Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Bumthang Valley

Ubytování Bhútán Bumthang Valley


Bumthang Valley, nacházející se uprostřed Bhútánu, je jedním z nejkrásnějších regionů této země. Je to také jeden z hlavních turistických cílů, a tak se zde nachází mnoho možností ubytování pro návštěvníky.

Nejvíce populární možností ubytování v Bumthang Valley jsou hotely a penziony. V těchto zařízeních si turisté mohou užít vybavení a komfort, který by mohli očekávat z jakéhokoli běžného hotelu. V Bumthang se můžete ubytovat v luxusních hotelech s moderním vybavením nebo tradičních penzionech s bohatou historií.

Zde je několik příkladů nejlepších ubytování v Bhútánu Bumthang Valley:

1. Jakar Village Lodge
Jakar Village Lodge je ideální pro turisty, kteří hledají tradiční a pohodlné ubytování v Bumthangu. Penzion nabízí příjemné a útulné pokoje s výhledem na zahrady a kopce. Hosté ocení také krásné dekorace, včetně tradičních bhútánských koberců a vyřezávaných nábytků.

2. Amankora Bumthang
Toto luxusní ubytování je ideální pro ty, kteří hledají něco opravdu jedinečného. Amankora Bumthang je pravděpodobně nejlepším hotelem v Bhútánu a kdyžže je jednou z celé řady luxusních hotelů, nacházejících se po celém Bhútánu, nabízí jedinečnou a vzrušující zkušenost. Hotel se nachází v malé vesnici a slouží jako ideální místo pro návštěvu okolních míst.

3. Swiss Guesthouse
Swiss Guesthouse je dalším populárním ubytovacím zařízením v Bumthang Valley. Toto místo je ideální pro turisty, kteří hledají tradiční a hospodárné ubytování. Swiss Guesthouse nabízí krásné pokoje s tepelným izolacemi a krbovými kamny, aby turisté byli teplí a pohodlní.

4. Rinchenling Lodge
Rinchenling Lodge je krásným a pohodlným penzionem v Bumthang Valley, který nabízí tradiční bhútánské ubytování. Hosté si mohou užít prostorné pokoje s výhledem na okolní kopce a lesy, stejně jako venkovní zahrady s lákavými květinami. Rinchenling Lodge nabízí také různé aktivity, jako je výlety do okolí, cyklistiku a turistiku.

Bumthang Valley je krásné místo s neuvěřitelnou historií a kulturou. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, zaručujeme vám nezapomenutelný a pohodlný pobyt.


Počasí Bhútán Bumthang Valley


Bhútán je malá země nacházející se v Himalájích, která je známá svou bohatou kulturou a nádhernou přírodou. Nachází se zde mnoho překrásných údolí a úchvatných krajin, mezi které patří i Bumthang Valley. Toto údolí je známé nejen pro svou překrásnou přírodu, ale také pro své jedinečné počasí.

Bumthang Valley se nachází ve střední části Bhútánu a je místem s mírnějším podnebím ve srovnání s okolními regiony. Díky své vyšší nadmořské výšce a horským výškám, které jej obklopují, má údolí chladnější a vlhčí klima. Toto počasí poskytuje ideální podmínky pro pěstování mnoha plodin, jako je ječmen, brambory a zelenina.

Bumthang Valley je známé také svými častými srážkami. Srážky jsou v tomto údolí poměrně rovnoměrně rozložené po celý rok, s vyššími srážkami v období dešťů, které se konají od června do srpna. Tato období jsou také známá svým mlhou a omezenou viditelností, což dodává údolí tajemný a mystický nádech.

Teploty v Bumthang Valley jsou mírnější než v nížinách Bhútánu, s letními teplotami dosahujícími přibližně 20-25 °C a zimními teplotami se pohybujícími kolem 5 °C. V zimě se také mohou vyskytnout silné mrazy, zejména v horských oblastech. Toto počasí vytváří ideální podmínky pro provozování zimních sportů, jako je například lyžování.

Pokud plánujete návštěvu Bumthang Valley, je důležité si být vědom charakteru jeho počasí. Doporučuje se nosit vrstvené oblečení a připravit se na různé podnebné podmínky. Deštník nebo nepromokavé oblečení jsou nezbytné v období dešťů a teplé oblečení je vhodné na chladné zimní dny.

Bumthang Valley je jednou z nejkrásnějších oblastí Bhútánu a svým jedinečným počasím přitahuje mnoho turistů z celého světa. Je to místo, které nabízí nádherné výhledy na zasněžené vrcholky hor, zelené údolí a bohatou flóru a faunu. Bez ohledu na počasí je toto místo určitě návštěvníkům Bhútánu jedinečným zážitkem, který by neměli vynechat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Bumthang Valley


1. Co je Bhútán Bumthang Valley?
Bhútán Bumthang Valley je jedním z údolí nacházejících se v Bhútánu. Je to historicky významná oblast s mnoha kulturními památkami a přírodními krásami.

2. Jak se dostanu do Bhútánu Bumthang Valley?
Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště v Paro. Poté můžete cestovat přes silnici nebo využít vnitrostátního letu do bhútánského hlavního města Thimphu a odtud pokračovat na sever do údolí Bumthang.

3. Co se dá vidět a dělat v Bhútánu Bumthang Valley?
V Bhútánu Bumthang Valley je mnoho historických klášterů a chrámů, jako je klášter Jakar, klášter Jambay Lhakhang a mnoho dalších. Můžete také navštívit krásné přírodní památky, jako je Národní park Thrumshingla a jezero Mebar Tsho. V oblasti je také možné podniknout trekking, cyklistiku a další outdoorové aktivity.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Bhútán Bumthang Valley?
Nejlepší čas k návštěvě Bhútánu Bumthang Valley je od května do října, kdy je počasí příznivé a je možné vidět kvetoucí květiny a zelené kopce. Nicméně v Bhútánu je možné cestovat po celý rok, ačkoliv v zimním období může být chladněji.

5. Potřebuji vízum pro návštěvu Bhútánu Bumthang Valley?
Ano, vstup do Bhútánu vyžaduje vízum. Můžete si žádat o turistické vízum prostřednictvím bhútánské ambasády nebo konzulátu v zemi, ve které žijete. Je také nezbytné mít platný cestovní pas.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Bhútánu Bumthang Valley?
V Bhútánu Bumthang Valley najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, hostinců a tradičních domečků zvaných "dzongmy". V závislosti na vašem rozpočtu a preferencích si můžete vybrat z různých typů ubytování.

7. Co je typickou kuchyní v Bhútánu Bumthang Valley?
Bhútánská kuchyně je známá svou kořenitou a pikantní chutí. Mezi typická jídla patří momo (nepálské knedlíčky), ema datshi (kořeněná paprika s sýrem), suja (tradiční tibetský čaj) a další speciality. Můžete si také vychutnat tradiční bhútánskou pití zvané arra, což je destilát z rýže nebo ječmene.

Tyto otázky a odpovědi vám poskytnou základní informace o Bhútánu Bumthang Valley. Při plánování návštěvy tohoto krásného údolí v Bhútánu se vždy obraťte na místní turistické informační centrum nebo cestovní agenturu pro aktuální a podrobnější informace.


Letenka Bhútán Bumthang Valley


V Bhútánu se nachází jedno z nejkrásnějších údolí na světě, a to Bumthang Valley. Nachází se v centru země a je tvořeno čtyřmi menšími údolími, která společně tvoří toto nádherné území. Bumthang Valley je domovem bohaté historie a kultury, roztodivných přírodních krás a velmi různorodých aktivit, které můžete zažít.

Navštívit Bumthang Valley je možné různými způsoby. Nejčastějším způsobem, jak se do Bumthangu dostat, je letecká doprava. Existují některé aerolinky, které nabízejí přímé lety z Bangkok do Paro, hlavního města Bhútánu. Zde se musí turisté dostat z Paro do Bumthangu buď autobusem, jež cesta trvá asi 10 hodin, nebo letecky. Let z Paro do Bumthangu trvá asi hodinu.

Cestou do Bumthangu se cestovatelé mohou těšit na nádherné výhledy. Bumthang Valley je obklopené Himalájemi a je plné zelených polí, řek, lesů a malebných vesniček. Navštívit Bhumthang Valley je zážitek, o kterém se budete užívat ještě dlouho po návratu domů.

Samotné údolí je velmi bohaté na turistické atrakce. Navštivte třeba tamní klášterní komplex Jambay Lhakhang oder Chakhar Lhakhang a Proveďte tradiční obřad překročení mostem, při kterém dotkněte každého z mostových svazků, čímž odstraňujete své hříchy. Navštivte Bumthangu také během festivalu Jambay Lhakhang Drup, který se koná každý rok v listopadu a přitahuje mnoho návštěvníků svými tanečními vystoupeními, hudbou a procesími.

V Bumthangu si můžete také užít turistiku a vydat se na túry v okolí údolí. Jedním z nejoblíbenějších výletů je cesta do vesnice Ura. Cesta je sice obtížnější, ale rozhodně stojí za to. Navštívíte zde trhu, kde se pravidelně scházejí prodavači a kupující z celého údolí.

Kromě toho si můžete užít i průzkum regionální kuchyně v tamních restauracích a prohlédnout si řemeslné obchody a trhy, kde se prodávají místní suvenýry.

Bumthang Valley je nádherné místo plné krás a zážitků. Navštivte toto údolí a začněte prozkoumávat některé z nejkrásnějších scén, které Bhútán nabízí.


Dovolená Bhútán Bumthang Valley


Bhútán je malá země nacházející se v Himálaji, která je známa svou bohatou kulturní a historickou dědictvím, krásnou přírodou a filosofií hrubého domácího produktu. Jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě v Bhútánu je údolí Bumthang, které se nachází ve střední části země.

Bumthang Valley je považováno za kulturní a historické centrum Bhútánu. Údolí je tvořeno pěti menšími údolími - Chokhor, Ura, Tang, Chhume a Choekhor. Tato údolí se vyznačují malebnou krajinou s kopci, úrodnými zemědělskými plochami a hustými lesy.

Údolí Bumthang je domovem několika starobylých klášterů a mnoha historických památek. Nejvýznamnějším místem je klášter Jakar, který je považován za „klášter bílých ledovců“. Tento klášter byl postaven v 17. století a je centrem buddhistického vzdělání. V blízkosti se nachází také klášter Kurjey, kde jsou uloženy pozůstatky tří nejvýznamnějších bhútánských králů.

Dalším zajímavým místem v údolí Bumthang je Tamzhing Lhündrup Monastery. Klášter je známý svými malebami a návštěvníci se mohou zde seznámit s bhútánskou kulturou a tradičními řemesly. Existují také různé festivaly, které se konají v údolí, jako například festival Jambay Lhakhang Drup.

Bumthang Valley je také ideálním místem pro milovníky přírody. Okolní oblasti nabízejí krásné turistické trasy a možnosti pro pěší turistiku. Existuje také řada teplých pramenů, které jsou oblíbeným místem pro relaxaci a zklidnění mysli. Můžete si také vychutnat procházku lesem a obdivovat malebné vodopády a jezera.

Co se týče ubytování, Bumthang Valley nabízí různé možnosti, od luxusních hotelů až po tradiční domy hostů s výhledem na údolí. Místní kuchyně je také zajímavá a návštěvníci si mohou vychutnat tradiční bhútánská jídla, jako například momo (plněné knedlíky), emadatse (pálivá chilli paprika s syřidlem) a další speciality.

Bhútán je unikátní destinací pro dovolenou a návštěva údolí Bumthang nabízí skvělou příležitost pro objevování kulturního dědictví a přírodní krásy země. Při návštěvě Bhútánu je údolí Bumthang zcela nevyhnutelné a poskytne vám zážitky, které nezapomenete.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky