Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bangladéš Dháka (hlavní město)

Počasí Bangladéš Dháka (hlavní město)


Bangladéš je země ležící v jihovýchodní Asii, která je známa svým tropickým monzunovým podnebím. Dháka, hlavní město Bangladéše, tedy zažívá podobný klimatický vzorec. Počasí v Dháce je charakterizováno horkými léty s vysokou vlhkostí a dešťovými monzunovými obdobími.

Léto v Dháce, které se táhne od června do září, je obdobím s extrémními teplotami. Maxima se běžně pohybují kolem 35-40 °C a minimální teploty se drží kolem 25-27 °C. Navíc je v tomto období vzduch nasycen vysokou vlhkostí, což způsobuje pocit dusivosti. Prudké srážky jsou také běžné, zvláště během letních bouřek, které mohou být doprovázeny silnými větry a bouřkami.

Následuje období dešťů, které se běžně vyskytuje od června do října. Bangladéš je ovlivněn Monsunem, který přináší hojné srážky do země. Dháka je v této době silně postižena deštěm, často dochází k záplavám a povodním. Průměr srážek v této sezóně dosahuje kolem 3500-4000 mm. Teploty během dešťového období klesají na příjemných 25-30 °C.

Zima v Dháce začíná v listopadu a trvá až do února. Teploty se v tomto období pohybují kolem 18-25 °C, což je velmi příjemné a chladnější než v jiných částech roku. Srážkový úhrn během této doby je relativně nízký.

Jaro v Dháce, které začíná v březnu a pokračuje do května, přináší opět vzestup teplot a vlhkosti. Teploty se během této doby pohybují kolem 30-35 °C a vlhkost se opět blíží k vysokým úrovním. Srážek je poměrně málo, ačkoli se stále vyskytují občasné bouřky.

Vzhledem k tomu, že Dháka leží na rovinaté ploše, je město rovněž náchylné k silným větrům, cyklónům a bouřkám. Tyto jevy mohou způsobit vážné škody na majetku a přinést s sebou obrovské ztráty na životech.

Celkově lze říci, že počasí v Dháce je velmi ovlivněno monzunovým klimatem. Extrémní teploty, vysoká vlhkost a hojné srážky jsou charakteristické pro toto město. Pokud plánujete návštěvu Dháky, je nejlepší vyhnout se obdobím letních horků a dešťů, a raději si zvolit příjemnější měsíce prozkoumávání této fascinující destinace.


Letenka Bangladéš Dháka (hlavní město)


Dháka - největší město a hlavní město Bangladéše, je jedním z nejrušnějších a nejživějších měst v jihovýchodní Asii. S hlubokými kořeny v historii a kulturou, která se datuje do 7. století př. n. l., Dháka nabízí nekonečné možnosti objevování a poznávání.

Při plánování cesty do Bangladéše, letenka do Dháky je nezbytnou součástí vaší cestovní zkušenosti. Toto město se nachází v srdci země a je centrem všeho dění. Mezinárodní letiště v Dháce je vstupní branou pro většinu návštěvníků přicházejících do této úžasné země.

Po příletu do Dháky budete fascinováni nekonečným mixem starodávné architektury a moderních skvostů. Starobylá městská část Old Dháka je centrem historie a tradice. Zde naleznete úzké uličky, malebné trhy a historické památky, které vám umožní proniknout do minulosti Bangladéše. Navštivte Ahsan Manzil, impozantní starý palác, který sloužil jako sídlo místních panovníků. Prozkoumejte Sadarghat, obrovské říční přístaviště na řece Buriganga, kde se odehrává čilý život a kde můžete nalézt skutečnou atmosféru Dháky.

Moderní část města přináší kontrast k historickému jádru. Dháka je domovem moderních mrakodrapů, módních obchodů, luxusních hotelů a restaurací. Nákupní centra, jako Gulshan a Banani, nabízí západní značky a výběr zboží ze všech koutů světa. Vyzkoušejte místní kuchyni na různých uličních stáncích nebo si dejte tradiční bangladéšské jídlo v jednom z mnoha restaurací nabízejících širokou škálu chutí.

Dháka je také místem, kde se odehrává umění a kultura. Národní muzeum Bangladéše vás zavede do minulosti země a poskytne vám informace o bohaté historii i současném stavu Bangladéše. Nezapomeňte navštívit také některé z mnoha univerzit, které se nacházejí v Dháce, a podívat se na současnou intelektuální scénu.

Pro milovníky přírody je Dháka také vstupní branou do národního parku Sundarbans. Tento park je domovem vzácné jedinečné fauny a flory, včetně legendárních bengálských tygrů. Prozkoumejte mangrovové bažiny a unikátní ekosystém tohoto národního parku a vychutnejte si jedinečnou přírodní krásu Bangladéše.

Vytvoření nezapomenutelných vzpomínek v Dháce plné exotiky, půvabu a kultury začíná zakoupením letenky do tohoto úžasného města. Připravte se na intenzivní smyslovou akci, která vás odnese zpět do minulosti a zároveň vás vtáhne do moderního věku. Dháka je místem, kde se setkávají minulost a budoucnost na jednom místě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Dháka (hlavní město)


1. Jaké je klima v Dháce?

Dháka má vlhké monzunové klima s teplými léty a mírně chladnými zimami. Nejteplejší měsíce jsou duben a květen, s teplotami okolo 30 °C, zatímco nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, s teplotami kolem 20 °C.

2. Jak se dostanu do Dháky?

Dháka má mezinárodní letiště - Letiště Shahjalal, které je připojeno k mnoha významným městům světa prostřednictvím přímých letů. Cestování po zemi je také možné přes vlak nebo autobus.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Dháce?

Některé z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Dháce zahrnují historickou čtvrti Starého Dháky, Národní muzeum Bangladéše, Dhákskou univerzitu, Jatri Bhavan, Dhákský zábavní park a nádherné mešity jako například Baitul Mukarram.

4. Jaká je místní kuchyně v Dháce?

Bangladéšská kuchyně je známá svou rozmanitostí a bohatou chutí. V Dháce můžete ochutnat tradiční jídla jako bílá rýže, rybí kari, biryanis, tandoori chleby, samosy a sladkosti jako rasgulla a gulab jamun.

5. Který je nejvhodnější čas k návštěvě Dháky?

Nejlepší čas na návštěvu Dháky je v období listopad až únor, kdy jsou teploty příjemné. Během tohoto období je i menší pravděpodobnost dešťových srážek.

6. Je Dháka bezpečné město pro turisty?

Dháka je relativně bezpečné město pro turisty, ale je vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování svých věcí a vyhýbání se záludným čtvrtím.

7. Jaká je místní měna v Dháce?

Místní měna v Dháce a v celém Bangladéši je taka (BDT). Je doporučeno vyměnit si nějaké místní peníze při příjezdu nebo využít bankomaty k výběru hotovosti.

8. Jaká je jazyková situace v Dháce?

Úředním jazykem je bengálština, ale mnoho lidí hovoří i anglicky. V turistických oblastech a mezinárodních hotelích je angličtina široce používána.

9. Jaké jsou možnosti dopravy v Dháce?

Doprava v Dháce zahrnuje rikši, tucty, autobusy, taxíky a motocyklové taxi (nazývané jako "CNG"). Je však známá i hustá dopravní situace, proto se doporučuje plánovat své cesty s časovým předstihem.

10. Kde se dá v Dháce ubytovat?

Dháka nabízí širokou škálu ubytovacích možností, včetně luxusních hotelů, boutique hotelů, levných obležených domů (nazývaných jako "guesthouse") a hostelek.


Ubytování Bangladéš Dháka (hlavní město)


Bangladéš Dháka, hlavní město jedné z nejlidnatějších zemí světa, je ohromujícím a živým městem. Vzhledem k rapidnímu rozvoji a rostoucí ekonomice země, Dháka se stala centrem obchodu, kultury a cestovního ruchu. Pokud plánujete návštěvu tohoto rozmanitého města, je důležité najít si vhodné a pohodlné ubytování.

Dháka nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od levných a jednoduchých hotelů pro cestovatele s menším rozpočtem až po luxusní hotely s nejmodernějším vybavením a výhledem na městskou kulisu. V každém případě je důležité si vybrat ubytování v blízkosti hlavních turistických atrakcí a dobře spojení s hlavními dopravními tepnami města.

Některé z nejlepších oblastí k ubytování v Dháce zahrnují Gulshan, Banani a Baridhara. Tyto čtvrti jsou plné moderních hotelů, nákupních center, restaurací a nočního života. Tato oblast je také velmi bezpečná a má dobrou infrastrukturu, což ocení zejména zahraniční návštěvníci.

Pokud preferujete historii a autentickou atmosféru, můžete se rozhodnout pro ubytování v oblasti Starého Dháky. Tato část města je plná historických památek, jako je Ahsan Manzil, Curzon Hall a Dhakeshwari Temple. Ubytování v blízkosti těchto památek vám umožní snadný přístup k nim a možnost prozkoumat starobylé uličky města.

Pro ty, kteří preferují blízkost přírody, existuje možnost ubytování v blízkosti některého z městských parků, jako je Baldaha Garden nebo Ramna Park. Tyto parky nabízejí klidný únik od rušného městského života a poskytují prostor k procházce, pikniku a odpočinku.

V Dháce je také možné si pronajmout apartmány nebo domečky, zejména pokud plánujete delší pobyt. To je ideální volba pro ty, kteří preferují vlastní stravování a větší prostor. Mnoho z těchto apartmánových komplexů má vlastní vybavení, jako jsou bazény, tělocvičny a restaurace.

Při výběru ubytování je důležité vzít v úvahu rozpočet, preference a účel vaší návštěvy Dháky. Dobře zhodnocená lokalita a blízkost dopravy jsou klíčové faktory, které byste měli zvážit při rozhodování.

Celkově vzato, Dháka nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí různé potřeby a preference cestovatelů. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, nebo hledáte levnější možnosti, Dháka vám poskytne bezpočet možností a zážitků.


Dovolená Bangladéš Dháka (hlavní město)


Bangladéš je země plná exotického kouzla a fascinující kultury. A pokud se vydáte na dovolenou do tohoto úžasného místa, určitě nevynechejte návštěvu jeho hlavního města Dháky.

Dháka je jedním z největších a nejrušnějších měst v jižní Asii. Je to místo, kde se prolíná starodávná historie s moderním způsobem života. Ve městě najdete monumentální mešity, paláce, trhy a řadu dalších zajímavých míst.

Jedno z nejznámějších míst v Dháce je Stará čtvrť, známá jako Puran Dháka. Tato oblast je plná úzkých uliček, starých domů a historických památek. Život v této části města je velmi autentický – zde si můžete vychutnat atmosféru, kterou jinde nezažijete. Puran Dháka je také domovem mnoha trhů, kde můžete nakupovat originální suvenýry, textil a tradiční ručně zdobené látky.

Dalším zajímavým místem je Národní muzeum Bengálského umění. Toto muzeum je nejstarší a největší v Bangladéši a vystavuje umělecká díla, která ukazují bohatou historii a kulturu země. Zde můžete obdivovat sochy, obrazy, rukopisy a další artefakty.

Pokud máte rádi přírodu, rozhodně navštivte Botanickou zahradu. Tato rozlehlá zahrada je domovem různých druhů rostlin a květin. Procházka mezi zelení a květy je úchvatná a nabízí únik od rušného města.

Navštěvovatelé Dháky nemohou vynechat ani návštěvu mešity Baitul Mukarram. Je to jedna z největších mešit v Jižní Asii a je velmi významná pro muslimy. Její architektura je nádherná a interiéry jsou bohatě zdobené.

K dalším zajímavostem patří palác Ahsan Manzil, který kdysi sloužil jako rezidence bohatých vlivných lidí. Dnes je palác přeměněn na muzeum a nabízí návštěvníkům unikátní pohled do minulosti.

Mezi místní speciality kuchyně patří různé druhy koření, čerstvé mořské plody a výborné sladkosti. Určitě si vychutnejte místní pokrmy a nezapomeňte vyzkoušet jejich tradiční jídlo – rýžové placky s kořeněnou zeleninou zvané "Panta bhat". Pro milovníky čaje je Dháka také domovem různých druhů čajů, které si můžete vychutnat v místních čajovnách.

Celkově lze říci, že Dháka je fascinující a rozmanité město plné historie, kultury a krásné přírody. Navštěva hlavního města Bangladéše je skvělým způsobem, jak prozkoumat tento úžasný kousek světa.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky