Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Austrálie The Kimberley (Západní Austrálie)

Počasí Austrálie The Kimberley (Západní Austrálie)


The Kimberley, nacházející se na západě Austrálie, je oblast bohatá na krásu přírody a přírodní zázraky. Více než často jsou povětrnostní podmínky v této oblasti neuvěřitelné a vytvářejí fascinující krajiny.

Kimberley je známé svým tropickým a suchým podnebím. V létě, které trvá od listopadu do března, je zde velmi horko, teploty mohou dosahovat až 40 °C. Srážky jsou vzácné, ale když prší, může se jednat o bouřkové lijáky. Tyto deště napomáhají vytvářet skutečné divy v krajině, jako jsou vodopády, rokliny a potoky.

V zimě, od června do srpna, jsou teploty příjemnější, ale stále je to tropické podnebí. Denní teploty se pohybují mezi 25-33 °C a noční teploty klesají na 15-20 °C. Je to ideální doba pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásy Kimberley, protože je méně horko a srážek je méně.

Pokud jde o srážky, oblast Kimberley je charakterizována nízkým množstvím srážek. Roční srážkový úhrn se pohybuje mezi 250 - 800 mm, s největším množstvím srážek v období letního dešťového období. Nicméně západ Kimberley obvykle dostává více srážek než východ Kimberley, protože zde jsou vyšší hory, které srážky přitahují.

Dalším zajímavým aspektem počasí v Kimberley je příliv a odliv. Díky unikátní poloze oblasti je příliv jedním z nejvyšších na světě, což umožňuje vznik vodopádů na mořských útesech, které jsou za přílivu zaplavené.

Kimberley je oblastí s bohatou přírodou, plnou zvířat a rostlin. Tropické podnebí zde poskytuje příznivé podmínky pro růst různých druhů vegetace, včetně palmových stromů, keřů a travin. Voda z dešťů také napomáhá vzniku mnoha vodních ekosystémů, jako jsou řeky, jezera a močály, které jsou domovem pro mnoho vzácných druhů živočichů, včetně krokodýlů a ptáků. Kvůli své odlehlosti se v Kimberley nachází mnoho endemických druhů, které se nevyskytují nikde jinde na světě.

The Kimberley nabízí fascinující a rozmanité počasí, které tvoří neuvěřitelné krajiny a ekosystémy. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, mějte na paměti, že se počasí může rychle měnit, a buďte připraveni na horko, ale také na případné deště. Přírodní krása Kimberley je zcela jedinečná a stojí za to ji poznat.


Dovolená Austrálie The Kimberley (Západní Austrálie)


The Kimberley, nacházející se na Západní Austrálii, je zázračným místem, které láká návštěvníky ze všech koutů světa. Obývá široké území mezi Křišťálovým zálivem na západě a pohořím The Great Sandy Desert na východě. Tato oblast je známa svou nádhernou přírodou, odlehlými plážemi, úchvatnými kaňony a malebnými vodopády. Jestliže toužíte po dovolené plné dobrodružství a přírodních krás, The Kimberley je pro vás ideální destinací.

Již samotná cesta na Kimberley je jedinečným zážitkem. Můžete se rozhodnout pro půjčení čtyřkolky, pronajmutí auta nebo dokonce pro dobrodružnou jízdu v karavanu. Cesta vás provede malebnými krajinami a vy budete mít možnost spatřit nespočet divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí, jako jsou klokani, emu nebo dravé ptáky. Během cesty se také setkáte s místními obyvateli, kteří vám rádi poví více o historii a kultuře této oblasti.

Po příjezdu do Kimberley se vám naskytne nekonečná řada aktivit. Zdejší pláže jsou známy svou krásou a klidem. Můžete si užít piknik s rodinou či přáteli, zaplavat si v průzračných vodách nebo se vydat na průzkum pobřežních skal. Pro ty, kteří preferují trochu větší adrenalin, je tu také možnost vyzkoušet si surfování.

Dalšími nezapomenutelnými místy jsou kaňony Kimberley. Tyto úchvatné přírodní útvary se táhnou po celé oblasti a představují skutečnou lahůdku pro horolezce a turisty. Mohou si zde vychutnat krásu útesů, údolí a vodopádů. Jednou z nejslavnějších atrakcí je Horizontal Falls, kde se přílivy a odlivy vody tvoří úzké proteče, které dávají dojem horizontálních vodopádů. Pro ty, kteří touží po dobrodružství, je zde také možnost vydat se na člunu nebo kajaku po řece Gibb River Road.

Kromě přírodní krásy je The Kimberley také bohaté na kulturu a historii domorodých australských kmenů. Můžete navštívit místní vesnice a dozvědět se více o jejich tradicích, zvyklostech a umění. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní sdílet své zkušenosti.

The Kimberley je skutečným rájem pro milovníky přírody, dobrodružství a obdivovatele původní kultury. Pokud plánujete dovolenou v Austrálii, je toto místo rozhodně nutností. Modré oblohy, nádherné západy slunce a neuvěřitelná přírodní diversita vás nadchnou a zajistí vám nezapomenutelný zážitek.


Letenka Austrálie The Kimberley (Západní Austrálie)


The Kimberley - Skrytý poklad Západní Austrálie

Austrálie je země bohatá na přírodní krásy a exotickou faunu, která přitahuje turisty z celého světa. Jedním z nejvíce fascinujících a méně prozkoumaných regionů této země je Kimberley - rozsáhlé území nacházející se na severozápadě Západní Austrálie. Pokud hledáte dobrodružství a unikátní zážitky z přírody, letenka do Kimberley by mohla být tou správnou volbou.

Kimberley je jedním z největších neporušených přírodních prostředí na světě, které se může pyšnit nádhernými horami, malebnými řekami, pralesy, kaskádami a pobřežními útesy. Tento region je domovem bohaté divoké zvěře, včetně krokodýlů, delfínů, želv a mnoha druhů exotických ptáků. Navštívit Kimberley je proto jedinečnou příležitostí zažít a objevit ohromující diverzitu australské přírody.

Jedním z nejznámějších přírodních úkazů Kimberley je Bungle Bungle, skalnatý pás s jedinečnými pískovcovými útvary. Tyto ohromující červeno-černé formace jsou jednou z největších turistických atrakcí, které ročně lákají tisíce návštěvníků. Prozkoumejte je na pěších túrách nebo na vyhlídkách z letadla pro dokonalý pohled na tento přírodní zázrak.

Další nezapomenutelnou atrakcí Kimberley je národní park Mitchell Plateau, známý svými vodopády Mitchell Falls. Tyto impozantní vodopády jsou jednou z největších turistických atrakcí Západní Austrálie. Prozkoumat je můžete pěšky nebo na výletní lodi, což vám umožní objevit krásu tohoto dechberoucího místa, kterou nelze popsat slovy.

Kromě přírodních úkazů nabízí Kimberley také bohatou kulturní historii. V této oblasti se nachází mnoho skalních maleb a reliktů starých australských domorodých kultur. Prozkoumejte skalní kresby a vydejte se na výpravu do minulosti, kdy oblast obývali původní obyvatelé Austrálie.

Cesta do Kimberley může být trochu náročná, ale čas strávený v této oblasti se rozhodně vyplatí. K dispozici je několik letovisek a kempů, které nabízejí ubytování a turistické služby pro hosty. Možnosti kempování pod hvězdami a projížďky po řekách jsou vyhlášenými turistickými atrakcemi, které učiní vaši návštěvu Kimberley opravdu nezapomenutelnou.

Připravte se na jedinečnou dovolenou plnou dobrodružství a objevování v přírodním ráji Kimberley. Získejte letenku do tohoto skrytého pokladu Západní Austrálie a zažijte australskou divočinu a krásu, o které jste si snili. Jste připraveni na Kimberley?


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie The Kimberley (Západní Austrálie)


1. Jak se dostat do Kimberley?
Nejjednodušší cesta je letadlem přímo do města Broome, kterého se nachází v Kimberley. Alternativně můžete také přijet autem z jiných částí Austrálie nebo využít autobusového spojení.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Kimberley?
Hlavními atrakcemi jsou Bungle Bungle Mountains ve Purnululu National Park, Horizontal Waterfalls, Cable Beach v Broome, El Questro a Mitchell Falls.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Kimberley?
Nejlepším časem na návštěvu je suché období, které trvá od dubna do září. Během dešťového období, které je od října do března, může být obtížné se dostat ke všem atrakcím.

4. Kde se dá ubytovat v Kimberley?
V Kimberley najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, kempů, glampingových stánků a místních ubytování. Nejoblíbenějšími místy k pobytu jsou Broome, Kununurra a El Questro.

5. Je možné si pronajmout auto v Kimberley?
Ano, v Kimberley je možné si pronajmout auto. V Broome je dostupné několik autopůjčoven a je možné si pronajmout 4x4 vozidlo nebo kempovací přívěs.

6. Jak dlouho trvá výlet do Kimberley?
Délka výletu závisí na vašem plánu a kolik času chcete trávit v jednotlivých atrakcích. Většina turistů stráví v Kimberley asi týden až dva, aby měli dostatek času prozkoumat nejznámější místa.

7. Jaké jsou hlavní venkovní aktivity v Kimberley?
V Kimberley můžete podniknout turistiku, jízdu na koni, rybaření, kajakování, adrenalinové aktivity jako závěsný most nebo lety vrtulníkem nad překrásnou krajinou.

8. Je třeba mít speciální povolení pro některé části Kimberley?
Ano, pro některé oblasti Kimberley je třeba mít speciální povolení. Například pro El Questro nebo Mitchell Falls je zapotřebí povolení, které je možné získat na místě.

9. Jaký je místní jazyk v Kimberley?
Místním domorodým jazykem je Janské jazyky, které se liší od místa k místu v Kimberley. Angličtina je však rozšířeným jazykem v celé oblasti.

10. Existují nějaká místní jídla, která bychom měli ochutnat?
V Kimberley můžete ochutnat tradiční australská jídla, jako jsou kangurí a emu, ale také místní speciality, jako je barra (barramundi), choc mint vafle nebo bush tucker (domorodé potraviny).


Ubytování Austrálie The Kimberley (Západní Austrálie)


The Kimberley je překrásná oblast na Západní Austrálii, s mnoha turistickými atrakcemi a neuvěřitelnou divočinou. Vzhledem k tomu, že leží v jedné z nejvzdálenějších oblastí světa, je ubytování zde méně dostupné než v některých jiných částech Austrálie. Avšak i přesto se zde najde množství možností, jak si užít pobyt v The Kimberley pohodlně a s obdivem pro krásy této oblasti.

První možností pro ubytování v oblasti The Kimberley jsou kempy. Ty nabízejí příležitost pro ty, kteří chtějí strávit noc v divočině. V oblasti najdete řadu kempů, které jsou rozmístěny po celé oblasti a nabízejí návštěvníkům neuvěřitelný výhled na okolní krajinu. Ty lepší kempy nabízejí také různé služby, například sprchy, toalety a mnoho dalšího.

Další možností pro pobyt v oblasti The Kimberley je ubytování v odlehlých luxusních lodgech. Tyto luxusní hotely nabízejí komfortní a vysoce kvalitní ubytování v nádherném prostředí. Vzhledem ke své poloze jsou však tyto hotely poměrně drahé a často jsou dostupné pouze pro ty nejbohatší návštěvníky.

Za alternativu k předchozím možnostem ubytování v The Kimberley by mohlo sloužit také ubytování v menších městech v regionu. Tyto města nabízejí návštěvníkům různé možnosti ubytování, jako jsou hotely, motely, apartmány a hotely. Vzhledem k vzdálenosti od měst jsou však tyto možnosti ubytování často daleko od hlavních turistických atrakcí, takže mohou být poněkud nepraktické pro ty, kteří chtějí strávit více času prozkoumáváním oblasti.

Nakonec byste také mohli uvažovat o možnosti přenosného ubytování jako jsou campervany, které nabízejí oba světy. S transportem můžete cestovat po celé oblasti The Kimberley a současně mít přístup k útulnému ubytování. Campervany nabízejí širokou škálu různých velikostí a typů, takže si můžete vybrat ten nejvhodnější pro sebe.

Skrze různé možnosti hledání ubytování pro návštěvu oblasti The Kimberley můžete vyrazit na dobrodružnou cestu, za neuvěřitelnými zážitky a nádhernými scenériemi. Navštivte toto jedinečné místo a prozkoumejte krásy, které nabízí Austrálie.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky