Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Arménie Průsmyk Selim

Dovolená Arménie Průsmyk Selim


Dovolená v Arménii je jedinečným a fascinujícím zážitkem, který můžete zažít. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je Průsmyk Selim. Tato historická cesta se nachází na staré Hedvábné stezce a byla dlouho využívána pro obchod a obchodní výměnu mezi Východem a Západem.

Průsmyk Selim se nachází v oblasti Arménie známé jako Vayots Dzor, mezi jezerem Sevan a provincií Syunik. Tento průsmyk, který je součástí trasy spojující hlavní město Jerevan s městem Gjumri, nabízí nádherné výhledy na horské vrcholky, zasněžené hory a malebné údolí.

Hlavní atrakcí Průsmyku Selim je Kámenový most, který je považován za jednu z nejvýznamnějších památek středověké Arménie. Tento kamenný most byl postaven v 14. století Karabachským knížectvím a sloužil jako klíčový bod na trase Hedvábné stezky. Má neobvyklou tvarovou konstrukci, která zahrnuje oblouky a schodiště, a dodal mu jedinečný vzhled.

Dalším zajímavým místem k návštěvě v rámci Průsmyku Selim je Selimský karcin. Tento karcin byl postaven v 14. století a sloužil jako hostinec na trase Hedvábné stezky. Je považován za nejstarší dochovanou stavbu této pověstné obchodní cesty. Dnes se v karcinu nachází muzeum, které představuje historii a kulturní dědictví Průsmyku Selim.

Pro milovníky turistiky nabízí Průsmyk Selim také několik turistických tras, které vás zavedou přes nádhernou krajinu Vayots Dzoru. Můžete si vychutnat procházky po zelených lukách, objevování malebných vesnic a obdivování horských vrcholků v okolí.

Navštívení Průsmyku Selim vám také dává možnost ochutnat místní kuchyni a vyzkoušet některá z tradičních arménských jídel. Restaurace a stánky s potravinami v okolí nabízejí speciality z masa, jako je baranina a hovězí maso, stejně jako čerstvé sýry a chléb. Dopřát si můžete také Arménský kořalku, známou jako "činkali".

Celá oblast Průsmyku Selim je také bohatá na historické a kulturní památky. Vedle Kámenového mostu a Selimského karcinu můžete navštívit také klášter Noravank, který je jedním z nejvýznamnějších středověkých klášterů v Arménii. Klášter Tatev, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, je další nezapomenutelnou zastávkou během vaší dovolené v této oblasti.

Průsmyk Selim je tedy nezbytnou zastávkou na vaší cestě Arménií. Nabízí krásné výhledy, historické památky a možnost prozkoumat bohatou kulturu a tradice této oblasti. Bez ohledu na to, zda jste historik, dobrodruh nebo prostě jen cestovatel, Průsmyk Selim vám přinese nezapomenutelný zážitek.


Počasí Arménie Průsmyk Selim


Průsmyk Selim se nachází na území Arménie mezi jezerem Sevan a jezerem Vane. Tento průsmyk leží ve výšce přibližně 2410 metrů nad mořem a tvoří přirozenou hranici mezi Zangezem a Araratem. Průsmyk Selim je významnou trasou pro přepravu lidí a zboží mezi různými regiony Arménie.

Co se týče počasí, Průsmyk Selim má typické arménské kontinentální klima s chladnými zimami a teplými léty. Zimy jsou tady dlouhé a suché s průměrnými teplotami kolem -5 °C a někdy dokonce i pod nulou. Sněhová pokrývka ve vysokých nadmořských výškách je hojná a chod průsmyku může být náročný kvůli silným sněhovým bouřím a větru.

Na jaře začíná oteplování, ale pořád ještě mohou být chladné teploty a občasný sníh. Léta jsou teplá a slunečná, s průměrnými teplotami kolem 25 °C. V této části Arménie je mnoho horských pastvin, kde se pasou ovce a chovají se koně. Průsmyk Selim je také známý svými historickými památkami, jako je Karavansaraj, který sloužil jako přístřeší a ubytování pro karavany a cestující v minulosti.

V průběhu roku zde může být i hodně srážek, především na podzim, kdy je možné zaznamenat i silné deště. Tyto srážky jsou důležité pro zavlažování zemědělských oblastí v okolí průsmyku.

Průsmyk Selim je také oblíbeným cílem pro turisty, kteří si přijdou užít nádhernou horskou krajinu, historické památky a zajímavé počasí. Ti, kdo se sem vypraví, by se měli na všechny klimatické podmínky připravit a vzít si s sebou dostatek teplého oblečení a vhodné obutí.

Celkově lze říci, že průsmyk Selim v Arménii nabízí různé typy počasí, od chladného a sněhového zimního období až po teplé a slunečné léto. Jeho malebné krajiny a historické památky jsou navíc atraktivitou pro turisty a návštěvníky z celého světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Průsmyk Selim


1. Kde se nachází Průsmyk Selim v Arménii?
Průsmyk Selim se nachází v provincii Vajoc Dzor na jihu Arménie.

2. Jaké je historické a kulturní dědictví Průsmyku Selim?
Průsmyk Selim je známý pro svůj historický karavanský komplex, který byl postaven v 14. století za vlády mongolské dynastie Ilchánů. Obsahuje klášter Selim a středověkou karavanseraj, která sloužila jako přístřešek pro obchodníky a karavany.

3. Jaké je doporučené období pro návštěvu Průsmyku Selim?
Nejlepší období pro návštěvu Průsmyku Selim je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a vegetace je na svém vrcholu. V zimě může být průsmyk uzavřen kvůli sněhu a nepříznivým podmínkám.

4. Jak se dostanu do Průsmyku Selim?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Průsmyku Selim, je autem. Cesta z hlavního města Jerevanu trvá přibližně 3 hodiny. Je také možné využít autobusového spojení do blízkého města Martuni a odtud pokračovat taxíkem nebo pronajatým vozem.

5. Jaké další atrakce jsou poblíž Průsmyku Selim?
V blízkosti Průsmyku Selim se nachází řada dalších historických a kulturních památek. Patří sem klášter Noravank, křížový kámen v Gndevanku a jezero Kari, které je populární mezi turisty kvůli svému malebnému prostředí.

6. Jaký je výhled z Průsmyku Selim?
Průsmyk Selim nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a údolí. Z vyhlídky karavanseraje lze vidět oblast Sevanu a vzdálené hory. Je to skvělé místo pro fotografie a obdivování krásy arménské krajiny.

7. Existují nějaká ubytovací zařízení v blízkosti Průsmyku Selim?
V okolí Průsmyku Selim se nachází několik ubytovacích zařízení, včetně horských hotelů a chalup. Je však vhodné si dopředu zarezervovat ubytování, zejména během turisticky rušnějších období.

8. Jaké outdoorové aktivity jsou poblíž Průsmyku Selim?
V okolí Průsmyku Selim je možné podniknout různé outdoorové aktivity, jako je turistika, horská kola, rybaření a piknikování. Okolní příroda nabízí mnoho možností pro objevování a relaxaci v krásném prostředí.


Ubytování Arménie Průsmyk Selim


Průsmyk Selim je strategicky významnou oblastí a klíčovou turistickou atrakcí v Arménii. Nachází se na trase mezi jeho hlavním městem Jerevanem a městem Vardenis. Pro arménské lidi a turisty z celého světa je to jedinečná příležitost prozkoumat nádhernou krajinu, historické památky a místní kulturu.

Průsmyk Selim se nachází ve výšce přibližně 2410 metrů nad mořem, a je jednou z nejvyšších a nejstrmějších oblastí v regionu. Má dlouhou historickou tradici, která sahá až do dob arménského království z 10. století. V minulosti byl průsmyk důležitou obchodní cestou mezi Arménií a Persií.

Jednou z nejvýznamnějších památek v oblasti je klášter Selim, který byl postaven v 8. století. Klášter je považován za jedno z nejlepších příkladů arménské architektury a má výjimečný historický a umělecký význam. Jeho dominantou je nádherná zdobená kamenná kupole, která je typická pro arménský středověký styl. Klášter byl nedávno renovován a nyní je otevřený pro návštěvníky, kteří se mohou potěšit jeho krásou a historií.

V okolí průsmyku Selim se nachází také další důležité historické památky, jako je například pevnost Caravanserai z 14. století. Tato pevnost sloužila jako noclehárna pro obchodní karavany, které cestovaly přes průsmyk. Je jednou z nejpůsobivějších středověkých pevností v Arménii a přináší návštěvníkům pohled na minulost obchodu a cestování v této oblasti.

Pokud se chystáte navštívit Průsmyk Selim, nebudete mít problém s ubytováním. V okolí průsmyku a ve vzdálenosti 50 kilometrů se nachází několik hotelů, penzionů a turistických chat. Tyto ubytovací zařízení nabízejí různé možnosti, od luxusních hotelů s moderními vybaveními po útulné rodinné penziony, které vám umožní zažít autentickou arménskou atmosféru.

Kromě ubytování je Průsmyk Selim také populárním místem pro outdoorové aktivity. Můžete se vydat na pěší túru do nádherné okolní přírody, projet se na kole po horských stezkách nebo se vydat na dobrodružnou jízdu na koni. Tato oblast nabízí nejen jedinečný výhled na arménskou krajinu, ale také možnost poznat místní kulturu a setkat se s přátelskými a pohostinnými lidmi.

Průsmyk Selim je ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o historii, kulturu a přírodu Arménie. Bez ohledu na to, zda jste lákáni na historické památky, nádherné výhledy, nebo jen chcete zažít autentické arménské pohostinství, tato oblast vás zcela jistě nadchne. Rozhodně stojí za to navštívit Průsmyk Selim a vychutnat si všechno, co tato nádherná oblast nabízí.


Letenka Arménie Průsmyk Selim


Průsmyk Selim je považován za jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších průsmyků na světě. Nachází se v Arménii a vyskytuje se zde mnoho památek a historických míst, které stojí za návštěvu. Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou, letenka do Arménie a cesta přes Průsmyk Selim je pro vás tou správnou volbou.

Průsmyk Selim je jedním z nejvyšších průsmyků v Kavkazu a má nadmořskou výšku 2410 metrů. Průsmyk je také součástí historické Sílérie, která byla v dávných dobách jedním z nejvýznamnějších obchodních středisek na Hedvábné stezce. Dnes můžete vidět zbytky starověkých karavanserajů (přístřeší pro karavany) a kočárových cest, což dokazuje bohatou historii této oblasti.

Je to průsmyk překrásný svými scenériemi, lesy, horami a horskými jezery, které když se podíváte, z některých míst, jako byste byli v nebi. Díky své poloze vysoko v horách, nabízí Průsmyk Selim úžasný rozhled a panoramatické výhledy. Navíc je zde muzeum, které představuje historii a kulturu oblasti.

Průsmyk Selim je také známý pro svou poutní cestu, kterou projíždějí poutníci do kláštera Sevanavank. Tento klášter se nachází na břehu jezera Sevan, které je největším jezerem na Kavkaze. Klášter Sevanavank je znám svou architekturou a krásnými freskami.

V letních měsících je Průsmyk Selim také populárním turistickým cílem pro horolezce a turisty. V zimě zde můžete najít dobré lyžařské terény a další zimní sporty.

Letenka do Arménie a cesta přes Průsmyk Selim je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří hledají něco originálního a netradičního. Navštivte krásnou Arménii a prozkoumejte úchvatné scenérie a historická místa v Průsmyku Selim.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky