Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Benin Dékoungbé Forest

Dovolená Benin Dékoungbé Forest


Benin je západoafrická země, která nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí. Jednou z nejkrásnějších lokalit v zemi je Dékoungbé Forest – národní park, který láká návštěvníky z celého světa na svou unikátní flóru a faunu.

Dékoungbé Forest se nachází v jižním Beninu, přibližně 70 kilometrů od hlavního města Porto-Novo. Park byl založen v roce 1955 a je jedním z nejstarších národních parků v zemi. Jeho rozloha činí více než 1000 čtverečních kilometrů, což ho činí ideálním místem pro dobrodružství a objevování.

Hlavní atrakci parku tvoří jeho ohromující diverse flóru a fauny. Dékoungbé Forest je domovem pro více než 200 druhů stromů, z nichž mnohé jsou endemické pro území Beninu. Procházejících turistů zaujmou vysoké stromy, které dosahují do výšky až 50 metrů, a hustý prales, který poskytuje úkryt široké paletě vzácných živočišných druhů.

V parku lze spatřit mnoho ohrožených druhů živočichů, včetně slonů, goril, šimpanzů, levhartů a mnoha dalších. Je vyhlášený také pro svou rozmanitost ptactva, mezi kterými můžete spatřit barvitě zbarvené papoušky, andulky a další exotické druhy. Pro milovníky přírody je Dékoungbé Forest oázou jedinečných zážitků.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici průvodci, kteří doprovázejí turisty na procházkách po parku a pomáhají identifikovat různé druhy rostlin a zvířat. Existuje také možnost organizovat noční safari, kde můžete pozorovat noční život lesa a možná zahlédnout některé druhy živočichů, které jsou aktivní pouze v noci.

Kromě přírodní krásy nabízí Dékoungbé Forest také možnosti výletů do okolních vesnic, kde můžete poznat místní kulturu a zvyky. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní ukázat vám jejich způsob života a tradice. Můžete navštívit tradiční trhy, kde se prodávají různé suvenýry, dřevěné sošky, šperky a další ručně vyrobené výrobky.

Pokud plánujete dovolenou v Beninu, nezapomeňte zařadit Dékoungbé Forest na seznam míst, která chcete navštívit. Tento národní park přinese nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou dobrodružství a objevování. Přírodní krása, exotické zvířata a nezapomenutelná kultura místních lidí jsou jen některé z důvodů, proč se zamilujete do Dékoungbé Forest a jejího okolí.


Letenka Benin Dékoungbé Forest


Benin Dékoungbé Forest je jedno z těch míst na světě, kde by se měl každý milovník přírody a exotiky alespoň jednou v životě podívat. Tento národní park se nachází na území Beninu, země v západní Africe, nedaleko hranic s Togem.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou oblast, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je pomocí letenky. Naštěstí existuje mnoho společností, které nabízejí letenky do Beninu, takže si vyberete tu nejvhodnější pro vás.

Jakmile dorazíte do města Parakou, můžete si pronajmout auto a vydávat se na cestu do národního parku. Cesta vám zabere asi 3 hodiny, ale stojí za to, protože vás čeká úžasná přírodní scenérie a mnoho zvířat, která se zde volně pohybují.

Národní park Benin Dékoungbé Forest pokrývá oblast více než 5000 hektarů, a to převážně tropickým deštným lesem, kde roste mnoho endemických druhů rostlin a živočichů. Okolo parku se rozkládají vesnice a městečka lidí, kteří zde tradičně hospodaří.

V národním parku se můžete setkat s mnoha zvířaty, jako jsou opice, antilopy, sloni, hroši, krokodýlové a mnoho dalších. Pokud máte štěstí, budete moci vidět i říční delfíny, kteří žijí v nedalekých řekách.

Navštěvování národního parku Benin Dékoungbé Forest vám naplno ukáže krásy přírody Afriky a přiblíží vám život místních obyvatel. Během vašeho pobytu zde si také můžete užít mnoho aktivit, jako jsou turistické túry, rybaření nebo návštěva tradičních vesnic.

Pokud hledáte exotické dobrodružství, použijte letenku do Beninu a navštivte národní park Dékoungbé Forest. Nenechte si ujít příležitost ochutnat kus krásné Afriky a poznat jedinečnou a překrásnou přírodu tohoto kontinentu.


Ubytování Benin Dékoungbé Forest


Benin je země bohatá na přírodní krásy a biologickou rozmanitost. Jedním z nejzajímavějších a nejvíce chráněných oblastí v zemi je přírodní rezervace Benin Dékoungbé Forest. Tato rezervace se nachází v jižní části země a je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Benin Dékoungbé Forest je největší lesní rezervací v Beninu, rozkládající se na ploše přibližně 1550 kilometrů čtverečních. Je tvořena převážně primárním deštným pralesem, který je domovem mnoha vzácných živočišných druhů, jako jsou leopardi, lamantini, hroši, buvoli a mnoho dalších. Nachází se zde také velké množství druhů ptáků, včetně ohroženého druhu papouška Papežského.

Pro turisty, kteří se chtějí blíže seznámit s přírodou Beninu, je ubytování v Benin Dékoungbé Forest skvělou volbou. Zde si mohou vychutnat klid a krásu přírody, ať už při procházkách po lesních stezkách, pozorování zvířat nebo relaxaci u jezer a řek. Rezervace nabízí různé druhy ubytování, kterými jsou buď stanování pod širým nebem, chatky rozmístěné v rezervaci nebo ekologické pobyty v místních komunitách.

Pro ty, kteří si přejí přenocovat v rezervaci pod širým nebem, je možnost stanování v předem vyhrazených stanových oblastech. Tato možnost umožňuje turistům zažít atmosféru pravé divočiny a blízkost přírody. Je však třeba mít na paměti, že stanování je povoleno pouze v určených oblastech a je nutné si předem získat povolení.

Pro ty, kteří preferují větší komfort a pohodlí, jsou k dispozici chatky rozmístěné v rezervaci. Tyto chatky nabízejí základní vybavení, jako jsou postele, stůl a židle, koupelna s teplou vodou a toaleta. Z chatky je výhled přímo do lesa, což umožňuje turistům vidět zvířata z jejich vlastních oken.

Další možností ubytování je ekologické pobytové centrum, které je provozováno místními komunitami. Tyto centra nabízejí ubytování ve srubových domech postavených z místních materiálů, jako jsou hlína a dřevo. Turisté si tak mohou užít autentickou zkušenost s místní kulturou a zároveň přispět k udržitelnému rozvoji místních obyvatel.

Benin Dékoungbé Forest nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek a možnost poznat jedinečnou přírodu Beninu. Ubytování v této rezervaci je zajištěno s ohledem na ochranu přírody a udržitelnost. Je to ideální destinace pro milovníky přírody a dobrodružných cestovatelů, kteří chtějí prozkoumat nejdivočejší části Beninu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Benin Dékoungbé Forest


1. Jaký je rozloha Benin Dékoungbé Forest?
Odpověď: Benin Dékoungbé Forest má rozlohu přibližně 1 500 hektarů.

2. Jak se dostanu do Benin Dékoungbé Forest?
Odpověď: Benin Dékoungbé Forest se nachází v jižním Beninu poblíž vesnice Dékoungbé. Nejlepší možností je použít místní dopravu nebo taxi.

3. Jaká je fauna a flora v Benin Dékoungbé Forest?
Odpověď: Benin Dékoungbé Forest je domovem různých živočišných druhů, včetně opic, ptáků, plazů a obojživelníků. V lesním porostu se vyskytují různé druhy stromů a rostlin.

4. Je možné provádět turistické aktivity v Benin Dékoungbé Forest?
Odpověď: Ano, turisté mají možnost provádět různé turistické aktivity, jako je procházka po stezkách, pozorování ptáků, fotografie přírody nebo piknik.

5. Existuje v Benin Dékoungbé Forest ubytování?
Odpověď: V samotném lese není žádné ubytování, ale v okolí se nachází několik možností ubytování, jako jsou hotely a penziony.

6. Jaké jsou přírodní zajímavosti v Benin Dékoungbé Forest?
Odpověď: Mezi přírodní zajímavosti v Benin Dékoungbé Forest patří malé vodopády, skalní útvary a malebné scenérie.

7. Jaký je vstupní poplatek do Benin Dékoungbé Forest?
Odpověď: Vstupní poplatek do lesa se může lišit v závislosti na sezóně a povolených aktivitách. Doporučuje se informovat se předem o aktuálních poplatcích.

8. Je nutné mít průvodce při návštěvě Benin Dékoungbé Forest?
Odpověď: I když průvodce není povinný, může být užitečný při objevování lesa, aby poskytl informace o lokalitě, živočišných druzích a ochraně přírody.

9. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Benin Dékoungbé Forest?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu je v období sucha, od prosince do března, kdy je příjemné počasí a menší pravděpodobnost dešťů.

10. Jaké jsou přístupové omezení v Benin Dékoungbé Forest?
Odpověď: Některé části lesa mohou být uzavřeny z důvodu ochrany přírody, takže je důležité dodržovat pokyny a zákazy dané správou oblasti.


Počasí Benin Dékoungbé Forest


Benin Dékoungbé Forest je lesní rezervace, která se nachází v západní Africe v zemi Benin. Toto území je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, které v něm nalezneme. Jedná se o jednu z největších přírodních rezervací v Beninu a vyznačuje se unikátními přírodními rysy.

Vzhledem k své geografické poloze a rozloze se počasí v Benin Dékoungbé Forest může velmi lišit. Celkově je však klima v této oblasti poměrně příjemné a mírně se mění s příchodem ročních období.

Období dešťů přichází na začátku května a trvá až do září. Během těchto měsíců je veškerá vegetace v rezervaci živá a kvetoucí. Déšť napomáhá vytvářet vlhké a příznivé prostředí pro rostliny a zvířata. Rozlévající se řeky a potoky jsou plné vody, což způsobuje nárůst životního prostoru pro mnoho druhů živočichů.

Veškerá toto voda pomáhá udržet stálou vlhkost vzduchu, což je ideální podmínka pro různé druhy rostlin, jako jsou orchideje nebo bromélie. Rostlinstvo v této oblasti je bohaté a rozmanité, což přitahuje mnoho lidí s vášní pro botaniku a přírodní vědy.

Během období dešťů je výskyt zvířat v Benin Dékoungbé Forest také vysoký. Některé zvířata, která zde můžete spatřit, jsou například sloni, opice, leopardi, antilopy a mnoho dalších. Tyto druhy využívají zvýšené množství potravy a vody přítomné v rezervaci.

Po období dešťů přichází období sucha, které začíná v říjnu a trvá až do dubna. Právě v tomto období je vidět, jak se příroda přizpůsobuje méně vlhkým podmínkám. Rostliny a zvířata, která přežila období dešťů, se musí přizpůsobit a vyhledat vodu a potravu v suchém prostředí.

Výsledkem toho je, že mnoho rostlin přehání listí a zvířata se přesouvají do vzdálenějších oblastí, kde jsou zdroje vody častěji dostupné. Zároveň je v rezervaci také více slunečního světla a teploty se mohou dostat až k tropickým hodnotám.

Kombinace těchto dvou období, období dešťů a období sucha, vytváří rozmanité a fascinující prostředí v Benin Dékoungbé Forest. Lidé, kteří se o tuto rezervaci starají, si udržují vysokou úroveň ochrany a udržitelného rozvoje, aby se zabezpečilo, že tato přírodní krása zůstane nedotčená.

Benin Dékoungbé Forest je tedy nejen místem s ohromujícím množstvím druhů rostlin a zvířat, ale také místem, které má fascinující rozmanitost počasí v závislosti na ročním období. Je to příklad přírody v plné kráse a připomínka, jak vzácné a důležité je uchovávat takováto místa pro budoucí generace.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky