Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Archeologický park Apollonia Albánie

Letenka Archeologický park Apollonia Albánie


Archeologický park Apollonia v Albánii je jedním z nejvýznamnějších míst pro archeology i turisty z celého světa. Tento starověký římský a řecký městský stát byl původně založen v roce 588 př. n. l., ale byl později opuštěn a ztracen až do 18. století, kdy byl opět objeven.

Park má rozlohu více než 140 hektarů a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých památek, jako jsou chrámy, divadla, římské lázně a řecké státy. Nejvýznamnější památkou je chrám Apollóna, který byl postaven v řeckém stylu v 6. století př. n. l. Chrám byl přestavěn v římských dobách a sloužil jako křesťanský kostel v dobách raného křesťanství. Do dnešních dnů se dochovalo mnoho méně významných staveb, jako jsou např. řecké a římské domy, náhrobní kameny a sochy.

Park je také znám pro svou krásnou okolní krajinu a nachází se ve výšce 200 metrů nad mořem. Vrcholky okolních kopců nabízejí nádherné výhledy na Albánské pobřeží a na řeku Vjosë.

Archeologický park Apollonia je snadno dostupný z blízkých měst, jako jsou např. Berat nebo Fier, a lze k němu dojet také z Tirany nebo Vloře. Park je otevřen pro veřejnost každý den od 8:00 do 17:00 hodin a vstupné je velmi příznivé.

Návštěva Archeologického parku Apollonia je pro turisty i archeology nezapomenutelným zážitkem, který nabízí nejen mnoho historických památek, ale také krásnou a malebnou krajinu Albánska.


Ubytování Archeologický park Apollonia Albánie


Archeologický park Apollonia se nachází v Albánii a patří mezi jedny z nejvýznamnějších historických a archeologických lokalit země. Leží v blízkosti města Fier, přibližně 13 kilometrů od pobřeží Jónského moře.

Apollonia byla starořecké město založené v roce 588 před naším letopočtem kolonisty z Korintu. Město se nacházelo vúrodné nížině na břehu řeky Vjosa a rychle se stalo významným obchodním centrem a střediskem vzdělanosti. Apollonia byla pojmenována po bohu Apollónovi, patronovi umění, hudby a jógy.

Díky své strategické poloze byla Apollonia často předmětem dobyvačných válek a změn mocenských režimů. Město prosperovalo až do doby římské nadvlády, kdy se stalo jednou z nejvýznamnějších římských kolonií na území dnešní Albánie. Ještě v období existence římské říše bylo město centrem obchodu a kultury, ale postupně upadalo kvůli útokům barbarů a zemětřesení.

Dnes můžeme navštívit archeologické naleziště a prozkoumat zbytky starého města. Mezi zdánlivě nekonečnými poli olivovníků a vinic se nacházejí ruiny antických budov a památek. Mezi nejvýznamnější památky patří Apollóniův tempel, který je jedním z nejstarších dochovaných chrámů na Balkáně. Tento chrám byl postaven v 6. století před naším letopočtem a představuje vynikající příklad řecké architektury té doby.

Dalšími zajímavými místy v Apollonii jsou agora, amfiteátr, termální lázně, veřejná stavební díla a obytné domy. Tyto památky poskytují návštěvníkům představu o každodenním životě v antickém městě.

Návštěvníci také mohou navštívit archeologické muzeum v centru parku. Muzeum obsahuje mnoho artefaktů a exponátů, které byly nalezeny při vykopávkách. Návštěvníci se zde dozvědí více o dějinách a kultuře Apollonie.

Podél parku prochází také historická cesta, která byla v minulosti využívána pro obchodování a migraci. Tato cesta nabízí krásné výhledy na park i okolní krajinu.

Archeologický park Apollonia je tedy fascinujícím cílem pro všechny, kteří se zajímají o starověkou historii a kulturu Albánie. Návštěva tohoto místa představuje jedinečnou příležitost poznat dávnou minulost země a její vliv na současnou kulturu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Archeologický park Apollonia Albánie


1. Jaká je historie Archeologického parku Apollonia?
Odpověď: Archeologický park Apollonia se nachází poblíž města Fier v Albánii a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v zemi. Byl založen v 6. století př. n. l. a sloužil jako důležité město v starověkém řeckém světě.

2. Jak se dostanu do Archeologického parku Apollonia?
Odpověď: Archeologický park Apollonia je dostupný veřejnou dopravou z města Fier. Místní autobusové spoje nebo taxi jsou nejběžnějšími způsoby přepravy.

3. Jaké památky mohu vidět v Archeologickém parku Apollonia?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější památky v Archeologickém parku Apollonia patří chrám Apollóna, amfiteátr, knihovna, Hodoon Gates (brány), akropole a další antické stavby.

4. Kolik stojí vstup do Archeologického parku Apollonia?
Odpověď: Vstupné do Archeologického parku Apollonia se může měnit, ale je obvykle přijatelné a cenově dostupné. Většinou se vybírá malý poplatek za vstup.

5. Jsou v parku k dispozici průvodci?
Odpověď: Ano, v Archeologickém parku Apollonia je k dispozici zkušený průvodce, který vám může poskytnout informace o historii a významu jednotlivých památek.

6. Jak dlouho trvá prohlídka parku?
Odpověď: Prohlídka Archeologického parku Apollonia obvykle trvá kolem dvou hodin, ale toto doba se může lišit v závislosti na zájmu a rychlosti návštěvníka.

7. Je v parku k dispozici občerstvení?
Odpověď: Ano, v Archeologickém parku Apollonia se nachází několik restaurací a stánků s občerstvením, kde si můžete koupit jídlo a pití.

8. Je možné se ve parku ubytovat?
Odpověď: V samotném Archeologickém parku Apollonia se nenachází ubytovací zařízení. Nicméně, v okolních městech, jako je Fier, jsou k dispozici různé hotely a ubytovací možnosti.

9. Má park dostatečné vybavení pro návštěvníky se zdravotním postižením?
Odpověď: Archeologický park Apollonia se snaží zajistit co nejlepší přístupnost pro návštěvníky se zdravotním postižením. Existují speciální cesty a rampy pro invalidní vozíky.

10. Splňuje park bezpečnostní opatření?
Odpověď: Ano, Archeologický park Apollonia dodržuje přísná bezpečnostní opatření a pravidla, aby byla zajištěna bezpečnost návštěvníků.


Dovolená Archeologický park Apollonia Albánie


Archeologický park Apollonia se nachází na jihovýchodě Albánie a patří mezi nejvýznamnější historické památky země. Leží nedaleko města Fier a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti.

Apollonia byla jedním z nejvýznamnějších antických měst na Balkáně a založena byla kolem roku 588 př. n. l. Řeckými osadníky. Město prosperovalo především díky své strategické poloze na obchodní cestě mezi východem a západem. Během své existence se město stalo centrem kultury, vzdělanosti a humanismu.

Dnes má návštěvník možnost procházet se rušnými uličkami, obdivovat dochované zbytky staveb a objevovat zákoutí, které vypovídají o jedinečné historii tohoto místa. Mezi nejzajímavější památky v archeologickém parku patří antické fórum, které bylo centrem politického a obchodního života, divadlo, ve kterém byla hrána díla antických dramatiků, a několik oslavovaných chrámů a svatyní.

Přímo ve městě se také nachází Apollónův chrám z období 6. století př. n. l. jenž byl postaven na počest boha Apollóna. Tento chrám byl věnován místnímu ochránci města a těší se velké oblibě jak u turistů, tak u archeologů.

Archeologický park Apollonia nejenže nabízí jedinečný pohled do minulosti, ale slouží také jako vzdělávací a výzkumné zařízení. V rámci archeologického parku se také nachází muzeum, které vystavuje artefakty, nalezené při vykopávkách. Mnoho studentů a badatelů sem přijíždí, aby studovali dějiny a archeologii tohoto mimořádného místa.

Pokud plánujete návštěvu Albánie, archeologický park Apollonia by neměl chybět ve vašem itineráři. Tato historická památka vám nabídne jedinečný pohled do minulosti a ukáže, jak bohatá a fascinující byla historie této země. Navštivte město, které kdysi oplývalo kulturou a vzdělaností a nechte se unést půvabem antického Apollonia.


Počasí Archeologický park Apollonia Albánie


Archeologický park Apollonia se nachází v jižní Albánii a je jedním z nejvýznamnějších historických a archeologických nalezišť v zemi. Díky svému strategickému geografickému umístění na břehu řeky Aous a nedaleko Jónského moře, bylo toto místo osídleno téměř 2 700 let.

Apollonia byla založena v roce 588 př. n. l. Řeckými kolonisty z Korintu a Corcyry a brzy se stala jedním z nejvýznamnějších měst ve starověkém Řecku. Její blízkost k moři a férová obchodní politika přinesla městu prosperitu a bohatství. Město bylo pojmenováno po slavném řeckém bohu Apollónovi.

Archeologické objevy v parku zahrnují pozůstatky mnoha slavných budov, jako jsou agora, divadlo, bazilika, městské hradby a chrám Apollóna. Agora byla centrem společenského a politického života ve starověkém Apollonia. Divadlo s kapacitou až 10 000 diváků bylo místem pro divadelní představení a koncerty. Bazilika byla centrem náboženského života a městské hradby chránily obyvatele před vnějšími hrozbami.

Kromě těchto historických památek, Archeologický park Apollonia také nabízí úchvatnou přírodní krásu. Park je obklopen zelenými kopcemi a mediteránní vegetací, která přilákala mnoho návštěvníků a turistů z celého světa. Přátelské a teplé podnebí této oblasti albánského pobřeží zabraňuje extrémním teplotám a umožňuje návštěvníkům užít si prohlídky parku po celý rok.

Výrazným prvkem tohoto regionu je také pobřeží Jónského moře, které přináší příležitosti pro rekreační aktivity, jako je koupání a slunění na pláži. Pobřeží je plné zátok, útesů a skalních formací, které tvoří nádherné scenérie.

Pokud se chystáte navštívit Archeologický park Apollonia, doporučuje se zvolit si jarní nebo podzimní období, kdy jsou teploty příjemné a intenzivní turistický ruch ještě nezačíná. V letních měsících může být velmi horko, proto je vhodné se zásobit vhodným oblečením, slunečními brýlemi a opalovacím krémem.

Celkově lze říci, že Apollonia je fascinujícím místem pro archeology, historiky a turisty, kteří se zajímají o bohatou historii Albánie. Kombinace historických památek a přírodní krásy tohoto regionu poskytuje jedinečný zážitek, který stojí za to prozkoumat.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky