Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Beliz Lamanai

Ubytování Beliz Lamanai


Belize je malá středoamerická země, která je známá svými exotickými plážemi, korálovými útesy a deštnými pralesy. Země je také domovem mnoha archeologických nalezišť starých civilizací, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z nejvýznamnějších nalezišť je Lamanai.

Lamanai je starověké mayské město, které se nachází na severu Belize. Nachází se na břehu řeky New River Lagoon, což mu dodává jedinečnou atmosféru. Jeho název v překladu znamená "pod vodou" a odkazuje na jeho polohu těsně pod hladinou řeky. Právě díky této unikátní poloze je místem, které má pro turisty hodně nabídnout.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto historickou památku, můžete si vybrat z různých možností ubytování. Nejbližší možností je přímo v areálu naleziště Lamanai Jungle Camp. Tento kemp nabízí jednoduchá a přesto pohodlná ubytování ve formě chat nebo stanů. Můžete se probudit v srdci deštného pralesa a okamžitě začít objevovat starobylé chrámy a pyramidy.

Pokud preferujete komfort a luxus, můžete si vybrat z několika luxusních rybářských rekreačních chat na břehu řeky New River Lagoon. Tyto chaty nabízejí soukromí a klid, zatímco vám zároveň umožňují těšit se z úžasných výhledů na řeku a okolní deštný prales.

Další možností ubytování je v blízkém okolí naleziště, kde se nacházejí menší hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí možnosti stravování a další vybavení, jako je bazén, zahrada nebo wellness. Navíc jsou v blízkosti dalších turistických atrakcí v této oblasti, což vám umožní objevovat Belize, aniž byste museli cestovat na velkou vzdálenost.

Ať už se rozhodnete pro ubytování přímo v areálu naleziště, v luxusní rybářské chatě nebo v blízkém okolí, určitě budete mít přístup ke všem krásám, které Lamanai a jeho okolí nabízejí. Můžete strávit své dny procházkami po starověkých ruínách, posloucháním zvuků deštného pralesa nebo se plavit po řece a pozorovat místní faunu a flóru.

Lamanai je skutečně jedinečným místem, které nabízí nejen historické odkazy na minulost, ale také příležitost zažít mayskou kulturu a přírodu Belize. Ať už je váš zájem historie, příroda nebo relaxace, toto místo má pro každého něco kvalitního. Ubytování v Lamanai vám umožní nejen být blízko k těmto zážitkům, ale také si užít klid a pohodlí po náročném dni objevování tohoto úchvatného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Lamanai


1. Jak se dostat do Lamanai?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Lamanai, je po silnici nebo trajektem z Belize City. Existují také možnosti letu do nedalekého města Orange Walk a odtud se autobusem nebo lodí dostat do Lamanai.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Lamanai?
Odpověď: Vstupní poplatky do Lamanai se mění, ale většinou se pohybují kolem 10-15 USD pro dospělého a 5-8 USD pro dítě.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Lamanai?
Odpověď: Prohlídka Lamanai trvá obvykle několik hodin, v závislosti na zájmu návštěvníků a také na objemu a detailnosti informací poskytovaných průvodcem.

4. Jakou obuv bych měl mít na prohlídku Lamanai?
Odpověď: Doporučuje se mít na prohlídce Lamanai pohodlnou a pevnou obuv, ideálně s dobrou trakcí, protože terén může být někdy nerovný a kluzký.

5. Je možné se přiblížit k archeologickým strukturám v Lamanai?
Odpověď: Návštěvníci mohou obvykle přiblížit archeologickým strukturám, ale oblast je chráněna a je důležité dodržovat pravidla a pokyny průvodce.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Lamanai?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lamanai je v suchých měsících mezi listopadem a dubnem, kdy je počasí příjemné a méně je pravděpodobné, že se bude deštivo.

7. Nabízí se ve Lamanai ubytování?
Odpověď: V okolí Lamanai se nachází několik ubytovacích možností, včetně příjemných resortů a hotelů v nedalekých městech jako Orange Walk.

8. Je potřeba mít průvodce při prohlídce Lamanai?
Odpověď: Je doporučeno mít průvodce při prohlídce Lamanai, protože poskytuje důležité informace o historii a kultuře této archeologické lokality.

9. Můžeme si vzít jídlo a pití na prohlídku Lamanai?
Odpověď: Ano, návštěvníci mohou si vzít jídlo a pití na prohlídku Lamanai. Je však důležité uklidnit odpadky a pokud je to možné, vyhnout se plastovým obalům.

10. Je povolené fotografování a filmování v Lamanai?
Odpověď: Ano, fotografování a filmování jsou povoleny v Lamanai, ale mohou být omezeny na některých místech. Je důležité respektovat pravidla a pokyny průvodce.


Letenka Beliz Lamanai


Beliz Lamanai je jednou z nejzajímavějších lokalit v Belize, která láká turisty z celého světa. Místní letenka Lamanai navíc přináší jedinečný a vzrušující zážitek, při kterém můžete objevovat překrásnou džungli, ruiny starobylých pyramid a získat jedinečný pohled na místní faunu a flóru.

Beliz Lamanai se nachází na severozápadě země, poblíž stejnojmenného jezera. Tato oblast je známá svými archeologickými nálezy a jedním z nejstarších a největších maya-templeových komplexů v celé zemi. Název Lamanai pochází ze starého maya jazyka a znamená "vopice na vodě", což odkazuje na přítomnost mnoha opic, které zde můžete spatřit.

Jednou z nejlepších cest, jak se dostat do Beliz Lamanai, je letecky. Místní letenka vás z města Belize City přepraví na blízké letiště Lamanai, které se nachází v blízkosti obce Orange Walk Town. Let vám poskytne nezapomenutelné pohledy na rozlehlou džungli, průzračné jezero a fascinující ruinový komplex. Cesta trvá zhruba 40 minut, během kterých budete mít dostatek času obdivovat panoramatické výhledy.

Po přistání na letišti Lamanai můžete pokračovat pěšky nebo lodi na samotnou lokalitu Lamanai. Pokud se rozhodnete pro pěší cestu, připravte se na asi půlhodinový výlet přes hustý deštný prales. Tato procházka vám umožní odpojit se od okolního světa a zcela ponořit se do atmosféry starověké maya kultury. Po cestě můžete zahlédnout mnoho druhů rostlin a zvířat, jako jsou papoušci, leguáni a pavouci.

Když dorazíte na samotnou lokalitu, před vámi se otevře úžasný pohled na mohutné pyramidy, paláce a svatyně, které tvořily město Lamanai. Nezapomeňte vzít si s sebou fotoaparát, abyste zachytili tyto jedinečné a historicky cenné struktury. Některé z nejimpozantnějších budov na této lokalitě zahrnují Velkou pyramidu, která dosahuje výšky přes 33 metrů, a krbec věnovaný větru, který je jedinečný svou podobou hada.

V blízkosti ruin se také nachází malá vesnice, ve které můžete ochutnat místní speciality a koupit suvenýry, které vám budou připomínat váš návštěvu Beliz Lamanai. Mezi tyto suvenýry patří tradiční keramika, šperky a různé druhy exotického ovoce.

Beliz Lamanai a místní letenka představují jedinečný zážitek, který byste si neměli nechat ujít při návštěvě Belize. Tento malý kousek ráje nabízí kombinaci krásné přírody, archeologických pokladů a jedinečné kultury. Takže, pokud máte rádi dobrodružství a toužíte po poznávání nových míst, neváhejte a rezervujte si letenku do Beliz Lamanai ještě dnes!


Dovolená Beliz Lamanai


Beliz: Objevte tajemství starověkého města Lamanai

Beliz, nejmenší stát ve střední Americe, je znám svou bohatou biodiverzitou a nádhernými korálovými útesy. Avšak jedním z nejzajímavějších a nejlépe střežených tajemství Belizu je starověké město Lamanai.

Lamanai, což ve staré mayštině znamená "stoupající krokodýl", bylo důležitým městským státem během období klasického Mezoamerického období. Město se nachází v okrese Orange Walk v severním Belizu, poblíž hranic s Mexikem a Guatemala. Jeho centrem je rekonstruovaná pyramidová struktura, která je přístupná turistům.

Cesta do Lamanai je již dobrodružstvím samotným. Můžete se k němu vydat autem z Belize City, ale nejzajímavější možností je plavba řekou New River. Během této tříhodinové plavby můžete pozorovat exotickou flóru a faunu v přírodním rezervátu Lamanai. Často se zde objevují krokodýli, opice, ptáci a dokonce i jaguáři.

Po příjezdu do Lamanai můžete prozkoumat starověké ruiny města. Je zde více než 700 struktur, ale nejpůsobivější z nich je Velká akropole, Mayští lidé toto místo považovali za posvátné. Výstup na vrchol této pyramidy je úchvatným zážitkem. Zde můžete obdivovat panoramatický výhled na džungli a poslouchat zvuky lesa.

Další zajímavou atrakcí je tzv. Hrnek jaguára, což je trojstranný altán umístěný na vrcholu pyramidy. Tento symbolický oltář byl používán pro rituály a obětiny jaguárům, důležitou zvířecí božskou entitou v tradicích mayských kultur.

Po prohlídce ruiny se můžete projít po pralesních stezkách a objevovat další menší stavby a nádherné fresky zobrazující božstva a mytické bytosti. Pokud máte štěstí, můžete narazit na archeology pracující na vykopávkách a rozuzlení záhad tohoto mystického místa.

Během návštěvy Lamanai nezapomeňte zavítat také do místního muzea, kde jsou vystaveny artefakty nalezené během vykopávek. Zde se dozvíte více o historii tohoto starověkého města a jeho významu v Mayů.

Konec dne v Lamanai můžete strávit relaxací a obdivováním krásy okolní přírody. Belizská džungle je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, a je tedy ideálním místem pro pozorování ptáků, procházky a pikniky.

Dovolená v Belizu, s návštěvou starověkého města Lamanai, nabízí nezapomenutelný zážitek, který propojuje dobrodružství, kulturu a přírodu. Je to skvělá příležitost poznat historické kořeny této oblasti a zároveň se ponořit do krásy tropického ráje v samotném srdci Střední Ameriky.


Počasí Beliz Lamanai


Belizské město Lamanai je známé nejen svými archeologickými nalezišti a krásnou přírodou, ale také svým podnebím. Nachází se v regionu s tropickým monzunovým podnebím, což znamená, že zde panuje vlhké a teplé počasí po většinu roku.

Lamanai se nachází na severním pobřeží Belizské země, která je ovlivněna Karibským mořem a Mexickým zálivem. Tato geografická poloha přispívá k teplému počasí v oblasti. Průměrné teploty se pohybují kolem 26-28 stupňů Celsia během celého roku. Nejteplejším obdobím je od května do září, kdy teploty mohou stoupat až na 32 stupňů. Zimní období od prosince do února je mírně chladnější, ale teploty zde stále zůstávají příjemné a teplé.

Dalším charakteristickým rysem počasí v Lamanai je vysoká vlhkost. To je dáno přítomností dešťového pralesa v blízkosti města. Průměrná vlhkost vzduchu dosahuje kolem 80-85 procent po většinu roku. Největších srážek lze očekávat od května do listopadu, které představují období dešťů v regionu. Průměrné roční srážky činí kolem 1800 mm.

V období dešťů se může vyskytovat silnější nebo trvalý déšť, což může ovlivnit venkovní aktivity a návštěvy archeologických nalezišť. Nicméně, i během deštivých období můžete zažít slunečné a teplé dny. Ideální doba pro návštěvu Lamanai je od prosince do května, kdy je sušší období a srážky jsou méně časté.

Díky svému tropickému podnebí je Lamanai ideálním místem pro poznávání a objevování bohaté flóry a fauny. Region je domovem pro mnoho druhů exotických rostlin, ptáků a živočichů. Navštívit místní chráněné oblasti, jako je Lamanai Archaeological Reserve nebo New River Lagoon, znamená vstoupit do fascinujícího ekosystému tropického deštného pralesa.

Vzhledem k teplému a vlhkému klimatu je důležité vzít toto v úvahu při plánování cestování do Lamanai. Doporučuje se nést si s sebou lehké a pohodlné oblečení, které je vhodné pro teplé klima, stejně jako kvalitní opalovací krém a moskytiérovou ochranu.

Ať už se rozhodnete navštívit Lamanai v dešti nebo za slunečného počasí, tato historická destinace nabízí mnoho zajímavých zážitků a krásné přírodní scenérie. Počasí v Lamanai je jistě jedním z faktorů, které přispívají k jedinečnosti tohoto místa.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky