Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Arménie Jerevan

Letenka Arménie Jerevan


Arménie, malá země ukrytá mezi Kavkazskými horami, je překvapivě bohatá na historii, kulturální poklady a přírodní zázraky. A pokud plánujete navštívit tuto fascinující destinaci, měli byste začít své dobrodružství v jejím hlavním městě - Jerevanu.

Pokud se rozhodnete vydat se na cestu do Jerevanu, můžete si zakoupit letenku do letiště Zvartnots, které se nachází jen asi 10 kilometrů od centra města. Letenky jsou obvykle dostupné z mnoha mezinárodních letišť po celém světě, a tak není problém najít vhodný let pro vaše potřeby.

Jerevan je nejen hlavním městem Arménie, ale také jeho kulturním a hospodářským centrem. Město je plné historických památek, zajímavých muzeí a uměleckých galerií. Jeden z nejvýznamnějších symbolů Jerevanu je Kaskáda, majestátní schodiště, které spojuje centrum města s vyhlídkou na Araratskou rovinu. Kaskáda je také domovem moderního umění a hostí mnoho dočasných výstav.

Další tip na výlet je návštěva Republikového náměstí, které se nachází v samotném srdci Jerevanu. Tento velkolepý prostor je obklopen různými historickými budovami, včetně Národního muzea Arménie a Arménského státního divadla opery a baletu. Navštivte také "Matenadaran", která je jednou z nejstarších knihoven na světě a uchovává tisíce vzácných rukopisů.

Jedním z nejvýznamnějších symbolů Arménie je chrám svatého Gregora Osvětitelí, který se nachází na svazích Araratské hory nedaleko Jerevanu. Tento chrám je pojmenovaný po zakladateli arménské křesťanské církve a nabízí dechberoucí výhled na krajinu a horu Ararat.

Nenechte si ujít také návštěvu Arménského genocidního muzea a památníku, který připomíná historicky tragické události, které postihly arménský národ během první světové války. Tento místo nabízí příležitost k ponoru do historie a pochopení událostí, které zasáhly zemi.

Jerevan je také proslulý svým nočním životem a bohatou restaurační scénou. Milovníci dobrého jídla budou nadšeni místní kuchyní, která je plná chutí a vůní. Nezapomeňte ochutnat tradiční arménské pokrmy, jako je khorovats (grilované maso), dolma (plněné listy vinné révy) a lavash (tradiční arabská chleba).

Závěrem, pokud hledáte cestu do zajímavé a historicky bohaté destinace, letenka do Jerevanu je tou správnou volbou. Toto město vám poskytne nezapomenutelný zážitek spojený s kulturou, památkami a vřelostí arménského lidu. Ať už jste dobrodruh nebo milovník historie, Jerevan vás jistě překvapí svou jedinečností.


Dovolená Arménie Jerevan


Jerevan, hlavní město Arménie, je fascinující a rozmanitý cíl pro dovolenou. Malebné historické čtvrti, impozantní památky a bohatá kultura dělají z Jerevanu jedno z nejzajímavějších míst k návštěvě ve východní Evropě.

Jerevan je plný historických a archeologických pokladů. Jeden z nejvýznamnějších je Matenadaran, kde je uloženo více než 17 000 rukopisů a starodávných dokumentů, které zachycují bohatou historii a kulturní dědictví Arménie. Tento institut také nabízí návštěvníkům možnost seznámit se s tímto historickým pokladem prostřednictvím výstav a interaktivních aktivit.

Další ikonickou památkou je Kaskády, ohromující schodiště a veřejné prostranství sestávající z osmi teras, které se vine podél kopce v centru města. Kaskády jsou odrazem moderního umění a architektonického designu a nabízejí návštěvníkům nádherné výhledy na město.

Středověká pevnost Ejmiadzin, hlavní centrum arménské apoštolské církve, je dalším místem, které stojí za návštěvu. Tato pevnost a klášter jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a jsou nejen nábožensky významné, ale také mají impozantní architekturu a malebné okolí.

Pokud máte zájem o současnou arménskou kulturu, není Jerevan na tom jinde. Město je plné moderních galerií, muzeí a uměleckých studiových prostor, které představují díla tamních umělců. Zvláště zajímavou galerií je Církevní galerie, která vystavuje kolekci světově proslulých arménských umělců.

Na dovolené v Jerevanu nemůžete vynechat ani lokální kuchyni. Arménská kuchyně je plná chutí a aroma. Nejoblíbenější speciality zahrnují khash (původní polévka), dolma (nadívané listy vinné révy), khachapuri (sýrová placka) a samozřejmě arménské víno.

V Jerevanu si můžete také užít noční život. Město je plné stylových barů, klubů a restaurací, které nabízejí širokou škálu zábavy. Během letních měsíců jsou také pořádány venkovní festivaly a koncerty, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Kromě toho nabízí Jerevan i různé outdoorové aktivity. Můžete se projít po krásném Jerevanském jezeře, které je oblíbeným místem pro pikniky a relaxaci. Pro ty, kteří mají rádi více adrenalinu, je tu možnost výletu do Arménského národního parku, kde si můžete vychutnat horskou turistiku a obdivovat nádhernou přírodu.

Suma sumárum, dovolená v Jerevanu, Arménii, nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou kombinaci historie, kultury, gastronomie a zábavy. Jerevan je město, které je připraveno přivítat každého cestovatele a umožnit mu objevovat krásy této úchvatné destinace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Jerevan


1. Jakou měnu používá Arménie?

Arménie používá jako měnu arménský dram.

2. Jaké jsou nejlepší oblasti pro turisty v Jerevanu?

V Jerevanu jsou velmi populárními oblastmi pro turisty například historické památky jako Kaskád, Erebuni Fortress, Matenadaran a další. Kromě toho jsou zajímavé také moderní čtvrti s množstvím barů, restaurací a obchodů.

3. Jaké jídlo je typické pro Arménii a kde ho mohu najít v Jerevanu?

Typickým jídlem Arménie je například khoravats, jehněčí nebo kuřecí maso s kořením a zeleninou. V Jerevanu ho můžete najít v mnoha restuaracích a kavárnách.

4. Kde lze zakoupit turistické vstupenky do muzeí a historických památek v Jerevanu?

Turistické vstupenky do muzeí a historických památek se dají koupit přímo na místě, v pokladnách a vstupních prostorách.

5. Je v Jerevanu bezpečno?

Jerevan je velmi bezpečné město a turistům hrozí jen minimální nebezpečí. Nicméně, je třeba dávat pozor na kapesní zloděje, zejména v turistických oblastech.


Ubytování Arménie Jerevan


Arménie je jednou z nejstarších zemí na světě a jako taková disponuje bohatou historií a kulturou. Jejím hlavním městem je Jerevan, které je pro turisty atraktivní především díky svému historickému a kulturnímu dědictví. Pokud plánujete navštívit Jerevan, musíte samozřejmě zvážit, kde se v tomto městě ubytovat.

V Jerevanu existuje mnoho různých možností ubytování, které uspokojí různé potřeby a rozpočty cestovatelů. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, levnějšími hostely nebo pronájmu apartmánů.

Luxusní hotely v Jerevanu nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Většina z těchto hotelů se nachází v blízkosti historického centra města a poskytuje pohodlné ubytování s moderním luxusem. Pokud si rádi dopřáváte ve svých dovolených luxus, pak je toto pro vás ta správná volba.

Pokud preferujete levnější možnosti ubytování, v Jerevanu najdete také velké množství hostelu. Hostely jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí poznat další cestovatele a zažít sociální atmosféru. Většina hostelech nabízí sdílené pokoje se společnými sociálními zařízeními a kuchyní.

Další možností ubytování v Jerevanu je pronájem apartmánů. Pronájem apartmánů je oblíbeným výběrem mezi rodinami nebo většími skupinami cestovatelů, kteří preferují vlastní prostor a větší flexibilitu. Pronájem apartmánů vám také umožní mít vlastní kuchyni a připravit si vlastní jídlo.

V Jerevanu existují také menší rodinné hotely a penziony, které nabízejí útulné ubytování s přátelskou atmosférou. Tyto alternativy mohou být skvělou volbou pro ty, kteří preferují domácí atmosféru a přístupnou cenu.

Nezáleží na vašem rozpočtu nebo preferencích, v Jerevanu najdete určitě ubytování, které vyhovuje vašim potřebám. Je však důležité mít na paměti, že v turisticky atraktivních sezonách je lepší rezervovat ubytování předem, abyste si zajistili místo.

Během pobytu v Jerevanu si také užijete místní kuchyni, která je bohatá na chutě a vůně. Můžete ochutnat tradiční arménská jídla jako je khoravat (grilované maso), dolma (plněné listy vinné révy) nebo lavash (tradiční arménský chléb). Arménské kavárny, restaurace a trhy nabízejí široký výběr místních specialit, takže určitě nebudete mít hlad.

V Jerevanu je mnoho zajímavostí a památek, které stojí za návštěvu. Můžete projít překrásnou ulicí Prospekt nezávislosti, navštívit Arménskou národní galerii, objevovat historickou čtvrť Kond nebo navštívit Matenadaran - úložiště starých rukopisů. Kultura, architektura a přátelští lidé Arménie vás přivítají s otevřenou náručí.

Jerevan je jedinečným místem, které si zaslouží návštěvu. Je důležité si vybrat vhodné ubytování, které odpovídá vašemu rozpočtu a preferencím. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, spoustu krásných zážitků vám jistě poskytne pobyt v tomto okouzlujícím městě.


Počasí Arménie Jerevan


Arménie je malebná země ležící v regionu Jižního Kavkazu. Jerevan, hlavní město Arménie, je známé svou bohatou historií, kulturou a zajímavými architektonickými památkami. Kromě toho má Jerevan také jedinečné klima a počasí.

Jerevan leží ve vysoké nadmořské výšce, což způsobuje, že město má kontinentální klima s horkými suchými léty a chladnými zimami. Léta v Jerevanu jsou horká a suchá, s průměrnými teplotami kolem 30-35°C. Během tohoto období může teplota dokonce přesahovat 40°C. Slunce zde svítí převážně bez mraků, což zajišťuje ideální podmínky pro turisty, kteří chtějí prozkoumat město a okolní památky.

Zimy v Jerevanu jsou suché a poměrně chladné. Průměrné teploty se pohybují kolem -5 až -10°C, ale mohou klesnout až k -20°C. Sníh v Jerevanu není příliš častý, a proto zimní měsíce nebrání turistům v objevování krás města. Naopak, když napadne sníh, Jerevan se promění v romantický kouzelný svět.

Jerevan je také znám díky svému slunečnému počasí téměř po celý rok. Průměrný počet slunečných hodin v Jerevanu je okolo 2800 ročně. To znamená, že slunce zde svítí téměř 8 hodin denně po celý rok. Díky tomu si můžete užívat krásného slunečního počasí při procházce večerním Jerevanem.

Arménie obecně má vysoké nadmořské výšky a výrazné reliéfy, což způsobuje, že klima v regionech mimo Jerevan se liší. Například mezi Araratskými planinami a pohořím Zangezur může být výrazný rozdíl v teplotách a srážkách. Na severu a v horách můžete narazit na různé klimatické podmínky, včetně alpského podnebí s množstvím sněhu a nižšími teplotami než v Jerevanu.

Celkově vzato, počasí v Arménii a zejména v Jerevanu nabízí návštěvníkům různorodý zážitek. Od horkých slunečných dnů v létě až po chladné zasněžené zimy, Arménie má co nabídnout v každém ročním období. Takže, nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit Jerevan, určitě si užijete její krásnou atmosféru a počasí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky