Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bangladéš Shat Gombuj Mosque

Ubytování Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš je zemí s bohatou historií a kulturou, což se odráží také v různých památkách a budovách, které tu najdeme. Jednou z nejznámějších je Shat Gombuj Mosque, v překladu znamenající mešita s 60 kupolemi. Tato mešita se nachází v městě Bagerhat na jihovýchodě země a je jednou z nejvýznamnějších památek UNESCO v Bangladéši.

Shat Gombuj Mosque byla postavena v 15. století sultánem Nasirem ud-Dinem Mahmudem, který byl vládcem oblasti Bengal. Mešita se původně nazývala Masjidul Gumbad a byla postavena z kamene a cihel. Její dominantními prvky jsou právě 60 kupolí, které dodávají budově velmi charakteristický vzhled.

Mešita má celkově rozměry 160 x 108 metrů a v jejím středu se nachází velký dvůr, kde se v minulosti konaly modlitby. V současnosti je zde možné vidět velké množství turistů, kteří si prohlížejí tuto unikátní památku.

Je možné se ubytovat v blízkosti Shat Gombuj Mosque v několika hotelích a ubytovnách. Nejbližší velké město je Khulna, kde je možné najít velké množství ubytování různých cenových kategorií. V centru města se nachází například hotel Royal International, který nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a televizí. Pokud hledáte ubytování přímo v blízkosti mešity, je možné se ubytovat v Bagerhatu v některém z mnoha guesthousů.

Navštívení Shat Gombuj Mosque je vhodné zařadit do výletního plánu při návštěvě Bangladéše. Tato mešita patří mezi největší a nejvýznamnější památky této země a je velmi jedinečná svým vzhledem. Při prohlídce se lze také seznámit s historií Bangladéše a islámu, který se stal dominantním náboženstvím v této oblasti.


Letenka Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš je zemí bohatou na krásné a historické památky, a jednou z nich je Shat Gombuj Mosque. Tato impozantní mešita, která se nachází v Bagerhatu, je jednou z nejvýznamnějších islámských památek v zemi.

Shat Gombuj Mosque, také známá jako Sixty Dome Mosque, byla postavena Sultanem Khanem Jélálím v roce 1442. Její neobvyklý název pochází z počtu kupolí, kterých je přesně šedesát. Vypadá to, že mešita má mnohem více kupolí, ale skutečnost je taková, že některé z nich jsou jen ornamentální.

Jednou z největších zajímavostí této mešity je její architektura. Shat Gombuj Mosque je postavena z červené cihly, s intrikátními reliéfy a detaily na fasádě. Její velkolepý vzhled a precizní řemeslné práce ukazují na rozkvět období sultánů v Bangladéši.

Mešita má tři haly a dvě galerie, včetně míst probožství pro muže a ženy. Uvnitř je výjev s mramorovými sloupky a dřevěným vyřezáváním, který zdobí stěny a stropy. Zajímavé je také to, že na marním místě mešity se nachází akumulační nádrž pro svatou vodu, která slouží jako zásobárna vody pro bohoslužby.

Shat Gombuj Mosque je jednou z nejlépe zachovaných památek ze sultánského období a byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1985. Je to důležitá turistická atrakce a zároveň je stále využívána místními obyvateli pro modlitby. Během slavnosti jako je Eid, se sem sjíždějí tisíce věřících, aby oslavovali.

Navštívení Shat Gombuj Mosque je jedinečný zážitek. Pokud se sem vydáte, budete ohromeni jejím krásným vzhledem a atmosférou místa. Tato architektonická perla z Bangladéše nám připomíná bohatou historii a dědictví země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Nejčastější dotazy a odpovědi k moskeji Shat Gombuj v Bangladéši:

1. Jaké je zeměpisné umístění Bangladéš Shat Gombuj Mosque?
Bangladéš Shat Gombuj Mosque se nachází v městě Bagerhat, v jižní části Bangladéše.

2. Jakou historii a význam má tato mešita?
Shat Gombuj Mosque je historická památka, která byla postavena v 15. století během dobývání Bengálska muslimským vojevůdcem Khan Jahan Ali. Její tvar, s padesáti stupňovitými kopulemi, je unikátní a důležitou ikonou islámské architektury v této oblasti.

3. Kolik kopulí má tato mešita?
Shat Gombuj Mosque má celkem 60 kopulí, které jsou rozmístěny v řadách po obvodu mešity.

4. Jaká je jižní šatrní věž moskeje známá?
Jižní šatrní věž moskeje Shat Gombuj je známá jako Khan Jahan Ali Tower. Tato věž se nachází na východní straně mešity a slouží jako vstupní brána pro návštěvníky.

5. Jak je mešita udržována a chráněna?
Mešita Shat Gombuj je chráněna UNESCO a je pečlivě udržována státními orgány Bangladéše. Byly provedeny restaurační práce, aby bylo zajištěno zachování této historické památky.

6. Mohu navštívit mešitu Shat Gombuj?
Ano, mešita Shat Gombuj je otevřena pro veřejnost a návštěvníky. Je však třeba respektovat dodržování náboženských zvyklostí a používání vhodného oblečení při návštěvě této svatyně.

7. Jakou činností se mešita v současnosti zabývá?
Shat Gombuj Mosque slouží jako modlitebna pro místní muslimy a také jako turistická atrakce, která přitahuje mnoho návštěvníků ze všech koutů světa.

8. Co je nejlepší čas na návštěvu Bangladéš Shat Gombuj Mosque?
Ideální čas na návštěvu Bangladéš Shat Gombuj Mosque je během rána nebo odpoledne, abyste se vyhnuli vyšším teplotám.

9. Jaké jsou další zajímavé turistické atrakce v okolí mešity?
V okolí mešity Shat Gombuj můžete navštívit také další historické památky, jako je město Bagerhat, mešitu Nine Dome nebo mausoleum Khan Jahan Ali.

10. Jak se dostat k mešitě Shat Gombuj z jiných částí Bangladéše?
Mešita Shat Gombuj je dobře dostupná veřejnou dopravou. Nejbližší letiště je v městě Jessore, odkud můžete pokračovat na cestě autobusem nebo taxi do Bagerhatu. Také je možné využít vnitrostátní autobusové linky, které slouží k přepravě turistů.


Dovolená Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš, země s bohatou historií a kulturou, nabízí turistům mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedno z nejimpozantnějších a nejznámějších je určitě Shat Gombuj Mosque, což doslova znamená "Mešita s šesticí kupolí". Tato mešita se nachází ve městě Bagerhatu, které je na světovém dědictví UNESCO.

Shat Gombuj Mosque je postavena na břehu řeky Ganges a je jedním z nejlépe dochovaných příkladů islámské architektury bangladéšského regionu. Byla postavena v době sultánů panovníků Bengálska a byla dokončena kolem roku 1459. Její architektura je fascinující a je považována za jeden z nejvýznamnějších příkladů období muslimského středověku.

Shat Gombuj Mosque má šest kupolí, které zdobí její střechu a dávají jí nezaměnitelný vzhled. Kupole jsou vyrobeny z přepalovaných cihel a mají nepravidelný tvar, což dodává mešitě rustikální a impozantní vzhled. Její vnější stěny jsou zdobeny různými vzory a motivy, které jsou charakteristické pro islámskou architekturu.

Interiér Shat Gombuj Mosque je stejně působivý jako exteriér. Hlavní modlitebna je prostorná a proslavená svými 81 sloupy, které slouží jako opora pro strop. Sloupy jsou zdobeny různými geometrickými vzory a zdůrazňují mistrovství stavitelů při stavbě této mešity. Také si všimnete, že na zdech jsou vyobrazeny různé náboženské nápisy a citáty z Koránu.

Kromě své bohaté historie a impozantní architektury je Shat Gombuj Mosque také důležitým náboženským místem pro místní početnou muslimskou komunitu. Mešita je střediskem pro islámské modlitby a pro mnoho věřících představuje důležitý bod setkávání a duchovní útěchu.

Pokud plánujete navštívit Bangladéš, návštěva Shat Gombuj Mosque by neměla chybět ve vašem itineráři. Je to skvělý způsob, jak poznat bohatou historii a kulturu země. K dispozici jsou také průvodci, kteří vám poskytnou podrobné informace o mešitě a regionu, a odpoví na všechny vaše otázky.

Vstup do Shat Gombuj Mosque je otevřený všem, ať už jste muslim nebo ne. Nicméně, je důležité zapamatovat si, že respektování místních zvyklostí a náboženských tradic je nezbytné při návštěvě takto svatého místa. Měli byste mít na sobě pokryté ramena a nohy a zachovat klidnou atmosféru.

Shat Gombuj Mosque je nejen památkou, ale také důležitým duchovním centrem. Je to místo, kde se setkávají lidé, kteří sdílejí společné náboženské hodnoty a provádějí své modlitby. Návštěva tohoto místa vám umožní ponořit se do fascinující kultury a získat hlubší porozumění bangladéšskému islámu.


Počasí Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš, oficiálně Bengálská republika, se nachází v jižní Asii a je obklopen částmi Indie, Myanmaru a Bengalského zálivu. Země je známá především svou bohatou historií a kulturním dědictvím, které zahrnuje mnoho významných historických památek, jako je například Shat Gombuj Mosque.

Shat Gombuj Mosque, také nazývaná Sixty Dome Mosque, se nachází v městě Bagerhat, které je známé jako UNESCO Světové kulturní dědictví. Tato mešita byla postavena v 15. století sultánem Nasirem al-Dinem Mahmudem Shahem, který vládl regionu.

Shat Gombuj Mosque je obklopena velkým nádvořím, které je obklopeno zdmi a dvěma branami. Mešita má šest kupolí a její střední kupole má průměr přes 81 stop. Celkový počet sloupů je 77, a to vše je postaveno z místní cihlové výroby. Mešita byla postavena v jihovýchodní stylu a představuje značný přínos k islámské architektuře.

Pokud se podíváme na klima Bangladéše, tak je to velmi teplá země s vlhkým monzunovým podnebím. Monsunové období trvá od června do září. Během této doby Bangladéš zažívá silné deště a cyklony. Kromě monzunového období je země většinou suchá a slunečná, s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů Celsia.

Návštěva Bangladéše a Shat Gombuj Mosque je považována za velký zážitek. Návštěvníci mohou vidět archeologický klenot v historickém městě, které je stále velmi živé a plné barvitých trhů. Kromě toho mohou cestovatelé ochutnat místní gastronomii, jako je rýže s curry, samosy nebo masové guláše.

Všechny tyto faktory ukazují na to, že Bangladéš je úžasnou destinací plnou historie, kultury a krásné architektury. Shat Gombuj Mosque je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších historických zámků této země, který stojí za návštěvu. Ať už máte zájem o historii, kulturu nebo gastronomii, Bangladéš má pro každého něco k nabídnutí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky