Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Albánie Orikum

Letenka Albánie Orikum


Pokud hledáte nový a neobjevený zážitek, Albánie je jedním z těch míst, kam byste se měli podívat. Orikum, malé pobřežní městečko ležící v jižní Albánii, je úžasným místem pro odpočinek, užívání si přírody a zároveň prozkoumání místních památek.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Orikumu, je zakoupit letenku do Tirany nebo Drače, hlavního města a druhého největšího přístavu Albánie. Odtud můžete najmout auto nebo si vzít autobus do Orikumu, který vzdálený jen asi 20 kilometrů.

Orikum nabízí úžasné možnosti pro vodní sporty, jako jsou plavání, windsurfing, kajak nebo potápění. Pláže jsou krásné a klidné, což je ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Pokud si chcete prohlédnout okolní krajinu, přijměte pozvání na výlet lodí nebo si vydejte po hřebenu hor Tarabosh a Krasta. Vzdálenost nepřesahuje 10 km, ale za tu dobu můžete spatřit nádhernou krajinu z vrcholu hory.

I když Orikum není největším turistickým centrem Albánie, je zde mnoho historických památek, které stojí za prozkoumání. Delfínská pevnost, která se nachází v blízkosti Orikumu, je starobylé řecké město, které bylo postaveno před více než 2 tisíci lety. Celá oblast je umístěna nad mořem a nabízí krásný výhled na pobřeží a Tyrhénské moře.

Zkrátka a dobře, letenka do Orikumu by měla být neodmyslitelnou součástí plánování vaší dovolené v Albánii. Klidná pláže, nádherná krajin, největší množství historických památek – to vše se nachází nedaleko od malého městečka Orikum a jeho okolí. Takže neváhejte a vydejte se na cestu plnou nezapomenutelných zážitků v Albánii.


Počasí Albánie Orikum


Oricum je malebné přímořské město, které se nachází na jihu Albánie. Město leží na břehu Jónského moře a je obklopeno horskými masivy. Díky své poloze je Orikum známé především svým krásným počasím a ideálními podmínkami pro dovolenou.

Albánie obecně má středomořské klima, s teplými lety a mírnými zimami. Orikum není výjimkou a díky své poloze na pobřeží je vystaveno vlivům mořského proudění, což ovlivňuje i předpověď počasí ve městě.

Letní měsíce v Orikumu jsou obvykle velmi teplé a suché. Průměrné teploty se pohybují mezi 25-30 °C, přičemž nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. Mořská voda se ohřeje na příjemných 23-25 °C, což láká turisty k osvěžujícím koupáním a vodním sportům.

Podzim v Orikumu je také poměrně teplý, s průměrnými teplotami kolem 20-25 °C. Moře se stále ještě udržuje na příjemných teplotách, a tak je možné si užívat vodních aktivit i na podzimní dovolené. Období od září do listopadu je však také deštivější, takže se občas musíte připravit na přeháňky.

Zimy v Orikumu jsou mírné a vlhké, s teplotami kolem 10-15 °C. Srážky jsou časté, ačkoli trvání dešťových období se liší každý rok. Pokud plánujete návštěvu v zimě, berte v úvahu, že některé turistické aktivity mohou být omezené kvůli počasí.

Jaro je v Orikumu rovněž příjemné a teplé období. Teploty se postupně zvyšují a dosahují hodnot okolo 15-20 °C. Kombinace teplého podnebí, kvetoucí přírody a méně turistů činí jaro ideálním obdobím pro procházky po pláži a objevování okolí.

Celkově vzato, Orikum má příjemné středomořské počasí, které láká návštěvníky po celý rok. Nejlepšími měsíci pro dovolenou jsou červenec a srpen, kdy jsou teploty nejvyšší a počet slunečných dnů je největší. Během ostatních měsíců lze však také zažít krásnou dovolenou plnou slunečního svitu a teplého moře.

Při plánování cesty do Orikumu je vždy dobré sledovat aktuální předpověď počasí a být připraven na případné změny. Nicméně s tak příznivými klimatickými podmínkami bude váš pobyt v Albánii Orikum pravděpodobně příjemný a nezapomenutelný.


Dovolená Albánie Orikum


Albánie je jednou z těch zemí, která se postupně stává stále populárnější destinací pro dovolenou. Mezi nejznámější destinace patří Tirana, Durres, Ksamil a Gjirokaster, ale jednou z méně známých, ale přesto atraktivních lokalit je Orikum.

Orikum se nachází na západním pobřeží Albánie, přibližně 130 kilometrů jižně od Tirany. Je to menší přímořské letovisko, které se nachází nedaleko zátoky Vlora a je obklopeno nádhernou přírodou. Orikum je ideální destinací pro ty, kteří hledají odpočinek na pláži a zároveň se chtějí ponořit do místní kultury a historie.

Pláže v Orikumu jsou známé svým bílým jemným pískem a průzračnou tyrkysovou vodou Jónského moře. Okolní hory a zelené kopce dodávají plážím neopakovatelných ráz a napomáhají k relaxaci a odpočinku. Návštěvníci si zde mohou užít klidný den na pláži, sluneční lázeň a osvěžující koupání, nebo si zkusit různé vodní aktivity, jako je například šnorchlování, potápění nebo jízda na vodním skútru.

Jednou z hlavních turistických atrakcí v Orikumu je hrad Skanderbeg, který se nachází na vrcholu kopce nad městem. Tento historický hrad se datuje do 15. století a poskytuje úchvatný panoramatický výhled na okolní krajinu. Pro milovníky historie je zde také místní muzeum, které nabízí pohled do minulosti a kultury Orikumu.

Město Orikum samo o sobě nabízí autentickou atmosféru a místní kulturu, kterou si můžete prohlédnout procházkou po městském centru. Oblast je známá také pro svou bohatou tradiční kuchyni, která se zakládá na čerstvých mořských plodech a zelenině z místního regionu. Restaurace a bary v Orikumu nabízí možnost ochutnat tyto místní speciality a zároveň se potěšit výhledem na moře.

Pro ty, kteří jsou dobrodružnějšího ducha, je v Orikumu také řada přírodních krás, které stojí za zkoumání. Nedaleko se nachází národní park Llogara, který nabízí malebné trasy pro turistiku a horskou cyklistiku. Pro milovníky přírody je tu rovněž příležitost navštívit nedaleký Západní Balkán, který je známý svými malebnými jezery, vodopády a lesy.

Orikum je ideální destinací pro ty, kteří touží po odpočinku na pláži, zároveň si ale chtějí užít i malebnou přírodu a poznat místní kulturu. Jestliže hledáte neobyčejnou a autentickou destinaci pro letní dovolenou, Albánie a konkrétně Orikum by mohly být tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Orikum


1. Jaká je nejbližší letiště k Orikumu?
Nejbližší letiště k Orikumu je Letiště Tirana, které se nachází přibližně 140 km (87 mil) severně od Orikumu.

2. Jak se dostat z letiště do Orikumu?
Nejběžnější způsob dopravy z letiště Tirana do Orikumu je autobusem. Autobusy jezdí pravidelně mezi letištěm a městem Vlora, které se nachází asi 20 km (12 mil) od Orikumu. Z Vlory je možné využít místní veřejnou dopravu nebo taxík, aby se dostali přímo do Orikumu.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Orikumu?
V Orikumu je několik krásných pláží. Mezi nejoblíbenější patří pláže Jal, Vlores, Orikumu a Dhermiu. Pláže nabízejí čistou vodu a jemný písek, ideální pro opalování a relaxaci.

4. Jsou v Orikumu nějaké historické památky?
Ano, v Orikumu se nachází starověká římská pevnost, která je jednou z hlavních turistických atrakcí. Pevnost je dobře zachovalá a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a moře.

5. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Orikumu?
Nejlepší dobou k návštěvě Orikumu je od května do září, kdy je teplé a slunečné počasí. V těchto měsících je možné si vychutnat pláže a lépe se věnovat outdoorovým aktivitám. Vyhněte se prosinci a lednu, kdy je v Orikumu velmi chladno a deštivo.

6. Jaké aktivity je možné v Orikumu podniknout?
V Orikumu je možné si vychutnat sluneční koupání, potápění, plachtění, rybaření a výlety lodí. Lze také navštívit národní park Llogara, který se nachází nedaleko Orikumu, a vychutnat si krásné pěší túry v přírodě.

7. Jaká je místní kuchyně v Albánii?
Tradiční albánská kuchyně nabízí širokou škálu pokrmů, které zahrnují čerstvé mořské plody, grilované maso, zeleninové saláty a různé druhy těstovin. Oblíbenými pokrmy jsou také různé sýry a jogurty.

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Orikumu?
V Orikumu je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů. Je však doporučeno rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je město oblíbenou turistickou destinací.


Ubytování Albánie Orikum


Albánie je země plná překrásných přírodních scenérií a historických památek. Mezi mnoha atraktivitami této země je také malebná plážová oblast Orikum, která láká návštěvníky z celého světa svým úchvatným pobřežím a bohatou historií.

Orikum se nachází na jihozápadě Albánie a je oblíbeným letoviskem pro turisty, kteří hledají relaxaci na pláži a možnost poznat nepopsatelnou krásu Jaderského moře. Tato oblast je známá svými nedotčenými plážemi s jemným pískem a azurově modrou vodou. Turisté zde mohou strávit dní na slunci, koupat se v moři, potápět se nebo si užívat různé vodní sporty.

Orikum je rovněž významným historickým místem. V blízkosti najdete starobylé archeologické naleziště s pozůstatky římského města Orikum. Tato starověká osada byla založena v 3. století před naším letopočtem a hrála důležitou roli v obchodě a vojenské obraně Albánie. Návštěvníci se mohou procházet po troskách antických budov, chrámů a amfiteátrů, které poskytují nezapomenutelnou atmosféru a představu o životě v minulých dobách.

Pokud hledáte ubytování v Orikumu, budete mít na výběr z různých možností. Od luxusních hotelů s výhledem na moře po útulné rodinné penziony, které vám poskytnou pocit domova. V městě jsou také nabízeny apartmány a pronájem soukromých vil. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, určitě najdete ubytování, které vyhovuje vašim potřebám.

Při plánování cesty do Albánie je také důležité zvážit, že Orikum je nejlépe navštívit v letních měsících, kdy je počasí teplé a stabilní. Město je plné života a turistů, kteří sem přicházejí objevovat skvosty tohoto úžasného místa.

Ať již hledáte dovolenou plnou relaxace na pláži nebo chcete poznat historii jednoho z nejstarších sídel Albánie, Orikum je bezpochyby skvělým místem k návštěvě. Tato malebná plážová oblast vám nabídne nejen krásný výhled na moře, ale také možnost poznat bohatou historii a kulturu země. Albánie je jedinečným cílem pro každého, kdo touží po dobrodružství a nalezení svých oblíbených míst ve světě.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky