Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Azerbajdžán Baku

Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Baku


Níže najdete některé nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Baku, hlavního města Ázerbájdžánu:

1. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Baku?
- Do Baku se lze dostat letadlem, vlakem, autobusem nebo autem, v závislosti na vaší polohy. Mezinárodní letiště v Baku je jednou z hlavních bran do města.

2. Jaké jsou nejpamátky a atrakce v Baku?
- V Baku můžete navštívit historickou část města Icheri Sheher (Staré město), Kaspickou promenádu s vlastním náměstím, národní park Gobustan se skalními kresbami, Múzej západního umění, palác sultána, místo ceremonií Ateshgah a mnoho dalších.

3. Které jídla bych měl/la ochutnat v Baku?
- V Baku byste měli/la určitě ochutnat tradiční ázerbájdžánská jídla, jako je pilaf, dolma (plněná zelenina), kebaba, plov (uzbecy) a řadu dalších specialit. Neměli byste také zapomenout ochutnat tradiční ázerbájdžánskou čajovou kulturu.

4. Jaké jsou nejlepší obchody a trhy v Baku?
- V Baku najdete řadu moderních nákupních center, jako je Baku Mall, Park Bulvar a MetroPark, kde najdete obchody se známými značkami. Pokud hledáte autentické ázerbájdžánské zboží a suvenýry, doporučuje se návštěva trhů, jako je Torgovaya ulitsa (Handelsstrasse) a teplárně Taza Bazaar.

5. Jakou měnu používají v Baku?
- Ázerbájdžán používá svou vlastní měnu, ázerbájdžánský manat (AZN).

6. Jaký je nejlepší čas k návštěvě Baku?
- Nejschůdnější období k návštěvě Baku je od dubna do června a září do října, kdy jsou teploty přijatelné a město nebývá tak přeplněné turisty. V létě je velmi horko a v zimě velmi chladno.

7. Jak je v Baku s veřejnou dopravou?
- V Baku máte k dispozici různé možnosti veřejné dopravy, včetně metra, autobusů, taxi a elektrických vozů. Metro je velmi populární díky své efektivitě a rozsáhlé síti.

8. Jaká jsou bezpečnostní opatření pro cestování v Baku?
- Baku je obecně považováno za bezpečné město pro turisty, ale stejně jako v kterémkoli jiném velkém městě, je vhodné být obezřetní vůči kapesníkům a zlodějům. Měli byste také dodržovat zákony a respektovat místní zvyklosti.

Doufám, že vám tyto informace pomohou a že si váš pobyt v Baku užijete!


Počasí Azerbajdžán Baku


Baku, hlavní město Azerbajdžánu, je známé svým unikátním podnebím. Leží na pobřeží Kaspického moře a je omýváno mírným mořským proudem, což má významný vliv na počasí v této oblasti.

Jaro (březen - květen) a podzim (říjen - listopad) jsou obdobími mírného počasí v Baku. Teploty se pohybují mezi 10 a 20 stupni Celsia, přičemž jsou zaznamenávány časté deště. Tyto roční období jsou ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumávat město a užívat si jeho krásných parků a zahrad.

Leto (červen - srpen) je nejteplejší dobou v Baku, kdy teploty mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia. V těchto měsících je také velmi vysoká vlhkost, což může pocit tepla ještě zesílit. Místní obyvatelé i turisté často vyhledávají každu příležitost na ochlazení v moři nebo v některém z moderních bazénů ve městě.

Zima (listopad - únor) je v Baku mírná, ale chladná. Teploty se pohybují od 2 do 8 stupňů Celsia a jsou časté srážky ve formě sněhu nebo deště. Nevýhodou této roční doby je, že vítr z Kaspického moře může být velmi silný a příjem venkovního aktivity může být omezen.

Naprosto jedinečným fenoménem v Baku jsou takzvané "voróžky" - bouřlivé průtrže mračen, které se občas vyskytují v létě. Tyto bouřky jsou obvykle doprovázeny silným větrem, přívalovými dešti a bouřkovým hromem. Přestože jsou majestátní a působivé, mohou také způsobit rozvodnění a jiné problémy, zejména pro návštěvníky, kteří se s takovými podmínkami nejsou obeznámeni.

Vzhledem k těmto ročním dobám je nutné, aby turisté plánovali svou návštěvu Baku pečlivě a zohledňovali aktuální povětrnostní podmínky. Doporučuje se si vzít sebou věci na ochranu proti slunci a zároveň připravit i náhradní oblečení na případné srážky.

Celkově vzato, počasí v Baku je mírné s příležitostnými extrémy v průběhu roku. Ať už máte rádi teplejší léto nebo chladnější zimu, Baku nabízí různé podnebné podmínky pro každé roční období. Při plánování návštěvy si však nezapomeňte zjistit předpověď počasí a přizpůsobte své aktivity tomu, aby byla vaše cesta co nejpříjemnější a plná nezapomenutelných zážitků.


Dovolená Azerbajdžán Baku


Azerbajdžán, hlavním městem Baku, je stále více populární destinací mezi turisty hledajícími exotickou a kulturně bohatou dovolenou. Tato malebná země, ležící na pomezí Evropy a Asie, nabízí návštěvníkům širokou škálu atrakcí a zážitků, které vám zaručeně zůstanou dlouho v paměti.

Baku, jako hlavní město Azerbajdžánu, je jedním z největších centrálně umístěných měst na světě. Jeho historie sahá až do starověku a jeho staré město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, je plné pamětihodností a vzrušujících uliček. Zde se návštěvníci mohou procházet po světoznámé Bulváru Nizami, která je obrovskou promenádou a nabízí krásné výhledy na Kaspické moře. Kdekoli se v centru města podíváte, budete fascinováni místní architekturou, která sahá od středověku až do moderní doby.

Jednou z nejznámějších památek v Baku je palác Širvanshahů, který je považován za jednu z nejvýznamnějších architektonických památek v oblasti Kavkazu. Palác se nachází v historickém centru města a nabízí úchvatné výhledy na celé město.

Další ikonická stavba je Flame Towers. Tyto tři věže symbolizují plameny, které jsou v Azerbajdžánu synonymem pro bohatou ropy, která je zde hojně zastoupena. Věže mají futuristický design a jsou zároveň nejvyššími budovami v Baku.

Pokud je vaším zájmem umění a kultura, určitě si nemůžete nechat ujít Azerbajdžánské národní muzeum umění. Toto muzeum je domovem pro rozsáhlé sbírky uměleckých děl od starověku až po současnost. Kromě tradičního umění naleznete v muzeu také moderní a současné expoziční prostory.

Abychom se dostali mimo samotné město, Azerbajdžán nabízí také překrásnou přírodu a nádherné krajinářské scenérie. Doporučuji navštívit přírodní rezervaci Qobustan, která je zařazená mezi světové dědictví UNESCO. Tato rezervace je domovem pro mnoho unikátních skalních reliéfů a je významnou archeologickou lokalitou.

Další populární destinací je Gobustan National Park, který je známý svými rozsáhlými skalními formacemi a starověkými petroglyfy.

Pokud jste dobrodružnějšího ducha, můžete si také vyzkoušet jeepové safari po písečných dunách v poušti Gobustan. Tato aktivita je ideální pro milovníky adrenalinových sportů a nabízí úžasný pohled na nádhernou pouštní krajinu.

A single time Baku hosts the Formula 1 Grand Prix race, which attracts motorsport enthusiasts from all over the world. The city's streets are transformed into a high-speed racetrack, providing a unique and thrilling experience for both spectators and drivers.

V závěru, Azerbajdžán Baku nabízí návštěvníkům skvělou kombinaci historie, kultury a přírodní krásy. Bez ohledu na to, zda jste dobrodružného ducha, milovník umění nebo prostě jen hledáte odpočinek na pláži, Baku je dokonalou destinací pro vaši další dovolenou.


Ubytování Azerbajdžán Baku


Azerbajdžán je kouzelná země na křižovatce mezi Evropou a Asii, a hlavní město Baku je svou rozmanitostí a kulturou mnoha turistům stále neznámým skvostem. Když se rozhodnete, že toto město chcete navštívit, neměli byste si nechat uniknout skvělou nabídku ubytování.

V Baku lze najít ubytování, které odpovídá každému z vašich požadavků na komfort, polohu, cenu a další faktory. Nabídka mnohdy zahrnuje hotely, apartmány, hostely a další možnosti. V tomto článku se budeme konkrétně věnovat ubytování v hotelech.

Bakuské hotely jsou rozmanité a nabízejí širokou škálu služeb, od nejlevnějších po nejdražší. Mezi levnější ubytování patří například hostely, kde můžete přijít na ubytování i za pár eur, a dále turistické hotely, kde ceny za jednu noc se pohybují okolo 30 eur.

Mezi hotely vyšší kvality patří například hotel "Boulevard", který si získal skvělé hodnocení za své stylové pokoje a perfektní polohu v blízkosti turistických atrakcí. "Four Seasons Hotel Baku" byl označen jako nejlepší hotel v Azerbajdžánu a nabízí luxusní ubytování v moderní budově s výhledem na moře.

Můžete si také vybrat z řady hotelů s bazény a lázněmi, jako je například "Jumeirah Bilgah Beach Hotel", který má vynikající polohu na pobřeží Kaspického moře a nabízí nejen kouzelný výhled, ale také širokou škálu rekreačního vybavení, včetně sauny, fitness centra a vířivky.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou azerbajdžánskou atmosféru, poskytuje hotel "Old Baku" rustikální styl, který připomíná původní historickou architekturu.

Bez ohledu na to, který hotel si vyberete, Baku bude pro vás za každého počasí skutečným zážitkem. Od historických památek a kulinářských dobrot až po dynamickou někdejší ropnou metropoli, Baku je opravdu zemí zázraků. Ať už hledáte ubytování pro nižší, střední či vyšší rozpočet, vězte, že Bakuské hotely vás dokážou přivítat a zhostit se vaší návštěvy v celé své kráse.


Letenka Azerbajdžán Baku


Nádherný Azerbajdžán Baku - Skvost v srdci Kavkazu

Baku, hlavní město Azerbajdžánu, je fascinujícím a neuvěřitelně živým městem, které magneticky přitahuje návštěvníky z celého světa. Jeho architektura, kultura a historie vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Procestovat Azerbajdžán a nezastavit se v jeho hlavním městě by byla opravdová škoda. Baku je symbolem modernity v kombinaci s bohatou historií. Město leží přímo na březích Kaspického moře a nabízí nádherný výhled na vodu. Jeho zbarvené fasády, které zdobí úzké uličky s kamennými domy, dodávají Baku jedinečný vzhled.

V Baku najdete také starou část města, známou jako Icheri Sheher (vnitřní město). Toto městské jádro je jedním z nejlépe dochovaných středověkých opevněných sídel na světě a bylo prohlášeno za světové dědictví UNESCO. Procházejte se jeho úzkými uličkami, navštivte paláce, mešity a historické památky, které vám přinesou pocit, že jste se vrátili zpět v čase.

Architektonické skvosty Baku, jako například Heydar Aliyev Centre, Flame Towers a Baku Crystal Hall, jsou zdobeny moderními tvary a designem. Navštivte Heydar Aliyev Centre a zážitkem se stane interaktivní prohlídka, která vám představí kulturní a historické dědictví Azerbajdžánu.

Pokud jste milovníci pohody a odpočinku, neměli byste minout příležitost navštívit Naftalan - jedinečnou lázně, která je známá díky léčivým naftalanovým lázním. Tyto lázně využívají naftalanový olej, který je vysoce bohatý na minerály a má řadu zdravotních přínosů.

Mezi další zážitky, které si v Baku nemůžete nechat ujít, patří návštěva Azerbaijan Carpet Museum, kde si můžete prohlédnout bohatou sbírku azerských koberců, z nichž některé jsou staré více než 2000 let. Muzeum Gyz Galasy (Dívčí věž) je dalším neobyčejným místem, které stojí za návštěvu. Tato věž, která se tyčí nad místním poloostrovem a nabízí panoramatický výhled na Baku, má dlouhou historii a je jednou z nejdůležitějších ikon města.

Pokud jde o gastronomii, Baku je rájem pro gurmány. Tradiční ázerbájdžánská kuchyně je plná chutí a vůní. Vyzkoušejte například pilav s jehněčím masem, ajran (hustý jogurt) nebo dolmu (plněné listy vinové révy). Nezapomeňte si ochutnat také tradiční čaj a baklavu, která je zde připravována podle starých receptur.

Procestovat Azerbajdžán za účelem navštívit Baku je rozhodně nezapomenutelným zážitkem. Při cestě plné historie, kultury a krásy si můžete být jisti, že objevíte jedinečnou atmosféru tohoto fascinujícího města a odvezete si s sebou vzpomínky na celý život.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky