Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Belgie Mons

Letenka Belgie Mons


Belgické město Mons je jedním z nejzajímavějších turistických cílů v zemi. Leží v regionu Valonsko, zhruba 60 kilometrů jihozápadně od Bruselu. Letecká doprava je ideálním způsobem, jak se do Monsu dostat rychle a snadno.

Letecké spojení s Mons - Charleroi

Mons leží téměř v dosahu dvou belgických letišť - Brusel a Charleroi. Charleroi Airport se nachází asi 40 km jižně od Monsu a je druhým největším letištěm v Belgii. Toto letiště se stalo populárním zejména pro nízkorozpočtové letecké dopravce jako Ryanair a Wizz Air, kteří zde nabízejí levné lety. Z Monsu se do Charleroi lze dostat nejlépe vlakem nebo autobusem, cesta trvá zhruba 30 až 40 minut.

Letecké spojení s Mons - Brusel

Bruselské letiště v Zaventemu leží asi 70 km severně od Monsu. Toto letiště je největším letištěm v Belgii a nabízí širokou škálu letů do celého světa. Pokud hledáte přímé spojení z Monsu do Bruselu, můžete zvážit některé z následujících možností: Pronajmout si auto a jet autem. Cesta trvá zhruba hodinu. Nebo jet vlakem nebo busem do Bruselu a poté pokračovat do letiště.

Co vidět v Monsu

Mons nabízí mnoho zajímavostí pro turisty, včetně UNESCO chráněného Grand-Place, kde se konají trhy, koncerty a nejbližší katedrála Saints-Waudru. V tomto muzeu jsou umělecká díla, která dokumentují Monsi na mnoha místech po celá staletí, včetně důležitého uměleckého díla, známého jako The Monsalve Altar. Můžete také navštívit místní hrady, zahrady a parky, jako jsou Barbouovy zahrady nebo park Waux-Hall.

Závěr

Díky levným letům do Charleroi a Bruselu je Mons ideální turistickou destinací, kterou lze snadno a rychle dosáhnout letadlem. Tento starobylý belgický městský stát nabízí mnoho zajímavých památek, historických tradic a nádherné krajiny. Bez ohledu na to, zda hledáte výlet s rodinou, romantickou dovolenou nebo odpočinkový pobyt, v Monsu určitě najdete něco, co vám bude vyhovovat.


Počasí Belgie Mons


Belgie je známá svým proměnlivým počasím, a město Mons není výjimkou. Nachází se v jihozápadní části země a je obklopeno kopci a lesy, což má vliv na jeho klimatické podmínky.

Mons má oceánské podnebí, což znamená mírná léta a mírné zimy s dostatečnou vlhkostí. Průměrné teploty se pohybují od 2°C v lednu až po 21°C v červenci, ale mohou se výrazně lišit v závislosti na aktuální situaci. Mons je známý svými častými srážkami, které jsou rovnoměrně rozložené po celý rok. To znamená, že očekávejte déšť nezávisle na roční době, s průměrným ročním úhrnem srážek kolem 900 mm.

Jaro a léto jsou období, kdy je Mons nejteplejší a srážky jsou obvykle lehké až střední. Teplo a slunce přitahují obyvatele i návštěvníky, kteří si užívají venkovní aktivity, jako je pikniky v parku nebo procházky v přírodě. Ačkoli Mons nemá žádné pobřeží, letní měsíce mohou být často vlhké a občas být postižené přívalovými dešti.

Podzim je sezónou, kdy se počasí začíná postupně ochlazovat a srážky se zvyšují. Listnaté stromy začínají měnit barvy a nabízejí nádherné scenérie pro procházky. Podzim je také obdobím, kdy se v Mons konají různé oslavy a festivaly, které přitahují mnoho návštěvníků.

Zima v Mons je obvykle mírná a teploty se pohybují nad bodem mrazu. Sníh zde není tak běžný, ale občas může spadnout několik centimetrů a přeměnit město v pohádkovou zimní krajinu. Mráz a mlhy jsou častějším jevem, které přidávají kouzlo této éře.

Celkově vzato, počasí v Mons je určitě překvapivé a vždy stojí za to být připravený na různé podmínky. Přestože během deštivých dnů může být obtížné plánovat venkovní aktivity, Mons nabízí bohatou historii, kulturu a události, které lze prozkoumat i za každého počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Mons


1. Kde se nachází Mons v Belgii?
Mons je hlavním městem provincie Henegavsko a nachází se v jihozápadní části Belgie.

2. Jaké jsou nejznámější památky v Mons?
Mezi nejznámější památky v Mons patří například Monský zvonice, gotický kostel svaté Vincence, Stará burza a Hôtel de Ville.

3. Jaké jsou hlavní události ve městě Mons?
Hlavní událostí ve městě Mons je každoroční Doudou festival, který se koná v červnu a zahrnuje historický průvod, bitvu mezi svatým Jiřím a drakem a další folklórní a kulturní akce.

4. Jaká je nejbližší letiště k Mons?
Nejbližší letiště k Mons je Letiště Charleroi Brusel na jihovýchodě města.

5. Co je typické pro místní kuchyni v Mons?
Typickou specialitou místní kuchyně v Mons je Carbonade flamande, což je pokrm z hovězího masa duseného v pivu s cibulí a bylinkami.

6. Jak se dostat z Mons do Bruselu?
Z Mons se do Bruselu můžete dostat vlakem, který jezdí pravidelně a trvá přibližně 1 hodinu a 15 minut.

7. Kde se nachází nejlepší místa ke koupání v Mons?
V Mons se nachází přírodní koupaliště Le Grand Large a také bazénový komplex Complexe Piscine Du Grand Large, které jsou ideální pro koupání a rekreační aktivity.

8. Jaké jsou populární aktivity ve volném čase v Mons?
Populárními aktivitami ve volném čase v Mons jsou například návštěva muzeí a galerií, procházky historickým centrem města, nákupy v místních obchodech a vycházky do okolní přírody.

9. Kde se nachází nejbližší lyžařské středisko k Mons?
Nejbližší lyžařské středisko k Mons je Oignies-en-Thiérache na jihovýchodě Belgie, které je vzdálené přibližně 2 hodiny jízdy autem.

10. Jaké jsou nejbližší přírodní rezervace k Mons?
Nejbližší přírodní rezervací k Mons je přírodní park Hauts-Pays na severu města, který nabízí krásnou přírodu a možnosti pro pěší turistiku a cyklistiku.


Dovolená Belgie Mons


Belgie je malá země nacházející se v západní Evropě. Ačkoli je často přehlížena ve prospěch svých sousedů, jako jsou Francie a Nizozemsko, skrývá mnoho zajímavých destinací pro turisty. Jedno z těchto míst je město Mons.

Mons, nebo také známý pod názvem Bergen ve vlámštině, se nachází ve valonském regionu Belgie. Je to historické město s bohatou kulturní a architektonickou historií. Jeho centrum je plné malebných uliček, náměstí a historických staveb.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Mons je Grand-Place, hlavní náměstí města. Zde můžete obdivovat krásné historické budovy, jako například Hôtel de Ville (radnice) a Maison Losseau (dům), který je chráněným památkou UNESCO. Na Grand-Place se také nachází místní tržnice, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Další zajímavostí v Mons je Collégiale Sainte-Waudru, gotický kostel ze 15. století. Jeho věž je jedním z nejvýznamnějších symbolů města a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Nedaleko kostela se nachází také Archeosite, muzeum a archeologické naleziště, které poskytuje pohled do minulosti tohoto regionu.

Pro milovníky umění je v Mons také Městské muzeum umění, které obsahuje rozsáhlou sbírku evropského umění od středověku po současnost. Výtvarné umění je v Mons silně zakořeněné, protože zde každoročně probíhá prestižní umělecký festival - Europalia Mons.

Mons se může pochlubit také bohatou historií. Během první světové války bylo město významným strategickým bodem. Dnes můžete navštívit památník Le Bascule, který připomíná události této doby a ctí padlé vojáky. Další zajímavé místo ke zhlédnutí je Zámek Seneffe, krásný barokní zámek s rozlehlými zahradami, který se nachází ve vesnici Seneffe poblíž Mons.

Mons je také výborným výchozím bodem pro výlety do okolí. Nedaleko se nachází přirozený park Pairi Daiza, který je domovem pro více než 5000 zvířat z celého světa. V okolí Mons se také nacházejí malebná města, jako je Tournai s katedrálou z 12. století nebo La Louvière s moderní architekturou.

V Mons je také možné vychutnat si místní kuchyni. Můžete ochutnat belgickou specialitu moules-frites (mušle s hranolky), nebo si dopřát některý z místních druhů piva, které je pro Belgii typické.

Mons patří mezi skryté poklady Belgie, které stojí za návštěvu. Jeho bohatá historie, krásná architektura a kulturní dědictví nabízejí návštěvníkům mnoho zajímavých zážitků. Pokud se chystáte na dovolenou v Belgii, nezapomeňte zařadit Mons na svůj seznam a objevte krásy tohoto malebného města.


Ubytování Belgie Mons


Belgie je krásná země ležící v západní Evropě, která je známá svými historickými památkami, hezkou přírodou a bohatou kulturou. A jedním z jejích nejzajímavějších měst je Mons, které nabízí vynikající ubytování pro návštěvníky.

Mons, známý také jako Bergen, je hlavním městem provincie Henegavsko a leží ve Valonsku. Je to historické město svelkým množstvím architektury ze 17. a 18. století. Mezi hlavní atrakce Mons patří Grand-Place, kde se nachází městská radnice a několik historických budov. Další ikonickou památkou je Collegiate Church of Sainte-Waudru, která je zapsána na seznamu UNESCO. Pro milovníky umění je zde také BAM (Beaux-Arts Mons), moderní muzeum, které nabízí sbírky starých i moderních uměleckých děl.

Pokud se chystáte navštívit Mons a hledáte ubytování, nemusíte se bát. Město nabízí širokou škálu možností, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům. Od luxusních hotelů až po útulné penziony a hostely, všechna ubytování jsou dobře umístěna a snadno dostupná.

Jedním z nejluxusnějších hotelů v Mons je Martin's Dream Hotel. Nachází se v centru města a nabízí moderní pokoje s veškerým komfortem. Hotel má také wellness centrum a restauraci s kvalitním jídlem.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je ideální vybrat si z nabídky menších hotelů, jako je Hotel Lido Mons Centre nebo Hotel St James. Tyto hotely nabízejí pokoje za rozumné ceny a přesto zajišťují pohodlí a příjemný pobyt.

Pokud preferujete osobní a útulnou atmosféru, můžete zvážit možnost rezervace v jednom z místních penzionů. Například La Chambre du Marais a B&B Villa Catalpa jsou oblíbené volby mezi návštěvníky. Tyto penziony nabízejí pokoje s vlastním sociálním zařízením a snídani, a zároveň se nachází ve velmi příjemné části města.

Pokud jste na cestě s rodinou nebo skupinou přátel, můžete se rozhodnout pro pronájem dovoleného domu či apartmánu. Mons má mnoho nabídek prostorných a plně vybavených ubytovacích možností. Pronájem bytu v Mons vám poskytne větší soukromí a možnost si uvařit vlastní jídlo, což může být pro některé cestovatele výhodné.

V Mons je tedy pro každého návštěvníka podle jeho preferencí a potřeb dostupné skvělé ubytování. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel nebo útulný penzion, jste si jisti, že v Mons najdete to správné ubytování, které vám umožní užít si pestrou nabídku tohoto krásného města a jeho okolí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky