Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters

Letenka Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra je malá země ležící v Pyrenejích mezi Francií a Španělskem. I když to může být malá země, nabízí mnoho překrásných míst, které si můžete užít během Vaší návštěvy. Jedním z těchto míst je i krásné jezero Engolasters, které se nachází v Andoře.

Turistická stezka okolo jezera Engolasters patří k nejkrásnějším v Andoře. Stezka je dlouhá přibližně jeden a půl kilometru a nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a samozřejmě na jezerní hladinu.

Start turistické stezky je umístěn na parkovišti u jezera Engolasters. Odtud se vydáte směrem ke křižovatce, kde je možné zvolit dvě trasy. První trasa je více brutální, zahrnuje strmé klesání a stoupání po skalách okolo jezera. Druhá trasa je k prvnímu výhledu k jezeru, ze kterého můžete pokračovat pěšky po strmé cestě.

Pokud se vydáte na druhou cestu, přijdete na malý odpočinkový prostor, kde si můžete vychutnat krásný výhled na jezero a okolní hory. Pokračujte dále po cestě a budete se muset překonat a zdolat strmou a kamenitou cestou až do dalšího úžasného výhledu.

Pokud se rozhodnete pro první trasu, uvidíte mnoho krásných míst, které si určitě zamilujete. Tato trasa bude pro Vás ale fyzicky náročnější. Cesta začíná velkým klesáním a postupuje po zemi, kamení, ale i po mokré druhové trávě. Mnoho turistů tuto stezku považuje za těžkou, ale pokud máte dobré boty a jste připraveni na menší výzvy, určitě se budete muset cítit dobře.

Jezero Engolasters samotné má úžasné a čisté vody a je obklopeno lesy a horami. Toto místo je obzvláště oblíbeno mezi milovníky divoké přírody a na poklidném a klidném místě si můžete užít přírodni klid. Stezka vůbec není příliš dlouhá a byla navržena pro pěší turisty, kteří si chtějí užít krásy Andorry.

Turistická stezka okolo jezera Engolasters v Andoře je jedinečná a nádherná pro každého, kdo se rozhodne ji prozkoumat. Nezapomeňte ale, že pokud se rozhodnete pro první cestu, budete muset být k úžasu na povrchu velmi šikovní. Nicméně, jakmile dosáhnete Vámi vybraného míst, budete odměněni nádherným pohledem, který Vás určitě neomrzí.


Počasí Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra je malá evropská země, která se nachází v Pyrenejském pohoří mezi Španělskem a Francií. Díky svému horskému charakteru nabízí Andorra návštěvníkům mnoho turistických stezek a možností strávit aktivní dovolenou v přírodě. Jednou z nejkrásnějších turistických stezek v Andoře je cesta kolem jezera Engolasters.

Tato turistická stezka začíná u parkoviště v oblasti Engolasters a vede přes nádherné horské krajiny s nádhernými výhledy na okolní hory a jezero. Stezka je dobře označena a je vhodná pro turisty všech úrovní kondice. Celá trasa je dlouhá asi 5 km a nabízí krásné výhledy a jedinečnou přírodní scenérii.

Nejlepší období pro návštěvu této turistické stezky je od června do září, kdy je počasí v Andoře nejlepší. Na jaře a na podzim mohou být trasy mokré, a tudíž kluzké, takže bychom vám doporučili, abyste se na cestu dobře připravili a oblekli si vhodné boty.

Voda v jezeře Engolasters má modrozelené zbarvení a díky pozadím v podobě horských masivů vytváří nádhernou kulisu pro turisty. Stezka vedoucí kolem jezera Engolasters se stává ještě působivější během západu slunce, kdy slunce zlatavě září na hladinu jezera.

Jezero Engolasters bylo původně dostaveno jako vodní nádrž pro elektrárnu v Andoře, ale postupem času se stalo místem pro pobyt v přírodě a turistiku. V okolí jezera se nachází mnoho piknikových míst a grilovacích míst, které jsou k dispozici pro širokou škálu návštěvníků.

Celkově lze říci, že turistická stezka kolem jezera Engolasters je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí poznat krásy Andorry a užít si příjemný den v přírodě. Tento výlet přináší pro návštěvníky množství krásných pohledů a zážitků, které si budou pamatovat po celá léta. Pokud vás láká krása horské přírody, určitě navštivte Andorru a projděte se po turistické stezce kolem jezera Engolasters.


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


1. Jak dlouhá je turistická stezka kolem jezera Engolasters?
- Turistická stezka kolem jezera Engolasters měří přibližně 5,5 kilometrů.

2. Jak se dostanu na turistickou stezku kolem jezera Engolasters?
- Pokud přijedete do Andorry autem, je nejlepší způsob dostat se na turistickou stezku z parkoviště u jezera Engolasters. Také můžete využít veřejnou dopravu a jet autobusem číslo 2, který zastavuje u jezera.

3. Kolik času mi zabere celý okruh kolem jezera Engolasters?
- Procházka kolem jezera Engolasters by měla trvat asi 2 až 3 hodiny. Samozřejmě to závisí na rychlosti vaší chůze a zastávkách, které si uděláte.

4. Je turistická stezka kolem jezera Engolasters náročná?
- Turistická stezka kolem jezera Engolasters není příliš náročná a je vhodná i pro začátečníky. Stezka je dobře značená a většinou rovinná, takže ji může projít téměř každý.

5. Co mohu očekávat vidět na turistické stezce kolem jezera Engolasters?
- Během procházky kolem jezera Engolasters se můžete těšit na krásný výhled na jezero a okolní hory. Uvidíte také kaskády a vodopády, které tvoří potoky tekoucí z jezera.

6. Mám vzít něco s sebou na turistickou stezku kolem jezera Engolasters?
- Doporučuje se mít s sebou dostatek vody, pohodlné boty, sluneční brýle, opalovací krém a klobouk. Je také vhodné mít sebou fotoaparát, abyste si mohli zachytit krásné výhledy a přírodní scenérie.

7. Je na turistické stezce kolem jezera Engolasters nějaký občerstvení?
- V blízkosti jezera Engolasters se nachází pikniková zóna, kde si můžete posedět a sníst si svačinu. Nicméně, neexistuje zde žádný stálý občerstvení, takže si připravte jídlo a pití předem.

8. Je turistická stezka kolem jezera Engolasters otevřená celoročně?
- Ano, turistická stezka kolem jezera Engolasters je obvykle otevřená po celý rok. Nicméně, v zimě může být přístup k jezeru ztížený kvůli sněhu a ledům, takže je vhodné se předem informovat o aktuálních podmínkách.


Ubytování Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra, horská destinace v srdci Pyrenejí, je známá svými alpskými krajinami, malebnými vesnicemi a úchvatnými turistickými stezkami. Jednou z nejpopulárnějších tras pro turisty je stezka okolo jezera Engolasters, která nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Jezero Engolasters se nachází v údolí Escaldes-Engordany, nedaleko hlavního města Andorry, Andorry la Velly. Je to umělé jezero, které slouží jako zásobárna pitné vody a zároveň turistická atrakce. Stezka okolo jezera Engolasters začíná přímo u přehrady a nabízí nádherný výhled na hladinu jezera, okolní hory a údolí. Je to ideální místo pro chvíle relaxace, procházky nebo pikniku s rodinou a přáteli.

Trasa stezky je značená a zajišťuje bezpečnou a pohodlnou procházku. Celkem má délku přibližně 9 kilometrů, což je optimální vzdálenost pro polodenní výlet. Kromě úchvatných výhledů je možné na trase spatřit také řadu zajímavostí a atrakcí. Mezi nimi patří například kaple Sant Miquel d’Engolasters, která pochází ze 12. století, až tematický park Engolasters, který nabízí zábavu pro celou rodinu.

Stezka kolem jezera Engolasters je ideální jak pro turisty, tak pro milovníky přírody. Pokud rádi fotíte, tato trasa vám poskytne nespočet inspirativních fotografií. Během procházky se setkáte s různými druhy rostlin a živočichů, takže multituci lidí, kteří hledají klid a harmonii s přírodou, budou nadšeni.

Pokud se o vašem výletu staráte sami, nezapomeňte si sbalit pohodlnou obuv, pitnou vodu a sluneční brýle. Pokud nejste zkušení chodci, je vhodné vzít si s sebou mapa nebo navigační zařízení, abyste se neztratili.

Celkově řečeno, turistická stezka okolo jezera Engolasters je jedinečným zážitkem pro každého, kdo navštíví Andorru. Nabízí krásné výhledy, klidnou atmosféru a možnost prozkoumání atrakcí a přírody v této malebné části Pyrenejí. Pokud jste milovníkem outdoorových aktivit a odpočinku v přírodě, je tato trasa jednoznačně pro vás. Nechte se omámit krásou Andorry a vydejte se na dobrodružství kolem jezera Engolasters!


Dovolená Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra je malá země v srdci Pyrenejského poloostrova mezi Francií a Španělskem. Navzdory malému území nabízí turistům mnoho příležitostí k turistice, kde jednou z těch nejlepších je procházka stezkou okolo jezera Engolasters.

Jezero Engolasters leží v nadmořské výšce 1620 metrů a je jedno z nejkrásnějších jezer v Andoře. Je posedlé hustým lesním porostem, který dodává krajinnému panoramatu tuto typickou polohu horského prostředí. Stezka okolo jezera Engolasters je cca 4,5 km dlouhá, podél které si turisté mohou vychutnat úžasný a klidný procházku.

Procházka obvykle začíná u parkoviště, které se nachází poblíž jezera a následně se stoupá úzkým a strmým kopcem, který nabízí nádherné výhledy na jezero. Cestou můžete obdivovat krásnou přírodu plnou místních druhů flóry a fauny, jako jsou například trvalé stromy, suché keře nebo kameny.

Hlavní atrakcí okolo jezera Engolasters je velký vodopád, který se zde nachází. Vodopád je nádherným místem pro fotografování, takže si nezapomeňte vzít s sebou fotoaparát. Stezka ve stejné podobě pokračuje kolem jezera a nabízí turistům úžasnou možnost relaxace a klidu prostředí.

Pro turisty, kteří hledají více adrenalinových zážitků, je zde mnoho dalších aktivit, které můžete zažít. Například vodní sporty, jako jsou kánoe, kajaky, paddleboarding nebo windsurfing, nabízí mnoho možností pro patronování jezera. Turistům jsou také k dispozici horské dráhy, které vás vezmou na vrchol hor a nabídnou vám úchvatné výhledy na celou Andorru.

V zimních měsících se oblast kolem jezera Engolasters pohřádá na základní lyžování a snowboarding. V okolí jezera jsou četné zimní střediska, které nabízejí mnoho možností pro zážitek zimních radovánek a horolezectví.

Celkově lze říci, že procházka po stezce okolo jezera Engolasters je nezapomenutelný zážitek pro každého turistu, který hledá krásné scenérie, klid, přírodní bohatství a nezapomenutelný zážitek. Pokud jdete do Andorry, rozhodně si toto místo nenechte ujít!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky