Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Arménie Dendropark

Letenka Arménie Dendropark


Arménie je země bohatá na historii, kulturu a přírodní krásy. Mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst v této zemi patří Dendropark, který se nachází v oblasti Sevanavank nedaleko jezera Sevan. Tento park je jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Dendropark Sevanavank je rozlehlá zahrada, která se táhne na ploše více než 35 hektarů. Je domovem pro více než 500 druhů dřevin, z nichž několik je raritních a ohrožených. Park byl založen v roce 1931 a od té doby prošel mnoha změnami, aby se stal jednou z nejkrásnějších zahrad v Arménii.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí Dendroparku je jeho rozmanitá flóra. Návštěvníci mají možnost procházet se mezi stromy a květinami z různých částí světa, od Kavkazu po západní Evropu. Zahrada nabízí krásné výhledy na jezero Sevan a okolní pohoří, což činí její atmosféru ještě úchvatnější.

Procházka parkem je nezapomenutelným zážitkem nejen pro milovníky přírody, ale i pro ty, kteří mají zájem o botaniku. Můžete si prohlédnout vzácné druhy stromů, jako je kavkazská smrkovice nebo arménský chvojník. Kromě toho si můžete také vychutnat jedinečnou atmosféru parku na pikniku, který si můžete připravit díky dostatečnému množství piknikových míst ve zahradě.

Dendropark nabízí také možnost relaxace a odpočinku. Návštěvníci zde mohou strávit čas na lavičkách, které jsou umístěny po celém parku, a vychutnat si klid a krásu prostředí. Přímo v parku se také nachází menší jezírko, které dodává zahradě ještě více půvabu a romantické atmosféry.

Park je otevřený pro veřejnost celoročně a nabízí také možnost prohlídky s průvodcem, který vám poskytne více informací o jednotlivých druzích dřevin a zajímavostech parku.

Pokud plánujete návštěvu Arménie, neměli byste si nechat ujít Dendropark u jezera Sevan. Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v nádherném přírodním prostředí. Dendropark Sevanavank vám nabídne zážitek pro celou rodinu a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky na vaši návštěvu v Arménii.


Ubytování Arménie Dendropark


Arménie je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, které přitahuje pozornost cestovatelů z celého světa. Mezi atraktivními turistickými destinacemi v této malebné zemi najdeme i Dendropark – jedinečné místo, které nabízí nejen úchvatnou přírodu, ale také skvělé ubytování.

Dendropark se nachází v městečku Stepanavan, na severu Arménie, mezi horskými masivy Kavkazu. Tento malebný park, který byl založen v roce 1931, je rozlohou největším dendrologickým parkem v celém Kavkazu. Jeho areál zaujímá plochu přibližně 35 hektarů a je domovem více než 5000 druhů rostlin.

Pro cestovatele, kteří se rozhodnou navštívit Dendropark, jsou k dispozici různé možnosti ubytování. Nejznámější a nejluxusnější varianta je hotel Dendropark, který je součástí tohoto krásného komplexu. Hotel nabízí širokou škálu pokojů a apartmánů, vybavených moderním nábytkem a veškerým komfortem, který turisté mohou potřebovat. Kromě toho hotel disponuje i restaurací, kde si hosté mohou vychutnat tradiční arménskou kuchyni.

Přímo v areálu Dendroparku se nachází také stejnojmenný kemp, který je ideální pro ty, kteří preferují venkovní pobyt. Kemp je vybaven místy pro stanování a karavany, stejně jako sprchovými a toaletními zařízeními. Voda v kempu pochází z pramenů v horách, takže je zde k dispozici čistá a pitná voda.

Návštěvníci se v Dendroparku mohou nejen ubytovat, ale také si užít procházky po krásně upravených zahradách. Park je rozdělen do několika sekcí, každá s jedinečnými výhledy a atmosférou. Mezi nejoblíbenější části patří rododendronový keř, který kvete v červnu a červenci, a také jabloňová alej, která je zase jedinečná na podzim díky nádhernému zbarvení listí.

Dendropark v Stepanavanu není jen obyčejným parkem, ale také místem různých kulturních a společenských akcí. Pravidelně se zde pořádají koncerty, divadelní představení a další kulturní programy, které navodí úžasnou atmosféru. Turisté mohou zažít nezapomenutelné chvíle při návštěvě těchto událostí.

Pokud se rozhodnete navštívit Arménii, zastávka v Dendroparku by neměla chybět ve vašem plánu. Toto malebné místo nabízí nejen úchvatnou přírodu a krásné rostliny, ale také skvělé možnosti ubytování. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete využít luxusního hotelu nebo raději strávit čas v kempu, Dendropark v Stepanavanu vám poskytne nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat ještě dlouho po návratu domů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Dendropark


1. Kde se nachází Arménie Dendropark?
Odpověď: Arménie Dendropark se nachází v Sevani, v Arménii.

2. Jaký je vstupní poplatek do Dendroparku?
Odpověď: Vstupné do Arménie Dendroparku je 1000 dramů pro dospělé a 500 dramů pro děti.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Dendroparku?
Odpověď: Arménie Dendropark je otevřen od pondělí do neděle od 9:00 do 19:00.

4. Co mohu vidět a dělat v Dendroparku?
Odpověď: V Dendroparku se můžete procházet a obdivovat různé druhy rostlin a stromů, piknikovat, relaxovat v přírodě a využít různé rekreační aktivity, jako jsou koupání a loďkování na jezeře Sevan.

5. Je v Dendroparku k dispozici stravování?
Odpověď: Ano, v Dendroparku jsou k dispozici různé restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat jídlo a nápoje.

6. Můžu v Dendroparku strávit celý den?
Odpověď: Ano, v Dendroparku je dostatek aktivit a krásná příroda, takže si tam můžete strávit celý den.

7. Je povoleno v Dendroparku tábořit?
Odpověď: Ano, je povoleno tábořit v určených oblastech Dendroparku.

8. Je v Dendroparku možné ubytování?
Odpověď: Ano, v Dendroparku je možné si pronajmout chatky a bungalovy pro přenocování.

9. Je možné v Dendroparku vykonávat pikniky?
Odpověď: Ano, v Dendroparku jsou vyhrazené oblasti, kde můžete uspořádat piknik.

10. Mohu si do Dendroparku přinést vlastní jídlo a pití?
Odpověď: Ano, je povoleno si do Dendroparku přinést vlastní jídlo a pití.


Dovolená Arménie Dendropark


Dendropark v Arménii - jedinečný kousek přírody

Arménie je země plná malebných krajů, historických památek a přírodních krás. Mezi těmito krásami se nachází i Dendropark, což je přírodní rezervace a zahrádkářský raj uprostřed Arménie. Nachází se v obci Hovhannavank, která leží severně od hlavního města Jerevanu.

Dendropark se rozprostírá na ploše 35 hektarů a je domovem pro více než 500 druhů rostlin. Park byl založen v roce 1933 a v průběhu let se stal významným centrem zachování biodiverzity. Zahrnuje mezinárodní sbírku rostlin, která zahrnuje druhy z Arménie i z celého světa. Ve skutečnosti je Dendropark jednou z největších botanických zahrad v Arménii.

Při procházce po Dendroparku můžete narazit na mnoho druhů rostlin, včetně vzácných druhů, které jsou chráněné arménským státem. Mezi tyto endemické druhy patří například arménský cukr vavřínu, který je jedinečný svou vůní a byl používán v tradiční arménské medicíně. Kromě toho zde najdete také mnoho druhů stromů, jako jsou cedry, borovice a dubové stromy. Každý rok se Dendropark stal oblíbeným místem nejen pro turisty, ale také pro odborníky v oblasti botaniky.

Procházka po Dendroparku je nejenom o zkoumání přírodních krás, ale také o relaxaci a odpočinku. Rezervace nabízí oázu klidu, daleko od shonu města. Návštěvníci mohou relaxovat na lavičkách, pozorovat ptáky, nebo si užít piknik se svými rodinami a přáteli. V létě je zde také k dispozici venkovní kino, kde lze sledovat filmy pod širým nebem.

Při návštěvě Arménie by neměl chybět ani Dendropark na seznamu míst, která je třeba navštívit. Je to skvělý způsob, jak se oprostit od každodenních starostí a prozkoumat přírodní krásy této úžasné země. Dendropark nabízí vzácnou příležitost vidět unikátní druhy rostlin, které nelze najít jinde na světě.

Pokud se plánujete vydat na dovolenou do Arménie, nezapomeňte zařadit Dendropark na svůj itinerář. Tato přírodní rezervace vás okouzlí svou krásou a klidem a stane se nezapomenutelnou součástí vaší arménské dovolené.


Počasí Arménie Dendropark


Arménský Dendropark: Unikátní spojení přírody a kultury

Arménie, malá země ve východním Kavkaze, se může pochlubit nejen svými historickými památkami a krásnou krajinou, ale také svým unikátním parkem nazývaným Dendropark. Tento park, který se nachází v blízkosti hlavního města Jerevanu, je jednou z největších botanických zahrad v regionu a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat bohatství arménské flóry a fauny.

Dendropark se nachází v malebné oblasti Tapovan, asi 18 kilometrů od centra Jerevanu. Park byl založen v roce 1935 a rozprostírá se na ploše více než 200 hektarů. Jeho hlavní cíl je ochrana a studium endemických (domorodých) druhů rostlin a stromů, které se vyskytují pouze v této části Kavkazu.

Jeden z největších pokladů Dendroparku je jeho bohatá sbírka stromů a rostlin. Park hostí více než 500 druhů rostlin, z nichž mnohé jsou vzácné a ohrožené. Mezi tyto vzácné druhy patří například Arménský dub (Quercus araxina), který je symbolem parku, nebo Arménský kalina (Viburnum opulus), květiny, která je známá svou léčivou hodnotou. Návštěvníci se mohou projít parkem a obdivovat tyto krásné rostliny a stromy, které jsou pečlivě označeny a vysvětleny.

Dendropark je také místem bohatým na faunu. Nachází se zde mnoho druhů ptáků, jako jsou sovy, kosi, hýlové, ale také zajímaví savci, jako jsou srnky a zajíci. Park je tak obklopen klidem a přírodou, což ho činí ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Jeden z nejvíce ikonických prvků Dendroparku je jeho vzdělávací centrum, které nabízí návštěvníkům možnost se dozvědět více o flóře a fauně Arménie. Centrum pořádá různé workshopy, přednášky a exkurze, které mají za cíl zvýšit povědomí o ochraně životního prostředí a původu rostlin.

Dendropark není pouze pro místní obyvatele, ale také pro turisty, kteří chtějí poznat Arménii z jiné perspektivy. Park je otevřen pro veřejnost celý rok a nabízí příležitost k procházkám, piknikům nebo jen prostém odpočinku na lavičkách.

V Arménii můžete zažít tolik věcí - od historických památek až po malebnou přírodu - a Dendropark je dokonalým spojením těchto dvou aspektů kultury. Pokud hledáte jedinečnou a relaxační zkušenost, neváhejte navštívit tuto oázu klidu a krásy v srdci Arménie.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky