Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Arménie Amaras Monastery

Ubytování Arménie Amaras Monastery


Amaras Monastery je středověký klášter v Arménii, který se nachází ve východní oblasti Náhorní Karabach. Tento klášter je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v celé Arménii a je jedním z nejstarších dochovaných křesťanských svatostánků.

Klášter Amaras se nachází na kopci nad řekou Tartar, což mu dává skvělé výhledy na okolní krajinu. Klášter je obklopen zdí a má tvar pevnosti, což ukazuje, že byl vybudován jako obranná pevnost proti invazím nepřátel. Během století byl klášter Amaras mnohokrát zničen a obnovován, největší rekonstrukce se uskutečnila v 17. století. Dnes znovuvybudovaný klášter Amaras je krásnou památkou Arménie a UNESCO jej vyhlásilo za světové dědictví.

Klášter Amaras je známý svými různými freskami a malbami, které pocházejí z různých období. Nejvýznamnější z nich jsou fresky v chrámu z let 1215 a 1235, které byly vytvořeny malířem Kirakosem a jeho synem.

Turisté, kteří chtějí navštívit klášter Amaras, mohou si vybrat z několika možností ubytování. V blízkosti kláštera se nachází několik malých hotelů a penzionů s pokoje pro různé cestovatele. Tato ubytování nabízejí základní vybavení pro hosty a jsou vhodná pro ty, kteří se chtějí přiblížit k historii a kultuře Arménie.

Pokud hledáte více luxusní ubytování, můžete si najmout soukromý dům nebo apartmán v nedalekém městě Martakert. Tyto nabízejí celkové vybavení pro pohodlnější a luxusní pobyt turistů.

Klášter Amaras je nejlepší navštívit v létě, kdy počasí je krásné, teplé a slunečné. Pro turisty, kteří jsou zaměřeni na historickou a kulturní turistiku, je klášter Amaras nádherným místem k návštěvě.

Celkově lze tedy říct, že klášter Amaras je vynikajícím turistickým cílem, který nabízí nejen krásné výhledy a architekturu, ale také kulturní bohatství Arménie. Pro turisty, kteří chtějí navštívit toto místo, jsou k dispozici různé možnosti ubytování v blízkosti kláštera.


Počasí Arménie Amaras Monastery


Amaras klášter - útočiště mezi horskými vrcholy Arménie s neuvěřitelným počasím

Arménie, malá země v jižní Kavkazu, je známá svou bohatou historií, jedinečnou kulturou a ohromujícím přírodním prostředím. Jedním z nejpozoruhodnějších míst k návštěvě je klášter Amaras, který se nachází v horském regionu Arménie.

Klášter Amaras je významným historickým a kulturním památkou, která byla založena již v 4. století. Jeho poloha je do značné míry odpovědná za jeho zvláštní počasí, které přichází se všemi ročními obdobími.

Na jaře a na podzim je klášter obklopený nádhernými barvami, kdy se listí na stromech mění zelenou na zlatou, červenou a oranžovou. Teploty jsou mírné a příjemné, ideální pro procházky a prozkoumávání okolní krajiny. Ale mějte na paměti, že v těchto dobách je možné očekávat náhlé změny počasí a dešťové přeháňky.

Letní období je vhodné pro ty, kdo mají rádi teplé počasí a sluneční paprsky. Okolní krajina je v tomto období plná života, protože rostliny a květiny dosahují maximálního rozkvětu. Klášter je sice v horské oblasti, ale teploty mohou být značně vysoké, takže je důležité se připravit na horké a suché počasí.

Podzim je opět časem, kdy se příroda změní do nádherných barev. Jsou zde také deštivé dny, které dodávají krajině zvláštní atmosféru a klášteru dodávají tajemství. Podzimní počasí je stále příjemné, ale teploty začínají postupně klesat, takže je nutné se připravit na ochlazující se počasí.

Zima v klášteře Amaras je doba, kdy se celá oblast promění v sněhovou pohádku. Bílý sníh kryje kopce, zatímco klášter je sevřený chladnými větry. Teploty klesají pod bod mrazu, takže se připravte na mrazivé počasí a zimní radovánky. Zima v klášteře je velmi atmosférická a úžasná, ale vyžaduje odpovídající oblečení a vybavení.

Během celého roku je klášter Amaras obklopen nádhernou přírodou a nabízí návštěvníkům jedinečnou atmosféru. Jeho poloha v horách a různorodé klimatické podmínky přinášejí různé zážitky a pocity v závislosti na ročním období. Ať už se rozhodnete navštívit klášter Amaras na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, bude to jistě nezapomenutelná zkušenost.


Letenka Arménie Amaras Monastery


Arménie je krásná země s mnoha historickými památkami, kostely a kláštery. Jedním z těchto památníků je klášter Amaras, který leží v regionu Artsach v hornaté oblasti poblíž města Martuni.

Klášter Amaras, často nazývaný také jako Amaras Karapet, je považován za jedno z nejstarších křesťanských sídel v Arménii a byl založen biskupem Gregorem Illuminátorem na konci 4. století. Tento klášter se stal jedním z nejvýznamnějších středisek umění a kultury v Arménii a později i centrem učení. Klášter sloužil jako místo, kde byly překládány literární díla z řečtiny a syčtiny do arménštiny.

Amarský klášter se skládá z několika staveb, včetně chrámu svatého Karapeta, svatyně Nane Marie a kostela svaté Hripsime. Tento klášter je také bohatý na fresky a sochy, které jsou umístěny v jeho vnějších stěnách a interiérech.

Jako turista se sem můžete dostat několika způsoby, ale nejoblíbenější je samozřejmě letecká doprava. Můžete si rezervovat letenky do Arménie, a po příletu si můžete pronajmout auto a dojet si na klášter. Na internetu naleznete mnoho zajímavých nabídek, které vám umožní procestovat nejen Arménii, ale celý region Kavkazu.

Nezapomeňte na závěr svého výletu navštívit další zajímavé památky Arménie, jako je například klášter Tatev, klášter Geghard nebo chrám Zvartnots. To, co zůstane v paměti po vaší návštěvě Arménie, je krása země, kulturní bohatství a pohostinnost místních obyvatel. Rozhodně to stojí za návštěvu!


Dovolená Arménie Amaras Monastery


Arménie je zemí s bohatou historií a kulturou. Jedním z nejvýznamnějších historických památek v zemi je klášter Amaras. Nachází se v blízkosti města Martuni v provincii Gegharkunik, východně od jezera Sevan. Amaras klášter je jedním z nejstarších klášterů v Arménii a je důležitým centrem náboženského a kulturního života v zemi.

Klášter Amaras byl založen v 4. století svatým Grigorem Osvětitel či Sv. Grigorem Illuminator, který je také znám jako zakladatel arménského křesťanství. Klášter se nachází na kopci, což mu dodává neuvěřitelně malebnou polohu s výhledem na jezero Sevan a okolní krajinu.

Amaras Monastery je známý svou významnou historií. V průběhu let zde bylo založeno arménské školství a různé kulturní instituce. Klášter byl také místem, kde byly zachovány cenné rukopisy a svitky, které mají velký význam v arménské kultuře a historii.

Samotný klášter je architektonickým skvostem. Stavba je postavena ze kamene a je proslulá svou pevností a odolností. Klášterní kostel je zasvěcen svatému Grigorovi Osvětiteli a uvnitř najdeme různé fresky a sochy, které ilustrují důležité události v arménské historii a náboženství.

Navštívit klášter Amaras je pro návštěvníky zážitek, který stojí za to. Kromě obdivování krásné architektury a historických artefaktů mohou návštěvníci také zažít duchovní atmosféru tohoto místa. Klášter je stále v provozu a slouží jako místo pro modlitbu a udělování svátostí.

V okolí kláštera Amaras najdete také další zajímavá místa k návštěvě. Město Martuni je ideální výchozí bod pro objevování okolních přírodních krás a malebných vesniček. Jezero Sevan je také jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Arménii, které nabízí různé možnosti vodních sportů a relaxace na pláži.

Pokud se chystáte na dovolenou do Arménie, nezapomeňte zařadit návštěvu kláštera Amaras na svůj seznam. Zde můžete zažít jedinečný kousek arménské historie a zároveň se ponořit do duchovní atmosféry tohoto magického místa. Arménie je země plná pokladů a Amaras Monastery je jedním z nejvzácnějších z nich.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Amaras Monastery


Dotazy a odpovědi týkající se Arménského kláštera Amaras

1. Kde se nachází Arménský klášter Amaras?
Amaras Monastery se nachází v horách Karabachu v Arménii, nedaleko obce Martuni.

2. Jaký je historický význam kláštera Amaras?
Klášter Amaras je považován za jeden z nejstarších funkčních křesťanských klášterů na světě. Byl založen na počátku 4. století, a proto je důležitým zdrojem informací a důkazem souvislosti mezi křesťanstvím a arménskou historií.

3. Jaká je architektura kláštera Amaras?
Klášter Amaras je postaven v tradičním arménském architektonickém stylu. Má typické kamenné zdi, tradiční kupolu a věž a nádherně zdobenou vchodovou bránu.

4. Je klášter Amaras stále funkční?
Ano, klášter Amaras je stále funkčním klášterem. Je domovem pro mnišské komunity a slouží jako místo modlitby a duchovního růstu.

5. Existují informace o klášteře Amaras v arménském národním povědomí?
Ano, klášter Amaras je velmi dobře známý a respektován v arménském národním povědomí. Je považován za jedno z nejdůležitějších historických a náboženských míst v zemi.

6. Jak se tam dostanu?
Klášter Amaras je dostupný přes silnice a přístupové cesty z obce Martuni v Karabachu. Nejbližším letištěm je Letiště Stěpanakert, které je asi 60 km od kláštera.

7. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu kláštera Amaras?
Nejlepší doba pro návštěvu kláštera Amaras je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a okolní krajina je zelená a kvetoucí.

8. Může se klášter Amaras navštívit veřejností?
Ano, veřejnost je vítána k návštěvě kláštera Amaras. Je důležité respektovat pokyny klášterního personálu a dodržovat pravidla chování a oblékání.

9. Jsou v okolí kláštera Amaras další turistické atrakce?
Ano, v blízkosti kláštera Amaras se nachází další zajímavé historické a přírodní památky, jako například klášter Gandzasar a jezero Sarsang.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky