Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Albánie Národní park Lura

Dovolená Albánie Národní park Lura


Národní park Lura na jihu Albánie je jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit, které tato země nabízí. Rozkládající se na rozloze přes 3 000 hektarů, park je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, které jsou chráněny a uchovávány pro budoucí generace.

Albánie se stala populární turistickou destinací v poslední době a Národní park Lura je jedním z hlavních důvodů, proč turisté tíhnou k této zemi. Park je bohatý na horskou flóru a faunu, včetně vzácných druhů, jako je medvěd hnědý, vlk a několik druhů dravců.

Díky své výjimečné geografické poloze Národní park Lura nabízí neuvěřitelně krásná a rozmanitá prostředí. Nachází se v horách Lura, které patří k pohoří Korab na hranici Albánie s Severní Makedonií. Hory jsou ve výšce až 2 751 metrů nad mořem a místními skalnatými vrcholy a zelenými loukami se mohou cestovatelé těšit na úžasné výhledy.

Park je známý také pro svou rozmanitost rostlin, včetně zřídla skalních fialových orchidejí, které se vyskytují pouze v této části Albánie. V létě láká park mnoho turistů kvůli svému bohatství fialových květů, které rozkvétají na konci června a začátkem července.

Pro milovníky outdoorových aktivit nabízí Národní park Lura nekonečné možnosti. Zde si můžete užívat pěší turistiku, horskou cyklistiku a horolezectví. Rozsáhlá síť turistických tras vede návštěvníky skrz malebné lesy, údolí a horské průsmyky.

Pro ty, kteří se chtějí potápět do historie této oblasti, park je obklopen řadou tradičních vesnic s přívětivými místními obyvateli, kteří rádi ukáží svůj způsob života a tradiční kulturu. Můžete navštívit historické památky, jako jsou hradet Qyteti i Dejës a Kostel svatého Jana Křtitele v obci Zvezdë.

Návštěva Národního parku Lura v Albánii je zážitkem, který nelze popsat slovy. Je to místo, kde můžete relaxovat a najít klid v přírodě, zároveň si však užít dobrodružství a objevování. Pokud plánujete dovolenou v Albánii, nezapomeňte si vyhradit čas na návštěvu tohoto úchvatného národního parku a obohatit tak svou dovolenou o nezapomenutelné zážitky.


Počasí Albánie Národní park Lura


Albánie je země, která je známá svými krásnými plážemi, monumentálními horami, ale také rozmanitým počasím. Nachází se v oblasti Středomoří, která se vyznačuje žhavými lety a mírnými zimami, ale vzhledem k jejímu poloze na západ od Balkánského pohoří je vliv horského podnebí zřejmý. Jedním z míst, kde se toto počasí může projevit v plné kráse, je národní park Lura, který se rozkládá v centrální Albánii.

Lura je národní park, který byl založen v roce 1966 a nachází se asi 25 kilometrů západně od Tirany, hlavního města Albánie. Národní park je charakterizován horským prostředím, protože se nachází v pohoří Skanderbeg. Hory se zde tyčí do výšky přes 2000 metrů nad hladinou moře a jsou pokryty hustými lesy a horskými loukami.

V létě je Lura obklopena nádhernými květinovými loukami, které jsou roztodivně barevné. Teploty začínají růst již v květnu, kdy průměrné teploty dosahují 18 ° C a postupně se mohou dostat až k 30 ° C v období od června do srpna. Noc ale poskytne příjemné ochlazení, kdy teploty klesají na příjemných 16-18 ° C, což je ideální pro noční touhy v lesích a přírodních scenériích.

Podzim přináší pád listí ze stromů a toto období je v parku obvykle velmi krásné. Zlaté a červené barvy se lesní krajinou mísí s modrým oblohou. Průměrné teploty se postupně snižují, což umožňuje prožít příjemné turistické okamžiky – nádherné pěší túry bosýma nohama, cyklistiku a mnoho dalších outdoorových aktivit. Průměrné teploty v období od září do listopadu dosahují 12-18 ° C.

V zimě je v parku obvykle chladně a sněžně. Teploty v průběhu dne dosahují průměrných hodnot 4-7 ° C, ale v noci se teploty mohou propadá vat blízkosti nuly. Lura je perfektním místem pro zimní sporty, protože zde lze provozovat velmi chutnou lyžování a mnoho dalších sportů v přírodě.

Jaro je v parku velmi krásné období. Lesy a louky se probouzejí k novému životu a země je pokryta květinami a zelení. Průměrné teploty se rychle zvyšují a dosahují 16-22° C. Příležitost pro piknik v parku se zlepšuje, a i pro výlety s rodinou a přáteli.

V národním parku Lura je počasí celým rokem velmi různorodé a návštěvníci si mohou užít mnoho aktivit podle toho, jaký druh klimatu vyhovuje nejlépe. Cestovatelé si zde společně s úchvatnou přírodou mohou vyzkoušet například horskou turistiku, lyžování, snowboard, jízdu na koni, jak psaní na saních a mnoho dalších sportů v přírodním prostředí. Turisté z celého světa navštěvují Albánii a národní park Lura a jsou fascinováni krásou krajiny a ojedinělým počasím, které se v něm vyskytuje.

Lura je ideálním místem pro každého, kdo hledá odpočinek od každodenního shonu a zimaře i v létě mohou v národním parku zažít mnoho nezapomenutelných okamžiků. Tento národní park je v Albánii jedním z nejlépe uchovaných tajemství, takže pokud plánujete návštěvu této země, rozhodně zvažte návštěvu parku Lura.


Ubytování Albánie Národní park Lura


Albánie je zemí, která je známá svými překrásnými přírodními scenériemi a úchvatnou krajinou. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších národních parků v zemi je Národní park Lura.

Národní park Lura se nachází ve střední Albánii, konkrétně v pohoří Prokletije. Toto pohoří je součástí Dinárských hor a je známé svými divokými a nedotčenými krajinami. Park získal svůj název podle řeky Lura, která jím protéká.

Pro milovníky přírody je Národní park Lura pravým rájem. Jeho rozloha přesahuje 125 000 hektarů a nabízí návštěvníkům neuvěřitelně rozmanité scenérie. Od divokých řek a jezer po horské vrcholky a zelené pastviny, zde si každý návštěvník najde to své.

V parku se nachází také mnoho druhů rostlin a zvířat, které jsou zde chráněny. Můžete zde spatřit vzácné druhy ptáků, medvědy hnědé, vlky, bobry a mnoho dalších. Pro milovníky turistiky je v parku také mnoho tras a stezek, které vedou přes nádhernou přírodu a umožňují návštěvníkům obejít všechny nejvýznamnější místa.

Pokud se chystáte navštívit Národní park Lura, můžete si vybrat z několika možností ubytování. V okolí parku se nachází několik malých horských vesnic, které nabízejí různé typy ubytování. Od luxusních hotelů a penzionů až po jednoduché horské chaty a kempy, každý si zde najde to své.

Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní a rádi vám pomohou s veškerými informacemi o parku a okolí. Pokud se zajímáte o místní kulturu a tradice, můžete se také zapojit do některých tradičních aktivit, jako je například vaření místních specialit nebo ruční práce.

Jednou z nejlepších dob pro návštěvu Národního parku Lura je jaro a léto, kdy je zde příjemné počasí a příroda je v plném rozkvětu. V zimě se zde také dá lyžovat a snowboardovat, čímž se park stává atraktivním cílem i pro zimní sporty.

Národní park Lura je skvělým místem pro ty, kteří si chtějí užít přírodu v jejích nejkrásnějších podobách. Nabízí nádherné výhledy, rozmanitou faunu a flóru a mnoho možností pro relaxaci a dobrodružství. Ať už plánujete jednodenní výlet nebo delší pobyt, Národní park Lura v Albánii vám určitě poskytne nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Lura


1. Jaký je vstupní poplatek do Národního parku Lura v Albánii?
- Vstup do Národního parku Lura je bezplatný.

2. Kde se nachází Národní park Lura v Albánii?
- Národní park Lura se nachází ve východní části Albánie, v horské oblasti Lura.

3. Jaké aktivity mohu v Národním parku Lura v Albánii podniknout?
- V Národním parku Lura si můžete užít pěší turistiku, horskou cyklistiku, pozorování ptáků a procházky přírodou.

4. Jsou v Národním parku Lura v Albánii k dispozici ubytovací možnosti?
- Ano, v blízkosti Národního parku Lura jsou k dispozici různé ubytovací zařízení, jako jsou hotely, penziony a kempy.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Lura v Albánii?
- Nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Lura je od jara do podzimu, kdy jsou teploty příjemné a příroda je nejkrásnější.

6. Mohu v Národním parku Lura v Albánii tábořit?
- Ano, táboření je povoleno v určených oblastech Národního parku Lura. Je však důležité dodržovat pravidla a ohleduplně jednat k přírodě.

7. Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Lura v Albánii?
- K Národnímu parku Lura je nejlepší se dostat automobilem nebo veřejnou dopravou z blízkých měst, jako je Korça nebo Pogradec.

8. Jsou v Národním parku Lura v Albánii dostupné turistické trasy?
- Ano, v Národním parku Lura je značená síť turistických tras, které vám umožní prozkoumat okolní přírodu a krásné výhledy.

9. Je v Národním parku Lura v Albánii občerstvení?
- V Národním parku Lura se nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a občerstvit se.

10. Je možné ve Národním parku Lura v Albánii provozovat rybaření?
- Ano, v Národním parku Lura je povoleno rybaření ve vyhrazených oblastech. Je však nutné dodržovat příslušná pravidla a povolenky.


Letenka Albánie Národní park Lura


Albánie je země bohatá na přírodní krásy a národní parky, které lákají turisty z celého světa. Mezi jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších národních parků v zemi patří Národní park Lura.

Národní park Lura se nachází na jihovýchodě Albánie, nedaleko od města Korçë. Je to malebný a divoký kout země, který se vyznačuje nedotčenou přírodou a krásnými horskými scenériemi.

Park je domovem pro mnoho druhů vzácných a ohrožených rostlin a živočichů. Můžete zde najít nespočet druhů květin, kapradin a stromů, které vytvářejí úchvatné zelené plochy a lesy. Mezi zdejší zvířata patří různí dravci, jako například orli nebo supi, kteří zde mají svá hnízdiště. Lura je také domovem pro medvědy, vlky, srny a mnoho dalších druhů savců.

Národní park Lura je také lákadlem pro outdoorové nadšence. K dispozici je zde řada turistických tras, které vás provedou úchvatnými krajinnými scenériemi. Můžete si vybrat mezi lehkými až středně těžkými trasami, které vás zavedou k horským jezerům, vodopádům a úchvatným výhledům. Tipy na výlety jsou například túra k jezeru Prespa, na vrchol hory Gramos nebo k horským chatám, kde si můžete odpočinout a ochutnat tradiční albánskou kuchyni.

Pro milovníky fauny a flóry je Národní park Lura skutečným rájem. Můžete si prostě užít klidnou procházku přírodou a obdivovat unikátní ekosystém, který park nabízí.

Pokud se rozhodnete navštívit Albánii a Národní park Lura, je nejjednodušší cesta letenka na albánské letiště v Tiraně. Z Tiraně je možné se do parku dostat autem nebo veřejnou dopravou. Doporučuje se však zapůjčit si vlastní auto, abyste mohli snadno cestovat a objevovat nejkrásnější místa parku.

Národní park Lura je skvělým místem pro ty, kteří hledají přírodu, klid a odpočinek. Je jednou z nejlépe udržovaných přírodních oblastí Albánie a určitě stojí za návštěvu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky