Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Angola Namibe

Počasí Angola Namibe


Angola, konkrétně město Namibe, se nachází na západním pobřeží jižní Afriky. Tento region je známý svým unikátním mikroklimatem, které je ovlivněno okolním oceánem a horským terénem. Počasí v Namibe je typické pro pouštní oblast, kde dominují vysoké teploty a nízké srážky.

Namibe zažívá horké a suché léto, které trvá od října do dubna. Průměrné teploty v této době se pohybují mezi 25 a 35 stupni Celsia, s teplotami, které mohou v horkých dnech dosáhnout až 40 stupňů Celsia. Vlhkost vzduchu je obvykle nízká, díky větrům, které přicházejí z chladného Benguelského proudu, který proudí podél pobřeží.

Začátek zimy, která trvá od května do září, přináší mírné ochlazení teplot, se změnou na průměrné teploty kolem 20-25 stupňů Celsia. Během zimy může být večer a v noci chladněji, a teploty se mohou snížit na 10-15 stupňů Celsia. Nicméně, Namibe zřídka zažívá teploty pod bodem mrazu.

Srážky jsou v Namibe omezené. V průměru zde spadne méně než 100 milimetrů srážek za rok, což z tohoto regionu jednu z nejsušších oblastí v jižní Africe. Hlavní srážková období jsou v zimě, když dochází ke geografickému jevu zvanému "Humboldův proud". Tento proud přivádí chladnou a vlhkou vzduchovou masu z Atlantiku, která způsobuje zvýšenou oblačnost a poskytuje trochu vlhkosti do tohoto suchého regionu.

V Namibe je také výrazný sezónní kladení mlhy, zejména v létě. Mlha je často obzvláště hojná ráno nebo večer. Tento jev je způsoben teplou vodou Benguelského proudu, která se setkává se studeným horským vzduchem a vytváří ideální podmínky pro tvorbu mlhy.

Celkově lze říci, že počasí v Namibe je převážně teplé a suché, s minimálními srážkami. Místní obyvatelé se spoléhají na rybolov a zemědělství, které je závislé na dobře plánovaném zavlažování zdejšího půdy. Díky svému exotickému klimatu a unikátním geografickým podmínkám je Namibe nedílnou součástí bohaté přírodní krásy Angoly.


Letenka Angola Namibe


Angola, ležící v jihozápadní části Afriky, je fascinující zemí, která láká turisty svou neuvěřitelnou přírodou a bohatou kulturou. Mezi jedno z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, patří i Namibe – pobřežní město, které zaujme svými malebnými scenériemi a fascinujícími přírodními útvary.

Pokud váháte, jak se do Namibe dostat, můžete si vybrat z různých možností, nejběžnější je však letecká doprava. Letenka Angola Namibe je výhodnou a pohodlnou volbou pro návštěvníky, kteří si chtějí užít všechny krásy tohoto města.

Namibe leží nedaleko od hlavního města Angoly, Luandy, což znamená, že let z hlavního města je krátký a pohodlný. Existuje několik aerolinií, které nabízejí pravidelné lety do Namibe, což umožňuje cestovatelům snadný přístup k tomuto krásnému městu a jeho okolí.

Po příletu do Namibe váš zrak ihned zachytí úchvatný výhled na Atlantský oceán a okolní písečné duny. K dispozici je mnoho luxusních hotelů a resortů, které nabízejí skvělé ubytování a pohodlí pro turisty. Zdejší pláže jsou nádherné a ideální pro relaxaci a odpočinek. Můžete si nakoupit suvenýry na tradičním tržišti a ochutnat místní speciality v jedné z místních restaurací.

Namibe je také známé svou bohatou faunou a flórou. Okolní poušť, známá jako Namibská poušť, poskytuje útočiště mnoha endemickým druhům rostlin a zvířat. Zde můžete pozorovat vzácná zvířata, jako jsou například chameleoni a ohrožené želvy. Pro dobrodružnější jedince je možnost se vydat na safarí a prozkoumat dále do vnitrozemí, kde můžete spatřit divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí.

Pro milovníky historie a kultury má Namibe také mnoho nabídnout. Město je plné historických budov a koloniální architektury, která odráží historický vývoj regionu. Navštivte například dělnické město Tombwa, které je známé svými koloniálními ranči a krásnou přírodou.

Namibe je skvělou destinací pro dovolenou, která nabízí jedinečné zážitky pro každého. Snadná dostupnost pomocí letenky Angola Namibe je jen dalším důvodem, proč byste se sem měli vydat. Bez ohledu na to, zda jste příznivcem odpočinku na pláži, dobrodružných aktivit nebo poznávání nových kultur, tato nádherná část Angoly vás určitě nadchne svou krásou a pohostinností svých obyvatel.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Namibe


1) Kde se nachází Namibe v Angole?
Namibe se nachází na jihozápadě Angoly, při pobřeží Atlantského oceánu.

2) Jaká je hlavní atrakce v Namibe?
Jednou z hlavních atrakcí v Namibe je Národní park Iona, který nabízí krásnou přírodu, rozmanité druhy zvířat a bohatou floru. Další atrakcí je také pláž Praia do Soba, která je oblíbená pro své bílé písky a klidné vody.

3) Jak se dostanu do Namibe?
Do Namibe se lze dostat letecky nebo po silnici. Existuje mezinárodní letiště v Namibe, které má spojení s hlavním městem Luanda. Pokud preferujete cestování po souši, je možné využít autobusové nebo taxi služby.

4) Jaké jsou nejlepší doby pro návštěvu Namibe?
Nejlepší dobou pro návštěvu Namibe jsou období sucha, které trvá od května do září. Teploty jsou příjemnější a pravděpodobnost dešťových srážek je nižší. V ostatních měsících se může vyskytnout větší vlhkost a vyšší teploty.

5) Jaké jsou možnosti ubytování v Namibe?
Namibe nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a lázeňských resortů. Je dobré si rezervovat ubytování předem, zejména v období turistické sezóny, abyste měli zajištěno místo.

6) Co je typické jídlo v Namibe?
V Namibe se můžete těšit na různé mořské plody, jako jsou ryby a krevety. Také se zde podávají tradiční angolské pokrmy, jako je Moamba de Galinha (kuřecí maso se zeleninou a palmovým olejem) nebo Feijão de Quiabos (okurkový hrnec).

7) Jaké jsou doporučené aktivity v Namibe?
Mezi doporučené aktivity v Namibe patří návštěva Národního parku Iona, procházka po pláži Praia do Soba, objevování místní kultury a tradic, a také možnost surfování nebo potápění v Atlantském oceánu.

8) Je v Namibe bezpečno cestovat?
Namibe je obecně považováno za bezpečné místo pro turisty. Nicméně, jako v jakémkoliv místě, je vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je péče o cennosti a cestovní dokumenty, a nedávat pozor na své okolí. Doporučuje se také konzultovat aktuální doporučení cestovního ruchu a informace o místních podmínkách před cestou do Namibe.


Dovolená Angola Namibe


Dovolená v Angole: Zářící krása Namibe

Angola, krásná africká země známá svou bohatou historií a přírodními scenériemi, nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nejkrásnějších a doporučených míst k navštívení je město Namibe, které je hlavním městem stejnojmenné provincie.

Namibe leží na jihozápadním pobřeží Angoly a má pro turisty spoustu atrakcí. Toto město je obklopeno malými horami, plážemi a překrásnou pouští. Jeden z hlavních důvodů, proč by měl být Namibe na seznamu míst k návštěvě, je jeho fantastické přímořské klima, březích obklopených úchvatným oceánem a vynikajícími plážemi s jemným bílým pískem.

Jednou z nejznámějších pláží je pláž Praia do Soba, která se nachází jen pár kilometrů od Namibe. Tato pláž je oblíbeným místem pro surfování a další vodní aktivity. Během pobytu ve městě Namibe byste měli také navštívit pláž Praia do Negro, kde se můžete potápět nebo relaxovat na slunci.

Nejenže Namibe nabízí nádherné pláže, ale také úžasné přírodní scenérie. Jedním z nejúchvatnějších míst je poušť Namib Desert, která se rozkládá za městem. Tato plocha je domovem rozmanité flóry a fauny, včetně vzácných druhů rostlin a zvířat, které se přizpůsobily extrémním podmínkám suché pouště.

Pro dobrodružné jedince, kteří mají rádi trekking a horské túry, je skalní formace Tundavala důležitým místem k návštěvě. Tento vrchol nabízí krásný panoramatický výhled na celé město Namibe a okolní krajinu. Můžete si zde také vychutnat úžasné západy slunce, které barví nebe do tónů oranžové a růžové.

Dalším zajímavým místem v Namibe je Fortaleza de São Fernando, historická pevnost, která byla postavena portugalskými kolonizátory v 17. století. Tato pevnost sloužila jako obranná struktura proti útokům pirátů a několik válek. Dnes slouží jako muzeum, kde jsou vystaveny různé artefakty a památky z koloniální éry.

Namibe je také známé jako jeden z nejlepších míst pro pozorování zubrů a místní fauny. Národní park Iona, který se nachází poblíž města, je domovem pro tyto fascinující tvory a další druhy zvířat a ptáků. Turisté mohou užívat safari, kde mají možnost spatřit tyto vzácné zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Namibe je také známé svou bohatou gastronomií, zejména v oblasti ryb a mořských plodů. Místní kuchyně nabízí široký výběr chutných jídel, které byste neměli vynechat.

Dovolená v Namibe, Angole, slibuje nezapomenutelný zážitek pro milovníky přírody, dobrodruhy a obdivovatele krásy. Toto místo nabízí něco pro každého a zanechává v návštěvnících nezapomenutelný dojem svou jedinečnou atmosférou a půvabem. Takže, pokud hledáte nová místa k objevování a poznávání, není pochyb o tom, že Namibe by mělo být na vašem seznamu priorit.


Ubytování Angola Namibe


Angola je nádherná země na jihozápadě Afriky, která je bohatá na kulturní a historické památky, přírodní krásy a exotickou flóru a faunu. Mezi těmito krásami se nachází město Namibe, které leží na pobřeží Atlantského oceánu. Pokud se rozhodnete navštívit Namibe, musíte se připravit na nezapomenutelný zážitek, a proto je důležité si vybrat kvalitní ubytování.

V Namibe jsou k dispozici různé druhy ubytování. Můžete se rozhodnout pro levnější výběry, jako jsou hostely nebo Penziony, nebo si můžete užít luxusní pobyt v hotelu. Indie, ubytování v Namibe je cenově dostupné, ale pokud chcete vyzkoušet něco lepšího, doporučuji zvolit mezi pěti hvězdičkami.

Jedním z nejlepších hotelů v Namibe je Hotel Chik Chik Namibe. Tento hotel nabízí moderní prvky, jako jsou klimatizace, DVD přehrávač, rádio a bezplatné Wi-Fi připojení k internetu. Pokoje jsou prostorné a pohodlné, a nabízejí výhled na oceán. Kromě toho hotel nabízí výbornou snídani, klimatizovanou restauraci, a fitness centrum pro ty, kteří chtějí zůstat fit během svého pobytu.

Další populární volbou v Namibe je Hotele Apartamento. To je pěkné a útulné ubytování, které se nachází v blízkosti místního trhu a centrálního parku. Pokoje jsou čisté a prostorné, s vlastní koupelnou a televizí. Ubytování nabízí také snídani v ceně a bezplatné Wi-Fi připojení k internetu. Navíc si můžete užívat bazén a bizutické centrum.

Dále můžete zvolit ubytování v hostelech nebo malých penzionech. Tyto možnosti jsou cenově dostupnější, ale zároveň nabízejí méně vybavení než hotely. Výhodou hostelu a penzionů je, že často sídlí v blízkosti místních atrakcí, což znamená snadný přístup k mnoha turistickým místům.

Celkově lze říci, že Namibe nabízí širokou škálu ubytování pro každého cestovatele, bez ohledu na jeho preference a požadavky. Ubytování v Namibe je přátelské a kvalitní, což přispívá k celkovému zážitku návštěvy této nádherné země. Pokud hledáte atraktivní a pohodlné ubytování v Namibe, neváhejte a zvolte Chic Chik Namibe nebo Hotel Apartamento pro nezapomenutelný pobyt.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky