Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Gangtey

Dovolená Bhútán Gangtey


Bhútán, malá země v jižní Asii, je známá svými malebnými krajinami, úchvatnými horami a bohatou kulturou. Jedním z nejatraktivnějších a nejméně prozkoumaných míst pro turisty v Bhútánu je oblast Gangtey, která je považována za jednu z nejkrásnějších dolin v zemi.

Gangtey se nachází v středu Bhútánu a je jedinečnou destinací, která se může pochlubit překrásnou přírodou, pestrými druhy flóry a fauny, malebnými vesnicemi a historickými památkami. Oblast je obklopena pláštěm zasněžených hor a rozprostírá se v národním parku Black Mountain, který je bohatý na ohrožené druhy jako takoví tacír velký, levhart skvrnitý a bengálský levhart.

Tento malebný kout Bhútánu je domovem pro místní obyvatele až do středověku, kdy sem došlo k přílivu buddhistických mnichů a zakladatelů klášterů. Nejznámějším klášterem v oblasti je klášter Gangtey, který byl postaven v 17. století. Klášter je známý svými unikátními architektonickými prvky, jako jsou barevné okna a dveře, ornamenty a vzory zdobící stěny. Turisté mohou navštívit klášter a pozorovat, jak se buddhističtí mniši modlí a vykonávají své rituály.

Kromě historických památek a klášterů je oblast Gangtey také ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodružství. Můžete si vyzkoušet pěší turistiku v oblasti a obdivovat malebnou krajinu, rozhledny, vodopády a jezera. Gangtey Valley je také domovem pro ohrožený druh ptáka, královnu ptáků Bhútán, cizokrajného čápa černobílého, který přilétá do této oblasti každý rok v zimě. Turisté mohou sledovat tyto krásné ptáky v jejich přirozeném prostředí a dokonce se zúčastnit festivalu Gangtey Black-Necked Crane, který je pořádán každý rok na oslavu jejich migrace.

Pokud hledáte klid a odpočinek od shonu každodenního života, Gangtey je ideálním místem pro relaxaci. Zdejší atmosféra je klidná, odpočinková a naplňuje vás pocitem pokoje a klidu. Existuje několik exkluzivních horských středisek v oblasti, která nabízejí luxusní ubytování, wellness služby a tradiční jídla Bhútánu.

Abychom však zachovali krásu a přírodní bohatství oblasti Gangtey, je důležité dodržovat ekologicky udržitelné cestování. Turisté by měli respektovat přírodní prostředí, místní tradice a kulturní dědictví a jednat s ohledem na místní komunitu.

Pokud se rozhodnete navštívit Bhútán, nezapomeňte zařadit do svého itineráře oblast Gangtey. Tato malebná a klidná destinace vám nabídne zážitky, které si budete pamatovat navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Gangtey


1. Jak se dostat do Gangtey v Bhútánu?

Nejsnazší způsob, jak se dostat do Gangtey, je letecky přistát na letišti v Paro a poté cestovat po silnici do regionu Gangtey. Je také možné cestovat z Thimphu, hlavního města Bhútánu, autem nebo autobusem.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Gangtey?

V Gangtey si můžete vychutnat nádhernou krásu přírody a poklidnou atmosféru odlehlé oblasti. Největší atrakcí je Gangtey Gompa, buddhistický klášter původem z 17. století. Dalšími atrakcemi jsou přírodní rezervace Gangtey, kde žijí vzácné druhy ptáků, a procházky po malebném okolí.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Gangtey?

Nejlepší čas na návštěvu Gangtey je od jara do podzimu, který je obdobím mírného počasí. Během těchto měsíců se můžete těšit na příjemné teploty a krásné výhledy na okolní krajinu. V zimě může být oblast Gangtey zasněžená a přístup může být omezený.

4. Jaké jsou ubytovací možnosti v Gangtey?

V Gangtey najdete různé typy ubytování, včetně luxusních hotelů, penzionů a ubytování ve venkovských domech. Některé hotely nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu a klidnou atmosféru.

5. Existují nějaké kulturní festivaly v Gangtey?

Ano, v Gangtey se konají různé kulturní festivaly, které jsou spojeny s buddhistickou tradicí. Nejznámějším festivalem je Gangtey Tshechu, který se koná na jaře a představuje taneční a hudobní představení, které upomíná na důležité události a mytologie Bhútánu. Ostatní festivaly jsou spojeny s místními svatyněmi a kláštery.


Počasí Bhútán Gangtey


Bhútán je zemí s velmi bohatou a rozmanitou přírodou. Jeho horské krajiny a divoká příroda zahrnují všechny kousky kolem sebe, a proto je Bhútán je magnetem pro turisty na celém světě. Jednou z nejkrásnějších oblastí, která zaujme turisty, je Gangtey. Tato oblast je známá svým velmi chladným a drsným počasím.

Gangtey se nachází v jihozápadní části Bhútánu a je obklopen horami. Gangtey leží na výšce přes 3 000 metrů nad mořem, což z něj dělá jedno z nejchladnějších míst v Bhútánu. Průměrná teplota zde v zimě může klesnout až k -5 °C, což znamená, že turisté, kteří se sem vypraví, by měli být připraveni na velmi chladné a drsné podmínky.

V létě jsou teploty v oblasti Gangtey přibližně o 10 až 15 ° C vyšší než v zimě. I přesto je zde stále poměrně chladno, a to zejména v noci, kdy teploty mohou klesnout až k 10 °C. V létě také často prší, což je způsobeno monzunovým obdobím, které Bhútán ovlivňuje.

Kromě monzunového období a chladného zimního počasí je v oblasti Gangtey také velmi často silný vítr. Větry jsou silné díky horskému terénu a vysokým kopcům, které obklopují tuto oblast.

Navzdory několika zimním, chladným a větrným podmínkám je Gangtey jedním z nejkrásnějších míst Bhútánu a atrakcí pro turisty z celého světa. Malebné krajiny a nádherné výhledy vytváří kouzelný zážitek, který turisté nezapomenou nikdy.

Pokud plánujete cestu do Bhútánu, návštěva Gangtey by neměla chybět. Připravte se však na chladné a větrné podmínky – zabalte si teplé oblečení a přilbu. Ať už přijedete v létě nebo v zimě, oblast Gangtey Vám nabídne výjimečný zážitek a pocit, že jste se ocitli v království, které hledá jen málokdo.


Letenka Bhútán Gangtey


Bhútán, malá a tajemná země východní Asie, je známá svými úchvatnými horami, kláštery a přátelskými obyvateli. Když si představíte Bhútán, možná si vybavíte obrázky krásných prostor na zeleném horizontu, zářících klášterů a modlitebních vlajek tančících na větru. Pokud vás přitahuje krása přírody a jedinečná kultura Bhútánu, pak je letenka do Gangtey tou pravou volbou.

Gangtey, známý také jako Phobjikha, je malebná údolí nacházející se ve středním Bhútánu. V tomto údolí se nacházejí rozsáhlá pole, místa s vysokohorským klimatem a přírodní rezervace. Gangtey je domovem ohroženého druhu ptáka zvaného černohřbetý jeřáb. Každý rok sem přilétají tisíce těchto ptáků, aby zde zimu přečkali. To je neuvěřitelný pohled, který láká turisty z celého světa.

Když se rozhodnete navštívit Gangtey, můžete se těšit na mnoho vizuálních lahůdek. Budete svědky úchvatného pohledu na zasněžené vrcholky hor, které obklopují údolí. Podél cest můžete spatřit místní farmáře, jak pracují na svých polích nebo pase stáda dobytka. Je to jedinečná příležitost poznat autentický každodenní život obyvatel Bhútánu.

Mezi nejoblíbenější atrakce patří návštěva Gangteyho kláštera, který tvoří důležitou součástí buddhistické kultury. Klášter, který je známý svou nádhernou architekturou a bohatou historií, je centrem náboženského života v této oblasti. Můžete zde potkat mnišské komunitu, která žije a praktikuje buddhismus v klidu a harmonii.

Pro milovníky přírody je zde také možnost výletu do přírodní rezervace Gangtey. Tato rezervace je domovem různých vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně slavných černohřbetých jeřábů. Můžete se projít po stezkách, kde můžete obdivovat přírodu a její neopakovatelnou krásu.

Bhútán je jedna z nejodlehlejších a nejizolovanějších zemí na světě, což dává Gangteymu zvláštní šarm. Navštívit tuto oblast je jako vstoupit do jiného světa, do světa klidu, přírody a spirituálního poznání.

Pokud se rozhodnete vydat se na cestu do Gangtey, nenechte si ujít možnost objevit jedinečnou krásu Bhútánu. Ponořte se do jeho kultury, obdivujte krásu hor a uvolněte svou mysl od každodenního stresu. Letenka do Gangtey vám poskytne nezapomenutelné zážitky a momenty plné hojnosti a pokoje. Tak co ještě váháte? Připravte si baťoh a vydejte se na dobrodružství Bhútánem!


Ubytování Bhútán Gangtey


Gangtey, malá vesnice v Bhútánu, je známá svou nádhernou krajinou a klidem. Nachází se v okrese Wangdue Phodrang ve středním Bhútánu a je oblíbenou turistickou destinací pro ty, kteří hledají autentický zážitek v této unikátní zemi. Jednou z klíčových věcí, které turisté v Gangtey hledají, je ubytování. V tomto článku si přiblížíme některé z možností ubytování v této malé a malebné vesničce.

Gangtey se nachází v národním parku Black Mountains, který je domovem mnoha ohroženým druhům flóry a fauny. Turisté sem často přicházejí, aby se vyhnuli rušnému městskému životu a prožili pokojný a klidný pobyt v přírodě. A protože Gangtey není velké turistické centrum, není zde příliš mnoho možností ubytování. Nicméně, i přes svou malou velikost, nabízí Gangtey několik skvělých možností pro turisty.

Jednou z možností ubytování v Gangtey je Gangtey Lodge. Tento luxusní hotel se nachází v malebném prostředí, které nabízí krásný výhled na okolní krajinu a horu Gangtey. Hosté si mohou užívat pohodlně zařízené pokoje s moderním vybavením a velkým množstvím přírodního světla. Kromě toho nabízí Lodge také restauraci, která podává autentická bhútánská jídla.

Další možností ubytování v Gangtey je Dewachen Hotel. Tento hotel poskytuje příjemné a pohodlné pokoje s krásným výhledem na údolí Gangtey. Hosté zde mají také možnost vychutnat si některé z místních specialit v hotelové restauraci. Dewachen Hotel je známý také svou blízkostí k chrámu Gangtey Gompa, který je jedním z významných buddhistických svatostánků v Bhútánu.

Pokud hledáte něco trochu lehčího na peněženku, můžete se ubytovat v domě místních obyvatel, tzv. „home stay". Tato možnost vám umožní zažít opravdovou pohostinnost bhútánského lidu a získat hlubší porozumění místní kultuře a tradicím. Domorodé rodiny v Gangtey vám rády nabídnou svůj domov a zároveň vám poskytnou možnost vychutnat si místní jídla.

Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, jako je Gangtey Lodge, nebo se ubytovat v jednodušším home stay, odpočinek v Gangtey vás zcela jistě dostane. Neporušená příroda, ojedinělá kultura a klidný životní styl jsou tím, co dělá tuto vesnici v Bhútánu tak ostrůvkem klidu uprostřed rušného světa. Ubytování v Gangtey přináší jedinečnou příležitost prozkoumat tuto fascinující zemi a odpočinout si ve středisku klidu a přírody.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky