Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Gangtey Monastery

Letenka Bhútán Gangtey Monastery


Bhútán je malá země obklopená Himálajskými horami a pro mnoho cestovatelů představuje jedinečnou turistickou destinaci. Mezi top atrakce Bhútánu patří Gangtey Monastery, nádherné klášterní sídlo, které se nachází v údolí Phobjikha.

Pokud plánujete návštěvu Bhútánu, určitě se nebojte využít nabídky letenek. A právě letenka Bhútán Gangtey Monastery je skvělou volbou pro všechny, kteří se chtějí podívat na toto klášterní sídlo.

Letenka Bhútán Gangtey Monastery vás přivede do města Paro, které je nejvýznamnější turistickou destinací Bhútánu. Od města Paro je to pouhých 90 km do údolí Phobjikha, kde se nachází Gangtey Monastery. Cesta je velmi pěkná, protože vás provází panoramatický výhled na krásné horské pejzaže Bhútánu.

Gangtey Monastery je klášterní sídlo, které bylo postaveno v 17. století. Nachází se v samém srdci údolí Phobjikha, které se nachází na nadmořské výšce 2900 metrů. Monastery je věnováno Pánu Guruovi Rinpočemu, který v Bhútánu představuje velmi významného duchovního učitele.

Oblast, kde se klášter nachází, je velmi malebná a klidná. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout mnoho krásných kroje, typických pro Bhútán, a mohou také pozorovat mnoho zvířat, jako jsou třeba yaky a divoké rysy.

Pokud plánujete cestu do Bhútánu, není důvod váhat. Letenka Bhútán Gangtey Monastery vám umožní podívat se na krásy tohoto malebného kláštera a užít si turistiku v nádherném údolí Phobjikha. Bhútán je zemí, kde se můžete v klidu odpočinout a užít si klidné chvíle v náruči impozantních hor. Tak neváhejte a zarezervujte si svoji letenku ještě dnes!


Ubytování Bhútán Gangtey Monastery


Bhútán je země obklopená překrásnou přírodou a nachází se v samém srdci himálajského pohoří. Je známý jako země štěstí a také jako jedna z nejbuddhističtějších zemí na světě. Bhútán nabízí řadu fascinujících památek, z nichž jednou z nejvýznamnějších je klášter Gangtey.

Gangtey Monastery, také známý jako Gangtey Gonpa, se nachází v údolí Gangtey, ve střední části Bhútánu. Klášter je jedním z nejstarších a nejkrásnějších klášterů země. Jeho založení je datováno až do 17. století, ale jeho historie sahá ještě dále do minulosti.

Gangtey Monastery je obklopen překrásnou krajinou a nachází se na malém kopci, který poskytuje úchvatný výhled na okolní údolí a hory. Klášter je jedním z nejdůležitějších buddhistických center v Bhútánu a je domovem mnoha mnichů. Ti zde žijí a studují buddhistickou filozofii a náboženství.

Klášter je ceněn pro svou architekturu, která je unikátní kombinací tradičního bhútánského a tibetského stylu. Jeho prostory jsou zdobeny nádhernými malbami, sochami a dalšími uměleckými díly, které vyprávějí bohatou historii kláštera. Gangtey Monastery je také domovem vzácných buddhistických textů a rukopisů, které jsou velmi ceněné.

Klášter je otevřený pro návštěvníky, kteří sem přicházejí nejen kvůli jeho historii a architektuře, ale také kvůli výjimečnému míru a klidu, který zde panuje. Mnoho lidí sem přichází hledat duchovní inspiraci a meditovat v klidném prostředí. Gangtey je také oblíbeným místem pro turisty, kteří sem přicházejí za účelem zkoumání přírody Bhútánu a procházek ve strhujícím okolí.

Gangtey Monastery nabízí ubytování pro ty, kteří se chtějí dostat blíže k této jedinečné kulturní památce. Možnost ubytování přímo v klášteře je jako cesta do minulosti, když můžete zažít pobyt v místnosti s atmosférou plnou historie a duchovnosti.

Ubytování v klášteře není jen obyčejný pobyt, ale jedinečná zkušenost. Návštěvníci mají možnost se zapojit do života kláštera, pozorovat každodenní praktiky mnichů a zúčastnit se jejich meditací a modliteb. Tato zkušenost je nesmírně obohacující a může pomoci k hlubšímu pochopení buddhistických tradic a filozofie.

Gangtey Monastery a jeho ubytování nabízejí jedinečnou příležitost pro ty, kteří chtějí prozkoumat bhútánskou kulturu, historii a spiritualitu. Klášter je opravdovým pokladem Bhútánu a každému návštěvníkovi může poskytnout nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Gangtey Monastery


Otázka: Jak dlouho trvá cesta do Bhútánu?
Odpověď: Cesta do Bhútánu se liší podle toho, odkud do Bhútánu cestujete. Většinou se cesta do Bhútánu skládá z letu do přilehlého města v Indii (např. Delhi, Kolkata, Bagdogra) a následně řízené cesty nebo letu do Bhútánu. Celková doba cesty se může lišit od několika hodin do několika dnů v závislosti na spojení a přestupech.

Otázka: Jak se dostanu do Gangtey Monastery?
Odpověď: Gangtey Monastery se nachází v údolí Phobjika v centrálním Bhútánu. Nejbližším městem je Wangdue Phodrang, které se nachází asi 45 km od kláštera. K dostání se k Gangtey Monastery můžete použít soukromého řidiče nebo se můžete rozhodnout pro organizovanou turistickou exkurzi.

Otázka: Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Gangtey Monastery?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Gangtey Monastery je v období od října do dubna, kdy jsou počasí a podmínky cestování nejlepší. V létě se může vyskytnout mnoho dešťů a v zimě může být velmi studeno a obtížné se dostat do údolí kvůli sněhu.

Otázka: Jaké jsou vstupné poplatky do Gangtey Monastery?
Odpověď: Vstupné do Gangtey Monastery může být zahrnuto do nákladů na turistickou exkurzi nebo si ho můžete zakoupit na místě. V současné době (2021) jsou vstupné poplatky do této atrakce asi 300 Bhútánských ngultrumů (cca 10 USD).

Otázka: Lze si v Gangtey Monastery ubytovat?
Odpověď: Ano, v Gangtey Monastery se dá ubytovat v několika přilehlých hotelech a penzionech. Je také možné zůstat v méně tradičních ubytovacích zařízeních, jako jsou například stanové tábory. Je však třeba si rezervovat ubytování v předstihu, protože údolí Phobjika je velmi oblíbenou turistickou atrakcí.


Dovolená Bhútán Gangtey Monastery


Bhútán, známý také jako "země štěstí", je malebná země nacházející se na východě Himálajského pohoří. Toto místo je plné úchvatných hor, nádherných klášterů a bohaté kultury. Mezi jedno z nejznámějších míst, které si zaslouží být navštíveno, patří klášter Gangtey, který je považován za jeden z nejvýznamnějších klášterů Bhútánu.

Klášter Gangtey, známý také jako Gangtey Monastery nebo Gangtey Gonpa, se nachází v údolí Phobjikha, které je nejen krásné, ale také jedinečné místo s bohatou faunou a flórou. Klášter byl postaven v roce 1613, a dodnes slouží jako důležité duchovní a kulturní centrum pro místní obyvatele.

Jedním z největších lákadel kláštera Gangtey je jeho architektura. Klášter je postaven ve stylu tradiční bhútánské architektury s dřevěnými stěnami a bílými nátěry. Jeho stavba je celkem jednoduchá, avšak přesto elegantní a působí velmi klidným a mírumilovným dojmem. Okolo kláštera se nacházejí také některé další budovy, které slouží jako ubytování pro mnichy a škola, kde se vyučuje buddhistické učení.

Dalším důvodem, proč navštívit klášter Gangtey, je jeho historický a kulturní význam. Klášter hraje důležitou roli jako centrum Buddhismu v této oblasti Bhútánu. Zde se konají bohoslužby, meditace a další duchovní aktivity. Návštěvníci mají možnost se zúčastnit ranních meditací nebo se připojit k ceremoniím a pozorovat, jak mnichové provádějí svá modlitební rituály.

Pro milovníky přírody je klášter Gangtey ideálním místem k zastavení. Samotné údolí Phobjikha je známé svou krásnou krajinou a je domovem řady ohrožených druhů, včetně vzácného černého krále chomáče nebo černého krále jeřába, které zde lze pozorovat. V okolí kláštera se nachází také velký počet turistických tras, které nabízejí panoramatické výhledy na okolní vrcholky hor.

Pokud se chystáte navštívit Bhútán, návštěva kláštera Gangtey by měla být na vašem seznamu. Toto místo vám nabídne jedinečnou kombinaci duchovnosti, kultury a krásné přírody. Budete si užívat klidu a pokoje, které klášter nabízí, a zároveň budete mít možnost nasát atmosféru tradičního bhútánského života. Klášter Gangtey je opravdu jedním z pokladů Bhútánu, který stojí za to objevit a prozkoumat.


Počasí Bhútán Gangtey Monastery


Bhútán, země ležící v jihovýchodní Asii, je známá svou překrásnou přírodou, nádhernými horami a unikátní kulturou. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je i Gangtey Monastery - buddhistický klášter, který se nachází v údolí Phobjikha.

Počasí v oblasti kolem Gangtey Monastery je podobné jako v celém Bhútánu - vlivem nadmořské výšky a horského charakteru jsou zde chladnější teploty a vyšší srážky. Nejlepší období pro návštěvu Gangtey Monastery jsou období od října do března, když jsou teploty v průměru nejvyšší a srážky nejnižší. Začátkem března se zde koná i slavnostní představení místního divadla, které se vyznačuje barevnými kostýmy a výstředními maskami.

V létě, období od května do září, jsou teploty mnohem nižší a déšť se stává běžným doprovodem dnů. Pokud se rozhodnete v této době navštívit Gangtey Monastery, připravte se na mokré a kluzké cesty a sníženou viditelnost v důsledku mlhy a oparů.

Zimní období známé jako "zářez" nastává v období od listopadu do března a bývá zde velmi chladno. Teploty se v této době mohou snadno pohybovat pod bodem mrazu, takže se oblečte do teplých a odolných věcí. Cesty mohou být také kluzké a náročné, a proto bychom tuto dobu nedoporučovali pro návštěvníky, kteří nejsou zvyklí na extrémní podnebí.

Přestože Bhútán není typickou destinací pro návštěvníky vyhledávající pláže a slunce, Gangtey Monastery nabízí mnoho krásných a nenapodobitelných zážitků v rámci jeho historické, spirituální a přírodní krásy. Stačí pouze přizpůsobit se podmínkám, jež krajina nabízí v každém ročním období.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky