Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)

Ubytování Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Rottnest Island, nacházející se v Západní Austrálii, je malý a malebný ostrov, který má co nabídnout návštěvníkům, kteří hledají klid a odpočinek. Je známý svou krásnou krajinou, modrými vodami Indického oceánu a unikátním endemickým druhem zvaným klokan quokka.

Jedním z hlavních aspektů návštěvnosti Rottnest Island je možnost ubytování na ostrově. Nabízí širokou škálu možností od prémiových hotelů a ubytování ve vilech po tradiční kempování. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preferovaný způsob ubytování zde najdete něco, co vás zaujme.

Pokud upřednostňujete luxus a komfort, jsou zde různé hotely, které nabízejí prvotřídní ubytování. Můžete si užít moderní pokoje s výhledem na oceán, wellness centra, bazény a restaurace. Výhodou ubytování v hotelu je také možnost využití jejich služeb, jako je organizování výletů po ostrově, pronájem jízdních kol nebo vodních aktivit.

Pro ty, kteří preferují větší soukromí a nezávislost, jsou k dispozici také vily a apartmány. Tyto ubytovací možnosti nabízejí vlastní kuchyňku a obývací prostor, který je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Některé vily mají vlastní grilovací zóny, kde si můžete vychutnat večeři s výhledem na moře. Tyto ubytování jsou také vhodné pro dlouhodobé pobyty.

Pokud jste cestovatelé s omezeným rozpočtem nebo prostě milovníci přírody a dobrodružství, není problém. Rottnest Island nabízí také kempování a karavany. Můžete si pronajmout místo a postavit si vlastní stan nebo přijet s vlastním karavanem. Kempování vám umožní odpočinout si v klidné atmosféře a blíže poznat krásy australské přírody. Jsou zde také společné facililty, jako jsou sprchy a toalety.

Je třeba zdůraznit, že rezervace ubytování na Rottnest Island je nezbytná, zejména během turisticky frekventovaných období. Je vhodné si rezervovat ubytování předem, abyste se vyhnuli zklamání.

Kromě ubytování nabízí Rottnest Island také řadu dalších aktivit a atrakcí. Počínaje průzkumem ostrova na kole, které je hlavním dopravním prostředkem, nadále pokračující vodními sporty, jako je potápění, rybaření nebo surfování až po prohlídku historických památek, jako je starý vězení. Nezapomeňte také na setkání s přátelskými quokkami, kteří jsou symbolem ostrova.

Ubytování na Rottnest Island je skvělou volbou pro ty, kteří hledají relaxaci a uniknou z davů. Bez ohledu na to, zda preferujete luxus nebo jednoduchost, zde najdete ubytování, které vyhovuje vašim potřebám. S pestrými aktivitami a krásnou přírodou je Rottnest Island ideálním místem pro dovolenou v Austrálii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Odpovědi jsou následující:

1. Jak se dostat na Rottnest Island?
- Na ostrov se dá dostat lodí z Perthu nebo Fremantle. Lodě odjíždějí každý den a cesta trvá přibližně 25-35 minut.

2. Kam se mohu ubytovat na ostrově?
- Na ostrově se nachází několik ubytovacích možností. Mezi nejpopulárnější patří hotely, kempy a ubytování v pronajatých bungalovech.

3. Co musím vidět na ostrově?
- Na ostrově se nachází mnoho krásných pláží, včetně nejpopulárnější pláže, která se nazývá "The Basin". Dále se na ostrově nachází řada historických památek, jako je například maják nebo staré vězení pro válečné zajatce.

4. Jak mohu vidět Quokkas (endemická zvířata na ostrově)?
- Quokku můžete vidět prakticky všude na ostrově, jsou velmi přátelští a nebojí se lidí. Nicméně, musíte se s nimi zacházet opatrně a nesmíte je krmit lidmi potravinami.

5. Mohu na ostrově půjčit kolo?
- Ano, na ostrově je možné si půjčit kolo a projet se po něm celý ostrov. Půjčovny kol se nacházejí přímo v hlavním přístavu ostrova.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity na Rottnest Island?
- Na ostrově si můžete užít mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, jízda na kajaku, rybaření nebo navštěvování historických památek. Nicméně, nejlépe si na ostrově užijete prostě jen relaxování na pláži a užívání si slunce a krásného prostředí ostrova.


Letenka Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Rottnest Island leží nedaleko pobřeží Západní Austrálie, v Indiánském oceánu. Tento malebný, ostrovní ráj je jedním z nejnavštěvovanějších míst v celé Austrálii. S jeho nádhernými plážemi, korálovými útesy a fascinující flórou a faunou, Rottnest Island přitahuje návštěvníky z celého světa.

Hlavním městem Rottnest Islandu je Thomson Bay, které má vše, co si můžete na dovolené přát. Návštěvníci mohou užívat nádherné písečné pláže, které ostrov nabízí. Oblíbené jsou zejména zátoky, jako je Salmon Bay, Little Armstrong Bay a Pinky Beach s úchvatným výhledem na západ slunce. Zákonem je, že na ostrově nesmí být automobily, takže turisté si mohou pronajmout kolo nebo si prohlédnout ostrov pěšky.

Ostrov je také známý svými květinami a živočichy, z nichž nejznámější jsou "quokka". Tyto malé, přátelské zvířátka jsou na ostrově doma a jsou připravena na společenskou interakci se zvědavými turisty. Pokud přemýšlíte o návštěvě Rottnest Islandu, nejdělejte si hlavu o tom, že byste si nemohli s quokkou vyfotit.

Přes všechny tyto krásy, Rottnest Island se může zdát jako velmi odlehlé místo. Naštěstí lze ostrov snadno dosáhnout pomocí letu z Perthu. Z interního letiště Perthu (Perth Airport), trvá let na Rottnest Island pouze asi 25 minut.

Závěrem, Rottnest Island je skvělým cílem pro dovolenou plnou odpočinku a zábavy. Můžete si pronajmout kolo a prozkoumat ostrov, pozorovat podmořský život, navštívit pláž nebo se setkat s domácím quokkou. Určitě není pochyb o tom, že návštěva Rottnest Islandu bude nezapomenutelným zážitkem!


Dovolená Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Austrálie je nejspíše snem mnoha z nás. Přírodní parky, koalové, kenguruové, obří krokodýli, fantastické pláže...Je to krásná země, kde lze zažít řadu nezapomenutelných zážitků. Pokud toužíte po dovolené na ostrově, neváhejte navštívit Rottnest Island v Západní Austrálii.

Rottnest Island se nachází 18 kilometrů od města Fremantle a je dostupný pouze lodí. Tento malý ostrov (pouze 11 km na délku a 4,5 km na šířku) vyniká svými turisticky zajímavými místy a přírodou.

Původně Rottnest Island pojmenovaný ředkvičkový ostrov Austrálie, vznikl před více než 7 000 lety. Původními obyvateli byli aboriginové, kteří zde lovovali a rybařili. Od 19. století byl ostrov používán jako útočiště pro tisíce aboriginských mužů a chlapců, kteří byli odsouzeni k nucené práci. V letech 1903 a 1931 byl ostrov využíván i jako zajatecký tábor.

V roce 1917 byla na ostrově založena malá osada, která se stala základem dnešního turistického centra. V současné době se Rottnest Island pyšní téměř 300 000 návštěvníky za rok. Vytváří se zde 42 km dlouhá síť cyklostezek, přes 63 krásných pláží a mnoho turistických možností např. potápění, windsurfing, šnorchlování nebo jízda na koni.

Úžasnou atrakcí tohoto ostrova jsou leguáni zvaní Quokkas, kteří jsou přátelští a nebojácní, dokonce i turisté na ně mohou bez problémů sahat. Nejpopulárnější turistickou atrakcí je Leuchtturm Wadjemup (Fyrsstasjon) s úžasným výhledem na celý ostrov a okolní oceán.

Důvodem návštěvy nejen turistů, ale i místních, jsou pláže, které mohou být nazývány nejčistšími a nejkrásnějšími na světě. Průzračná voda, jemný písek a kamenné útvary tvoří neuvěřitelně krásné scenérie, které se staly oblíbeným místem pro rodinnou dovolenou, koupání a potápění.

Cyklostezky a pěší trasy vám pomohou objevovat ostrov a naplánovat si výlet. Na ostrově najdete kavárny, restaurace, obchůdky a penziony. Rottnest Island je třeba navštívit a zažít všechno co ostrov nabízí.

Rottnest Island je velmi populární turistický cíl, takže je důležité si včas zajistit ubytování a plánovat návštěvu. Pokuste se zde strávit alespoň týden, abyste mohli naplno zažít všechny krásy tohoto zvláštního místa. Rottnest Island je něco, co vás zcela jistě dostane svou nádhernou přírodou, pohodou a spokojeností.


Počasí Austrálie Rottnest Island (Západní Austrálie)


Australský ostrov Rottnest, ležící v Západní Austrálii, nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou krásu a tropické počasí. Tato malá destinace je oblíbenou turistickou lokalitou pro koupání, potápění a relaxaci na pláži. Rottnest Island je jednou z nejoblíbenějších destinací v Austrálii, a to především díky svému nádhernému počasí.

Rottnest Island leží v Indickém oceánu, což znamená, že zde vládne přímořské podnebí. Léta jsou teplá a suchá, s průměrnými teplotami kolem 25 až 30 stupňů Celsia. To znamená, že je to ideální místo pro odpočinek na pláži a koupání v oceánu. Přes den se můžete opalovat a relaxovat na písečných plážích, které jsou na ostrově hojně k nalezení.

I přes horké počasí ostrova Rottnest, je důležité pamatovat na opalování a ochranu před sluncem. Nezapomeňte na sluneční brýle, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany a pokrývku hlavy, abyste se vyhnuli spáleninám či úžehu.

V zimě na Rottnest Island přichází mírné ochlazení, ale i tak je zde stále příjemné klima. Průměrné teploty se pohybují kolem 18 až 20 stupňů Celsia. I přes nižší teploty je zde stále možné těšit se na slunečné dny a procházky po krásných plážích ostrova.

Na Rottnest Island je také velmi populární potápění. Podvodní svět kolem ostrova je plný korálových útesů, ryb a dalšího mořského života. Pokud se vydáte na potápěčskou expedici, můžete se setkat s různými druhy ryb, žraloků, rejnoků a dalších vodních tvorů.

Další atrakcí ostrova Rottnest je setkání s takzvanými quokkami. Quokky jsou malí klokani, kteří na ostrově volně žijí. Jsou velmi přátelští a turisté si s nimi často fotí.

Nejlepší čas na návštěvu Rottnest Island je v létě, kdy je možnost těšit se na slunečné a teplé počasí. Vzhledem k tomu, že je to oblíbená turistická destinace, doporučuje se rezervovat ubytování a zájezdy dopředu.

Navštívit Rottnest Island znamená vstoupit do tropického ráje v Západní Austrálii. Nezáleží na tom, zda se chcete jen vyvalovat na pláži nebo prozkoumat podmořský svět, ostrov nabízí něco pro každého. A s počasím, které zde panuje, je jen těžké odolat návštěvě tohoto ostrovního ráje.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky