Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bahamy Mayaguana

Ubytování Bahamy Mayaguana


Bahamy jsou krásným místem, kam by měl každý alespoň jednou v životě zavítat. Mezi nejoblíbenější ostrovy patří bezpochyby Mayaguana, který se pyšní nádhernými plážemi, krásnou přírodou a pohostinnými obyvateli. Pokud hledáte ubytování na své cestě, rozhodně neváhejte sáhnout právě po ubytování na této nádherné malé ostrově.

Mayaguana leží v srdci Karibiku a je na něm k vidění spousta krásných míst. Pokud sem zavítáte, určitě si nenechte ujít návštěvu chráněného přírodního parku, kde můžete vidět mnoho vodních ptáků a podívat se na nádherné vodopády. Pro milovníky pláží jsou pak ideální místa jako Pirate's Well nebo Betsy Bay.

Když už jsme u ubytování, na Mayaguaně najdete opravdu velké množství hotelů, resortů i apartmánů, které vám nabídnou vše, co na dovolené potřebujete. Pokud hledáte ubytování s výhledem na krásný oceán a nekonečnou pláž, určitě byste měli zvážit pobyt v hotelu Bohemian Rhapsody, který nabízí luxusní ubytování a řadu aktivit, jako jsou vodní sporty nebo masáže na pláži.

Dalším skvělým ubytováním na ostrově Mayaguana je resort Banana Bay. Na vás tady budou čekat opravdu skvělé podmínky a mnoho zábavy. Kromě toho tady najdete krásnou privátní pláž a můžete si tak užít dovolenou naplno, aniž byste museli být obklopeni ostatními turisty.

Pokud hledáte ubytování, které bude vhodné pro rodiny s dětmi, určitě byste měli zamířit do hotelu Coco Plum. Zde vás bude čekat nejen krásný bazén, ale i velké dětské hřiště, kde se vaše ratolesti určitě nebudou nudit.

Výběr ubytování na ostrově Mayaguana je opravdu velký a najdou se zde možnosti pro každého. Ať už hledáte ubytování na luxusní dovolenou nebo jen malý apartmán pro několik nocí, tady určitě najdete to správné. Stačí si vybrat a užít si nádherné počasí, krásné pláže a nekonečné moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Mayaguana


Nejčastější dotazy a odpovědi o Bahamách, konkrétně o ostrově Mayaguana:

1. Jak se dostanu na ostrov Mayaguana?
- Nejjednodušším způsobem je letadlo z hlavního města Baham – Nasau. Mayaguana má malé letiště, které je přístupné pravidelnými lety.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Mayaguana?
- Ostrov Mayaguana je známý svými nádhernými plážemi. Mezi nejlepší patří North Plage,a východní částý ostrova.

3. Co dělat na ostrově Mayaguana?
- Na ostrově Mayaguana si můžete užít klidné pláže, potápění, šnorchlování, rybaření a procházky přírodou. Můžete také navštívit historické památky a tradičními osady na ostrově.

4. Kde se ubytovat na ostrově Mayaguana?
- Na ostrově Mayaguana nenajdete mnoho hotelových rezortů. Můžete se rozhodnout pro pronájem soukromého bytu či domu nebo si zarezervovat ubytování v jednom z několika menších motelů na ostrově.

5. Kdy je nejlepší doba na návštěvu ostrova Mayaguana?
- Nejlepší doba na návštěvu Mayaguana je od listopadu do května, kdy jsou teploty příjemné, a déšť je minimální. V tomto období je také nižší riziko hurikánů.

6. Je na ostrově Mayaguana dostatek restaurací a obchodů?
- Ostrov Mayaguana je menší a nemá tolik restaurací a obchodů jako větší turistické destinace na Bahamách, ale najdete zde několik restaurací a místních obchodů, kde můžete nakoupit potraviny a další základní zboží.

7. Existují na ostrově Mayaguana turistické atrakce?
- Ostrov Mayaguana je proslulý svou přírodou a klidnou atmosférou. Mezi turistické atrakce patří historické památky, jako je Major Hill's Great House, a nádherné pláže, kde si můžete užít relaxaci a vodní aktivity.

8. Jak dlouho by měla být návštěva Mayaguany?
- Pokud plánujete návštěvu Mayaguany, doporučuje se pobyt minimálně na několik dní, aby bylo dostatek času na objevování krás ostrova a užívání si klidné atmosféry.


Počasí Bahamy Mayaguana


Mayaguana, známá také jako "ostrov úspěchu" v Bahamách, se může pyšnit nejen svými krásnými plážemi a teplým azurovým mořem, ale také svými pozoruhodnými povětrnostními podmínkami. Toto souostroví v Karibiku, které se skládá z přibližně 700 ostrovů a ostrůvků, je proslulé svým tichým a příjemným tropickým klimatem.

Mayaguana, jedna z menších závislých oblastí Baham, leží na jihovýchodě souostroví. Tato trpasličí země, která má rozlohu asi 285 čtverečních kilometrů, je známa svými nádhernými plážemi, které lákají návštěvníky z celého světa. Přestože se může zdát, že je zde počasí konstantní, na Mayaguaně se můžete těšit na pestrou škálu povětrnostních jevů.

Klima na Mayaguaně je typicky tropické, s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po většinu roku. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30 stupňů Celsia, což znamená, že neustále vychutnáváte teplé počasí ideální pro opalování a vodní aktivity. Nejvyšší teploty jsou zaznamenávány v průběhu letních měsíců, přičemž červenec a srpen jsou nejteplejší. V těchto měsících se teplota může vyšplhat až na 35 stupňů Celsia.

Přestože je na Mayaguaně většinou slunečno, občas sem dorazí i dešťové přeháňky. Nejde o dlouhodobé deště, ale spíše o krátké, prudké lijáky, které často přicházejí ve větru. Suché měsíce jsou květen a červen, zatímco nejvíce srážek je obvykle zaznamenáváno od září do listopadu, přičemž září je nejdeštivějším měsícem.

Dalším zajímavým povětrnostním jevem na Mayaguaně jsou hurikány. Tento ostrov leží v oblasti Karibiku, která je náchylná na hurikány a tropické bouřky. Největší šance na hurikán je v období od června do listopadu, přičemž srpen a září jsou nejrizikovější. Předpovídání hurikánů a jejich trasy je však stále složité a nejisté.

Ať už navštívíte Mayaguanu v jakémkoliv období, měli byste si zabalit lehké oblečení, plavky, opalovací krém a sluneční brýle. Měli byste také dbát na hydrataci a ochranu před slunečními paprsky, protože silné slunce v tropickém klimatu může být nebezpečné.

Mayaguana, ostrov úspěchu v Bahamách, nabízí nejen skvělé pláže a azurové moře, ale také pozoruhodné povětrnostní podmínky. Bez ohledu na to, zda preferujete sluneční počasí ideální pro opalování, nebo vás lákají příležitostné deště a větrné bouře, na Mayaguaně si přijdete na své. Tento ostrov nabízí vše, co si představitelné, a to včetně jeho jedinečných povětrnostních jevů.


Letenka Bahamy Mayaguana


Pokud hledáte opravdu exkluzivní a téměř nedotčený kousek Karibiku, pak byste měli zvážit návštěvu Mayaguany na Bahamách. Tento ostrov se nachází na jihovýchodě Baham a toto místo má možná nejsoukromější a nejkrásnější pláže, které můžete na Bahamách najít. Problémem ovšem může být, jak se sem dostat.

Nejrychlejší cesta na ostrov Mayaguana je letadlem. Mayaguana má malé letiště - Mayaguana Airport (MYG), které je využíváno místními a turisty. Hlavní leteckou společností, která létá na Mayaguanu je Bahamasair, se sídlem na západním pobřeží Baham. Odlétá z Nassau, hlavního města a největšího města Baham a z dalších menších ostrovů, jako je Long Island a Acklins.

Let trvá zhruba 50 minut a lety jsou obvykle dostupné pouze několikrát týdně. Nicméně, i když je tato trasa relativně neobvyklá a letenky na ni nemusí být vždy snadno dostupné, let na Mayaguanu stojí za úsilí a čekání.

Když se dostanete na ostrov, určitě se vám bude chtít vydat na prohlídku, abyste si mohli vychutnat krásy ostrova. Celkem je na ostrově asi 280 obyvatel, což znamená, že mnoho míst zde zůstává nedotčeno a působí velmi autentickým dojmem.

Mezi ty nejbližší atrakce můžeme zařadit pláže Sandy Point a Pirate's Well, spolu s úžasným skalnatým pobřežím, přičemž celý ostrov je pokryt křišťálově čistými vodami.

Pak tu je také ruiny Lighthouse Point, bývalého majáku, který stojí na okraji útesy a nabízí úžasný výhled na moře, a také staré zemědělské hřbitovy, které zůstaly na ostrově od 19. století.

Kromě prohlídky ostrova určitě stojí za to odpočinout si na Mayaguaně na pláži, prozkoumat okolní vody, ať už na kajaku nebo při šnorchlování v místních korálových útesech. Navštívte také některou z místních restaurací a vychutnejte si čerstvé ryby a plody moře.

Mayaguana je zkrátka spojení krás a klidu a samozřejmě také jedinečného pocitu, že ještě stále existuje takové místo. Pokud hledáte méně turisticky vytížené a odlehlé místo, které stojí za náročný let, pak je Mayaguana pro vás tou správnou volbou. Navíc je to příležitost ochutnat místní kuchyni a setkat se s největším bohatstvím Baham - jejich pohostinností.


Dovolená Bahamy Mayaguana


Bahamy jsou tropický ráj, plný bílých pláží, tyrkysových moří a slunečního svitu. Jednou z nejčarovnějších destinací na Bahamách je ostrov Mayaguana. Tento mírně obydlený ostrov nabízí neuvěřitelnou přírodu, klid a relaxaci pro ty, kteří touží uniknout od každodenního shonu a stresu.

Mayaguana je ostrov nacházející se na severním konci řetězce Baham a je jedním z nejsevernějších ostrovů. Dosahování tohoto místa může být trochu výzvou, ale cesta určitě stojí za to. Národní letiště na ostrově je dostupné přílety z Nassau nebo z Turks a Caicos. Po příletu na ostrov budete přivítáni nádhernými plážemi, teplým mořem a vstřícnými a vřelými obyvateli.

Pláže na ostrově Mayaguana jsou osamocené a nedotčené, což dává návštěvníkům jedinečnou možnost užívat si klidný pobyt na pláži bez přecpávání turisty. Bílý písek, který zdobí pobřeží, a tyrkysové moře jsou dokonalou kombinací pro každého milovníka slunce a moře. Můžete se potápět v krásných korálových útesech, chodit po plážích dlouhé kilometry, nebo si jednoduše dopřát lenošení na sluněčním lehátku.

Pokud se chcete vydat na dobrodružnější výlet, můžete si pronajmout loď a projít se kolem okolních ostrovů. Můžete navštívit například ostrov "Pig Beach", kde budete mít možnost plavat s divokými prasaty. Tato zkušenost je nevídaná a nezapomenutelná.

Mayaguana nabízí také skvělé možnosti pro rybolov. Můžete si pronajmout místního průvodce, který vás provede nejlepšími místy na lov ryb. Můžete chytat mahi-mahi, tuňáka nebo dokonce i rekordní bonefish.

Kromě úchvatných pláží a vodních aktivit, můžete také navštívit historické místo na ostrově, jako je například světlo Maják. Tento maják byl postaven v roce 1889 a dosud slouží jako navigační bod pro lodě, které procházejí těmito vodami.

Mayaguana je také jedním z nejjemnějších míst pro pozorování různých druhů ptáků. Můžete sledovat ptáky, jako jsou lysce břehule, fish crow nebo dokonce i vzácné sokoly.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat místní kulturu a zvyky, existují na ostrově různé události, jako je například Mayaguana Family Island Regatta, která se koná každý rok v dubnu. Můžete se setkat s místními obyvateli, ochutnat tradiční bahamskou kuchyni a poznat místní tance a hudbu.

Mayaguana je skutečným rájem pro ty, kteří touží po poklidné a neopakovatelné dovolené. Tento ostrov nabízí unikátní kombinaci nádherných pláží, bohatého podvodního světa a fascinující kultury. Pokud hledáte úplný únik od rutiny a řádu, je Mayaguana perfektní volbou pro dovolenou.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky