Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Albánie Himara

Počasí Albánie Himara


Albánie, země bohatá na historii a krásnou přírodu, se pyšní také svým úchvatným počasím. Jedno z nejpopulárnějších letovisek v této zemi je Himara, která je známá svými nádhernými plážemi a malebným prostředím. Při návštěvě Himary je počasí samozřejmě jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují zážitek z dovolené.

Himara se nachází na albánské riviéře, kde je klima Středomořského typu. To znamená, že zde panují teplá léta a mírné zimy. Letní teploty se pohybují kolem 30 °C, což je ideální pro utíkání od horkého létě. Mořská voda je také velmi příjemná na koupání, s teplotou dosahující až 26 °C. Teplo je doprovázeno slunečním svitem, který Himaru obklopuje po většinu roku.

Zimy v Himari jsou mírné a teploty zřídka klesají pod 10 °C. Místní horstvo poskytuje ochranu před studenými větry a díky tomu je Himara příjemným místem pro zimní relaxaci. Pokud se rádi vyhýbáte přelidněným destinacím, je zimní období v Himare ideální volbou.

Jaro a podzim jsou také nádherným obdobím, kdy se počasí v Himare zmírňuje. Teploty se pohybují kolem 20 °C a noci jsou chladnější, což přispívá k romantické atmosféře. Tato období jsou vhodná pro procházky, fotografování krásných výhledů a prozkoumávání okolní přírody.

Je však třeba zdůraznit, že příroda je někdy nevyzpytatelná a počasí se může rychle měnit. V Himare se mohou vyskytnout i přeháňky nebo bouřky, které však obvykle netrvají dlouho a brzy se rozptýlí. Místní lidé jsou zvyklí na toto počasí a turistům vždy rádi poradí, jak se na něj připravit.

Vzhledem k příjemnému klimatu a nízké hladině srážek je Himara dokonalým místem pro každého, kdo si přeje strávit dovolenou u moře s krásným počasím. Od června do září je Himara plná turistů, kteří si užívají teplého slunce a osvěžujícího moře, zatímco v ostatních měsících je zde klidnější a relaxačnější atmosféra.

Himara v Albánii nabízí jedinečnou kombinaci nádherné přírody, bohaté historie a samozřejmě úžasného počasí. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tento klenot Albánie, můžete se těšit na skvělý pobyt a nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Albánie Himara


Himara, malebné pobřežní městečko v jižní Albánii, se stává stále populárnějším cílem pro dovolenou. Díky svým krásným plážím, bohaté historii a příjemné atmosféře přitahuje turisty z celého světa.

Himara se nachází v Alžbětinském zálivu na Jadranu a je obklopená malebnými horami. Tento skvostný přírodní ráj nabízí návštěvníkům nádherný výhled na tyrhénské moře a příležitosti ke koupání, potápění a dalším vodním aktivitám.

Pláže v Himarě jsou známé svým jemným pískem a tyrkysově modrou vodou. Nejznámější pláží je Livadhi pláž, která je dlouhá několik kilometrů a je vhodná pro rodiny s dětmi i milovníky nočních oslav. Díky rozmanitému nabídce pláží si zde každý najde to své, ať už touží po klidu a relaxaci, nebo po adrenalinu a zábavě.

Himara je však mnohem více než jen krásné pláže. Město je bohaté na historii a kulturu, což z něj činí ideální místo pro milovníky historie. V centru města se nachází pevnost, která byla postavena v 16. století a nabízí úchvatný výhled na celé okolí. V blízkosti města se také nachází ruiny antického města Orikum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Himarou prochází také Egejská stezka, historická cesta, která vede přes město a nabízí návštěvníkům možnost objevovat okolní kopce, vesnice a malebné krajiny. Turisté se zde setkávají s pohostinností místních obyvatel a mohou ochutnat tradiční albánskou kuchyni, která je plná chutí a vůní.

Dovolená v Hima


Letenka Albánie Himara


Albánie je stále oblíbenější destinací turistů, kteří hledají krásné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou historii. A mezi všemi krásami, které Albánie nabízí, se nachází město Himara.

Himara je malebné městečko na jihu Albánie, které se nachází na břehu Jónského moře. Proslulý je především svými nádhernými plážemi, krásnou přírodou a bohatou historií. Letenka Albánie Himara vám umožní objevit jedno z nejkrásnějších míst Albánie.

Turisté se do Himary nejčastěji dostávají z letiště v Tirani, což je hlavním městem Albánie. Let trvá zhruba jednu hodinu a letenky na tuhle trasu bývají poměrně dostupné. Pokud nejste fanouškem letadel, můžete Himaru navštívit i autobusem nebo autem, ale tento způsob dopravy bývá časově náročnější.

Himara je ideálním místem pro dovolenou na pláži. Nabízí tolik krásných pláží, že si každý najde tu svoji. Nejznámější jsou pláže Gjipe, Porto Palermo, Livadhi Beach a Jale Beach. Pláže jsou čisté a ne příliš přeplněné, což umocňuje pocit relaxace a uvolnění.

Nicméně Himara nenabízí jen lenošení na pláži. Město a okolí mají bohatou historii, kterou si můžete prohlédnout při historické procházce v pevnosti Himara nebo v pevnosti Porto Palermo. Dalšími zajímavými místy jsou i archeologické naleziště Butrint a město Saranda.

Kromě toho, že je Himara ideálním místem pro dovolenou, je to i skvělé místo pro ochutnání místní kuchyně. Albánie je známá pro své lahodné speciality a v Himare najdete spoustu míst, kde si můžete pochutnat na místních delikatesách, jako jsou například bakllavë (sladkost z listového těsta s ořechy) nebo tave Kosi (tradiční jídlo z jehněčího masa).

V Himare si můžete také užít noční život. Město je plné barů a klubů, které nabízejí živou hudbu a DJ´s. Pokud máte chuť na snídani, je zde také spousta kaváren, které nabízejí skvělé kávy a čerstvé pečivo.

Vzhledem k tomu, že Albánie stále nabízí relativně levné ceny, je Himara skvělou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní dovolenou za rozumnou cenu. Letenka Albánie Himara je vstupenkou do nádherného místa, plného přírodních krás, historie, kultury a zábavy. Nečekejte a zarezervujte si letenky do Himary, abyste si užili nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Albánie Himara


Albánie je jednou z nejkrásnějších zemí Balkánského poloostrova a nabízí návštěvníkům stovky malebných pláží, úchvatné horské kraje a fascinující historii. Himara, nacházející se na albánském pobřeží Jónského moře, je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této oblasti díky svému krásnému ubytování a neuvěřitelnému prostředí.

Himara, známá také jako "Albánská Riviéra", je unikátním městem s bohatou historií a nádherným pobřežním výhledem. Je jedním z nejlépe dochovaných přímořských letovisek na Albánské Riviéře a stala se oblíbeným místem pro turisty z celého světa.

Ubytování v Himare je rozmanité a vyhovuje různým typům cestovatelů. Na výběr tu máte mezi tradičními albánskými domy, rodinnými penziony, luxusními hotely a moderními apartmány. Nejvíce se však Himara vyznačuje svými krásnými ubytovacími zařízeními přímo na pláži.

Místní rodiny otevřely své domy a vytvořily z nich útulné penziony, kde můžete zažít pravou albánskou pohostinnost. Tyto přístavní penziony často nabízejí výhled na moře a pláže jsou vzdálené jen pár kroků od dveří vašeho pokoje. Můžete si tak užívat zvuků vln, relaxovat pod sluncem a prozkoumávat okolí pěší procházkou.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, jsou zde moderní hotely s prvotřídním servisem. Tyto hotely vám poskytnou veškeré pohodlí, které si při dovolené můžete přát, včetně bazénů, wellness center a vynikajících restaurací s tradičními albánskými jídly.

Pokud jste do Himary přijeli s větší skupinou lidí nebo preferujete samostatnost, můžete si pronajmout moderní apartmány. Tyto apartmány jsou plně vybavené a nabízejí vám soukromí a volnost během vaší dovolené. Mnohé z nich mají také nádherný výhled na moře a terasy, kde si můžete užívat skvělého výhledu.

Himara se díky svému umístění stává ideálním výchozím bodem pro poznávání celého regionu jižní Albánie. Můžete navštívit starobylá města, jako je například Butrint, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a procházet úžasnými písečnými plážemi, které jsou opředeny legendami a mýty.

Celkově vzato, ubytování v Himare vám poskytne jedinečnou příležitost zažít neuvěřitelný pobyt na tomto malebném albaňském pobřeží. Bez ohledu na to, zda preferujete rodinné penziony, luxusní hotely, nebo moderní apartmány, Himara vám nabídne vysoce kvalitní a nezapomenutelné ubytování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Himara


1. Jak se dostat z Tirany do Himary?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je cestovat autobusem nebo autem po dálnici A2 směrem na jih. Himara se nachází asi 220 km od Tirany a jízda trvá přibližně 4 až 5 hodin.

2. Koho najdu v Himarě?
Odpověď: Himara je přímořské město v jihozápadní Albánii a je turisticky oblíbené. Najdete zde různé pláže, hotely, restaurace, kavárny a obchody. Také je známý svými historickými památkami, jako je pevnost Himara Castle.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Himary?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Himary je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a moře je vhodné ke koupání. V těchto měsících se také koná mnoho festivalů a kulturních akcí.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Himarě?
Odpověď: V Himarě najdete několik krásných pláží. Mezi nejpopulárnější patří Potam, Livadhi, Spile, Llamani a Jale. Všechny tyto pláže nabízejí jemný písek, čistou vodu a výhledy na úchvatné pobřeží.

5. Jaká je místní kuchyně v Himarě?
Odpověď: Místní kuchyně v Himarě je ovlivněna středomořskou kuchyní s typickými albánskými prvky. Můžete ochutnat čerstvé ryby a mořské plody, olivový olej, sýr feta, zeleninové saláty a tradiční albánské pokrmy, jako je bakllava (dort s ořechovou náplní) a byrek (plněný listový těsto).

6. Existují v Himare nějaké historické památky?
Odpověď: Ano, v Himare se nachází historická pevnost Himara Castle, která byla postavena ve 13. století. Tato pevnost nabízí nádherný výhled na moře a okolní krajinu. Kromě pevnosti můžete také navštívit starou část města s úzkými uličkami a tradičními domy.

7. Jaké další aktivity mohu podniknout v Himare?
Odpověď: V Himare si můžete užít různé aktivity, jako je potápění, plavání, šnorchlování, turistiku a procházky po přírodě. Můžete také navštívit nedaleké pláže a malebná pobřežní městečka, jako je Saranda a Ksamil.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky