Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Austrálie Cairns (Queensland)

Počasí Austrálie Cairns (Queensland)


Cairns je malebné město v australském Queenslandu, které je známé svým tropickým klimatem a nádhernými přírodními scenériemi. Díky své poloze na severním pobřeží Queenslandu Cairns často nabízí počasí, které láká turisty z celého světa.

Počasí v Cairns je charakteristické vysokými teplotami a vlhkostí po většinu roku. Celkově je zde subtropické klima s obdobím sucha a obdobím dešťů. Průměrné teploty se pohybují od 23 °C v červenci až po 31 °C v lednu, s minimálními teplotami kolem 18-20 °C během zimy. Vzdušná vlhkost je zde vysoká, s průměrnou vlhkostí kolem 80 %.

Období sucha nastává během australského zimního období, od května do října. Veškeré srážky během těchto měsíců jsou minimální a teploty zůstávají příjemné. Mnoho turistů preferuje tuto dobu v roce pro návštěvu Cairns, protože teploty nejsou tak extrémně vysoké.

Na druhou stranu období dešťů začíná v listopadu a trvá až do dubna. Toto období je charakterizováno vyššími teplotami a pravidelnými dešti, které jsou občas doprovázeny bouřemi. Srážkové úhrny jsou v této době výrazné a mohou dosáhnout až 2000 mm za rok.

Dešťové lesy v okolí Cairns jsou jedinečným přírodním klenotem, který vzkvétá během období dešťů. Právě tehdy mají návštěvníci možnost spatřit neuvěřitelné kvetoucí rostliny a živočichy, které ožívají ve vlhkém prostředí. Proto i přes občasné deštivé dny je toto období také vyhledávané turisty.

Cairns je také významným výchozím bodem pro objevování Velkého bariérového útesu, který je jednou z hlavních turistických atrakcí v této oblasti. I když je možné navštívit tento úžasný útes po celý rok, velkým důvodem, proč turisté přijíždějí právě do Cairns, je snaha vyhnout se obdobím cyklonů, které se vyskytují od listopadu do dubna.

V každém případě, bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Cairns, mějte se na paměti, že město nabízí spoustu zajímavých aktivit a atrakcí, které jistě vydají pevný kloub vaší návštěvy v Queenslandu.

Australie je zemí s rozmanitým klimatem a přírodními podmínkami a Cairns je určitě jedním z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu.


Dovolená Austrálie Cairns (Queensland)


Dovolená v Austrálii Cairns (Queensland)

Přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou? Co takhle vydat se do australského Cairnsu? Cairns leží na severovýchodě Austrálie v Queenslandu a je bránou k Velkému bariérovému útesu.

Cairns je město okouzlující svým tropickým klimatem a plážemi s bílým pískem. Navštívíte-li tuto část Austrálie, můžete si zde užít spoustu aktivit. Mezi nejoblíbenější patří potápění a šnorchlování na Velkém bariérovém útesu, navštívení exotických ostrovů, rafting a další.

Podmořský svět Velkého bariérového útesu je úchvatný svojí pestrostí života a barev, což dělá z potápění a šnorchlování nezapomenutelný zážitek. Kromě toho se turistům nabízí možnost absolvovat také další zajímavé výlety, jako je třeba lodní výlet k ostrovům Green Island, Fitzroy Island nebo Lizard Island.

Město Cairns vás uchvátí svou výjimečnou přírodou, proto se rozhodně vydejte i do deštných pralesů. Do Cairnsu se vás bude také stále otáčet krásný australský koala, které můžete vidět v Cairns Tropical Zoo.

Pokud máte rádi adrenalin, můžete si zde užít také raftingu na divokých řekách, bungee jumping, seskoky padákem a další. Turisté si zde mohou také pronajmout kolo a prohlédnout si město a jeho okolí.

Lidé v Cairnsu jsou velmi přátelští a vstřícní, takže vaše dovolená bude určitě nezapomenutelná a plná zábavy. Samozřejmě také nesmíte zapomenout na gastronomii, která je v Cairnsu skvělá. Můžete ochutnat místní speciality, jako jsou krevety nebo grilované ryby, či si vychutnat skvělé víno a drinky.

Cairns je městem, které láká návštěvníky z celého světa. Pokud ještě stále váháte, kam vyrazit na dovolenou, neváhejte a vydejte se právě sem. Cairns nabízí širokou škálu aktivit, nevšední zážitky, krásnou přírodu a skvělou gastronomii. Věřte, že se sem budete chtít vrátit alespoň ještě jednou.


Letenka Austrálie Cairns (Queensland)


Austrálie je země plná úžasných přírodních krás a Cairns, nacházející se v Queenslandu, není výjimkou. Tato malebná destinace je oblíbená mezi turisty, zejména mezi milovníky přírody a dobrodruhů. Letenky do Cairns jsou stále vyhledávanější, a není divu - kdo by nechtěl zažít neuvěřitelné dobrodružství v jednom z nejkrásnějších rohů světa?

Cairns je portálem do Velkého bariérového útesu, který je jedním z nejznámějších potápěčských a šnorchlovacích rájů na planetě. Pokud jste vyznavači vodních sportů, určitě si přijdete na své. Potápění v jedinečném podmořském světě Velkého bariérového útesu je zážitek, na který nezapomenete. Pokud nejste zkušení potápěči, nemusíte se bát - v Cairns najdete mnoho škol potápění, které vás provedou kurzem odpovídajícím vašim schopnostem. Nechte se unášet proudem a pozorujte ohromující podmořskou flóru a faunu.

Ale Cairns nenabízí pouze potápění a šnorchlování. V okolí města se nachází také tropický deštný prales, který stojí za návštěvu. Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí je například Daintreeský deštný prales, který je již dlouho považován za světové dědictví UNESCO. Procházka po některé z jeho stezek vám umožní objevit úžasné rostlinné druhy a zvířata, včetně klokana, koaly a exotických ptáků.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je výlet na pláže v okolí Cairns. Mezi ty nejznámější patří pláž Palm Cove, která nabízí nádherné bílé písky a průzračně modré moře. Kolem pláže se nachází luxusní hotely, které nabízejí prvotřídní ubytování a vynikající služby.

Cairns je také výchozím bodem pro návštěvu známého národního parku Kuranda. Tento nádherný park je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat, včetně vzácného ptáka zvaného ledňáček rákosový. Pro ty, kteří si chtějí vychutnat nezapomenutelné zážitky, je k dispozici i možnost ujetý jízdy lanovkou nad korunami stromů nebo návštěvy místního trhu, kde můžete nakoupit ručně vyráběné suvenýry.

Cairns není jen rájem pro dobrodruhy a přírodovědce. Město samotné nabízí živou noční scénu, plnou barů, restaurací a klubů. Můžete ochutnat vynikající australskou kuchyni, vyzkoušet místní speciality, jako jsou tropycké plody nebo místní mořské plody, a relaxovat při poslechu živé hudby.

Když přemýšlíte o své další dovolené, neváhejte zvolit letenku do Cairns. Tato malebná destinace nabízí nesčetné množství příležitostí ke skvělému dobrodružství a odpočinku. Ponořte se do podmořského světa Velkého bariérového útesu, prozkoumejte tropický deštný prales a užívejte si relaxaci na pláži. Cairns vás rozhodně nezklame!


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Cairns (Queensland)


1. Jak se dostat do Cairns?
Cairns je přístavem pro mezinárodní a vnitrostátní lety, a proto je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat letecky. Můžete se také dostat autem nebo autobusem ze vzdálenějších australských měst.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cairns?
Nejlepší doba na návštěvu Cairns je mezi květnem a zářím, kdy je zde suché a teplé počasí. Během této doby jsou také ideální podmínky pro potápění či šnorchlování Great Barrier Reef.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Cairns?
Hlavními atrakcemi v Cairns jsou Great Barrier Reef, Daintree National Park, Kuranda Scenic Railway, Skyrail Rainforest Cableway, Tjapukai Aboriginal Cultural Park a Cairns Esplanade.

4. Jak se dostat na Great Barrier Reef z Cairns?
Existuje mnoho organizovaných výletů a lodních vyhlídkových plaveb, které vám umožní navštívit Great Barrier Reef z Cairns. Můžete si vybrat mezi potápěním, šnorchlováním nebo jen vyhlídkovými plavbami.

5. Co je nejlepší způsob, jak prozkoumat Daintree National Park?
V Daintree National Park si můžete prozkoumat krásy deštného pralesa pěší turistikou či na vyhlídkové plavbě po Daintree River. Můžete také najmout průvodce, který vám ukáže nejlepší místa a poskytne vám informace o místní fauně a flóře.

6. Kde se dá ubytovat v Cairns?
Cairns nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů a resortů až po hostely a kempy. Nejpopulárnější oblastí na ubytování je Esplanade, která se nachází přímo u pobřeží.

7. Co jiného se dá dělat v Cairns mimo klasické turistické atrakce?
V Cairns si můžete také vychutnat místní kuchyni ve skvělých restauracích, navštívit trhy s místními produkty, zahrát si golf na jednom z golfových hřišť nebo si užít noční život v místních barech a klubech.

8. Jaké jsou možnosti dopravy v Cairns?
V Cairns je dostupná městská doprava v podobě autobusů, které vás dopraví do různých částí města. Můžete také využít půjčovnu aut nebo taxi, pokud chcete být více pohybliví.

9. Jaká je místní měna v Cairns?
Místní měnou v Cairns je australský dolar. Většina obchodů a restaurací přijímá také platební karty, ale je vždy dobré mít při sobě hotovost.

10. Jaká jsou doporučení pro cestování do Cairns?
Doporučuje se vzít s sebou ochranný opalovací krém, klobouk nebo šálu, lehké a pohodlné oblečení, plavky, šnorchl a masku (pokud chcete šnorchlovat) a repelent na hmyz. Nezapomeňte také mít při sobě doklady a pojištění cestovního zdravotního pojištění.


Ubytování Austrálie Cairns (Queensland)


Cairns, hlavní město Severního Queenslandu v Austrálii, je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody a dobrodružství. Nachází se v těsné blízkosti Velkého bariérového útesu a Daintreeho deštného pralesa, což z něj činí ideální výchozí bod pro objevování těchto úchvatných přírodních krás.

Pokud plánujete návštěvu Cairnse, je důležité zajistit si vhodné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností od luxusních resortů po levnější hostely a apartmány.

Pokud preferujete luxus a pohodlí, rozhodně si můžete vybrat z některého ze známých resortů, které se zde nacházejí. Tyto ubytovací zařízení nabízejí špičkové vybavení, wellness centra, bazény a soukromé pláže. Výhodou pobytu v resortu je také možnost využívat jejich organizované výlety a aktivity, jako je potápění nebo výlety na Velký bariérový útes.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je ideální volbou levnější ubytování, jako jsou hostely a apartmány. V Cairnsu se nachází mnoho kvalitních hostelských zařízení, která nabízí pohodlné postele, sdílené sociální prostory a přátelskou atmosféru. Tyto hostely často také organizují nejrůznější aktivity a výlety pro své hosty.

Pokud preferujete větší soukromí a samostatnost, můžete se rozhodnout pronajmout si apartmán. V Cairnsu je k dispozici mnoho apartmánových komplexů, které nabízejí prostorné pokoje s plně vybavenou kuchyňkou a vlastní koupelnou. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří preferují vlastní prostory a možnost vařit si vlastní jídlo.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, důležité je zajistit si ho včas, zejména v období turistické sezóny, které trvá od května do října. Město je v této době velmi populární a ubytovací kapacity se rychle zaplňují.

V Cairnsu si můžete být jistí, že najdete ubytování, které vyhovuje vašim požadavkům a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní resort, levnější hostel nebo prostorný apartmán, budete mít příležitost vychutnat si krásy Cairnsu a okolní přírody, která je plná úchvatných pláží, korálových útesů a pralesů.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky