Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Belgie Durbuy

Letenka Belgie Durbuy


Durbuy: Skrytý klenot Belgie

Belgie je známá svými malebnými městy a zachovalou architekturou, která odkazuje na bohatou historii země. V tomto ohledu není výjimkou ani městečko Durbuy. Situované v regionu Valonsko, na jihu Belgie, Durbuy je skrytým klenotem, který stojí za návštěvu.

Přestože je Durbuy nejmenším městem v Belgii, nabízí svým návštěvníkům bohatou škálu aktivit a atrakcí. Jeho historické jádro je plné úzkých uliček a malebných domů, které vás okouzlí svou architekturou a atmosférou. Prohlédnout si místní radnici, která pochází z 17. století, nebo navštívit zámek Durbuy jsou jen některé z možností, jak strávit den v tomto malebném městečku.

Nicméně Durbuy není jen o historii. Pro návštěvníky, kteří mají rádi přírodu a dobrodružství, je zde také spousta možností. Město je obklopeno krásným venkovem a rozlehlejšími územími. Kromě procházek v přírodě můžete vyzkoušet i adrenalinové aktivity, jako je kajakování na řece Ourthe, horolezectví nebo jízda na horském kole. Oblíbenou atrakcí v blízkosti Durbuy je také Park Avonture, který nabízí různé dobrodružné aktivity, jako je lanový park, trenažér pro stromolezecký kurz a lukostřelba.

Kulturní scéna Durbuy je také velmi živá. Po celý rok se zde konají různé festivaly, koncerty a trhy, které přitahují návštěvníky z celého regionu. Každoročně se zde také pořádá Durbuy Jazz Festival, který přivádí na scénu světově proslulé hudebníky a vyvolává nezapomenutelnou atmosféru.

Příjemné počasí a bohaté kulturní dědictví Durbuy činí ideálním cílem pro každého milovníka historie, přírody a kultury. A to nejen pro jednodenní výlet, ale i pro delší pobyt. Kromě všech uvedených atrakcí si můžete vychutnat také místní kulinářské speciality v jedné z místních restaurací nebo si dopřát romantickou večeři v jednom z útulných kaváren na náměstí.

Pokud se rozhodnete navštívit Belgii, nezapomeňte zahrnout Durbuy do svého plánu. To je místo, které vás okouzlí svou krásou, historií a přátelskou atmosférou. Ať už přijedete na jednodenní výlet nebo se zde ubytujete na delší dobu, Durbuy vám nabídne nezapomenutelný zážitek a přinese radost do vašeho srdce.


Ubytování Belgie Durbuy


Durbuy, známý také jako „nejmenší město na světě“, se nachází v jižní části Belgie a láká návštěvníky svou malebnou atmosférou a starobylými budovami. Pokud plánujete navštívit toto historické město, je důležité zvolit vhodné ubytování, které vám umožní pohodlně prozkoumat všechny okolní atrakce. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování v Durbuy.

Jednou z nejoblíbenějších možností ubytování v Durbuy je pronájem samostatného domu nebo apartmánu. Tyto ubytovací možnosti jsou více soukromé a nabízejí větší prostor pro vaši rodinu nebo skupinu přátel. Díky samostatné kuchyni můžete připravit vlastní jídlo a strávit příjemné večery u společných her nebo filmů. Mnoho těchto domů a apartmánů se nachází v historickém centru města, takže budete mít snadný přístup ke všem památkám a restauracím.

Další možností je rezervace pokoje v místním hotelu. V Durbuy najdete řadu hotelů různých cenových kategorií, takže si můžete vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašemu rozpočtu a preferencím. Mnoho hotelů nabízí snídani v ceně pobytu a některé mají i restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční belgickou kuchyni. Výhodou hotelů je také to, že mají často vlastní parkoviště a veřejné prostory, jako je wellness centrum nebo venkovní bazén.

Pro ty, kteří hledají přírodní zážitek, je možnost ubytování v kempu přímo v blízkosti města. Kempy v Durbuy nabízejí různé typy ubytování, například stany, karavany nebo dřevěné chatky. Tato volba je ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří chtějí strávit více času na venkově. Kempy mají často různé vybavení, jako jsou dětská hřiště, sportovní areály a zázemí pro grilování. Většina z nich se nachází v těsné blízkosti krásných přírodních rezervací, kde si můžete užít pěší turistiku, cyklistiku nebo jiné outdoorové aktivity.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete se rozhodnout pro rezervaci pobytu v jednom z místních penzionů nebo bed and breakfast. Tyto ubytovací zařízení vám nabídnou vysokou úroveň služeb a pohodlí. Majitelé penzionů a B&B jsou často přátelští a ochotní pomoci vám s jakýmikoli informacemi o městě a jeho okolí. Tyto typy ubytování se často nacházejí v klidnějších částech města, takže vám poskytnou relaxaci a odpočinek.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ ubytování, Durbuy vám nabídne nezapomenutelný pobyt. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro venkovský kemp, pohodlný hotel nebo malebný penzion, budete mít skvělou příležitost prozkoumat historické památky, vychutnat si místní kulinářské speciality a relaxovat ve středověkém kouzlu tohoto úžasného města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Durbuy


Belgie Durbuy je turisticky atraktivní město, které láká návštěvníky svými krásnými historickými památkami, malebnými uličkami a úchvatnou přírodou. Zde je seznam nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Belgie Durbuy:

1. Jak se dostanu do Durbuy?
Durbuy se nachází asi 2 hodiny autem od Bruselu. Je také dobře přístupný vlakem nebo autobusem.

2. Kolik stojí vstupné do historického centra Durbuy?
Vstup do historického centra je zdarma. Můžete procházet úzkými uličkami a obdivovat krásné historické budovy.

3. Jaké jsou nejpopulárnější atrakce v Durbuy?
Mezi nejpopulárnější atrakce v Durbuy patří historické náměstí Place aux Foires, Durbuyský zámek, Minigolfový park a řeka Ourthe, kde si můžete vyzkoušet aktivní vodní sporty.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Durbuy?
Durbuy je krásným místem k návštěvě po celý rok. Nejlepší čas na návštěvu závisí na vašich preferencích. V létě můžete využít venkovní aktivity a podívat se na různé festivaly, zatímco v zimě se můžete těšit na vánoční trhy.

5. Existuje možnost ubytování v Durbuy?
Ano, Durbuy nabízí různé možnosti ubytování. Můžete si vybrat mezi hotely, penziony, apartmány nebo kempy.

6. Jaké aktivity je možné v Durbuy podniknout?
V Durbuy máte možnost si zahrát golfovou hru, projet se na kajaku po řece Ourthe, navštívit lázeňský hotel nebo vydat se na procházku po krásném okolí města.

7. Kde mohu ochutnat místní kulinářské speciality?
V Durbuy je mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality. Nezapomeňte ochutnat tradiční belgický pivo a belgické čokolády.

8. Jaké jsou otevírací doby obchodů v Durbuy?
Otevírací doba obchodů v Durbuy se může lišit, ale většina obchodů je otevřena od pondělí do soboty od 10:00 do 18:00.

9. Jaká je průměrná délka pobytu v Durbuy?
Průměrná délka pobytu v Durbuy se liší v závislosti na vašich zájmech a plánech. Obvykle však návštěvníci stráví v Durbuy 1-2 dny.

10. Existují nějaké výlety z Durbuy?
Ano, z Durbuy si můžete udělat výlety do okolních měst a obcí, jako je La Roche-en-Ardenne, Marche-en-Famenne nebo Hotton.


Dovolená Belgie Durbuy


Belgie se může pyšnit mnoha krásnými historickými městy, ale Durbuy určitě patří mezi nejmalebnější. Nachází se v blízkosti města Liège, asi hodinu jízdy od Bruselu, a je známo jako nejmenší město na světě. I přesto je však plné krásných historických staveb a nabízí mnoho možností pro turisty.

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé rozhodují navštívit Durbuy, je jeho romantická atmosféra. Městečko je obklopeno krásnou přírodou a má mnoho malebných uliček a plácků, které vás nechají snít. Procházka historickými uličkami je nutností během návštěvy Durbuy. Uvidíte kamenné domy a krásnou architekturu, která vám ukáže, jaké to je žít v historické belgické vesnici.

Město nabízí také mnoho zábavy a aktivit. Golfisté si mohou zahrát na jednom z nejkrásnějších golfových hřišť v Evropě, Durbuy Golf Club. Je zde také vynikající cyklistická stezka, stejně jako mnoho společností, které nabízejí outdoorové aktivity jako například rafting nebo horolezectví.

Zajímavou atrakcí je i Dům Megalitů, muzeum, které vám ukáže historii obyvatelů tohoto regionu, a to jak staršího, tak i nejnovějšího data. Především ale, pokud jste gurmáni, bude pro vás Durbuy rájem. Město se může pochlubit mnoha skvělými restauracemi, kde si můžete vychutnat místní tradiční pokrmy i moderní kuchyni.

Pokud hledáte ubytování, má Durbuy mnoho možností. Od luxusních hotelů po jednoduché rodinné hotely, penziony a apartmány. Je to město, které si zamilujete, a rádi se k němu budete vracet.

Celkově lze říci, že pokud chcete zažít opravdovou belgickou atmosféru a užít si klidného odpočinku v krásném prostředí, Durbuy by mělo být jedním z vašich cestovatelských cílů. Takže neváhejte a vydejte se do tohoto nádherného města, které vám zůstane v srdci navždy.


Počasí Belgie Durbuy


Durbuy je krásné město v Belgii, které se nachází v provincii Lutych. Jeho kouzlo tkví v jeho historickém centru a krásné okolní přírodě. Počasí v Durbuy je ovlivněno kontinentálním klimatem, což znamená, že může být poměrně velký rozdíl mezi letními a zimními teplotami.

Letní měsíce (červenec a srpen) jsou v Durbuy velmi teplé, s průměrnou maximální teplotou kolem 24°C a minimální teplotou okolo 11°C. Během těchto měsíců může být vícero dní hodně horkých, s teplotami přesahujícími 30°C.

Podzim (září a říjen) se v Durbuy odráží mírným počasím - průměrná maximální teplota je kolem 16°C a minimální kolem 7°C. Ideální počasí pro procházky v krajině.

Zima (prosinec až únor) v Durbuy může být velmi chladná s průměrnou maximální teplotou okolo 6 °C a minimální kolem -1°C. Sněžení není nijak neobvyklé.

Jaro (březen až květen) se v Durbuy začíná projevovat stále vzrůstajícími teplotami - průměrná maximální teplota se pohybuje kolem 14°C a minimální kolem 4°C. Je to ideální období pro procházky a výlety do okolní přírody.

Celkově lze říci, že Durbuy má poměrně mírné a příjemné klima, ideální pro objevování místní krajiny a všech aktivit, které k ní patří. Nicméně je důležité si pamatovat, že počasí může být poměrně proměnlivé a doprovázené rychlými změnami teploty. Proto je dobré se před odjezdem podívat na aktuální předpověď počasí a připravit se na všechny případy.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky