenými postelemi a sdílenou koupelnou. Přitom však stále udržují pohodlí a přátelskou atmosféru.

Mongar je také domovem několika luxusních hotelů, které nabízejí vyšší úroveň ubytování. Tyto hotely mají moderní vybavení, včetně wellness center, bazénu a restaurací, a poskytují hostům prvotřídní služby. S jejich cenou ale může přijít i vyšší cena.

Nejlepší čas k návštěvě Mongaru je sice od března do května a od září do listopadu, ale ubytování je k dispozici po celý rok. Je však důležité rezervovat si ubytování předem, zejména v případě, že se chystáte cestovat během hlavní turistické sezóny.

Ať už se rozhodnete pro jednoduché rodinné hotely, levná hostely nebo luxusní hotely, ubytování v Mongaru vám umožní být blízko místní kultury a prozkoumat krásy tohoto malého regionu. Užijte si autentický zážitek v Bhútánu a objevte vše, co Mongar nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky