Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Arménie Goris

Počasí Arménie Goris


Goris je malebné město ležící v jižní části Arménie, které se může pochlubit svým jedinečným počasím. Díky své poloze mezi údolími, hory a strmými skalami, má Goris velmi specifické klima.

Arménie obecně má kontinentální klima se suchými horkými léty a chladnými zimami. Goris je jedním z nejchladnějších míst v zemi, s extrémně nízkými teplotami v zimních měsících. Během ledna a února může teplota klesnout až pod -10 °C, což způsobuje zasněžené a zamrzlé ulice.

Naopak v létě je Goris známý svými teplými a suchými podmínkami. Teploty se pohybují kolem 30 °C a slunečných dní je dostatek. To dělá z Gorisu oblíbenou destinaci pro turisty, kteří se chtějí vyhnout horkým a dusným místům v jiných částech země.

Přestože je Goris suchým městem, oblast je známá pro svou úrodnou půdu a představuje významné zemědělské středisko. Díky svému specifickému mikroklimatu a dostatečnému množství srážek se zde pěstují různé plodiny jako jsou obilniny, brambory, ovoce a zelenina.

Vzhledem k nadmořské výšce a terénu je Goris také často vystaveno větru. Silné vítrné podmínky jsou v této oblasti běžné, což může přinášet výzvy pro obyvatele i návštěvníky. Nicméně tato podmínka je populární mezi horolezci a dobrodruhy, kteří sem přicházejí za adrenalinovými sporty.

Jedním z oficiálních turistických treků, které vedou přes Goris, je Selimova Karavanská stezka. Tato stará karavanská cesta spojuje Arménii s Íránem a poskytuje nádherné výhledy na přírodní krásy této oblasti včetně Gorisu.

Ať už plánujete návštěvu Gorisu v létě nebo v zimě, město vám nabízí unikátní zážitek. Od zasněžených kopců po sluneční letní dny, zdejší počasí vytváří fascinující atmosféru pro objevování a prožívání krás Jižní Arménie.


Dovolená Arménie Goris


Arménie je fascinující zemí plnou překrásných horských scenérií, významné historie a úžasné kultury. Pokud plánujete návštěvu Arménie, nezapomeňte se podívat na město Goris, které se nachází uprostřed působivé Arménského kaňonu. Goris je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné místo, aby si užili dovolenou v Arménii.

Goris je malé historické městečko s asi 23 tisíci obyvateli. Nachází se v jižní části Arménie, poblíž hranic s Íránem. Město leží na vrcholku kopce a je obklopeno úchvatnými horami, mezi kterými se nachází hluboké údolí. Uprostřed tohoto údolí protéká řeka Vararak a tvoří tak krásnou scenérii.

Goris je ideálním místem pro milovníky přírody, horolezců a milovníky historie. Četné turistické stezky vedou k nejlepším vyhlídkám v okolí, kde si můžete vychutnat pohled na Arménský kaňon a okolní vrcholy. Můžete tady také navštívit starobylé kláštery, zříceniny historických hradů a mnoho dalších památek.

Pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou, může být šetření pěšky po turistických stezkách kolem Gorisu dalším nápadem. Stezka z Gorisi na východ k vesnici Khndzoresk je jednou z nejoblíbenějších, kdy pěší turisti mohou užívat kopec s krajinnými výhledy, navštívit zajímavé jeskyně a přecházet řeku Vararak přes malé kamenné mosty.

Při návštěvě města Goris si nemůžete nechat ujít také jednu z jeho nejvýznamnějších památek – Dolní kostel svatého Klementa. Kostel byl postaven na místě starší stavby z 17. století a je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Arménii. Celý kostel je postavený z růžového tufu a má tři pěkně zdobené věže. Interiér kostela je velmi impozantní a místní průvodci vám rádi ukážou všechny jeho tajemství.

V Gorisu najdete také celou řadu tradičních restaurací, kde si můžete vychutnat arménskou kuchyni. Arménská kuchyně je bohatá na přírodní ingredience a ochucovadla. Mezi oblíbené pokrmy patří například kebab z mletého masa a zeleniny známý jako lahmajoun, nebo také tradiční pokrm zvaný khorovats, což je grilované maso na špejli.

Pokud se chystáte na dovolenou do Arménie, město Goris by nemělo chybět na vašem plánu. Je to krásné místo spojující překrásné scenérie, historii, tradiční kulturu a spoustu zábavy. Užijete si zde výbornou gastronomii, pěší výlety, vychutnáte si klid a pohodu. A jelikož Goris leží v samém srdci Arménského kaňonu, můžete zde zažít několik dní strávených v nádherném místě plném památek a krásné přírody.


Letenka Arménie Goris


Zajímá Vás, kam byste mohli vyrazit na prázdniny a zároveň zažít nevšední dobrodružství? Zkuste navštívit Arménii a pokochat se tamními krásami. Město Goris je jedním z klenotů této země a s letenkou do Arménie se tam můžete dostat snadno a rychle.

Goris se nachází v oblasti Syunik, která je známá svým překrásným horským prostředím. Pokud se Vám podaří vymanit se z turistického ruchu a vyrazit do okolí, můžete objevovat zajímavé přírodní úkazy a historické památky.

Jednou z největších turistických atrakcí v kraji je Monastery Tatev, který láká svým impozantním vzhledem a uměleckými díly. Klášter se také může pyšnit titulem největšího kláštera v Arménii a je dokonce zařazen na seznam UNESCO. Kromě toho se zde můžete vydat na nejdelší lanovku na světě, která se táhne přes 5 km a přenese Vás do nedaleké vesnice Halidzor.

Další zajímavou destinací je pevnost Goris, která byla postavena na ochranu města před nájezdníky. Pevnost Vám poskytne nádherný panoramatický výhled na celé město a okolí. Pro milovníky geo turistiky pak doporučujeme navštívit zvláštní přírodní park " Zorats Karer “nebo také Karahunj, který obsahuje menhiry a další zvláštní útvary.

Na druhé straně, pokud jste spíše milovníkem klidu a neradi se motáte po turistických vyhlídkách, zajděte si do přírodních lázní „Ungti“. Ty jsou mezi místními vyhledávány zejména díky obsahu síry.

Pokud zvažujete cestu do Arménie, neváhejte a pořiďte si letenku do Gorisu. Na výlet do této malebné oblasti s nedotčenou přírodou si jistě připomenete, jak nádherná je naše planeta.


Ubytování Arménie Goris


Ubytování v Arménii je pestré a záleží na volbě města, ve kterém se budete ubytovávat. Pokud plánujete navštívit jižní část Arménie, můžete zvážit ubytování v městě Goris.

Goris je krásné město, které se nachází v překrásné krajině Arménie. Je obklopeno hlubokými kaňony a skalními útesy, což ho činí jedním z nejkrásnějších míst v Arménii. Město Goris je vhodné pro cestovatele, kteří se chtějí vyhnout davům v Yerevanu a chtějí zažít méně turisticky obležené místo.

Goris nabízí různé druhy ubytování. Turisté mohou najít ubytování v různých cenových kategoriích, od hostelů až po luxusní hotely. K dispozici jsou také různé druhy ubytování, jako jsou soukromé pokoje, apartmány, rodinné penziony a kempy.

Je možné najít ubytování v centru města Goris, kde najdete různé hotely a apartmány. Tento druh ubytování je ideální pro turisty, kteří chtějí být blízko turistických atrakcí, jako jsou kláštery, divoká příroda a městské parky.

Ale pokud hledáte klidnější a relaxační dovolenou, můžete se ubytovat mimo centrum města. V Goris jsou k dispozici různé rodinné penziony a malé hotely. Majitelé těchto penzionů a malých hotelů jsou velmi přátelští a milí a poskytnou vám pohodlí a klid.

Jedním z nejoblíbenějších ubytování v Goris jsou kempy, které jsou součástí místní přírody. Kempy nabízejí pohodlné ubytování za velmi příznivou cenu. V kempu si můžete postavit stan a užít si klidnou a tichou atmosféru, kterou poskytuje příroda.

Goris je skutečně majetným městem plným krásných a přírodních záznamů. Pokud chcete cestovat do méně turisticky obležené oblasti v Arménii, měli byste zvážit ubytování v Gorisu. Veškeré ubytování v Gorisu nabízí pohodlné a čisté pokoje, dobré služby a vynikající zázemí, včetně kvalitního jídla.

V Gorisu se můžete ubytovat kdekoli. Pro turisty, kteří chtějí pocítit místní kulturu, jsou ideální rodinné penziony a malé hotely. Nejlepší cenovou možností jsou kempy. Celkově lze v Gorisu najít různé možnosti ubytování, které odpovídají různým potřebám a požadavkům cestovatelů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Goris


Níže uvádím několik nejčastějších otázek a odpovědí týkající se města Goris v Arménii:

Otázka 1: Jak se dostanu do Gorisu?

Odpověď: Goris je přístupný zejména prostřednictvím veřejné dopravy, jako jsou autobusy a minibusem. Existuje také možnost cestování taxíkem nebo soukromým vozidlem. Nejbližší letiště se nachází v Jerevanu.

Otázka 2: Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Gorisu?

Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Gorisu patří Khor Virap, klášter Tatev, skalní města Syunik, klášter Noravank a kaňon Vorotan. Město je také známé svou malebnou přírodou a horskými procházkami.

Otázka 3: Kde se mohu ubytovat v Gorisu?

Odpověď: V Gorisu existuje několik hotelů, hostinců a penzionů, které nabízejí pohodlné ubytování. Některé z nich jsou Hotel MIRHAN, Hotel Christy, Hotel Lalaner a Ara Hotel. Je také možné najít ubytování prostřednictvím online rezervačních platforem.

Otázka 4: Jaké jsou typické místní pokrmy v Gorisu?

Odpověď: Arménská kuchyně je proslulá svou bohatostí a chutí. V Gorisu se můžete těšit na tradiční arménská jídla, jako jsou kebab, dolma (plněná zelenina), lavash (tradiční chléb), khash (hovězí vývar) a různé druhy sýrů a jogurtů.

Otázka 5: Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Gorisu?

Odpověď: Nejlepší časy pro návštěvu Gorisu jsou jarní a letní měsíce (květen až září), kdy je počasí příjemnější a více aktivit a festivalů se koná ve městě a jeho okolí.

Toto jsou některé z nejčastějších otázek a odpovědí, které se týkají města Goris v Arménii. Při plánování návštěvy se však doporučuje také vyhledat aktuální informace o městě a kontaktovat místní turistické informační centrum pro další podrobnosti.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky